صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

واکنش عابديني به اظهارات وزير ورزش!

کد خبر: 758

فارس/ سخنگوي کميته نظارت و بررسي ابهامات مالي فدراسيون فوتبال در واکنش به اظهارات وزير ورزش مبني بر حق ماموريت يک ميلياردي براي يکي از کارکنان فدراسيون گفت: آنها از بيرون نظر مي‌دهند.
امير عابديني پس از جلسه کميته نظارت و بررسي ابهامات مالي فدراسيون فوتبال اظهار داشت: در جلسه امروز دو شرکت اضافه شدند که قراردادشان با فدراسيون فوتبال مورد بررسي قرار گرفت. ما اسناد و مدارک مورد نياز را خواستيم و همچنين نوع برقراري ارتباط بين آنها واينکه چگونه اين قرارداده امضاء شده است را مورد بررسي قرار داديم.
وي ادامه داد: همچنين در خصوص بحث تنخواه که تيم‌ها به خارج از کشور رفته بودند، صحبت کرديم. هر تيمي که به خارج از کشور سفر کرده بود تنخواه مشخصي دارد و رقم آنها را مورد بررسي قرار داديم و بيشتر اين مسائل مربوط به سال 91-92 بود. ما بر اساس اساسنامه موارد را مورد بررسي و تحقيق قرار داديم و در هرجايي که با مشکل روبرو شويم با دقت آنها را مورد ارزيابي قرار مي‌دهيم.
سخنگوي کميته نظارت و بررسي ابهامات مالي فدراسيون فوتبال يادآور شد: ما سه موضوع را مورد بررسي قرار داديم اول اينکه بحث ساختاري و اجرايي و نقاط ضعف را ارزيابي کرديم. دوم اينکه ارتباط مالي سيستم را بر اساس قوانين و چارچوب‌هايي که تعريف شده زير نظر مي‌گيريم و مي‌بينيم که طبق آئين‌نامه اصلاح‌شده است يا خير،‌ همچنين در خصوص ارتباط مجمع با هيأت رئيسه فدراسيون فوتبال هم صحبت‌هايي کرديم که مجمع بيشتر به هيأت رئيسه خود اعتماد کند تا بخشي از گير کار در ارتباط با برگزاري مجمع به اين جاها کشيده نشود.
عابديني خاطرنشان کرد: مجمع در تاريخ خودش برگزار مي‌شود اما ما زمان بسيار کمي براي بررسي اين مسائل داريم و بعيد مي‌دانم که بتواند بررسي ما به اين مجمع برسد. ممکن است ما از اعضاي مجمع درخواست کنيم که در آينده نگاهي گذرايي به حساب‌هاي سال 92 و 93 داشته باشيم و پس از بررسي دقيق و موشکافانه حساب‌هاي 91-92 آن را در اختيار مجمع قرار بدهيم.
وي در مورد اينکه وزير ورزش اعلام کرده که يکي از اعضاي فدراسيون در سفري يک ميليارد حق مأموريت دريافت کرده تأکيد کرد:‌ دوستان از بيرون اين مسائل را اعلام مي‌کنند و نظر خودشان را مي‌گويند اما ما وظيفه داريم که دقيق و حساب شده به مسائل رسيدگي کنيم و نمي‌توانيم همان حرف‌ها را تکرار کنيم. هرجا که به مشکل خورديم براي برطرف کردن آن اقدامات لازم را انجام مي‌دهيم.
سخنگوي کميته نظارت و بررسي ابهامات مالي فدراسيون فوتبال افزود: مجمع فدراسيون در تاريخ مقرر برگزار شد اما بعيد مي‌دانم که ما چهارشنبه بتوانيم گزارش مالي فدراسيون را در اختيار مجمع قرار دهيم. سازمان ليگ قرار بوده صورت‌هاي مالي خود را به ما تحويل بدهد که اين کار را انجام نداده به هر حال کار دشواري را پيش رو داريم.
وي در مورد اينکه گفته مي‌شود ابهامات زيادي در خصوص مسائل مالي فدراسيون فوتبال وجود دارد گفت: ابهام با تخلف فرق مي‌کند ابهام به معناي اين است که درک موضوعي روي يک مطلب به صورت مشخص نبوده است ما اين مسئله را مورد بررسي قرار مي‌دهيم و اين به معناي شفاف‌سازي است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر