صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

فوتبال مجانی همان یارانه 45 هزاری است!

فوتبال مجانی ؛ این واژه حالا چند هفته ای است که شورانگیز شده و ورزشگاه آزادی بعد از مدتها به خود تماشاگرمی بیند. امااین خوب است یا بد؟

کد خبر: 74178

تماشای فوتبال مجانی این روزها هیجانی شده برای ملتی ه با ورزشگاه ها قهر کرده بودند. طرفداران استقلال و پرسپولیس به ورزشگاه می آیند و انصافا بازی های لیگ هیجانی دو چندان پیدا کرده اند. این تصمیم تیزهوشانه از سوی مدیرانی که می دانند طلب های شان را از سازمان لیگ نمی توانند بگیرند و با این تهاتر دارند سوبسیدی به هواداران شان می دهند ، هوادارانی که این فصل درحقیقت اسپانسرهای اصلی تیم های شان هستند و با دویست تومان های روزانه شان دارند هزینه های گزاف تیمداری را به جای مسئولان ورزش کشور می پردازند ، محسب می شود و کلی حسن دیگر که می توان در این مقطع درباره اش سخنگفت. با این وجود این بلیت های مجانی آفتی دارد برای آینده.

روزی که مدیران شهری کشور تصمیم گرفتند برای حل معضل ترافیک ، درست وسط بزرگراه ها دوربرگردان بزنند ، خودشان بهتر از همه می دانستند تنها مسکنی می گذارند روی دندانی که درد می کند. همان ها بعدها در دوره مدیریت کشوری شان برای اجرای طرح هدفمندی یارانه ها ،فرهنگ پرداخت مقرری ماهانه 45 هزار تومانی را پایه گذاری کردند. سوبسیدی که باید در ازای حذف یارانه های بسیار دیگری در بخش مصرف می شد و درآمدهایش در ساختارسازی تولید به کار می رفت. یارانه پرداخت شد اما اتفاقات دیگر نیفتاد . آن 45 هزار تومان به یک حق برای ملت تبدیل شد و انگار سهم ماهانه شان بود از بیت المال. از هر چه هم می گذشتند ، این 45 هزار تومان شان را باید می گرفتند. تمام تلاش دولت جدید با استفاده از همه ظرفیت ستاره ها و رسانه ها هم به جایی نرسید و کمتر از چند صد هزار نفر حاضر به گذشتن از این حق شان شدند. فقیر و غنی عادت کرده بودند این پول را بگیرند.

حالا حکایت این بلیت های مجانی هم حکایت 45 هزار تومان های یارانه است. روز بازی استقلال یا پرسپولیس در حوالی ورزشگاه آزادی ، جماعت زیادی در حاشیه خیابان ماشین هایی را پارک کرده اند که از پراید شروع می شود تا ماشین های چند ده میلیونی دنده اتومات چینی و ژاپنی .

آنها حتی 5 هزار تومان برای پارکینگ هم هزینه نمی کنند اما آیا تمام دردشان این ده هزار تومان است که از راه های دور کوبیدند و این طور سراسیمه خود را به ورزشگاه آزادی رساندند؟

بی شک نه و مشکل شان برای نیامدن به ورزشگاه ، 5 هزارتومان بلیت یا 5 هزار تومان پارکینگش نبوده و اقلا تنها مشکل شان نبوده یا دغدغه همه این 50 هزار نفر نبوده است. آنها برای هزینه های میلیاردی این فوتبال که مدام از ناپاکی هایش خواندند و شنیدند و دیدند ، حاضر به پول دادن نمی شدند و این بلیت ها حالا برای شان حکم همان 45 هزار تومان یارانه را دارد. آنها می خواهند حق شان را از پول های بیت المال بگیرند و حالا به بلیت مجانی عادت کرده اند. دیگر بعید است به پول دادن برای فوتبال تن در دهند و این بزرگترین آفتی است که فوتبال حرفه ای کشور از تصمیم مقطعی و مسکن گونه خوبی که این روزها مدیرانش گرفته اند در دراز مدت لطمه می خورد. دو فردای دیگر اگر ورزشگاه آزادی بازسازی شود و صندلی دار هم ، این جماعت دیگر برای تماشای بازیهایش پولی نمی دهند .

 

منبع :خبرآنلاین

 

نظرات بینندگان

ارسال نظر