صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

تنيسور سياه پوست: هرگز با يک پسر سياه پوست ازدواج نمي کنم!

نژاد پرستي در دنياي ورزش گاهي اوقات به يک معضل تبديل مي شود. بازيکنان و ورزشکاران سياه پوست هرگز از شر شعارها و رفتارهاي نژادپرستانه به طور کامل مصون نبودند.

کد خبر: 800

جام جم/ نژاد پرستي در دنياي ورزش گاهي اوقات به يک معضل تبديل مي شود. بازيکنان و ورزشکاران سياه پوست هرگز از شر شعارها و رفتارهاي نژادپرستانه به طور کامل مصون نبودند.
اما گاهي اوقات استثناهايي بسيار عجيب وجود دارد، استثناهايي که هرگز نظير آنها شنيده نشده است نمونه اش اظهارنظري است که سره نا ويليامز آمريکايي زن شماره يک تنيس دنيا چند سال پيش بر زبان آورد و هنوز هم بابت آن از او سوال مي شود. سره نا خود يک ورزشکار سياه پوست است. او به دليل موفقيت هاي متعدد در تنيس و فتح گرند اسلم ها و تورنمنت هاي معتبر هميشه تحسين شده ضمن اينکه او در دنياي مد و لباس نيز مشغول است. ويليامز چند سال پيش در پاسخ به سوالاتي مربوط به ازدواج و اينکه با چه کسي ازدواج مي کند اظهار داشت که با هر کسي ازدواج کند آن شخص قطعا يک پسر سياه پوست نخواهد بود! ويليامز در حالي اين جمله را بر زبان آورد که خود يک سياه پوست است. او درباره اينکه چرا چنين عقيده اي دارد گفت که پسران سياه پوست اخلاق خاصي دارند و او حاضر نيست حتي با آنها قهوه بخورد.
انتشار اين مصاحبه انتقادهاي بسيار زيادي را متوجه ويليامز کرد. بسياري اظهار نظر وي را بسيار خام و کورکورانه توصيف کردند که تنها بر اساس يک تجربه شخصي اتفاقي رقم خورده است. ويليامز نيز براي توجيه اين مصاحبه نژادپرستانه(آن هم در حالي که خود سياه پوست است) گفت که به دليل تجارب خودش چنين چيزي گفته است. پس از گذشت سال ها هنوز بسياري او را بابت آن مصاحبه توهين آميز سرزنش مي کنند و ويليامز نيز هر چند وقت يکبار مجبور است ضمن عذرخواهي بگويد که اصلا منظوري نداشته و نمي خواسته به پسرهاي هم رنگ پوست خودش توهين کند.
ويليامز 33 ساله هنوز ازدواج نکرده است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر