صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

روز پایانی کشتی فرنگی با مدال طلا برای ایران همراه می شود؟

امید ایران به درخشش نوروزی و رضایی

امید نوروزی و قاسم رضایی امیدهایی هستند که باید روی تشک بروند که حضور آنها برای کاروان ایران دلگرمی بزرگی است. امید نوروزی از ساعت 17:30 و قاسم رضایی از ساعت 18:05 مبارزات خود را شروع می کنند که امیدها به این دو طلا است.

کد خبر: 79546

دوشنبه دومین روز مسابقات کشتی فرنگی به پایان رسید و کاروان ایران تنها یک مدال از این ورزش به دست آورد. اتفاقی که تقریبا همه را بهت زده کرد. روزهای بی مدال کشتی فرنگی در حالی که اخلاقی و سوریان اش خداحافظی کرده اند شرایط دراماتیکی برای کاروان ایران بوجوداورده شرایطی که انتظار می رود توسط دو فرنگی کاردیگر کمی متعادل شود.
 
به گزارش عصرایران ، امروز اما دوکشتی گیر آماده ایرانی به روی دشک می روند. دو کشتی گیر ایرانی که کاروان امیدواراست با مدال های آنها رتبه ای در رده بندی خود را بالا بکشد.
 
روز پایانی کشتی فرنگی المپیک میزبان دو قهرمان ایرانی خواهد بود که این دو باید از طلای لندن خود دفاع کنند. امید نوروزی و قاسم رضایی امیدهایی هستند که باید روی تشک بروند که حضور آنها برای کاروان ایران دلگرمی بزرگی است. امید نوروزی از ساعت 17:30 و قاسم رضایی از ساعت 18:05 مبارزات خود را شروع می کنند که امیدها به این دو طلا است.
 
66 کیلوگرم؛ امیدی به نام نوروزی
 
انگیزه، امیدواری و تکنیک با نام امید نوروزی همراه است. امید امروز هم می تواند پیام آور شادی باشد. امید بوی طلا می دهد و در میان مدعیان پرتعداد 66 کیلو گرم ، امید در قواره قهرمانی است.
 
امید کشتی ایران در دور اول استراحت می کند و در دور دوم به مصاف ریواس اسپینوزا از ونزوئلا خواهد رفت. با پیروزی احتمالی ، نوروزی در دور بعد با برنده بولکواتزه از گرجستان و وائلیمائکی از فنلاند خواهد رفت. بولکواتزه در رقابتهای قهرمانی اروپا در لتونی برنز گرفت و کشتی گیر خطرناکی است. هر چند به نظر امید نوروزی برای برتری برابر چنین کشتی گیرانی مشکلی نخواهد داشت. به نظر راه برای درخشش امید با این قرعه نسبتا مناسب هموار است. البته در گروه نوروزی داوور استفانک قهرمان سال 2014 جهان که در فینال آن سال نوروزی را شکست داد هم حضور دارد.استفانک سال قبل در لاس وگاس هم سوم شد. 
 
 
اما مهمترین مدعی و حریف نوروزی بدون شک فرانک استابلر آلمانی قهرمان سال گذشته جهان است. استابلر سال قبل با برتری مقابل ریو هان سو کره ای قهرمان جهان شد. این کشتی گیر آلمانی در جهانی 2013 بوداپست برنز گرفت و در المپیک لندن هم پنجم شد. رسول چونایف از جمهوری آذربایجان نفر سوم جهان و قهرمان سال گذشته رقابتهای جهانی که از 71 کیلوگرم به این وزن آمده از دیگر نفرات شاخص و خطرناک این وزن است.
 
تاماش لورنژ مجار و بالاخره اسلام بیک آلبیف قهرمان بزرگ روس رو هم باید در جدول مدنظر داشت. رقابتهای 66 کیلو گرم دیدنی خواهد بود و برای ما ایرانی ها دیدنی تر  هم خواهد بود اگر امید نوروزی دوست داشتنی با کسب نشان طلا شبی بیاد ماندنی را رقم بزند.
 
 98 کیلوگرم؛ مطمئن برای مدال
 
در وزن 98 قاسم رضایی قهرمان المپیک لندن حضور دارد کشتی گیری که قبل از آغاز المپیک محمد بنا در مورد او گفته بود:«ما از بابت مدال قاسم رضایی مطمئن هستیم و فقط به دنبال بهترین رنگیم». با این اطمینان بعد از دو روز انتظار که هیچ ایرانی راه به فینال پیدا نکرده است چشم ها در منتظر درخشش قاسم رضایی خواهد بود تا او با تکرار طلای المپیکی خود کاروان ایران را یک بار دیگر شادمان کند.
 
مرد طلایی 98 کیلوگرم فرنگی در سیدبندی سرگروه بود و در دور اول استراحت خواهد کرد. او در دور دوم به مصاف پرز از ونزوئلا می‌رود. برنده این مسابقه به مصاف برنده دیدار ژیائو ئو از چین و دانیل کابررا از کوبا می‌رود.
 
رضایی نیز قرعه نسبتا خوبی دارد و کشتی‌گیرانی مانند آرتور الکسانیان قهرمان جهان از ارمنستان، اسلام ماگومدوف از روسیه و جنک ایلدم از ترکیه در بالای جدول قرار گرفته‌اند و در مقدماتی به رضایی برخورد نمی‌کنند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر