نتایج جستجو

  • بانک ورزش/ دو طرفدار چيني شب خاطره‌ انگيزي را در ورزشگاه محل برگزاري ديدار چين - ازبکستان سپري کردند. طرفدار چيني قبل از مسابقه کشورش برابر ازبکستان از نامزد غير رسمي خود خواستگاري کرد و پاسخ بله را شنيد! پيروزي چين و صعود به مرحله بعد جام ملت‌هاي آسيا، شب فراموش نشدني را براي اين زوج رقم زد.

  • براساس يافته‌هاي اين پژوهش، تغيير نگرش نسبت به طلاق معلول عواملي چون تضغيف ارزش‌هاي مرتبط با کارکردهاي خانواده به دليل تغيير موقعيت اجتماعي زنان از يک‌سو و حاکميت هنجارهاي نوپديد در شرايط گذار جامعه ايران و جهاني‌شدن، از سوي ديگر است. ارزش‌هايي که باورهاي گذشته در قلمرد خانواده را دچار ترديد کرده است و تداوم زندگي مشترک را در گرو عواميل مي‌داند که تا دو سه دهه قبل، عامل تعيين‌کننده‌اي در روابط زناشويي به‌شمار نمي‌رفت.

  • معاون ساماندهي امور جوانان در وزارت ورزش از فعاليت 300 سايت غيراخلاقي و غيرقانوني همسريابي در کشور ابراز نگراني کرد و گفت: تاکنون امکان توقف کامل فعاليت اين سايت ها ممکن نشده است.

  • اين مراسم کمي از خواستگاري مفصل تر است و معمولاً به فاصله چند روز بعد از آن برگزار مي شود. ميزبان اين مراسم مثل خواستگاري، خانواده عروس است. با اين تفاوت که فک و فاميل عروس و داماد، تعداد بيشتري از بستگان شان را به اين مراسم دعوت مي کنند در ضمن توي اين مراسم، قول و قرارهاي نهايي برنامه عقد و عروسي گذاشته مي شود.

  • خطر نارس بودن نوزادان دوقلو را در هنگام تولد تهديد مي کند و مادراني که دوقلو باردارند بايد بيشتر به اين قضيه توجه کنند و اهميت دهند و با مراقبت هاي روتين بارداري از اين امر پيشگيري کنند.

  • زندگي پر از تغييرات است و معني خوشبختي نيز به همين دليل متغير است. هرگز همسر خود را با شخص ديگري مقايسه نکنيد. هر زوجي قوانين خاص خود را دارد و مقايسه آن با ديگران اشتباه است. خوشبختي نه يک هدف است نه يک افسانه. تمامي لحظات شاد در يک زندگي سازنده خوشبختي است.

  • کارشناسان و جامعه ‌شناسان معتقدند شايد بتوان گفت اولين جدا يي ها از خود زن و شوهر شروع مي ‌شود مي‌ توان گفت وقتي شما عاشقيد هميشه به طرف مقابل انرژي مي‌ دهد و او را سرشار از احساس خوب بودن مي‌ کنيد در نتيجه او هم مستعد انرژي دادن مي ‌شود طرفين آماده بخشش تسليم گذشت و فداکاري مي ‌شوند.

  • تصويري از يک زوج در زمان قاجار

  • اگر بانوان ايراني بدون رعايت قوانين، مقررات مربوطه و مشاوره‌هاي حقوقي اقدام به ازدواج با اتباع بيگانه کنند، برخي مشکلات حقوقي از جمله نبود ضمانت اجراي قانوني و رسمي تعهدات براي پايبندي زوج به ادامه زندگي و نيز بلاتکليفي وضع هويتي فرزندان آنان به وجود خواهد آمد، چراکه در قوانين فعلي يکي از شروط اصلي دريافت شناسنامه براي فرزندان متولد از مادران ايراني و پدران خارجي، ثبت ازدواج والدين آنهاست.