صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

غيبت تامل‌برانگيز پرسپوليسي‌ها در خاکسپاري مرحوم احمدي

در مراسم تشييع پيکر مرحوم مرتضي احمدي غيبت مربيان و بازيکنان فعلي پرسپوليس بيش از هر چيزي به چشم مي‌آمد. وقتي پاي صحبت اهالي ورزش و به خصوص فوتبال مي‌نشينيم همه دم از مرام و معرفت مي‌زنند و اين واژگان را خيلي زياد مي توان در ادبيات اهالي فوتبال جست‌وجو کرد اما وقتي پاي عمل به ميان مي‌آيد هيچ سنخيتي ميان رفتار و گفتار اين افراد نمي‌توان يافت.

کد خبر: 919

فارس/ در مراسم تشييع پيکر مرحوم مرتضي احمدي غيبت مربيان و بازيکنان فعلي پرسپوليس بيش از هر چيزي به چشم مي‌آمد.
وقتي پاي صحبت اهالي ورزش و به خصوص فوتبال مي‌نشينيم همه دم از مرام و معرفت مي‌زنند و اين واژگان را خيلي زياد مي توان در ادبيات اهالي فوتبال جست‌وجو کرد اما وقتي پاي عمل به ميان مي‌آيد هيچ سنخيتي ميان رفتار و گفتار اين افراد نمي‌توان يافت.
امروز پيکر مرتضي احمدي پيشکسوت خوشنام عرصه بازيگري و گويندگي کشورمان براي آراميدن در منزل ابدي‌اش به سوي بهشت‌ زهرا (س) تشييع شد اما چيزي که در اين ميان قابل تأمل است غيبت تأسف‌برانگيز عده‌اي از پرسپوليسي‌هايي است که مرحوم احمدي سال‌ها خون دل اين تيم را خورد. احمدي که يک پرسپوليسي قديمي بود شايد امروز بيش از همه منتظر بازيکنان، مربيان و مسئولان اين باشگاه بود تا او را در آخرين بدرقه همراهي کنند اما يکبار ديگر ثابت شد که نمي‌توان از برخي انتظارهاي زياد داشت!
البته اگر مرحوم احمدي عکس‌هايي از مراسم تشييع پيکر مرحوم مهدي نفر خبرنگار خبرگزاري فارس را مي‌ديد قطعا انتظاري از پرسپوليسي‌ها نداشت چرا که اين خبرنگار بيش از ده سال شبانه‌روز اخبار پرسپوليس و بازيکنان اين تيم را پيگيري مي‌کرد اما در روز تشييع پيکر او کمتر از انگشتان يک دست از بازيکنان پرسپوليس به ورزشگاه شيرودي آمدند و امروز هم ديديم که هيچ کدام از بازيکنان، مربيان و مسئولان اين باشگاه در مراسم تشييع پيکر اين هنرمند فقيد شرکت نکردند که اگر شرکت مي‌کردند جاي تعجب بود!
شايد حميد درخشان، دستياران و بازيکنانش نمي‌دانند که به جز يک وجهه ورزشي داراي يک وجهه اجتماعي هم هستند و اين وظيفه‌شان است که در چنين مراسم‌هايي در کنار سايرين باشند تا نام نيکي براي خود رقم بزنند.
در آستانه کريسمس و آغاز سال نو ميلادي هستيم اما مي‌بينيم بازيکنان بزرگ فوتبال دنيا که به وجهه اجتماعي‌شان به خوبي واقف هستند در چه مراسم‌هايي شرکت مي‌کنند. امثال دي‌ماريا، فن‌پرسي و ... بازيکنان بزرگ فوتبال دنيا هستند اما براي خوشحال کردند کودکان و مردم بي‌بضاعت در اين روزهاي پاياني سال 2014 به ميان آنها مي‌روند فارغ از درگيري‌هاي ورزشي که دارند اما در ايران که مربيان و فوتباليست‌ها تنها دو ساعت در روز به صورت فيزيکي درگير تمرينات مي شوند حتي به خودشان اين زحمت را ندادند تا قديمي‌ترين هوادار پرسپوليس را براي حضور در خانه آخرش همراهي کنند.
وقتي خود بازيکنان مي‌گويند که از رفتار با پيشکسوتان فوتبال از آينده فوتبالي‌شان زده مي‌شوند آيا با اين وضعيت هواداران پرسپوليس مي‌توانند دلخوش حمايت از اين تيم در هر شرايط باشند؟ آيا هواداران پرسپوليس مثل همه هواداران در سراسر دنيا مي‌توانند روي بازيکنان مربيان‌شان حساب کنند که اگر در شرايط خاصي گرفتار شدند آنها به کمک‌شان مي‌آيند؟ يا فقط بايد اهالي فوتبال را در مراسم‌ها و مناسبت‌هاي خاص ديد؟
با اين همه مرحوم مرتضي احمدي با عزت خاصي راهي خانه ابدي شد اما چيزي که در اين ميان ناراحت‌کننده بود بي‌معرفتي جماعتي است براي احمدي و احمدي‌ها که عمري براي آنها فرياد زده و گلو پاره کرده‌اند؛ آن هم مرتضي احمدي که شعار «پرسپوليس قهرمان مي‌شه/خدا مي‌دونه حقشه» که شعار جاودانه پرسپوليسي‌هاست حاصل خلاقيت ذهن او بود...

نظرات بینندگان

ارسال نظر