صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

شانزدهمين جام دردست کدام کاپيتان؟

«برنامه کامل جام ملتهای آسیا» «گروه بندی جام ملت های آسیا»

کد خبر: 3378

فارس/ ديدار افتتاحيه مسابقات جام ملت‌هاي آسيا ۲۰۱۵ فردا با رويارويي دو تيم استراليا و کويت برگزار مي‌شود.
شانزدهمين دوره مسابقات فوتبال جام ملت‌هاي آسيا از فردا با ديدار افتتاحيه دو تيم ملي استراليا و کويت از ساعت 12 در ورزشگاه ملبورن آغاز مي‌شود و تا يازدهم بهمن ادامه خواهد داشت. استراليا ميزبان اين بازي‌ها است که در گروه A در کنار تيم‌هاي کره‌جنوبي، عمان و کويت قرار گرفته و فردا ديدار افتتاحيه مسابقات را برگزار خواهد کرد.
پنج‌شهر سيدني، ملبورن، کانبرا، بريسبين و نيوکاسل ميزباني اين مسابقات را بر عهده دارند. اين مسابقات در چهار گروه چهار تيمي برگزار مي‌شود و تيم ملي فوتبال ايران در گروه C بايد به مصاف تيم‌هاي قطر، بحرين و امارات برود. ايران به عنوان تيم اول از گروه B در مرحله مقدماتي به اين دوره از رقابت‌ها صعود کرده است. همچنين تيم‌هاي امارات و بحرين به عنوان تيم‌هاي اول از گروه‌هاي E و D و همچنين قطر به عنوان تيم دوم از گروه D مرحله مقدماتي هم‌گروهي‌هاي ايران در مرحله قهرماني رقابت‌هاي جام ملت‌هاي 2015 استراليا هستند.
قدرت‌هاي اول آسيا ساليان سال بر اين جام حکم‌فرمايي مي‌کردند، تيم‌هاي ژاپن و کره جنوبي از شرق و تيم‌هاي ايران و عربستان سعودي از غرب، همواره در ميان يکي از تيم‌هاي ديدار پاياني بوده‌اند. در ميان تيم‌هاي ديگري که در اين جام موفق بوده‌اند مي‌توان به عراق، امارات، کويت و چين اشاره کرد. استراليا تازه‌ترين کشوري است که به اين جام اضافه شده‌است.
ژاپن با چهار قهرماني (1992، 2000، 2004 و 2011)، ايران با سه قهرماني (1968، 1972 و 1976)، عربستان با سه قهرماني (1984، 1988 و 1996) پر افتخارترين تيم‌هاي اين مسابقات هستند.
* گروه‌بندي اين دوره از رقابت‌ها به شرح زير است:
گروه A: استراليا، کره جنوبي، عمان و کويت
گروه B: ازبکستان، عربستان، چين و کره شمالي
گروه C: ايران، امارات، قطر و بحرين
گروه D: ژاپن، اردن، عراق و فلسطين
برنامه کامل مرحله نهايي رقابت هاي جام ملت هاي آسيا 2015 استراليا که از سوي کنفدراسيون فوتبال آسيا اعلام شده، به شرح زير است:
* ديدارهاي مرحله گروهي
19 دي ماه
* استراليا – کويت؛ ساعت 12، استاديوم ملبورن رکتانگلار
20 دي ماه
* کره جنوبي – عمان؛ ساعت 8:30 ، استاديوم کانبرا
* ازبکستان – کره شمالي ساعت 10:30 استاديوم استراليا
*عربستان سعودي – چين ساعت 12:30 استاديوم بريسبين
21 دي ماه
* ايران – بحرين ساعت 12:30 استاديوم ملبورن رکتانگلار
* امارات – قطر ساعت 10:30 استاديوم کانبرا
22 دي ماه
* ژاپن – فلسطين ساعت 10:30 استاديوم نيوکاسل استراليا
* اردن – عراق ساعت 12:30 استاديوم بريسبان
23 دي ماه
* کويت – کره جنوبي ساعت 10:30 استاديوم کانبرا
* عمان – استراليا ساعت 12:30 استاديوم استراليا
24 دي ماه
* کره شمالي – عربستان سعودي ساعت 10:30 استاديوم ملبورن رکتانگلار
* چين – ازبکستان ساعت 12:30 استاديوم بريسبان
25 دي ماه
* بحرين – امارات ساعت 10:30 استاديوم کانبرا
* قطر – ايران ساعت 12:30 استاديوم استراليا
26 دي ماه
* فلسطين – اردن ساعت 10:30 استاديوم ملبورن رکتانگلار
* عراق – اردن ساعت 12:30 استاديوم بريسبان
27 دي ماه
* استراليا – کره جنوبي ساعت 12:30 استاديوم بريسبان
* عمان – کويت ساعت 12:30 استاديوم نيوکسل
28 دي ماه
* ازبکستان – عربستان سعودي ساعت 12:30 استاديوم ملبورن رکتانگلار
* چين – کره شمالي ساعت 12:30 استاديوم کانبرا
29 دي ماه
* ايران – امارات ساعت 12:30 استاديوم بريسبان
* قطر – بحرين ساعت 12:30 استاديوم استراليا
30 دي ماه
* ژاپن – اردن ساعت 12:30 استاديوم ملبورن رکتانگلار
* عراق – فلسطين 12:30 استاديوم کانبرا
* ديدارهاي مرحله يک چهارم نهايي
2 بهمن ماه
* برنده گروه A – تيم دوم از گروه B ساعت 18:30 (به وقت محلي) استاديوم ملبورن رکتانگلار
* برنده گروه B – تيم دوم از گروه A ساعت 20:30 (به وقت محلي) استاديوم بريسبان
3 بهمن ماه
* برنده گروه C – تيم دوم از گروه D ساعت 17:30 (به وقت محلي) استاديوم کانبرا
* برنده گروه D – تيم دوم از گروه C ساعت 20:30 (به وقت محلي) استاديوم استراليا
* ديدارهاي مرحله نيمه نهايي
6 بهمن ماه
* برنده بازي 25 – برنده بازي 27 ساعت 20:00 (به وقت محلي) استاديوم استراليا
7 بهمن ماه
* برنده بازي 26 – برنده بازي 28 ساعت 20:00 (به وقت محلي) استاديوم نيوکاسل
* ديدارهاي مرحله حذفي
* بازنده بازي 29 – بازنده بازي 30 ساعت 20:00 (به وقت محلي) استاديوم نيوکاسل
* مرحله نهايي
* برنده بازي 29 – برنده بازي 30 ساعت 20:00 (به وقت محلي) استاديوم استراليا

نظرات بینندگان

ارسال نظر