صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

عضو هيأت مديره پرسپوليس در VOA ؟!

در طول ماه هاي اخير شاهد آفتابي شدن مجدد برخي اهالي ورزش در شبکه‎هاي ضدانقلاب هستيم؛ بدون توجه به خط مشي ضدايراني رسانه‌هاي فارسي‎زبان دشمن. با وجود اينکه وزارت ورزش طي ابلاغيه‌اي رسمي به تمامي ورزشکاران، مربيان و مديران ورزشي تاکيد کرده است که از مصاحبه با رسانه‌هاي فارسي زبان بيگانه پرهيز کنند، اما رفتار ناشايست تعداد معدودي از اهالي ورزش نشان مي‎دهد که مايل به تبعيت از قانون نيستند.

کد خبر: 7214

جام نيوز/ در طول ماه هاي اخير شاهد آفتابي شدن مجدد برخي اهالي ورزش در شبکه‎هاي ضدانقلاب هستيم؛ بدون توجه به خط مشي ضدايراني رسانه‌هاي فارسي‎زبان دشمن. با وجود اينکه وزارت ورزش طي ابلاغيه‌اي رسمي به تمامي ورزشکاران، مربيان و مديران ورزشي تاکيد کرده است که از مصاحبه با رسانه‌هاي فارسي زبان بيگانه پرهيز کنند، اما رفتار ناشايست تعداد معدودي از اهالي ورزش نشان مي‎دهد که مايل به تبعيت از قانون نيستند.
در طول سال‎هاي گذشته، فوتبالي‌ها گوي سبقت را از ساير چهره‌هاي ورزشي‌ ربوده و در رسانه‌هاي يادشده حضور پررنگتري داشته‌اند.
ابراهيم قاسمپور، مجيد جلالي، بهتاش فريبا، حسن روشن، جلال طالبي، بهمن فروتن، حسين کلاني، شهرزاد مظفر از جمله اهالي صاحب‌نام فوتبال هستند که در کسوت کارشناس ورزشي با رسانه‌هايي چون صداي آمريکا، بي بي سي انگليس، دويچه وله آلمان و... همکاري داشتند و پس از پيگيري وزارت ورزش و دستگاه هاي نظارتي، بيشتر آن‌ها از ادامه همکاري با شبکه‎هاي معاند خودداري کردند.
اما با گذشت زمان و کمتر شدن حساسيت مديريت ورزش کشور به اين موضوع، در طول ماه هاي اخير شاهد آفتابي شدن مجدد برخي اهالي ورزش در شبکه‎هاي ضدانقلاب هستيم؛ بدون توجه به خط مشي ضدايراني رسانه‌هاي فارسي زبان دشمن.
پس از حضور مداوم "اميرحسين اصلانيان" بازيکن اسبق تيم فوتبال پرسپوليس تهران در شبکه ضدانقلاب صداي آمريکا (VOA)، آقاي "حسين کلاني" پيشکسوت فوتبال و عضو جديد هيئت مديره اين باشگاه نيز به يکي از کارشناسان ثابت برنامه هاي ورزشي شبکه دولتي آمريکا تبديل شده است.
به نظر مي‌رسد مسؤولان ناظر -به ويژه مقامات وزارت ورزش- بايد چاره مناسبي براي تکرار نشدن اينگونه اقدامات بينديشند، چون تداوم اين روند و سکوت متوليان امر مترادف با ترويج قانون گريزي خواهد بود.

از ديگرسو شايد بد نباشد مديران رسانه ملي نيز به چهره‌هاي ورزشي فعال در رسانه‌هاي بيگانه بفهمانند که با اين کار ناپسند، فرصت حضور در برنامه‌هاي ورزشي رسانه ملي را از دست خواهند داد.
خاطرنشان مي‌شود که در پي مصاحبه تعدادي از ورزشکاران ايراني با شبکه دولتي صداي آمريکا و حضور يافتن آنان در استوديوهاي اين تلويزيون ضدانقلاب، نايب رئيس کميسيون قضائي مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه در قانون مجازات اسلامي همکاري با شبکه‌ و رسانه‌هاي معاند و وابسته به دشمنان نظام جرم است، تأکيد کرده بود:
«مجازات همکاري و کمک به رسانه‌هاي ضدانقلاب -بر اساس نوع همکاري انجام شده- حبس و محکوميت‌هاي سنگين است و در قانون مجازات اسلامي کساني که از شبکه‌هاي تلويزيوني معاند و وابسته به دشمنان نظام حمايت و به آن‎ها کمک کنند، بايد در دادگاه حاضر شده و نهايتاً بنا بر نوع همکاري انجام‌شده، محاکمه و مجازات خواهند شد.»

نظرات بینندگان

ارسال نظر