صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

آغاز ليگ «منتقدان کي‌روش»

ليگ برتر فوتبال ايران از فردا آغاز خواهد شد و هواداران فوتبال منتظر عملکرد منتقداني هستند که طي چند روز گذشته کي‌روش را به دليل اتخاذ سيستم نادرست و حذف در جام ملت‌هاي آسيا مورد انتقاد قرار دادند.

کد خبر: 7321

ورزش سه/ ليگ برتر فوتبال ايران از فردا آغاز خواهد شد و هواداران فوتبال منتظر عملکرد منتقداني هستند که طي چند روز گذشته کي‌روش را به دليل اتخاذ سيستم نادرست و حذف در جام ملت‌هاي آسيا مورد انتقاد قرار دادند.
هفته هجدهم ليگ برتر طي فردا و روز جمعه با برگزاري ديدارهايي در شهرهاي مختلف برگزار مي‌شود و هواداران فوتبال ايراني منتظرند تا عملکرد کادرفني تيم‌ها را در اين تعطيلات و با تغييراتي که ايجاد کرده‌اند ببيند.
سرمربياني که طي اين مدت و بعد از حذف ايران از جام ملت‌هاي انواع و اقسام انتقادات را متوجه کارلوس کي‌روش و تيم رهبري‌اش کردند. از بازي دفاعي و سيستم رو به عقب تيم ملي و نداشتن مالکيت توپ تا...
حالا همانطور که گفته شد همه منتظرند تا ببيند حميد درخشان، امير قلعه‌نويي، حسين فرکي و ... در ويترين مربيان ليگ برتري هستند که بلافاصله بعد از حذف تيم ملي تيغ انتقادات خود را به سمت کارلوس کي‌روش روانه کردند.
اکنون فرصت آن است که اين مربيان در بازي‌هاي اين هفته ليگ برتر خود را اثبات کنند و نشان دهند از نظر فني بالاتر از سرمربي تيم ملي هستند.
امير قلعه نويي – حسين فرکي
امير قلعه‌نويي در اولين بازي تيمش بعد از تعطيلات ليگ به مصاف سپاهان خواهد رفت. تيمي که در دور رفت به بدترين شکل اين تيم را متوقف کرد و شکست سختي را به استقلال تحميل کرد. اکنون دو مربي روي نيمکت دو تيم اين فرصت را دارند تا در زمين صاف آزادي فوتبالي در خور شان فوتبال دوستان ايراني ارائه دهند. دست هر دو تيم هم از نظر کيفي بالاست و امير قلعه‌نويي که 6 بازيکن ملي‌پوش در ترکيب تيم ملي داشت و ادعا مي‌کند بازيکنان ديگري هم مثل يعقوب کريمي و ميلاد فخرالديني و ... هم بايد دعوت مي‌شدند بايد به مصاف حسين فرکي برود که او هم ضمن انتقاد به شيوه سرمربي‌گري کي‌روش مدعي بود از تيمش بايد حداقل 4 نفر در تيم ملي حضور داشته باشند. حضور اين تعداد بازيکن ملي‌پوش از دو تيم ملي‌ مي‌تواند به کيفيتي که مربيان دو تيم از بازي انتظار دارند کمک بسزايي کند و رد و بدل شدن گل‌هاي فراوان و موقعيت‌هاي حساس مي‌تواند فوتبال‌دوستان را از ديدن اين بازي راضي به خانه‌هاي‌شان بفرستد. اين کوچکترين انتظاري از مربيان دو تيم در اين بازي است.
ميانگين گل‌زده دو تيم در بازي‌هاي ليگ برتر در اين فصل، عدد 52/1 را براي سپاهان و 7/1 براي شاگردان امير قلعه‌نويي را نشان مي‌دهد که اين عدد در چهار بازي تيم ملي در جام ملت ها 75/1 بود.
حميد درخشان
حميد درخشان منتقدترين مربي فوتبال ايران محسوب مي‌شود که از علي دايي تا قطبي، از بگوويچ تا گل محمدي و کي‌روش از او خاطره دارند. در تندترين انتقادش مدعي شد که هرگز به مربي 45 روزه نباخته است و شايد در خاطرش نبود که بعد از قبول هدايت پرسپوليس و در 24‌امين روز هدايت حسين فرکي در سپاهان به اين تيم در يک بازي انتقادآميز و سراسر تدافعي بازي را واگذار کرده بود. حميد درخشان در اين فصل هرگز نتوانسته هواداران تيمش را راضي کند و باخت‌هاي پياپي او هم باعث شده هواداران اين تيم نا‌اميد به اين فصل باشند. درخشان که مدعي بود با جذب چند بازيکن تيم متفاوتي را در نيم فصل روانه مسابقات خواهد کرد بايد در اولين گام به مصاف ذوب يحيي گل محمدي برود و عدم نتيجه گيري در اين بازي پرسپوليس را کاملا از ليگ برتر دوره چهاردهم دور خواهد کرد. درخشان هم در اين فصل تيمش با ميانگين 1/1 گل زده عملکرد مثبتي در اين فاز نداشته و بايد منتظر ماند تا در ادامه مسابقات فوتبال هجومي به سبک سرمربي اين تيم را ديد و هواداران منتظر همان پرسپوليسي باشند که بارها وعده ان را شنيده اند.
در شرايطي که فوتبال ايران پس از شکست تيم ملي در جام ملت‌هاي آسيا فضاي دوقطبي را تجربه مي‌کند و دور، دور منتقدين و علاقمندان به سرمربي تيم ملي است اميدواريم هيجان ليگ خيلي زود جاي غم حذف از استراليا را بگيرد و البته شرايط فني رقابت‌هاي پيش رو طوري باشد که کارلوس کي‌روش ديگر جرات نکند مربيان استقلال و پرسپوليس فاقد صلاحيت فني مربيگري بداند.
اين جنگي است که اميدواريم نتايجش به بهبود کلي شرايط فوتبال ايران منجر شود

نظرات بینندگان

ارسال نظر