نتایج جستجو

  • مگس از جمله حیواناتی است که همیشه آنها را به عنوان حیوانات موذی و به دردنخور می شناسیم؛ اما یافته های جدید دانشمندان خلاف این تصورات را ثابت می‌کند.

  • گلاب خواص مرطوب کنندگي داره و پوست رو تغذيه ميکنه و ازش در برابر آب و هواي ناملايم محافظت ميکنه.

  • شما مي‌توانيد قبل از هر کاري با چند ماسک ساده و ارزان خانگي به پوست‌تان آب‌رساني کنيد و اگر مشکل‌تان حل نشد، به‌دنبال درمان جدي‌تري بگرديد. البته ماسک‌هاي متنوعي که در اين مطلب براي‌تان تدارک ديده‌ايم را همزمان مصرف نکنيد، بلکه باتوجه به نيازهاي پوست‌تان يکي‌ را انتخاب کنيد و درمان را چند هفته ادامه دهيد تا نتيجه‌اش روي پوست‌تان ظاهر شود.

  • يکي از نکاتي که براي تبليغ مصرف نمک دريا مطرح مي شود کاهش ميزان فشار خون است . مصرف زياد هرگونه نمکي چه نمک دريا، چه نمک معدني تصفيه نشده و چه نمک يددار تصفيه شده موجب افزايش فشار خون و به تبع آن بروز بيماري هاي قلبي – عروقي مي شود و مصرف نمک دريا نيز به هيچ وجه موجب کاهش فشار خون بالاي افراد نمي شود بلکه مي تواند فشار خون را بالا برده و موجب افزايش بروز بيماري هاي قلبي و عروقي شود.

  • براي تحريک رشد مو به جاي استفاده از داروهاي شيميايي، مي توانيد از داروهاي گياهي که هيچ عارضه جانبي ندارد، استفاده کنيد.

  • هنوز سن و سالي از او نگذشته که روي پيشاني و بين دو ابرويش خطوطي عميق افتاده است. اطرافيان مرتب به او تذکر مي‌دهند وقتي غرق در مطالعه يا تماشاي تلويزيون است، اخم مي‌کند و همين موضوع باعث مي‌شود پيشاني‌اش چروکيده شود. خودش مي‌گويد مادرش هم همين خط اخم را دارد و ارثي است! خانمي هم مي‌گويد اخم ناشي از درد کشيدن موقع حمله ميگرن رد پايي زشت روي پيشاني‌اش گذاشته. خيلي‌ها به اين درد مبتلا هستند و بعضي‌ها که هنوز دچار آن نشده‌اند، دنبال راهي براي پيشگيري مي‌گردند.

  • تبخال چيست و چرا ظاهر مي‌شود؟ يک بيماري ويروسي است که توسط ويروسي به همين نام ايجاد مي‌شود و موضع درگير به صورت التهاب و مجموعه تاول‌هاي ريز نمايان مي‌شود. ويروس هرپس سيمپلکس عامل بيماري تب‌خال در صورت، آلات تناسلي هر دو جنس، مغز، چشم و گاهي حتي فلج بل نيز مي‌گردد. براي تب‌خال هنوز درمان قطعي وجود ندارد و اگر ويروس وارد بدن شود تا پايان عمر همراه شخص خواهد ماند و در هنگام ضعف دفاعي بدن بروز مي‌نمايد. اگرچه در برخي بيماران و پس از چندين سال عود بيماري، به ناگهان تظاهر مجدد تب‌خال از بين مي‌رود اما همچنان ناقل ويروس به ديگران خواهند بود.

  • مژه ها هم مثل ساير موهاي بدن داراي چرخه رشد خاصي هستند و به طور مرتب رشد مي کنند. آنچه که شما بايد انجام دهيد اين است که با مشاوره با متخصص پوست و مو روند رشد موهاي مژه خود را تقويت کنيد.

  • زماني به يک کودک مي توان «قدکوتاه» گفت که حدود 30 درصد از سن و همسالان خود کوتاه تر باشد. قد کودکان با توجه به سن و جنسيت آنها تعاريف متفاوتي دارد.

  • مصرف اين گياه به علت سرشار بودن از پروتئين، کلسيم و ويتامين E بسيار سودمند است.ماده شيميايي موجود در دانه هاي اين گياه مانع از جذب کلسترول در بدن مي شود. به نقل از سايت «CNN»، يونجه مانع از رسوب چربي در سرخرگ ها مي شود. افراط در مصرف اين گياه عوارض جانبي دارد و باعث آسيب ديدن گلبول هاي قرمز مي شود.