صفحه نخست >> چهره ها تعداد نظرات: 0

پاسخ اوتادي به حواشي پيرامون چالش بدون آرايش+عکس

در سال جاري پس از چالش سطل آب و يخ که مورد استقبال اهالي ورزش و سينما در ايران قرار گرفت؛ ليلا اوتادي بازيگر سينما بانوان را به چالش بدون آرايش بودن دعوت کرد. اين چالش با اظهارنظرهاي متفاوت در فضاي مجازي روبرو شد؛ از همين رو ليلا اوتادي دلايل خود براي راه اندازي اين چالش را در يادداشتي براي پارسينه ارسال کرد.

کد خبر: 6083

افکارنيوز/ دردناک است که ظاهربين شده ايم و از الگوهاي انساني و ملي که در همه کشورها و جوامع رعايت و حمايت مي شود فاصله گرفته ايم.
در سال جاري پس از چالش سطل آب و يخ که مورد استقبال اهالي ورزش و سينما در ايران قرار گرفت؛ ليلا اوتادي بازيگر سينما بانوان را به چالش بدون آرايش بودن دعوت کرد.

اين چالش با اظهارنظرهاي متفاوت در فضاي مجازي روبرو شد؛ از همين رو ليلا اوتادي دلايل خود براي راه اندازي اين چالش را در يادداشتي براي پارسينه ارسال کرد.

متن يادداشت؛ عينا در زير آورده مي شود:

به نام خداوند بخشنده

چندي پيش در خبري خواندم؛ سرانه مطالعه ايرانيان پايين ترين ها در جهان است، ابتدا خيلي غمگين شدم اما بعد به فکر فرو رفتم، به اين فکر کردم چه شده است که عده اي از ما به جاي پرورش افکار به فکر پرورش ظاهر رسيده ايم تا آنجا که يک سوئدي که واردکننده لوازم آرايش به ايران بود عنوان کرد:"صادراتمان به ايران يک و نيم برابر ديگر کشورهاست." حقيقتا اين آمارها دردناک است.

دردناک است که ظاهربين شده ايم و از الگوهاي انساني و ملي که در همه کشورها و جوامع رعايت و حمايت مي شود فاصله گرفته ايم.

وقتي هر موضوعي داغ مي شود همه بي آنکه به آن فک کنيم آن را انجام ميدهيم و وقتي از مد افتاد ناگهان فراموش مي کنيم.

همين چندوقت پيش بود که روي سر خود آب مي ريختيم و ديگران را نيز به آن دعوت مي کرديم اما حواسمان نبود که اين چالش نه بخاطر خنده و آب بازي بلکه بخاطر کمک به کساني بود که نيازمند کمک مان بوده اند، که اگر يادمان بود فراموش نمي کرديم بايد احسان کرد به هرکس که مي توانيم، بدون اينکه داد بزنيم و فرياد بکشيم.

مضرات لوازم آرايشي براي خانم ها آنقدر زياد است که وادارمان کند که در هرجايي هميشه و هرروز آرايش نکنيم.

اين تمام حرفم بود درباره چالش آرايش؛ نه از همکارانم دعوت کردم و نه از شخص خاصي که بدون آرايش عکس بگيرد و نه خود را در اين حد ميدانم که به کسي نصيحت کنم آرايش بکند يا خير!

اما خوب است که لااقل يک روز در هفته را آرايش نکنيم، لازم نيست عکس بي آرايش بگيريم و فرياد بزنيم مهم اين است که بدانيم براي بالا رفتن فرهنگ يک کشوربايد دانسته هايمان را زياد کنيم و به آنچه يادگرفتيم عمل کنيم.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر