صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

شوک بزرگ در انتظار فوتبال ايران؟

تيم ملي ايران ممکن است در مرحله مقدماتي جام جهاني در گروه بسيار سختي قرار گرفته و از صعود به دور بعد باز بماند.

کد خبر: 8177

نامه نيوز/ تيم ملي ايران ممکن است در مرحله مقدماتي جام جهاني در گروه بسيار سختي قرار گرفته و از صعود به دور بعد باز بماند.
ايران در سيد بندي مرحله مقدماتي جام جهاني ۲۰۱۸ روسيه در سيد يک قرار گرفت اما اين مسئله زياد هم خوشحال کننده نيست.
در اتفاقي عجيب تيم هايي مثل استراليا، عربستان، چين، کره شمالي در سيد اول قرار ندارند و اين يعني ممکن است تيم ايران در گروه بسيار سختي قرار بگيرد.
در مرحله نخست هند، سريلانکا، يمن، کامبوج، تايوان، تيمور شرقي، نپال، ماکائو، پاکستان، مغولستان، برونئي و بوتان رقابت خواهند کرد و شش تيم از اين جمع به ۳۴ تيم ديگر ملحق مي شوند تا هشت گروه پنج تيمي شکل بگيرد.
نکته اينجاست که ايران، ژاپن، کره جنوبي، ازبکستان، امارات، قطر، عمان و اردن در سيد يک قرار گرفته اند و چين، استراليا، عربستان، بحرين، عراق، فلسطين، لبنان و کويت در سيد دو قرار دارند. فيليپين، مالديو، ويتنام، تاجيکستان، ميانمار، افغانستان، تايلند و ترکمنستان در سيد سه و کره شمالي، سوريه، قرقيزستان، مالزي، هنگ‌کنگ،‌ سنگاپور، اندونزي و لائوس در سيد چهار قرار گرفته‌اند.
اين يعني اينکه ممکن است ما با استراليا، تايلند و کره شمالي هم گروه شويم و طبعا همگروهي با تيم هايي مثل عربستان، چين، بحرين، عراق به عنوان يکي از تيم هاي سيد دو نيز اتفاق خوبي براي ما نيست.
بدتر اينکه تيم هاي اول به مرحله بعد مي رسند و چهار تيم برتر دوم گروها نيز مجوز صعود مي گيرند و اگر ما در گروه خود دوم شويم ولي امتياز زيادي کسب نکنيم همان مرحله اول با جام جهاني وداع خواهيم کرد.
اميدواريم در روز قرعه کشي اعلام شود که ايران با فلسطين، مالديو و لائوس هم گروه شده است. هر چند همين تيم ها نيز پتانسيل اين را دارند که مقابل ما شگفتي ساز شوند!
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر