صفحه نخست >> فرهنگی تعداد نظرات: 0

جوايز هفتاد و دومين مراسم سينمايي «گلدن گلوب» اهدا شد+تصاویر

هفتاد و دومين مراسم سالانه اعطاي جوايز سينمايي «گلدن گلوب» بامداد امروز در لس آنجلس برگزار شد. در اين مراسم فيلم «بچگي» ساخته «ريچارد لينکليتر» جايزه‌هاي بهترين فيلم درام و بهترين کارگرداني را در اين رويداد سينمايي از آن خود کرد. اين فيلم در مراسم امسال تنها فيلمي بود که توانست سه جايزه را ارآن خود کند.

کد خبر: 4252

آخرين خبر/ هفتاد و دومين مراسم سالانه اعطاي جوايز سينمايي «گلدن گلوب» بامداد امروز در لس آنجلس برگزار شد. در اين مراسم فيلم «بچگي» ساخته «ريچارد لينکليتر» جايزه‌هاي بهترين فيلم درام و بهترين کارگرداني را در اين رويداد سينمايي از آن خود کرد. اين فيلم در مراسم امسال تنها فيلمي بود که توانست سه جايزه را ارآن خود کند.
هفتاد و دومين مراسم سالانه‌ اعطاي جوايز سينمايي گلدن گلوب در هتل «بيورلي هيلتون» لس‌آنجلس با معرفي برگزيدگان در بخش‌هاي گوناگون پايان يافت. در اين مراسم جايزه يک عمر فعاليت هنري به «جرج کلوني» 53 ساله اهدا شد.

فهرست کامل برندگان بدين شرح است:
بهترين فيلم درام: «بچگي‌» (ريچارد لينکليتر)
ساير کانديداها: «شکارچي روبا‌ه‌»، «سلما‌»، «نظريه‌ همه‌چيز» و «بازي تقليد»

بهترين فيلم کمدي يا موزيکال: «هتل بزرگ بوداپست‌»
ساير کانديداها: «مرد پرنده‌»، «به سوي جنگل‌»، «غرور‌»، «سينت وينسنت»

بهترين کارگرداني: «ريچارد لينکليتر» (بچگي)
ساير کانديداها: وس اندرسون‌ (هتل بزرگ بوداپست)،‌ ديويد فينچر (دختر ناپديد شده)،‌ آلخاندرو گونزالس ايناريتو (مرد پرنده)، آوا دوورناي (سلما)

بهترين بازيگر نقش اول مرد در فيلم درام: «ادي ردماين‌» (نظريه همه‌چيز)
ساير کانديداها: استيو کارل‌ (شکارچي روباه)، بنديکت کامبرباچ‌ (بازي تقليد)، ديويد اويلو (سلما)، جيک گينل‌هال

بهترين بازيگر نقش اول زن در فيلم درام: «جولين مور» (آليس آرام)
ساير کانديداها: جنيفر آنيستون‌(کيک)، ريس ويتراسپون (وحشي)،‌ روسماند پايک‌ (دختر ناپديدشده)، فليستي جونز‌ (نظريه همه‌چيز)

بهترين فيلم خارجي: «نهنگ» (روسيه)
ساير کانديداها: «فورس ماژور» (سوئد)،«ايدا» (لهستان)، «تانگرين» (استوني)

بهترين بازيگر نقش اول مرد در فيلم‌هاي کمدي يا موزيکال: «مايکل کيتون‌» (مرد پرنده)
ساير کانديداها: رالف فينس‌ (هتل بزرگ بوداپست)، بيل موراي‌ (سنت وينسنت)، کريستوف والتز (چشمان بزرگ)،‌ يواخين فونيکس‌ (فساد ذاتي)

بهترين بازيگر نقش اول زن در فيلم‌هاي کمدي يا موزيکال: «امي آدامز‌» (چشمان بزرگ)
ساير کانديداها: اميلي بلانت‌ (به سوي جنگل)، هلن ميرن‌ (سفر يکصد فوتي)، جولين مور‌ (نقشه‌هايي بسوي ستاره‌ها)، کواونشان واليس (آني)

بهترين بازيگر نقش مکمل مرد: «جي‌کي سيمونس» (تازيانه)
ساير کانديداها: رابرت دووال‌ (قضاوت)، ادوارد نورتون‌ (مرد پرنده)، اتان هاوک‌ (بچگي)، مارک روفالو‌ (شکارچي روباه)

بهترين بازيگر نقش مکمل زن: «پاتريشيا آرکوئت‌» (بچگي)
ساير کانديداها: جسيکا چستين (خشن‌ترين سال)،‌ کرا نايتلي‌ (بازي تقليد)، مريل استريپ‌ (به سوي جنگل)، اما استون‌ (مرد پرنده)

بهترين موسيقي متن: «يوهان يوهانسون» (نظريه همه‌چيز)
ساير کانديداها: هانس زيمر (بين ستاره‌اي)،‌ الکساندر دسپلات (بازي تقليد)،‌ ترنت رزنور (دختر ناپديد شده)،‌ آنتونيو سانچز (مرد پرنده)

بهترين فيلمنامه: «آلخاندرو گونزالو ايناريتو» (مرد پرنده)
ساير کانديداها: «هتل بزرگ بوادپست»، «دختر ناپديد شده»، «بچگي»، «بازي تقليد»

بهترين انيميشن: «چگونه اژدهايتان را تربيت کنيد 2»
ساير کانديداها: «قهرمان بزرگ 6»، «کتاب زندگي»، «The Boxtrolls»، «فيلم لگو»

نظرات بینندگان

ارسال نظر