صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

کفاشيان: آماده‌ام فدراسيون را تحويل بدهم

رئيس فدراسيون فوتبال گفت: قرار نيست من تا ابد رئيس فدراسيون فوتبال باشم و اگر ببينم شخصي مي تواند به فوتبال کمک کند آماده ام سکان هدايت فدراسيون را به وي بسپارم.

کد خبر: 8392

مهر/ رئيس فدراسيون فوتبال گفت: قرار نيست من تا ابد رئيس فدراسيون فوتبال باشم و اگر ببينم شخصي مي تواند به فوتبال کمک کند آماده ام سکان هدايت فدراسيون را به وي بسپارم.
علي کفاشيان عصر امروز سه شنبه ضمن بيان اين مطلب در مورد حضور اسلاميان و اينکه عنوان شد احتمالا وي در مجمع اسفندماه استعفا خواهد کرد گفت: بحث استعفا نيست و يکسال و چند ماه تا برگزاري مجمع انتخاباتي باقي مانده است. با اين حال اگر فردي پيدا شود که بتواند براي فوتبال مفيد باشد آمادگي اين را دارم که سکان هدايت فدراسيون را به او بسپارم.
وي با اشاره به حضور نمايندگان کنفدراسيون فوتبال آسيا در ايران پيرامون ميزباني کشورمان براي جام ملت هاي 2019 آسيا گفت: ما گزارش هايي که لازم بود را به نمايندگان آسيا داديم و اميدواريم بتوانيم ميزباني را بگيريم چرا که شايستگي اين کار را داريم.
کفاشيان در پاسخ به اين پرسش که امکانات اماراتي ها بسيار بهتر است و شانس آنها براي گرفتن ميزباني جام ملت ها بالاست گفت: هدف کنفدراسيون فوتبال آسيا اين است که با دادن اين ميزباني ها به رشد و گسترش سخت افزارهاي فوتبال کمک کند. ما شش سال پيش که ميزباني ليگ قهرمانان آسيا را گرفتيم تا به حال پيشرفت خوبي در سخت افزار فوتبال کرده ايم و ورزشگاه هاي ما شرايط بهتري پيدا کرده اند.
رئيس فدراسيون فوتبال در مورد انتقاد يکي از نمايندگان مجلس پيرامون انتقال پول فيفا و کنفدراسيون فوتبال آسيا به حساب هوشنگ مقدس گفت: تاکنون حتي يک دلار از پول فيفا و کنفدراسيون فوتبال آسيا به حساب شخصي در خارج از کشور واريز نشده است و اگر هم انتقالي صورت گرفته از طريق سفارت بوده است.
وي افزود: ما يکسري هزينه هايي داريم که بايد براي آنها دلار در خارج از کشور داشته باشيم. مثلا برگزاري اردوهاي تيم ملي و حقوق و دستمزد کي روش و مربيان تيم ملي. به خاطر تحريم هايي که وجود دارد بانک هاي ما پول نقد نمي دهند و نمي توانند مبالغ مورد نياز ما را به بانک هاي خارجي انتقال دهند. ضمن اينکه نمي توانيم پول نقد هم بگيريم. مربيان پرتغالي هم که باد هوا نمي خورند.
رئيس فدراسيون فوتبال ادامه داد: بنابراين بايد حسابي در خارج از کشور داشتيم که دستمزد کي روش و ساير موارد را واريز مي کرديم. خود آقاي کي روش از ما خواست که دستمزدش را به حساب آقاي هوشنگ مقدس واريز کنيم. بايد از ايشان هم تشکر کنيم که بدون اينکه ريالي دستمزد بگيرند اين انتقال را انجام دهند.
علي کفاشيان در مورد آخرين وضعيت کارلوس کي روش گفت: ايشان با ما قرارداد دارد و چند روز به مرخضي رفته اند. وقتي هم برگردند براساس توافقي که داشتيم در ديدار با سوئد و شيلي هدايت تيم ملي را برعهده خواهند داشت و ان شالله تا آن موقع مشکلات مالي ما هم برطرف مي شود.
وي در مورد مشکلات مالي که براي فدراسيون فوتبال وجود دارد و نياز به کمک وزارت ورزش دارد گفت: وزارت ورزش هم مشکلات خاص خودش را دارد و بودجه اي که براي ورزش در نظر گرفته اند پاسخگوي همه نيازها نيست. فوتبال شرايط خاص خودش را دارد و بايد مورد حمايت بيشتري قرار بگيرد. الان همه کشورها در حال سرمايه گذاري هستند و آنقدر حريفان ما قوي شده اند که ديگر هيچ کشوري در حاشيه امنيت نيست.
رئيس فدراسيون فوتبال در مورد اينکه احتمال دارد در مجمع اسفندماه از سمتش استعفا کند و از فدراسيون برود گفت: قرار نيست من تا ابد به عنوان رئيس فدراسيون باقي بمانم! قطعا افراد مختلفي هستند که مي توانند بيايند و به فوتبال کمک کنند. من هيچ نگراني بابت اين مجمع و حضور افراد ندارم و آماده هستم سکان هدايت فوتبال را به کسي بدهم که بتواند براي اين رشته خوب کار کند.
علي کفاشيان تاکيد کرد: با اين حال هنوز زمان زيادي تا برگزاري مجمع انتخاباتي باقي مانده و مسائلي که در مورد استعفاي من مطرح مي شود شايعه و گمانه زني است. بايد تا زمان مجمع صبر کرد و به گونه اي کار کرد که شرايط مناسب براي برگزاري مجمع فراهم شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر