صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

دلایل کفاشیان برای ثبت نام نکردن در انتخابات / کفاشیان نایب رئیس تاج و آجورلو

علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال از حضور در لیست مهدی تاج و مصطفی آجورلو به عنوان نایب رئیس خبر داد. وی از حضور و نامزدی برای کسب ریاست فدراسیون فوتبال انصراف داد.

کد خبر: 77231

علی کفاشیان در مصاحبه‌ای در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال ثبت نام نمی‌کنم.

وی افزود: من می‌خواستم فضا را باز کنم تا دیگران بیایند. به همین خاطر تصمیم گرفتم در انتخابات نباشم.

کفاشیان در پاسخ به این سؤال که سازمان بازرسی تاکید کرده اساسنامه باید مصوبه بگیرد و شما برای اینکه تعلیق نشویم، کنار رفتید، عنوان کرد: این صحبت شماست. هر کسی خودش برای خودش تصمیم می‌گیرد. باید اساسنامه مصوبه از دولت بگیرد. اگر قرار باشد هر روز بگویند اساسنامه نیست و فعالیت غیرقانونی است اینطور کارها پیش نمی‌رود و کسی جلو نمی‌آید.

وی در پاسخ به این سؤال که آنها روی بحث مصوبه اصرار می‌کنند تا با این کشمکش‌ها کفاشیان در انتخابات فدراسیون شرکت نکند و با کنار کشیدن او مسئولان وزارت ورزش به خواسته‌شان رسیده‌اند، گفت: خواسته آنها اجرای قانون است.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال که پس به این ترتیب او 8 سال غیرقانونی کار کرده است، عنوان کرد: نه اینطور نیست. ما باید مصوبه دولت را در تائید اساسنامه بگیریم. به آنها گفتیم شفاهی به ما اعلام شده اساسنامه تائید است ولی قبول نکردند.

کفاشیان در مورد اینکه بعد از اتفاقات چند روز اخیر تصمیم گرفته انصراف بدهد، اظهار داشت: از همان ابتدا می‌گفتم معلوم نیست که در انتخابات شرکت کنم. اگر یادتان باشد گفته بودم روزهایی که حالم خوب است تصمیم به شرکت و روزهایی که حالم خوب نیست تصمیم به رفتن می‌گیرم. شاید ماندنم باعث شود که به فوتبال ضربه بخورد. نباید شرایط طوری باشد که من اصرار به ماندن داشته باشم بلکه باید به ماندنم اصرار باشد تا تصمیم به ادامه کار بگیرم.

وی در مورد اینکه در صورت حضور او در انتخابات و مطرح شدن بحث تصویب اساسنامه تعبیر به دخالت در فوتبال می‌شد و ممکن بود فوتبال ایران تعلیق شود، عنوان کرد: این تعبیری است که شما می‌کنید نه من.

رئیس فدراسیون در مورد اینکه چرا با ماندن او به فوتبال لطمه می‌خورد، عنوان کرد: دلیلش را گفتم. اساسنامه تصویب نشده است. اگر من می‌ماندم مواضعی بود که به خاطر من به فوتبال ضربه زده می‌شد. تا کی بمانیم و بجنگیم. بهتر است فضا را برای جوان‌ترها و بهتر از خودم باز بگذارم تا آنها بیایند و کار فوتبال را جلو ببرند.

کفاشیان در مورد اینکه آیا قرار است نائب رئیس کاندیدایی باشد، عنوان کرد: مهدی تاج و مصطفی آجرلو من را به عنوان نائب رئیس خود انتخاب کردند.

وی در مورد اینکه آیا بدین ترتیب از فوتبال حذف می‌شود، گفت: از فوتبال حذف نمی‌شوم چرا که 3 سال آینده نائب‌رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا هستم. اگر پستی داشته باشم کمک می‌کنم و همه تلاشم را خواهم کرد.

رئیس فدراسیون در مورد اینکه چه کسی پشت این اتفاقات بود تا او کاندید نشود، عنوان کرد: با صداقت بگویم خود کفاشیان این تصمیم را گرفت.

وی در مورد اینکه حضورش در این 8 سال گذشته غیرقانونی بوده چرا که اساسنامه تصویب نشده بود، عنوان کرد:‌ 8 سال در فدراسیون بودم و دیگر بس است. بیش از این توانایی ندارم. بهتر است که افراد دیگر برای انجام امور جلو بیایند. کار تصویب اساسنامه هم باید انجام شود. دوشنبه جلسه فوری هیأت رئیسه برگزار می‌شود تا برای انجام اساسنامه اقدامات لازم صورت بگیرد. تاکنون آجرلو، تاج، عزیزمحمدی و شهاب‌الدین عزیزی‌خادم در انتخابات فدراسیون شرکت کردند.

کفاشیان تاکید کرد: به هدفم در فوتبال رسیده‌ام. تلاش‌های زیادی انجام دادیم و نتایج خوب و قابل قبولی در سطح آسیا و مسابقات جهانی مختلف گرفته‌ایم.

وی در ادامه عنوان کرد: اگر می‌خواستم بمانم باید حمایت می شدیم چه فایده داشت،  ما به جام جهانی می‌رفتیم حمایت نمی‌شدیم و با مشکلات زیادی روبرو می‌شدیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در پایان در رابطه با اینکه آیا مصاحبه تند محمود گودرزی در تصمیمش برای شرکت نکردن در انتخابات تاثیر داشت، عنوان کرد: آنها هدف‌شان این نبود که من نباشم بلکه می‌خواستند اساسنامه تصویب شود و کارها جلو برود. خودم از قبل تصمیم گرفته بودم در انتخابات نباشم.

 

منبع: فارس
===================================================
 
 
 
خبرگزاری تسنیم: رئیس فدراسیون فوتبال گفت: فکر می‌کنم بعد از ۸ سال کار کردن در فوتبال خسته شده‌ام و دیگر توان ندارم.

علی کفاشیان پس از خروج از فدراسیون فوتبال در روز پایانی ثبت‌نام انتخابات این فدراسیون در جمع خبرنگاران و درباره اینکه برای ریاست فدراسیون ثبت‌نام کرده است یا نه، اظهار داشت: تا این لحظه ثبت‌نام نکرده‌ام.

وی ادامه داد: من کنار کشیدم تا فضا برای آمدن دیگران باز شود. ضمن اینکه ما هم در این بین به فوتبال کمک می‌کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که «آیا قبول دارید اگر کاندیدا می‌شدید، با توجه مخالفت وزارت ورزش و دولت با شما امکان تعلیق فوتبال ایران وجود داشت؟» گفت: این تفسیرهای شماست. در هر صورت باید اساسنامه فدراسیون فوتبال را به تصویب دولت برسانیم، وگرنه هر روز با این موضوع روبرو هستیم که اساسنامه قانونی نیست و مشکل دارد. تا اساسنامه قانونی نباشد، نمی‌آیم. خواسته سازمان بازرسی نیز اجرای قانون بود. آنها می‌گویند اگر مصوبه دولت را نگیرید، اساسنامه غیرقانونی است.

کفاشیان در پاسخ به این موضوع که «شما دو هفته پیش اعلام کردید در انتخابات شرکت می‌کنید»، تاکید کرد: من از دو یا سه هفته پیش یک روز می‌گفتم کاندیدا می‌شوم و یک روز هم می‌گفتم که نمی‌شوم. در واقع می‌گفتم هیچ چیز معلوم نیست. در شرایط فعلی ماندن من به فوتبال ضربه می‌زند، در حالی که نباید فوتبال از بودن من ضربه بخورد. اگر بخواهم بمانم، باید اصرار کنند تا این کار صورت بگیرد، نه اینکه من اصرار کنم تا بمانم.

وی در خصوص اینکه «آیا منظور شما از اینکه اگر بمانید، فوتبال ضربه می‌خورد، این است که فوتبال ایران تعلیق می‌شود»، گفت: این تفسیر شماست. منظور من این است که یک روز می‌گویند اساسنامه قانونی نیست و باید به تصویب برسد، یک روز می‌گویند بازنشسته‌ام و... ، در واقع موانعی که با بودن من باعث می‌شود فوتبال لطمه بخورد. تا کِی باید بجنگیم و دعوا کنیم. بگذارید فضای جدیدی ایجاد شود و کاندیداهای جدیدی حضور پیدا کرده و با انرژی کار را جلو ببرند.

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان در پاسخ به این سوال که از چه چیزی خسته شده است، گفت: از فوتبال!

کفاشیان در خصوص اینکه گفته می‌شود وی در صورت رئیس نشدن، نایب رئیس فدراسیون خواهد شد، اظهار داشت: مصطفی آجورلو و مهدی تاج مرا برای نایب رئیسی نامزد کردند اما خود من کاندیدا نشدم. در واقع آنها من را برای نایب رئیسی پیشنهادی معرفی کردند.

وی در واکنش به این مسئله که اگر با حضور او در سمت نایب رئیسی هم موافقت نشود، عملاً از فوتبال حذف خواهد شد، تصریح کرد: من که از فوتبال حذف نمی‌شوم. سه سال دیگر نایب رئیس AFC خواهم بود و حتی اگر سمتی در فوتبال ایران نداشته باشم، کمک خواهم کرد.

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان در پاسخ به این سوال که حالا که از ورود او به انتخابات جلوگیری شده، صادقانه بگوید چه کسی مقابل او را گرفته است، گفت: با صداقت بنویسید خودِ علی کفاشیان!

کفاشیان افزود: در هر صورت فکر می‌کنم بعد از 8 سال کار کردن در فوتبال خسته شده‌ام و دیگر توان ندارم.

وی در مورد اینکه چرا تغییر اساسنامه فدراسیون فوتبال را برای نیامدن بهانه می‌کند، چون سایر کاندیداها نیز با همین اساسنامه باید در انتخابات شرکت کنند، عنوان کرد: به هر حال این اتفاق در خصوص اساسنامه باید انجام شود. دوشنبه هم جلسه هیئت رئیسه را به صورت فورس‌ماژور برگزار خواهیم کرد تا اساسنامه را برای تایید به هیئت دولت بفرستیم.

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان در واکنش به این مسئله که پاسخ این سوال، جوابی که داد نبوده است، چیزی نگفت.

کفاشیان در ادامه و در خصوص اینکه آیا اسدی هم کاندیدای فدراسیون فوتبال شده است و چه کسانی تاکنون برای انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند، اظهار داشت: خیر، اسدی ثبت‌نام نکرده و سایر نامزدها نیز پس از نهایی شدن لیست اعلام می‌شوند. برگه نهایی را خود من امضا کرده‌ام که بین اسامی مصطفی آجورلو، مهدی تاج، شهاب‌الدین عزیزی‌خادم و عزیز‌الله محمدی بودند. چند نفری هم اسم نوشته‌اند که مدارک‌شان کامل نیست.

«گویا برخی با کنار زدن علی کفاشیان از انتخابات به هدف خود رسیدند.  آیا شما هم با این مسئله موافقید؟» وی در پاسخ به این سوال گفت: من به هدف خودم رسیدم، زحمت کشیدم و در این فوتبال کار کردم که نتایج خوب و قابل قبولی هم گرفتیم. اینکه بقیه راضی هستند یا نه را نمی‌دانم، اما اینکه قرار باشد من در فوتبال بمانم و حمایتی صورت نگیرد و ما با همین نیرو و توان بخواهیم به جام جهانی برویم اما کمکی نشود، حضور من هم فایده ندارد.

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان در واکنش به این مسئله که با توجه به عدم ثبت‌نام در انتخابات و صحبت‌های طعنه‌آمیزی که محمود گودرزی زده است، آیا وزیر ورزش به هدف خود رسیده یا نه؟ خاطرنشان کرد: این را نمی‌دانم اما فکر نمی‌کنم هدف آنها نیز این بود که من نباشم. به هر حال مسائلی در خصوص اساسنامه وجود دارد که باید روند قانونی آن پیش برود و این حرف هم درست است. به هر حال قانون باید اجرا شده و اساسنامه اصلاح شود. من هم از قبل تصمیم خودم را گرفته بودم.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که آیا احتمال تعویق انتخابات وجود دارد یا نه، گفت: نمی‌دانم، در این خصوص باید فردا و پس‌فردا صحبت کنیم تا ببینیم چه می‌شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر