صفحه نخست >> چهره ها تعداد نظرات: 0

پرطرفدارترين ستاره هاي اينستاگرام را بشناسيد

اين روزها وقتي از صفحه شخصي چهره ها در فضاي مجازي حرف مي زنيم اغلب از «اينستاگرام» حرف مي زنيم. به نظر مي رسد تنور اينستاگرام آنقدر داغ شده که کار و کاسبي فيس بوک و امثالهم را کساد کرده است. کمتر چهره شناخته شده اي وجود دارد که در اينستاگرام صفحه شخصي و صفحات هواداري نداشته باشد و البته در اين ميان تعداد فالوئرها و کساني که توسط هنرمندان فالو مي شوند و «تگ»ها و «هشتگ»ها هم مسئله اي مهم شده است.

کد خبر: 2474

ستاره ها/ اين روزها وقتي از صفحه شخصي چهره ها در فضاي مجازي حرف مي زنيم اغلب از «اينستاگرام» حرف مي زنيم. به نظر مي رسد تنور اينستاگرام آنقدر داغ شده که کار و کاسبي فيس بوک و امثالهم را کساد کرده است. کمتر چهره شناخته شده اي وجود دارد که در اينستاگرام صفحه شخصي و صفحات هواداري نداشته باشد و البته در اين ميان تعداد فالوئرها و کساني که توسط هنرمندان فالو مي شوند و «تگ»ها و «هشتگ»ها هم مسئله اي مهم شده است.
اما در ميان چهره هاي سينمايي، چه کساني از همه فعال ترند؟ چه کساني کمتر در اينستاگرام شان آفتابي مي شوند؟ تعداد فالوئرهاي چه کساني بالاتر از بقيه است؟ پيج کدام يک از چهره ها، جنجالي تر از بقيه است و در صفحه چه کساني بيش از بقيه بحث و درگيري شکل مي گيرد؟ اين گزارش از اينستاگرام چهره ها را از دست ندهيد.

1- الناز شاکردوست/ 555 هزار
در پيجش همه چيز پيدا مي شود. از عکس هاي داغ پشت صحنه فيلم هايي که بازي مي کند گرفته تا تبليغ سولاريوم و کل کل سر دربي تهران و عکس غذا و در و ديوار. در بين 10 عکس اخير او، عکسي از او در ميان قبرهاي بهشت زهرا که مربوط به پشت صحنه فيلم سينمايي «اسب سفيد» است، با نزديک به 33 هزار لايک و 1200 کامنت بيش از بقيه مورد توجه قرار گرفته است.

2- محمدرضا گلزار/ 480 هزار فالوئر
رضا گلزار علاقه زيادي دارد که فيلم هاي 15 ثانيه اي را در صفحه شخصي اش به اشتراک بگذارد. در ماه گذشته اکثر پست هاي او مربوط به رفيق مرحومش، مرتضي پاشايي مي شود. در 10 پست اخير او، عکسي از گلزار در مراسم خاکسپاري پاشايي با عينک آفتابي و همان تيپ خوب هميشگي، با حدود 29 هزار بيشترين لايک را گرفته است.

3- رضا عطاران/ 177 هزار فالوئر
خيلي کم در اينستاگرام فعاليت دارد ولي به نظر مي رسد مدتي است به معجزه اش پي برده و بيشتر پست به اشتراک مي گذارد. اکثر پست هاي عطاران مربوط به کارهاي سينمايي و تلويزيوني اش است.
در ميان 10 پست اخير او بيشترين لايک مربوط به عکسي از مرتضي پاشايي است که عطاران گذاشته و نزديک به 18 هزار لايک دارد.

4- مهناز افشار/ 411 هزار فالوئر
در معرفي خود در پيجش، از عناوين «بازيگر»، «کارگردان» و «تهيه کننده» استفاده کرده است. افشار جزو فعالان اينستاگرام است. در ميان 10 پست آخر او، عکسي آتليه اي از او در کنار کتايون رياحي و گوهر خيرانديش با حدود 20 هزار لايک، بيش از بقيه محبوب بوده و ديده شده است. تقريبا تمامي عکس هاي افشار در پيجش، مربوط به فعاليت هايش در فستيوال هاي سينمايي است.

5- بهرام رادان/ 455 هزار فالوئر
در پيجش به معناي واقعي کلمه سبک زندگي شخصي اش را به نمايش مي گذارد. از عکس هاي قديمي، عکس کارهاي سينمايي تا فيلم درست شدن قهوه صبحگاهي اش و رانندگي و لپ تاپ و چمدان شيکش، در پيجش پيدا مي شود.
در ميان عکس هاي او، عکس هاي خاطره انگيز قديمي اش، بيش از همه طرفدار دارد. در ده تاي آخر، عکسي از دوران تين ايجري اش در کنار پدر و مادر، با حدود32 هزار لايک، بيش از همه پسنديده شده.

6- شهاب حسيني/ 13 هزار فالوئر
پيج حسيني به شکل واضحي توسط يک ادمين اداره مي شود و در اصل پيج او پيج هواداري است. در پيج او خبري از فيلم و عکس هاي شخصي با متن هاي خوماني نيست. در عوض پيج شهاب حسيني، بيشتر شبيه پيج هاي خبري سينمايي است.
بيشترين لايک در 10 پست اخير او هم مربوط به عکسي از فيلم «دوران عاشقي» است که در کنار ليلا حاتمي ديده مي شود.

7- مهتاب کرامتي/ 48 هزار فالوئر
کرامتي در پيجش اعلام کرده که اين تنها پروفايل شخصي اش در اينستاگرام است تا از پيج هاي تقلبي در امان باشد. البته کرامتي اين صفحه را بيشتر در راستاي فعاليت هايش در يونيسف مورد استفاده قرار مي دهد. بالاترين لايک را در ميان 10 پست اخير، پستي است مربوط به حليم صبحگاهي خوردنش!

8- ليلا حاتمي/ 140 هزار فالوئر
پيج حاتمي اگرچه زير نظر خودش است اما در اصل يک پيج هواداري بسيار کم فعاليت است. حاتمي اصولا علاقه اي به فضاي مجازي ندارد و کلا خلوت خودش را بيشتر مي پسندد. در 10 پست اخير او عکسي از او بيش از بقيه لايک خورده مربوط به حضورش در اختاميه جشنواره فيلم کن است.

9- مهران مديري/ 196 هزار فالوئر
مهران مديري در توضيح پيجش، يک جمله طلايي از مارلون براندو گذاشته است. صفحه مديري پر است از عکس هاي خاطره انگيز قديمي و عکس هاي مديري در پشت صحنه کارهايي که ساخته و بازي کرده است.
در ميان 10 پست اخير او بيشترين لايک نصيب عکسي از او شده که در کنار مهران غفوريان، جواد رضويان و سيامک انصاري هستند و گويا در پشت صحنه سريال «اتاق عمل» گرفته شده است.

10- باران کوثري/ 231 هزار فالوئر
پيج باران کوثري هم در اصل يک پيج هواداري مفصل است که خودش هر ارتباطي با آن را تکذيب مي کند. ادمين، پيج را عملا در خدمت کارهايي که باران بازي مي کندو همچنين تحسين مادرش رخشان بني اعتماد و دوستان نزديکش رضا درميشيان و نويد محمدزاده قرار داده است.
در ميان 10 پست اخير او عکس هايي بيشترين لايک را از آن خود کرده اند که متعلق به عکس هاي آتليه اي خودش هستند.

11- ترانه عليدوستي/ 263 هزار فالوئر
ترانه يکي از حرفه اي ترين پيج ها را در اينستاگرام دارد. نه آنقدر پست مي گذارد که ديده نشوند و نه آنقدر کم که حوصله فالوئرهايش سر برود. او 236 هزار فالوئر دارد و به غير از تصاويري که از فرزندش، «حنا» مي گذارد، بقيه پست هايش مربوط به کارهاي سينمايي و نمايشي اش مي شود.
در ميان 10 پست اخير او بيشترين لايک متعلق به عکسي است از خودش در آينه که برايش نوشته «من در آينه خانم روستا» و مربوط به نمايشنامه خواني آنا کارنينا مي شود که نزديک به 22 هزار لايک خورده است.

12- مهراوه شريفي نيا/ 303 هزار فالوئر
شريفي نيا، يکي از پرطرفدارها در اينستاگرام است. او حدود 300 هزار فالوئر دارد و البته خيلي هم فعال است و هر يکي دو روز يک بار، پستي را براي فالوئرهايش به اشتراک مي گذارد.
پيج او خيلي خودماني است؛ از غذايي که پخته تا ليوان جديد چايش و عکس هاي پشت صحنه تا سلفي با دوستان در پيجش پيدا مي شود.
در ميان 10 پست اخير او، بيشترين لايک مربوط به پستي است که او براي درگذشت انوشيروان ارجمند به اشتراک گذاشته است که حدود 18 هزار لايک خورده است.

13- پيمان معادي/ 121 هزار فالوئر
پيج پيمان معادي و بهرام رادان، شباهت هاي زياديدارد. شايد به دليل سبک زندگي اين دو. در ميان 10 پست اخير او، عکس با دختر و پسرش، باران و رايان، با اختلاف از بقيه پست هايش بيشتر لايک خورده است.

دائم الاينستايي به نام بهنوش بختياري
تعدادي از چهره ها با اينستاگرامشان، حسابي با مخاطبانشان در ارتباط هستند و حداقل روزانه يک پست را با آنها به اشتراک مي گذارند. رامبد جوان، يکي از آنهاست. او در دايرکتش پذيراي عکس هاي مردم با خودش يا عکس هاي ساختگي براي «خندوانه» است و به صورت مفصل و شخصي با مردم در ارتباط است.
تهمينه ميلاني با اينکه مدت کوتاهي است به اينستاگرام پيوسته ولي هر روز با کلي جملات مثبت، توصيه هاي روانشناختي و تلنگرهاي احساسي، فالوئرهايش را غافلگير مي کند.
بهنوش بختياري، يکي ديگر از کساني است که در اينستاگرام به صورت دائمي حضور دارد و با متن هاي خيلي خودماني با فالوئرهايش ارتباط برقرار مي کند و البته هر از گاهي عکس هاي عجيب و غريبي هم مي گذارد.
پژمان جمشيدي هم دو سه روز يک بار غافلگيري براي فالوئرهايش دارد. البته پيج هاي هواداري او، نمي گذارند حتي يک 24 ساعت از او بي خبر بمانيم. امير آقايي، يکي از فعال ترين و البته بهترين پيج هاي هنرمندان را دارد. او عکس هايي را که خودش مي گيرد، به اشتراک مي گذارد.

صابر ابر، يکي از فعال ترين پيج هاي شخصي را دارد و البته صفحه اش از لطيف ترين، صفحه هاست. پژمان بازغي، اميرحسين رستمي، ساره بيات، مليکا شريفي نيا، بهاره افشاري، عبدالله اسکندري، محسن تنابنده، سام درخشاني و اشکان خطيبي، يک پله در ميزان فعاليت در اينستاگرام از چهره هاي قبلي عقب تر هستند.

توهين و تبليغ = بلاک
هر از گاهي پيج يکي از چهره ها به محلي براي دعوا و بحث و کامنت بازي و حاشيه تبديل مي شود اما پيج بعضي از هنرمندان، بيش از بقيه مستعد چنين فضايي است. بهاره رهنما، يکي از آنهاست. او که اتفاقا خيلي هم در صفحه شخصي اش فعال است و حدود 235 هزار فالوئر دارد، هر از گاهي در پيجش با حاشيه هاي مختلفي روبرو مي شد. در روزهاي اخير پيج او بعد از توهين هاي روزنامه نگار و نويسنده اي به نام نادر فتوره چي، به يکي از جنجالي ترين پيج هاي اينستا تبديل شد.
پيج هانيه توسلي هم آنقدر با حاشيه و توهين و جنجال همراه شد تا اين هنرمند به کل قيد اينستا را بزند و صفحه اش را ببندد. يکي ديگر از پيج هايي که محل بحث است، پيج مهراب قاسم خاني است. بعد از ماجراي شلوارک پوشيدن او در برزيل، چندين بار و به دليل پست هاي مختلف او، تعداد زيادي از فالوئرها با او وارد بحث و جدل هاي نامربوط شده اند. تقريبا هر پستي که مهراب مي گذارد، با تعداد زيادي کامنت بي ربط و حاشيه اي همراه است، به قدري که او مجبور شده تعداد زيادي از فالوئرهايش را بلاک کند.
نفيسه روشن هم صفحه پر حرف و حديثي دارد. او که در سريال ها اصولا با حجاب و چادر ديده شده و نقش دختر مثبت ها را بازي مي کند، در پيجش متفاوت ظاهر مي شود. اين تفاوت باعث جنجال ها و حاشيه هاي زيادي در پيج او مي شود و در خيلي موارد اعتراض فالوئرها در کامنت ها ديده مي شود.

کولاک طرفداران پژمان جمشيدي
علاوه بر صفحات شخصي و اصلي چهره ها، صفحاتي هم وجود دارند که توسط طرفداران و هواداران چهره ها ايجاد شده اند که مي توانند معياري براي سنجيدن ميزان محبوبيت چهره مربوطه باشند. در ميان همه چهره ها، اين افراد بيش از بقيه پيج هاي طرفداري دارند:
1- رضا گلزار در اينستاگرام بيش از 50 پيج هواداري فعال دارد. البته اين تنها پيج هايي هستند که با عبارت «rezagolzar» ايجاد شده اند. طبيعتا پيج هاي بيشتري با کليدواژه هاي ديگر و مربوط به گلزار پيدا مي شود.
2- با سرچ «elnazshakerdoost» به بالاي 50 پيج طرفداري مي رسيد. البته که اين صرفا با يک نمونه از انواع نوشتار براي اسم شاکردوست است و طبيعتا پيج هاي بسيار بيشتري براي طرفداري او وجود دارد.
3- يکي از چهره هايي که در اينستاگرام بيش از بقيه فن پيج هاي مختلف دارد، پژمان جمشيدي است. تنها با سرچ عبارت «pejmanjamshidi» مي توان به بالاي 60 پيج هواداري رسيد. طبيعتا با فاصله گذاري يا تغيير در نوشتار و تغيير زبان، پيج هاي بسيار بيشتري بريا هواداري جمشيدي وجود دارد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر