صفحه نخست >> قیمت آپارتمان،اجاره

قیمت آپارتمان،اجاره

سه‌شنبه ۲۹ دی

 

قیمت آپارتمان های نوساز در تهران

 

یکشنبه ۲۹ آذر

دنیای اقتصاد: وضعیت بازار مسکن تغییر قابل توجهی نداشته است. برخی از مشاوران املاک به امید افزایش خرید و فروش مسکن در دو ماه دی و بهمن هستند. از سویی گروهی از کارشناسان مسکن معتقدند این بازار همچنان دچار کمبود نقدینگی است.

سید محسن طباطبایی مزدآبادی،کارشناس مسکن با تاکید بر اینکه رکود در بازار مسکن به تبع رکود بر فضای اقتصادی کشور است، گفت: طرح فروش اقساطی مسکن نوعی دوپینگ انبوه‌سازان برای فروش خانه‌هایی است که در دولت قبل با هزینه بالا ساخته شده است؛ اما اکنون خریداری ندارد.

او با تاکید بر اینکه مشکل رکود مسکن ریشه در ناتوانی عموم مردم در خرید مسکن دارد، گفت: وقتی پس‌اندازی در کار نباشد، اساسا سرمایه‌ای نیز فراهم نمی‌آید تا وارد بازار مسکن شود. به گفته وی طبق آمارها در سال گذشته هر خانوار شهری در ماه تنها 53 هزار تومان پس‌انداز داشته است و خانوار‌های روستایی نیز در ماه کمتر از 50 تومان پس‌انداز داشته‌اند.

 این در حالی است که در آبان ماه متوسط قیمت مسکن در کلان شهر تهران حدود 3 میلیون و 850 هزار تومان گزارش شده است و اگر قرار باشد یک واحد 60 متری با این رقم خریداری شود رقمی بالغ بر 231 میلیون تومان منابع مالی نیاز دارد. به اعتقاد برخی مشاوران املاک به دلیل کمبود نقدینگی همچنان آپارتمان‌های کوچک متراژ رکورددار معاملات مسکن هستند.

قیمت آپارتمان‌های متراژ کوچک در تهران

 

دو سه هفته اخیر روزهای خوبی برای مشاوران املاک نبود. بیشتر خریداران مسکن بر اساس یک سنت قدیمی ماه صفر را برای خرید ملک خوش یمن نمی‌دانستند.

 به رسم هر ساله ماه‌های محرم و صفر بازار مسکن با کاهش حجم قرارداد روبه رو بود. اما واسطه‌های مسکن خوش‌بین هستند در روزهای پیش رو بر تعداد خریداران مسکن افزوده شود. قیمت مسکن در این ماه تغییر چندانی نداشته است و ثبات قیمت مسکن همچنان ادامه دارد.

بررسی فایل‌های پیشنهادی آپارتمان‌های زیر ۱۰۰ متر در تهران هم این موضوع را تایید می‌کند. به طور مثال آپارتمانی نوساز دو خوابه در محله پونک، سردار جنگل متری ۶ میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است. همچنین در محله آیت‌الله کاشانی آپارتمانی ۹۷ متری که عمر بنای آن ۲۰ سال است که متری ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای فروش سپرده شده است. همچنین در محله فاطمی، میدان گل‌ها آپارتمانی ۷۷ متری که عمر بنای آن ۲ سال است متری ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برای فروش گذاشته شده است که این قیمت بیش از قیمت میانگین منطقه است.

اما قیمت آپارتمان‌های فروخته شده در هفته گذشته در تهران نشان می‌دهد تمامی واحد‌های فروخته شده هماهنگ با نرخ میانگین منطقه بوده است. به طور مثال آپارتمانی ۹۷ متری در محله پونک جنوبی، نوساز متری ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان فروخته شده است. در محله کارون جنوبی آپارتمانی ۷۴ متری که عمر بنای آن یک سال است متری ۳ میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است.
 

قیمت آپارتمان در تهران

 

شنبه ۱۴ آذر

 

روزنامه دنیای اقتصاد: بازار رهن و اجاره آپارتمان‌های لوکس و ویژه پایتخت، این روزها با ترکیبی از قیمت‌های واقعی، ارزان‌تر و گران‌تر مورد توجه گروه‌های خاصی از متقاضیان مسکن است.

 در شرایطی که همزمان با بهبود روابط سیاسی ایران با کشورهای خارجی، برخی گروه‌های سرمایه‌گذاری وارد کشور شده یا درصدد ورود به پایتخت و سایر شهرها هستند، بازار اجاره آپارتمان‌های لوکس شهر تهران با بازدیدهای بیشتری نسبت به قبل مواجه شده است.

 در میان فایل‌های اجاره مربوط به مناطق لوکس پایتخت، آپارتمانی 240 مترمربعی در فرمانیه شرقی، با شرایط 250 میلیون تومان رهن کامل جزو پر بازدیدترین فایل‌های پیشنهادی بوده است. البته بنا بر اظهار نظر کارشناسی مشاوران املاک، اجاره بهای این آپارتمان در مقایسه با سایر آپارتمان‌های مشابه در این منطقه مناسب‌تر تعیین شده است. میانگین اجاره بهای آپارتمان در فرمانیه برای یک واحد ملکی با متراژ مشابه 134 میلیون تومان ودیعه و 8 میلیون تومان اجاره ماهانه است.

آپارتمان دیگری با متراژ 200 مترمربع، در نیاوران، خیابان جبلی، 50 میلیون تومان رهن و 6 میلیون و 500 هزار تومان اجاره ماهانه قیمت گذاری شده است و این آپارتمان هم جزو پربیننده‌ترین فایل‌هایی است که طی روزهای اخیر از سوی متقاضیان اجاره مسکن لوکس مورد توجه قرار گرفته است.

در خیابان دولت، آپارتمانی با متراژ 205 مترمربع و شرایط 100 میلیون تومان رهن به اضافه اجاره بهای ماهانه 6 میلیون تومان، از دیگر فایل‌های پربیننده بازار اجاره طی روزهای اخیر است. از دیگر آپارتمان‌های اجاره‌ای که در ردیف پر بازدیدترین واحدهای مسکونی لوکس قرار دارد، آپارتمانی 118 مترمربعی در قیطریه است که با شرایط 190 میلیون تومان رهن و یک میلیون تومان اجاره ماهانه به متقاضیان بازار اجاره پیشنهاد شده است. البته بنا بر اظهارنظر کارشناسی فعالان مسکن در این منطقه، این آپارتمان در مقایسه با میانگین قیمت واحدهای لوکس در قیطریه تا حدی گران‌تر است.
 

رهن و اجاره آپارتمان‌های لوکس در تهران

دوشنبه ۲۵ آبان

 

به گزارش زمان بر اساس گزارش مرکز آمار ایران ،متوسط قیمت فروش هر متر مربع زمین یا زمین ساختمان های مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران ۴۳۹۴۸ هزار ریال بوده که نسبت به فصل قبل ۳/. درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۴.۵ درصد افزایش داشته است.

همچنین تعداد معاملات فروش زمین یا زمین ساختمان های مسکونی کلنگی انجام شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل ۱.۳ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه قبل ۴۰.۱ درصد کاهش داشته است.

در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت فروش یک متر مربع زمین یا زمین ساختمان های مسکونی کلنگی معامله شده در حدود ۸۸۳۵۷ هزار ریال در منطقه ۳ و کمترین آن در حدود ۱۴۰۹۷ هزار ریال در منطقه ۲۰ بوده است.

تغییرات قیمت فروش هر متر مربع زمین یا زمین ساختمانهای مسکونی کلنگی در معاملات انجام شده بین حداقل ۱۰۳۲۹ هزار ریال در منطقه ۲۰ و حداکثر ۲۵۰۰۰۰ هزار ریال در منطقه ۱ بوده است. همچنین از کل معاملات انجام شده برای فروش زمین یا زمین ساختمانهای مسکونی کلنگی در مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، منطقه ۱ با ۹.۴ درصد، دارای بیشترین سهم و منطقه ۲۱ با ۸/. درصد، دارای کمترین سهم می باشند.

منطقه 5 تهران بیشترین سهم اجاره را به خود اختصاص داده است

*** گرانترین زیربنای مسکونی فروخته شده در منطقه یک

متوسط قیمت فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملی در شهر تهران ۴۰۳۱۸ هزار ریال بوده است که نسبت به فصل قبل ۰.۴ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۶.۶ درصد افزایش داشته است، همچنین تعداد معاملات فروش زیربنای مسکونی انجام شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل ۱.۲ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۲۰.۷ درصد، کاهش داشته است.

در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت فروش یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده در حدود ۸۳۹۳۱ هزار ریال در منطقه ۱ و کمترین آن در حدود ۲۰۳۵۵ هزار ریال در منطقه ۱۸ بوده است.

تغییرات قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی در معاملات انجام شده، بین حداقل ۶۸۹۸ هزار ریال در منطقه ۱۲ و حداکثر ۲۴۶۴۲۹ هزار ریال در منطقه ۲ بوده است. همچنین از کل معاملات انجام شده برای فروش زیربنای مسکونی در مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، منطقه ۵ با ۱۲.۳ درصد، دارای بیشترین سهم و منطقه ۲۲ با ۱ درصد دارای کمترین سهم می‌باشد.

گرانترین قیمت فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی در منطقه***متوسط مبلغ اجاره ماهانه

متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۲۰۴۸۳۸ ریال بوده است که نسبت به فصل قبل ۵.۵ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۱.۷ درصد، افزایش داشته است. همچنین تعداد معاملات اجاره زیربنای مسکونی انجام شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل ۲۰.۷ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۶ درصد، کاهش داشته است.

در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده ۳۴۱۰۰۸ ریال در منطقه یک و کمترین آن ۱۰۴۷۰۰ ریال در منطقه ۱۹ بوده است.

تغییرات مبلغ اجاره ماهانه بعلاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای هر متر مربع زیربنای مسکونی در معاملات انجام شده بین حداقل ۲۲۶۶۷ ریال در منطقه ۲۰ و حداکثر ۹۵۰۰۰۰ ریال در منطقه یک بوده است. همچنین از کل معاملات اجاره زیربنای مسکونی در مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، منطقه ۵ با ۱۵.۱ درصد، دارای بیشترین سهم و منطقه ۲۲ با ۱.۲ درصد، دارای کمترین سهم می‌باشند.


 

منطقه 5 تهران بیشترین سهم اجاره را به خود اختصاص داده است
انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

شنبه ۲۳ آبان

 

ارزان‌ترین آپارتمان‌های مناطق مختلف تهران

 

 

 

 

شنبه ۲۵ مهر

 

روزنامه دنیای اقتصاد: بیشتر محله‌های منطقه ۶ تهران در حال تبدیل شدن به بافت اداری هستند. اما هنوز هم برخی از محله‌های قدیمی آن بافت مسکونی خود را حفظ کرده‌اند.

 یوسف‌آباد، امیرآباد، خیابان فاطمی برخی از کوچه‌های خیابان سنایی از محله‌های پر طرفدار این منطقه هستند. در هفته‌ای که گذشت بیشترین خرید و فروش در این منطقه به محله قزل قلعه اختصاص داشت.

همچنین در هفته گذشته ۳ معامله میلیاردی در این منطقه به ثبت رسید. معامله نخست درمحله یوسف آباد بود که آپارتمانی ۱۶۳ متری با قدمت ۱۶ سال متری ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد.

 آپارتمان دیگری در خیابان بلوارکشاورز که متراژ آن ۱۴۵ متر بود به قیمت متری ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به فروش رفت. اما بزرگ‌ترین معامله این منطقه مربوط به آپارتمانی کهنسال و عمر بنای ۳۵ ساله بود. این آپارتمان ۲۹۹ متری در محله گاندی به قیمت متری ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به فروش رفت.

قیمت عمده آپارتمان‌ها در این منطقه از متری ۳ میلیون و 600هزار تومان آغاز می‌شود و تا متری ۷ میلیون تومان ادامه دارد. برخی از محله‌های این منطقه مانند خیابان ابن سینا و مستوفی در محله یوسف‌آباد گاهی متری بیش از ۹ میلیون تومان هم قیمت‌گذاری می‌شود و در محدوده میدان آرژانتین محله ساعی، آپارتمانی به قیمت متری 10 میلیون تومان هم به فروش رفته است.

در هفته گذشته در برخی از محلات این منطقه مانند ایرانشهر و میدان انقلاب آپارتمان‌هایی به قیمت متری 2 میلیون و 700هم به فروش رفته است. بیشتر آپارتمان‌های فروش رفته در این منطقه قدمت بالایی دارند و دارای متراژ‌های بالا نیز هستند.
 

قیمت مسکن در قلب تهران