صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

سرباز فراري ايراني يکي از 10 ستاره برتر آسيا!

سايت ساکرنت به تمجيد از بازيکن تيم ملي فوتبال ايران پرداخت و او را يکي از ۱۰ ستاره برتر آسيا در سال ۲۰۱۴ توصيف کرد. سايت ساکرنت در گزارشي به معرفي 10 ستاره برتر آسيا در سال 2014 پرداخت و مهرداد پولادي را نيز يکي از ستارگان آسيا معرفي کرد. ساکرنت در گزارش خود نوشته است: سونگ هيونگ مين سالي به يادماندني را در 2014 پشت سر گذاشت اما او در کجاي رنکينگ 10 بازيکن برتر قرار مي‌گيرد؟ فوتبال آسيا فراز و نشيب زيادي داشته است و ساکرنت 10 نفر از بهترين بازيکنان اين قاره در سال 2014 را معرفي کرده است:

کد خبر: 702

فارس/ سايت ساکرنت به تمجيد از بازيکن تيم ملي فوتبال ايران پرداخت و او را يکي از ۱۰ ستاره برتر آسيا در سال ۲۰۱۴ توصيف کرد.
سايت ساکرنت در گزارشي به معرفي 10 ستاره برتر آسيا در سال 2014 پرداخت و مهرداد پولادي را نيز يکي از ستارگان آسيا معرفي کرد. ساکرنت در گزارش خود نوشته است: سونگ هيونگ مين سالي به يادماندني را در 2014 پشت سر گذاشت اما او در کجاي رنکينگ 10 بازيکن برتر قرار مي‌گيرد؟ فوتبال آسيا فراز و نشيب زيادي داشته است و ساکرنت 10 نفر از بهترين بازيکنان اين قاره در سال 2014 را معرفي کرده است:
10- بوعالم خوخي (العربي و قطر)
ستاره متولد الجزاير 6 گل به ثمر رساند تا به مردان عنابي پوش کمک کند تا قهرمان رقابت‌هاي قهرماني فوتبال غرب آسيا در ژانويه شوند. 10 ماه بعد اين بازيکن 24 ساله گل پيروزي‌بخش تيمش را در فينال جام خليج فارس به ثمر رساند تا عربستان سعودي را در رياض شکست دهد.
9- تيم کيهيل (نيويورک رد بولز و استراليا)
کمي نگران کننده است که بازيکن سابق اورتون با 35 سال سن هنوز با فاصله خطرناک‌ترين تهديد استراليا براي درواز حريفان به شمار مي‌روند. او در سال 2014 هفت گل به ثمر رساند و فوق‌العاده‌ترين گلش نيز در مهم‌ترين مسابقات به ثمر رسيد. گل او مقابل هلند يکي از گل‌هاي جام‌جهاني بود اما او يک گل ديگر مقابل شيلي به ثمر رساند که اين تيم را به تغيير نتيجه بازي تهديد کرد. وقتي کيهيل در صحنه باشد هميشه اين فرصت وجود دارد که اتفاقي رخ بدهد و مهم‌نيست که تيم مقابل چه قدر قوي باشد.
8- کيسوکه هوندا (آث ميلان و ژاپن)
نيمه دوم سال 2014 جبران نيمه‌اول نااميد کننده‌اش بود که «امپراطور» تقلا مي‌کرد که آمادگي‌اش را باز يابد؛ حتي اگر گل زيباي هوندا به ساحل عاج در جام‌جهاني چيز ديگري را نشان دهد. هوندا مدتي پس از پيوستن به آث ميلان در ماه ژانويه تقلا کرد اما ستاره سابق زسکا مسکو زير نظر فيليپو اينزاگي، سرمربي جديد تيمش به يکي از ستاره‌هاي روسونري تبديل شد. اگر ميلان به ليگ قهرمانان اروپا بازگردد، بازيکن 28 ساله ژاپني شايسته آن است.
7- کي‌سونگ يوئنگ (سوانسي سيتي و کره‌جنوبي)
کي، همان قدر فوق‌العاده است که يک بازيکن در ليگ برتر مي‌تواند باشد. بازي او در سال 2014 به تکامل رسيد. او اکثر نيمه اول سال را با کمک به ساندرلند براي حفظ اين تيم از خطر سقوط گذراند و پاسي که مقابل فولام داد مطئنا يکي از بهترين پاس‌هاي گل سال 2014 بود. ستاره سابق سلتيک که در تيم ملي کشورش قبل، در حين و بعد از مسابقات جام‌‌جهاني عملکرد منسجم و خوبي را به نمايش گذاشت، يکي از اجزاي جدانشدني تيم سوانسي شد. وي در سن 25 سالگي کوله‌باري غني از تجربه دارد.
کي سونگ يوئنگ با بازگشت سوانسي به نوار پيروزي‌ها، يکي از مهره‌هاي تأثيرگذار تيمش در رقم زدن بردهاي سوانسي بوده است.
6- آنته کوويچ (وسترن سيدني واندررز)
هواداران استراليا پس از اينکه اين دروازه‌بان در ميان نامزدهاي دريافت جايزه توپ طلاي آسيا قرار نگرفت، اعتراض کردند، زيرا او نقش بسيار زيادي در قهرماني وسترن سيدني واندررز در آسيا ايفا کرد. اين دروازه‌بان در تيمش در ليگ استراليا فوق‌العاده کار کرد تا بعضي غول‌هاي آسيا را پشت سر بگذارد و در هر دو بازي رفت و برگشت در فينال مقابل الهلال بدرخشد. بايد خيلي جست‌و‌جو کنيد تا در بازه زماني بيش از 12 ماه دروازه‌باني بهتر از او در هر جاي دنيا پيدا کنيد.
5- مهرداد پولادي (الشحانيه و ايران)
معرفي پولادي از سوي کارلوس کي‌روش به تيم ملي فوتبال ايران يک موفقيت بي‌ حد و حصر بود. مدافع چپ ايران در جام‌جهاني عالي کرد و بازي را براي ليونل مسي بسيار سخت کرد. گل دقيقه آخر ستاره آرژانتين ظالمانه بود اما با درنظر گرفتن تلاش فوق‌العاده و تکل‌هاي اين بازيکن 27 ساله مي‌توان اين گل را در عين حال استثنايي توصيف کرد. در حالي که رها شدن از پرسپوليس عاقلانه به نظر مي‌رسيد اما او مي‌توانست با کمي صبوري بيشتر و مشاوره بهتر از پيوستن به تيمي که براي سقوط نکردن از ليگ ستارگان قطر تقلا مي‌کند جلوگيري کند و در عوض به اروپايي برود که تمجيدکنندگاني در آنجا دارد.
4- اشرف نعمان (الفيصلي و فلسطين)
فلسطين به لطف گل نعمان مقابل فيليپين در فينال رقابتهاي چلنج کاپ در ماه مي براي اولين بار در مسابقات جام ملت‌هاي آسيا شرکت مي‌کند. اين مهاجم و هم‌تيمي‌هايش اين شانس را خواهند داشت که توانايي‌هاي خود را به قاره آسيا و مردم جهان نشان دهند.
3- ناصر الشمراني (الهلال و عربستان سعودي)
الشمراني سالي پر از رويداد را پشت سر گذاشت. مهاجم عربستان با 10 گلي که در ليگ قهرمانان آسيا به ثمر رساند و الهلال را به فينال اين بازي‌ها رساند، توجهات را به سمت خود جلب کرد. وي همچنين در ليگ عربستان گل‌هاي زيادي به ثمر رساند. استعدادهاي تهاجمي وي باعث شد که او به عنوان بازيکن سال آسيا 2014 انتخاب شود. وي که 30 سال سن دارد، به دليل آب دهان پرتاب کردن به صورت يکي از بازيکنان تيم حريف پس از پايان فينال ليگ قهرمانان آسيا از حضور در هشت مسابقه محروم شده است.
2- شينجي اوکازاکي (ماينس و ژاپن)
در کنار هوندا و شينجي کاگاوا، اين بازيکن 28 ساله سومين عضو مثلث فوق‌العاده ژاپن است. اوکازاکي سالي را پشت سر گذاشت که مطمئنا بيشتر بازيکنان سامورايي‌هاي آبي‌پوش به او حسادت مي‌کنند. شايد فقط بازي براي تيم نه چندان درخشان ماينز باشد که باعث شود او به اندازه ساير هم‌تيمي‌هاي در معرض توجهات نباشد. وي فصل گذشته را با 15 گل در بوندس‌ليگا به پايان رساند و رکورد کاگاوا به عنوان بيشترين گل زده از سوي يک بازيکن ژاپني در بوندس‌ليگا را پشت سر گذاشت. وي که در اين فصل تاکنون هشت گل زده است، در مسير به جا گذاشتن نمايشي بهتر از خود در فصل جاري است.
1- سون هيونگ مين (بايرلورکوزن و کره‌جنوبي)
بازيکن کره‌جنوبي که جام‌جهاني خوب، در بوندس‌ليگا بسيار خوب و در ليگ قهرمانان اروپا فوق‌العاده بود، سال 2014 را هميشه به خاطر خواهد داشت. او در سن 22 سالگي هنوز رويدادهاي بهتري مي‌تواند براي او رخ دهد و با اين حال سال 2014 مي‌تواند براي او فوق‌العاده باشد. گل او در آخرين بازي فصل گذشته باعث شد که لورکوزن راهي ليگ قهرمانان اروپا شود و پنج گل او در اين مسابقات نفش بزرگي در رسيدن تيمش براي دومين دوره متوالي به مرحله يک‌هشتم نهايي مسابقات ايفا کرده است. عملکرد فوق‌العاده وي در سه يا چهار سال گذشته نشان مي‌دهد که او مي‌تواند يکي از هيجان‌انگيزترين بازيکنان آسيا باشد. در سال 2014 بالاخره اين روز فرا رسيد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر