صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

نامه کفاشیان به سرافراز برای حق پخش

رئیس فدراسیون فوتبال در نامه‌ای مراتب گلایه خود را بابت عدم پرداخت حق پخش طبق توافق قبلی به رئیس صدا و سیما اعلام کرد. متن نامه علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال به دکتر سرافراز رئیس سازمان صدا و سیما به شرح زیر است:

کد خبر: 76087

رئیس فدراسیون فوتبال در نامه‌ای مراتب گلایه خود را بابت عدم پرداخت حق پخش طبق توافق قبلی به رئیس صدا و سیما اعلام کرد. متن نامه علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال به دکتر سرافراز رئیس سازمان صدا و سیما به شرح زیر است:

در رابطه با موضوع حق پخش تلویزیونی مسابقات و راه اندازی پروژه IPTV موارد زیر را به استحضار می رساند:

1-رسانه ملی در جهت ترویج فرهنگ سلامت و توصیه به ورزش نقش فعالی را ایفا می کند و با استفاده از پخش مسابقات ورزشی به ویژه فوتبال، عملا جذاب ترین و پر بیننده ترین برنامه ها را فراهم می کند. فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و باشگاهها از اینکه محصول تولیدی خود یعنی رویدادهای ورزشی به این درجه اشتیاق و توجه اجتماعی رسیده به خود می بالند.

2-رویدادهای ورزشی به عنوان محصول خانواده فوتبال وفق ضوابط و مقررات الزامی بین المللی مشمول دریافت حق پخش است و تعهد به رفتار حرفه ای از جانب صدا و سیما امری ضروری است و خانواده فوتبال در دو سال اخیر با رعایت اصل همدلی و همکاری سازنده، علیرغم عدم انجام تعهدات آن سازمان، بستر بهره برداری آن سازمان محترم را از رویدادهای ورزشی فراهم آورده است.

3- سازمان محترم صدا و سیما برای پخش مسابقات مختلف خارجی یا خرید اجازه پخش مسابقات هزینه بالایی پرداخت می کند اما پرداخت هزینه بابت فوتبال ملی و باشگاهی را با تردید و مخالفت سپری کرده و اجرای الزامات بین المللی برای خرید مجوز پخش مسابقات خارجی را مغایر قوانین و اسناد بالادستی نظام نمی داند اما در پرداخت حقوق پدید آورندگان رویداد ورزشی با کم لطفی اقدام لازم را طی دو سال اخیر ننموده است.

4- پخش هر برنامه ای حتی با پائین ترین استقبال از صدا و سیما با پرداخت هزینه های تولید و یا خرید مجوز پخش از پدید آورنده مربوطه صورت می گیرد اما جذاب ترین، پربیننده ترین و ناب ترین برنامه یعنی مسابقات ورزشی فوتبال بدون پرداخت حقوق صاحبان این رویداد پخش می گردد و بالاترین تعرفه تبلیغاتی صدا و سیما نیز در حین همین مسابقات از صاحبان کالا و خدمات دریافت می شود.

5-پیرو جلسه مورخ 7/8/93 بین وزیر محترم کشور، وزیر محترم ورزش و جوانان  و رئیس محترم وقت سازمان صدا و سیما مقرر شده بود با افزایش20 درصد به مبلغ پرداختی فصل 92-93، برای فصل 94-93 مبلغ 22.5 میلیارد تومان پرداخت شود که آن سازمان استنکاف ورزیده و فوتبال ملی و باشگاهی را با بحران جدی رو به رو ساخته است که انتظار می رود نسبت به تسویه بدهی سال 93/94 اقدام عاجل به عمل آید.

6- پیرو تفاهم نامه منعقده در مورخ 5/5/94 در رابطه با راه اندازی پروژه IPTV ظرف دو ماه، متاسفانه علیرغم گذشت حدود هشت ماه و پایان نیم فصل مسابقات لیگ 95-94 و گذشت بیش از بیست و دوم هفته مسابقات لیگ برتر خلیج فارس و لیگ آزادگان، این پروژه به علت مشکلات زیر ساختی در آن سازمان و روشن نبودن ابعاد موضوع تاکنون بلا اقدام مانده است.

این موضوع علیرغم قول و تاکیدات آن سازمان محترم مبنی بر تامین بخشی از مسائل مالی و حقوقی باشگاهها، لیگ و فدراسیون فوتبال و حتی پیش پرداخت از طریق این پروژه، عملا با از دست رفتن فرصت طلایی هشت ماهه، موجبات ضرر و زیان کلان به فوتبال باشگاهی و لیگ کشور و فدراسیون فوتبال گردیده است و بدینوسیله مراتب شکواییه از بابت عدم تحقق قول قرارهای کتبی و شفاهی آن سازمان محترم اعلام می گردد.

مستدعی است جهت تعیین و تکلیف و روشن شدن موضوع، دستور فرمائید ظرف یک هفته نسبت به پاسخگویی و ارسال پاسخ، اقدام لازم به عمل آورند.

 

 

منبع :مشرق

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی «جدیدترین اخبار» اینجا کلیک کنید

شبکه خبری زمان http://www.zamannews.ir/

 

 

نظرات بینندگان

ارسال نظر