صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

تمام اخبار و نظرات فدراسیون نشینها و کارشناسان درخصوص ماندن یارفتن «کی روش»

بعد از حذف ايران از مسابقات جام ملت‌هاي آسيا درباره ادامه همکاري با کي‌روش اعضاي هيات رئيسه فدراسيون در نظر گرفتند بعد از نظر کميته فني و توسعه تصميم نهايي را بگيرند. البته کميته فني و توسعه در حال حاضر با سرپرست اداره مي‌شود و در ابتدا لازم است اعضا و رئيس اين کميته مشخص شوند.

کد خبر: 6675

کفاشيان: منتظر گزارش کي‌روش هستيم

 

رئيس فدراسيون فوتبال گفت: قرار بر اين شد کي‌روش پس از بازگشت به ايران گزارشي از عملکرد خود و همچنين برنامه‌هايش تا مسابقات جام جهاني ۲۰۱۸ به ما ارائه دهد تا آنها در هيئت رئيسه بررسي کنند.
علي کفاشيان در پايان جلسه هيئت رئيسه فدراسيون فوتبال گفت: امروز جلسه خيلي طولاني داشتيم که اولين بخش آن مربوط به گزارش مالي و مجمع بود که 30 درصد آن انجام و خيلي از ابهامات برطرف شد. 30 درصد بقيه هم ماند در جلسه بعدي هيئت رئيسه مورد بررسي قرار بگيرد.
وي در اين مورد که آيا در جلسه امروز در خصوص آينده کي‌روش تصميم‌گيري شد يا نه، گفت: قرار بر اين شد کي‌روش پس از بازگشت به ايران گزارشي از عملکرد خود و همچنين برنامه‌هايش تا مسابقات جام جهاني 2018 به ما ارائه دهد تا آنها در هيئت رئيسه بررسي کنند. آنچه مشخص است کي‌روش تا پايان جام جهاني 2018 با فدراسيون فوتبال ايران قرارداد دارد.
کفاشيان در خصوص اينکه چرا AFC اعتراض ايران به بازيکن دوپينگي عراق را رد کرد، توضيح داد: مدارکي که ما براي فيفا ارسال کرديم کامل بود و اتفاق نادري افتاد که اعتراض ما رد شد. بازيکن عراقي 6 ماه پيش که در تراکتورسازي بازي مي‌کرد تست پزشکي داد و تست او به آزمايشگاه کلن آلمان ارسال شد. همان موقع اين آزمايشگاه به کميته پزشکي فدراسيون ايران اعلام کرد که بازيکن عراقي دوپينگي است و قانوناً آنها جواب تست را به فيفا و فدراسيون کشوري که در آنجا متولد شده است ارسال مي‌کنند.
رئيس فدراسيون فوتبال تاکيد کرد: مدارک ما کامل بود و بايد ببينيم نمايندگان‌مان پس از بازگشت چه صحبت‌هايي مطرح خواهند کرد. بايد بررسي شود که چرا بازيکن عراقي را محروم نکردند و نتيجه بازي عوض نشد. بايد ديد ايراد از ما بوده که فيفا نگفته باشيم يا فيفا به آنها اطلاع نداده است. به هر حال تا زماني که به طور دقيق اين مسئله روشن نشود نمي‌توان در مورد آن صحبت کرد اما قانون مي‌گويد بازيکني که دوپينگ مي‌کند ديگر حق بازي براي باشگاه و تيم کشورش را ندارد در حالي که در مورد بازيکن عراقي اين اتفاق رخ نداد.
وي در پاسخ به اين سوال که آيا اگر ايران در AFC نماينده داشت نتيجه اين بازي به نفع ايران تغيير مي‌کرد يا نه، گفت: شايد اين‌طور باشد و اگر ما نماينده‌اي در AFC داشتيم شرايط فرق مي‌کرد. به هر حال ما هفته آينده با فيفا مکاتبه خواهيم کرد تا ببينيم واقعا اصل ماجرا چيست. قضيه را پيگيري مي‌کنيم تا بازيکن عراقي محروم شود و اينکه چرا AFC اعتراض ما را با مدارک کاملي که در دست داشتيم رد کرد.
ادامه دارد...

 

-----------------------------------------------

 

افکار عمومي در مورد کي‌روش محترم اما نظر فني ارجح‌تر است

عضو هيات رئيسه فدراسيون فوتبال گفت: افکار عمومي در مورد کي‌روش کاملا محترم است اما نظر فني از هر چيزي ارجح‌تر است و ما بايد به دور از شتاب تصميم‌گيري کنيم.
شهاب الدين عزيزي خادم در مورد جلسه امروز هيات رئيسه فدراسيون فوتبال اظهار داشت: جلسه امروز ما در مورد ابهاماتي بود که در خصوص بازرس فدراسيون در مجمع فدراسيون مطرح شده بود و طبق وظيفه اي که مجمع به عهده هيات رئيسه گذاشته بود بايد به رفع ابهامات مي پرداختيم.
وي در مورد اينکه آيا در خصوص کي‌روش بحثي نشد عنوان کرد: در مورد کي‌روش منوط به اين شد که کميته توسعه و فني فدراسيون فوتبال در مورد او آناليز کند. البته اين هم ملزوم به اين است که اعضاي کميته توسعه و فني مشخص شود و رئيس آن نيز مشخص شود چون اکنون اين کميته با سرپرستي اداره مي شود. بعد در مورد کي‌روش کاملا کارشناسانه و نخبه داده شود.
عضو هيات رئيسه فدراسيون فوتبال تاکيد کرد: قرار بر اين شد که کميته توسعه و فني بر روي دو آيتم کار کند. اول عملکرد کي‌روش در جام ملت هاي آسيا و دوم برنامه هاي کي‌روش در مسائل مختلف مورد ارزيابي قرار گيرد. البته بالاترين مرجع تصميم گيري در فدراسيون هيات رئيسه است اما کميته فني مغز فدراسيون است. بعد از ارزيابي اين کميته گزارش به اعضاي هيات رئيسه فدراسيون داده مي شود. البته من اميدوارم که کميته فني و توسعه به معني واقعي شکل بگيرد.
عزيزي‌خادم تصريح کرد: در هيچ جاي دنيا هم هنوز کسي به خانه اش نرسيده قرارداد را تمديد نمي کنند.البته من براي کي‌روش و همکارانش احترام زيادي قائل هستم چون آنها زحمت خود را کشيدند اما ما نبايد عجله کنيم چون زمان داريم و بايد از تصميم هاي شتاب زده جلوگيري کنيم.
وي در خصوص اينکه اقبال عمومي به ماندن کي‌روش در ايران است، گفت: با همه احترامي که براي افکار عمومي قائل هستيم اما نظر فني ارجح تر است ما بايد همه مسائل را در نظر بگيريم.
وي همچنين در مورد اينکه نظر اعضاي هيات رئيسه به ماندن کي‌روش است يا رفتن اظهار داشت: اصلا در اين خصوص حرفي زده نشد. همه چيز قرار شد بعد از نظر کميته فني اعلام شود. ما بايد روي برنامه هاي کي‌روش بحث کنيم.
عزيزي خادم در جواب به اين پرسش که براي تشکيل کميته فني چقدر براي فدراسيون زمان در نظر گرفتيد گفت: زماني در نظر گرفته نشد چون زمان کافي داريم. ما بايد با خود کي‌روش هم حرف بزنيم تا از او هم تايم بگيريم. ما نبايد شتاب زده و عجولانه تصميم بگيريم. ما بايد به دور از احساس تصميم بگيريم.
وي در مورد اينکه مگر کي‌روش قرارداد با فدراسيون ندارد و تصميمات جديد براي چيست، گفت: او قرارداد دارد اما قرارداد او مرحله اي است و بايد در مورد آن صحبت شود.
عضو هيات رئيسه فدراسيون فوتبال در ارتباط با اينکه گفته مي شود اگر فدراسيون بخواهد قرارداد با کي‌روش را فسخ کند بايد 5 هزار دلار جريمه بدهد، گفت: به هر حال اگر قرار باشد قرارداد از سوي فدراسيون فسخ شود بايد غرامت آن را بدهيم و آن هم هزينه بالايي دارد ولي آنچه مسلم است ما منافع ملي را در نظر ميگيرم. هيچ قراردادي غير قابل فسخ نيست. من قبل از جام جهاني اين اعتقاد را داشتم که قرارداد کي‌روش تناسبي با شرايط اقتصادي ما ندارد پس بايد خيلي حساب شده جلو برويم. ما بايد دنبال شرايطي به دور از هيجان باشيم.
وي تاکيد کرد: آنچه ما را هميشه گرفتار مي کند مغلطه ها و هيجانات کاذب است. با همه احترامي که براي کي‌روش قائلم اما اين حق را هم براي خودمان قائلم که راه درست را انتخاب کنيم. مدار اصلي ما بايد توسعه فوتبال باشد نه اقدامات اقتضايي و اضطراري. ما بايد دنبال شرايط مطلوب باشيم. راه هم ساختني است نه بخشودني.

 

-----------------------------------------------

 

شايعات تمام شد/کروش هم به ايران مي آيد

کارلوس کروش سرمربي تيم ملي همراه با ملي پوشان به ايران بازمي گردد.
پس از جام ملت هاي قبلي و ناکامي افشين قطبي همراه با ايران، او ديگر به کشور نيامد. اين بار هم شايعاتي وجود داشت که شايد کروش در بازگشت، تيم ملي را همراهي نکند ولي کارلوس گفت که به طور قطع به ايران مي آيد چراکه قرارداد دارد.

 

-----------------------------------------------

 

فضاي مثبت هيات رئيسه درباره کي‌روش/ قرار شد سرمربي تيم ملي برنامه بدهد

عضو هيات رئيسه فدراسيون فوتبال مي گويد فضاي جلسه امروز اين هيات درباره کارلوس کي‌روش مثبت بوده و قرار شده سرمربي تيم ملي براي جام جهاني 2018 به فدراسيون برنامه بدهد.
شهرام دبيري درباره جلسه امروز هيات رئيسه فدراسيون فوتبال و تصميمات هيات رئيسه درباره کارلوس کي‌روش سرمربي تيم ملي اظهار کرد: قرار شد عملکرد گذشته کارلوس کي‌روش در کميته فني بررسي شود و ايشان براي جام جهاني ۲۰۱۸ روسيه برنامه بدهد تا کميته فني آن را ارزيابي کند.
وي افزود: در نهايت مقرر شد علي کفاشيان هم صحبتي با کي روش داشته باشد و نتيجه را به هيات رئيسه اعلام کند. فضاي جلسه هيات رئيسه نسبت به کارلوس کي روش مثبت بود ولي ما نمي خواهيم تصميم خلق‌الساعه بگيريم. تمديد قرارداد کي روش نياز به کار کارشناسي دارد.
عضو هيات رئيسه فدراسيون فوتبال درباره برکناري مهدي محمدنبي دبير فدراسيون فوتبال هم گفت: درباره نبي تصميم گيري خاصي نشد ولي نام يک کانديد براي جانشيني وي مطرح شد. قرار شده است تا در جلسات بعدي اين موضوع پيگيري شود.
دبيري همچنين در پاسخ به سوالي مبني بر مسائل مالي و عدم شفافيت بعضي از امور مالي فدراسيون يادآور شد: ما خيلي از اين مسائل را بررسي کرديم و متوجه شديم هيچ ايراد اساسي در آن وجود ندارد. يکي دو مورد هم ماند تا در جلسه مجمع فوق العاده فدراسيون بررسي شود.
عضو هيات رئيسه فدراسيون فوتبال در پايان گفت: راجع به اسپانسر هم صحبت هايي در جلسه امروز مطرح و توافق شد کار را با همان اسپانسر قبلي ادامه بدهيم.

 

----------------------------------------------------

 

در جلسه هيات رئيسه فدراسيون فوتبال چه گذشت؟!

جلسه هيات رئيسه فدراسيون فوتبال برگزار شد و کفاشيان اعلام کرد در نشست بعدي از آيت‌اللهي و شجاعي تقدير مي‌شود.
جلسه هيات رئيسه فدراسيون با حضور علي کفاشيان، غلامرضا بهروان، شهاب الدين عزيزي خادم، حيدر بهاروند، شهرام دبيري، الهه عرب عامري و فريدون اصفهانيان پيش از ظهر امروز در دفتر رئيس فدراسيون فوتبال برگزار شد.
در ابتداي اين نشست علي کفاشيان، رئيس فدراسيون فوتبال ضمن معرفي الهه عرب‌عامري به اعضاي هيات رئيسه به عنوان سرپرست کميته بانوان و نايب رئيس فدراسيون در امور بانوان، گفت: از زحمات فريده شجاعي و همکاري هاي خوب ايشان تقدير و تشکر مي کنم. ضمن اينکه از زحمات سيد محمد هادي آيت الهي در مدت زمان زيادي که در فوتبال حضور داشتند و به خصوص هيات رئيسه فدراسيون قدرداني مي کنيم.
وي گفت: بدون شک در جلسه آتي هيات رئيسه فدراسيون فوتبال از سيد محمد هادي آيت الهي و فريده شجاعي تقدير مي کنيم.
در ادامه جلسه رئيس فدراسيون فوتبال با اشاره به تلاش و زحماتي که بازيکنان در رقابتهاي جام ملت‌هاي فوتبال آسيا کشيده بودند، خاطرنشان کرد: از زحمات و تلاش بازيکنان در چهار بازي جام ملتهاي آسيا تشکر مي کنم. کادر فني در کنار بازيکنان تمام تلاش خود را براي بهترين بازي و عملکرد به کار گرفتند اما با کشيدن شدن مسابقه به ضربات پنالتي و پس از 80 دقيقه بازي جوانمردانه با 10 نفره، شانس با ما يار نبود.
در ادامه اين نشست رئيس فدراسيون فوتبال درباره مصوبات مجمع و بررسي مسايل مالي که در مجمع عمومي به هيات رئيسه محول شده بود را پيگيري هاي لازم شده و خواستار اين امر شدند که در نشستهاي بعدي و در اسرع وقت موضوعات مطرح شده نهايي شود.
در پايان اين جلسه نيز عباس ترابيان، دبير کميته بازاريابي گزارش کاملي از روند برنامه هاي اين کميته را به اعضاي هيات رئيسه فدراسيون فوتبال ارائه کرد.
اين نشست همچنان ادامه دارد.

 

---------------------------------------------

 

ساعدي: براي ادامه همکاري با کي‌روش نظر مردم ملاک قرار گيرد

تسنيم/ سخنگوي باشگاه استقلال بر لزوم حمايت از کارلوس کي‌روش تأکيد کرد.
هاشم ساعدي ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: بايد از بازيکنان و مربيان تيم ملي فوتبال کشورمان که در جام ملت‌هاي آسيا جانانه جنگيدند، از هواداران ارزشمندي که در چهار مسابقه اخير تيم کشورمان در استراليا اين تيم را تنها نگذاشتند و سرمربي تيم ملي که تيمش در پيکارهاي آسيايي منسجم و يکدل بود، تشکر کنيم. بازيکنان تيم ملي در جام ملت‌ها انسجام لازم را داشتند و با همدلي حتي تا آخرين دقيقه بازي مقابل عراق جنگيدند که اين مسئله حاصل تلاش کي‌روش و همکاران اوست و بايد از آنها صميمانه تشکر کنيم.
وي با ابراز اطمينان از اينکه فدراسيون فوتبال کشورمان براي موفقيت تيم ملي در مسابقات جام ملت‌هاي 2015 آسيا نهايت تلاش خود را به کار گرفته است، افزود: متأسفانه بر اثر يک بي‌عدالتي و اشتباهي غير عمد از سوي داور بازيکن تيم ما اخراج شد که با خروج او از ميدان شاگردان کارلوس کي‌روش بخش اعظمي از بازي را 10 نفره دنبال کردند. تلاش و سختکوشي تيم ملي در ديدارهاي اخير به ويژه در ديدار مقابل عراق ارزشمند و قابل تقدير است.
قائم مقام پيشين باشگاه استقلال خاطر نشان کرد: اين روزها مي‌بينيم که کارشناسان و صاحبنظران نقطه نظراتي مثبت و منفي در مورد تيم ملي دارند. چه آنهايي که از تيم ملي حمايت مي‌کنند و چه آنهايي که به نقد عملکرد تيم ملي مي‌پردازند، نقطه نظرات‌شان قابل احترام است اما آنچه در مورد عملکرد تيم تحت هدايت کي‌روش و آينده او در تيم ملي حرف نهايي را مي‌زند، ديدگاه‌هاي مردم و نظرات آنهاست. مردم ما فهيم، ورزش دوست و ورزش شناس هستند که اظهارنظرهاي آنها در مورد فوتبال پخته و به جاست.
ساعدي خاطر نشان کرد: اين روزها در جامعه اکثريت قريب به اتفاق مردم از عملکرد تيم ملي راضي هستند که نظرات آنها مي‌تواند براي آينده کارلوس کي‌روش در تيم ملي ملاک قرار گيرد. اگر قرار است مسئولان فدراسيون فوتبال در مورد کي‌روش تصميم بگيرند، بهتر است به نقطه نظرات مردم رجوع کرده و نظرات آنها را ملاک قرار دهند. اگر در برنامه‌هاي مختلف ورزشي نظرسنجي انجام شود، مردم به مسئولان خواهند گفت که راضي به ماندن کي‌روش هستند يا خير و اينکه عملکرد تيم ملي رضايت‌شان را جلب کرده است يا نظري غير از اين دارند.
«اينکه برخي مدعي شوند که تنها نظرات آنها مهم است و به ديدگاه‌هاي مردم توجهي نکنند، درست نيست»، وي با بيان اين جمله تصريح کرد: همه براي موفقيت تيم ملي زحمت کشيدند. از وزارت محترم ورزش و فدراسيون فوتبال تا کادر فني تيم ملي و بازيکنان نهايت تلاش خود را به کار گرفتند و هدف‌شان اين بود که تيم ملي موفق شود اما روي يک اشتباه سهوي داوري تيم ما به عنواني نرسيد. البته فوتبال تمام نشده و مي‌توانيم در مسابقات آينده نتايجي بهتر کسب کنيم.
سخنگوي پيشين باشگاه استقلال در خاتمه تصريح کرد: بايد از کارلوس کي‌روش به عنوان سرمربي تيم ملي فوتبال کشورمان حمايت کنيم، چرا که تنها با حمايت مردم و صاحبنظران است که ملي‌پوشان فوتبال کشورمان انگيزه پيدا مي‌کنند و تشويق مي‌شوند که با عزتمندي از نام ايران دفاع کنند.
 
--------------------------------------------
 
کميته توسعه و فني تعيين‌کننده سرنوشت کي‌روش
 
فارس/ تصميم هيات رئيسه فدراسيون فوتبال درباره ادامه همکاري با کي‌روش بعد از نظر کميته فني و توسعه اعلام خواهد شد.
بعد از حذف ايران از مسابقات جام ملت‌هاي آسيا درباره ادامه همکاري با کي‌روش اعضاي هيات رئيسه فدراسيون در نظر گرفتند بعد از نظر کميته فني و توسعه تصميم نهايي را بگيرند.
البته کميته فني و توسعه در حال حاضر با سرپرست اداره مي‌شود و در ابتدا لازم است اعضا و رئيس اين کميته مشخص شوند.
تيم ملي فوتبال ايران با شکست مقابل عراق در ضربات پنالتي از صعود به نيمه‌نهايي بازماند.
 
--------------------------------------------
 
معرفي گزينه جانشيني نبي و تعيين تکليف کي روش در آينده
 
مهر/ اعضاي هيات رئيسه فدراسيون فوتبال در نشست امروز خود يک گزينه را براي جانشيني دبيرکل اين فدراسيون معرفي کردند.
نشست اعضاي هيات رئيسه فدراسيون فوتبال پس از ناکامي تيم ملي در شانزدهمين دوره رقابت هاي جام ملتهاي آسيا امروز يکشنبه برگزار شد و طي ان علي کفاشيان رئيس فدراسيون صحبت هايي را پيرامون عملکرد اين تيم مطرح کرد.
يکي از مواردي که در اين نشست مطرح شد، ادامه تغييرات در فدراسيون فوتبال بود که يک گزينه براي جانشيني مهدي محمدنبي دبيرکل فدراسيون معرفي شد اما تصميم گيري در اين مورد به روزهاي آينده موکول شد.
همچنين در اين نشست در مورد آينده کاري کارلوس کي روش در تيم ملي فوتبال ايران بحث و تبادل نظر و مقرر شد پس از ارائه برنامه هاي وي، کميته فني فدراسيون فوتبال تصميم نهايي را در مورد همکاري وي با تيم ملي بگيرد. البته نظر اکثر اعضاي هيات رئيسه در مورد عملکرد وي مثبت بود.
 
----------------------------------------------
 

کفاشيان: از عملکرد کادر فني تيم ملي رضايت داريم/بازيکنان تلاششان را کردند

فارس/ رئيس فدراسيون فوتبال کشورمان گفت: از نحوه عملکرد کادر فني تيم ملي رضايت داريم هرچند که براي ادامه همکاري بايد نظر هيأت رئيسه و کميته فني فدراسيون را هم جويا شويم.
علي کفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال کشورمان در خصوص عملکرد تيم ملي در جام ملت‌هاي آسيا، گفت: بعد از چند مسابقه در آخرين ديدار با وجود همه تلاش ملي‌پوشان تيم ملي، حذف شد اما اين موضوع چيزي از ارزش‌هاي ملي‌پوشان کم نمي‌کند و آنها زحمت خودشان را کشيدند و ديديد که تيم جوان و يک دستي داشتند و من از عملکرد ملي‌پوشان راضي هستم و نمي‌توان بدشانسي را به حساب بازيکنان گذاشت.
وي درباره فعاليت کي‌روش در آينده تيم ملي هم ادامه داد: به هرحال ايشان برنامه 4 ساله‌اي دارد و ما بايد همه جوانب را در نظر بگيريم، البته از عملکرد کي‌روش در تيم ملي راضي بوديم اما بايد نظر هيأت رئيسه فوتبال و کميته توسعه فني را هم جويا شويم تا ببينيم مي‌توانيم با کي‌روش ادامه دهيم يا نه و اگر قرار بر تعويض مربي است، بايد جايگزين بهتري براي سرمربي پيدا کنيم.
رئيس فدراسيون فوتبال کشورمان درباره ديدار امروز تيم ملي مقابل عراق، افزود: به نظرم در اين بازي ملي‌پوشان مسلط بازي کردند اما با تصميم داور يک بازيکن اخراج شد و متاسفانه در ضربات پنالتي هم حذف شديم اما بايد تلاش بيشتري مي‌کرديم چون خطر حذف در اين مرحله وجود داشت.
وي در پاسخ به اين سؤال که کي‌روش با تيم ملي در ادامه همکاري خواهد کرد يا نه، گفت: اختيار اين موضوع با فدراسيون فوتبال است و فدراسيون مي‌تواند در اين باره تصميم‌گيري کند چرا که ما در آينده مسابقات مقدماتي جام جهاني را در پيش داريم.
وي افزود: با اين شرايط بعيد مي‌دانم که سرمربي تيم ملي را اينگونه را تغيير دهيم چرا که اين کار حرفه‌اي نيست اما بايد ببينيم که در صورت تغيير چه کسي جايگزين خواهد شد. ولي بايد اجازه دهيم ابتدا کادر فني تيم ملي به کشور برگردد و نظرات کارشناسي آنها را هم بشنويم و کارشناسان هم در اين باره نظراتشان را بدهند تا ارزيابي خوبي صورت بگيرد.
کفاشيان در مورد اينکه انتقادات زيادي به نحوه بازي تيم ملي در اين رقابت‌ها شده و اينکه فوتبال ايراني را از تيم ملي شاهد نبوديم، اظهار داشت: در هر صورت کادر فني بازي‌ها را مي‌ديد و قطعا طبق نظر کادر فني کارها انجام مي‌شد اما چيزي که مشخص است اين است که 50 درصد تيم ملي تغيير کرد و اين براي آينده فوتبال مهم است. اما اشکالات فني بازيکنان بايد در باشگاه‌ها و تيم ملي رفع شود و البته بايد بازي‌هاي تدارکاتي بيشتري هم مدنظر قرار بگيرد.
وي درباره شکايت ايران از داور استراليايي ديدار مقابل عراق هم خاطرنشان کرد: با اعتراض نمي‌توان کاري را انجام داد البته مي‌توان اعتراض کرد اما تغييري در نتيجه حاصل نمي‌شود و قطعا کنفدراسيون فوتبال آسيا و مسئولانش عملکرد داور بازي را مورد بررسي قرار خواهند داد.
رئيس فدراسيون فوتبال در خصوص اتفاقات و تنش‌هايي که ميان رئيس فدراسيون فوتبال با يکي از خبرنگاران اعزامي به استراليا، رخ داده، گفت: کي‌روش حساسيت زيادي دارد تا از حقوق ورزشکارانش دفاع کند و قطعا مسائلي که مربوط به اين موضوع باشد را نمي‌پسندد و ما هم نمي‌پسنديم. چرا که همه ورزشکاران تيم ملي سربازگونه براي کشورمان جنگيدند و بايد به آنها احترام گذاشت در حال حاضر هم بايد به تيم ملي فکر کنيم چرا که تيم ملي نماينده همه فوتباليست‌هاست و بايد از آن حمايت شود.
وي درباره برخورد ناپسند عده‌اي از افراد با يکي از خبرنگاران در استراليا، خاطرنشان کرد: من در جريان ريز مسائل نيستم و بايد زماني که کي‌روش به ايران آمد از او بپرسيد اصل داستان چه بوده است.
کفاشيان درباره زمين بازي و همچنين اعتراض‌هايي که به شرايط تيم ملي در کانبرا نظير هتل محل اقامت و همسايگي با عراقي ها وجود دارد، اظهار داشت: اعتراض‌هاي لازم انجام شده و مسئولان کنفدراسيون فوتبال آسيا پاسخ هم داده‌اند اما در نهايت تصميمات را کنفدراسيون فوتبال آسيا مي‌گيرد، همانطور که به تعدادي از داورها اعتراض‌هايي بود و در نهايت AFC بايد تصميم‌گيرنده باشد.
رئيس فدراسيون فوتبال کشورمان در خصوص بازگشت زود هنگامش از استراليا تصريح کرد: به هرحال در تهران کارهايي داشتم که بايد انجام مي‌شد در استراليا هم همه چيز براي تيم ملي فراهم بود و بعد از بازي اول ديگر لازم نبود آنجا باشم.
کفاشيان در خصوص اينکه آيا با حذف تيم ملي از جام ملت‌هاي آسيا او هم از سمتش استعفا مي‌دهد يا نه، بيان کرد: تا زماني که مجمع فدراسيون فوتبال بخواهد کار مي‌کنم و استعفا نمي‌دهم و شک نکنيد که استعفا بده نيستم.
وي درباره امضاي تفاهم نامه فوتبال ايران و ژاپن هم خاطرنشان کرد: ليگ ژاپن موسوم به جي‌ليگ از قوي‌ترين ليگ‌هاست و ما براي اينکه بتوانيم خودمان را بالا بکشيم، قصد داريم از تجارب ليگ فوتبال ژاپن استفاده کنيم.
کفاشيان در مورد سرباز فراري بودن يکي دو تن از بازيکنان تيم ملي، گفت: به هرحال اين تشخيص مراجع بالاتر است که آنها در تيم ملي بازي کنند.لفظ سرباز فراري براي بازيکنان تيم ملي خوب نيست چون آنها زحمت خودشان را براي تيم ملي کشيدند.
کفاشيان افزود: کي روش حتما با تيم ملي به تهران بازخواهد گشت.
رئيس فدراسيون فوتبال در پايان در خصوص وضعيت مهرداد پولادي و اينکه اين بازيکن به ايران مي‌آيد يا نه، تصريح کرد: او پس از اينکه تعهدش به باشگاه قطري تمام شد، حتما به تهران مي‌آيد تا مثل همه به سربازي برود.

-----------------------------------------------

رحماني: کي روش با همه ساز ما رقصيد

ورزش سه/ رحماني مي گويد فوتبال ايران به مربيان بزرگي چون کارلوس کي روش نياز دارد و بايد از آنها استفاده کند.
بختيار رحماني درباره بازي ايران و عراق گفت : ما ابتداي بازي 10 نفره شديم و اين به ما ضربه زد.عراق تيمي نبود که مارا ببرد اما آنها جلوي ما هميشه با انگيزه هستند با اين وجود دم همه ي بچه ها گرم که از جان مايه گذاشتند.نيمه دوم مالکيت توپ دست عراقي ها بود اما بچه ها خيلي خوب به بازي برگشتند.ما در خانه نيز استرس داشتيم و تا مرز مردن رفتيم و آمديم ، بسيار از حذف تيمم ناراحتم.
هافبک فولاد خوزستان در مورد اخراج پولادي گفت : تصميم داور سختگيرانه بود خود من در چنين شرايطي بودم پارسال در بازي با استقلال تهران و مهرداد را درک مي کنم.اميدوارم همه او را درک کنند ، اتفاقي است که افتاده و ديگر نمي توان کاري کرد و فشار روحي زيادي به آدم وارد مي شود.
بازيکن تيم ملي ايران در جام جهاني 2014 درباره کي روش گفت : فوتبال ما به مربيان بزرگاني چون کي روش نياز دارد و بايد اين را بگويم که کساني که از کي روش انتقاد مي کنند خودخواه هستند.کي روش به جوانان نيز امروز بازي داد، و بهتر است اينطور بگويم که به همه ي ساز ما رقصيد اما بازهم متاسفانه از او انتقاد نابه جا مي کنند.
وي در مورد ستاره ايران در مسابقات گفت : پورعلي گنجي به نظر من عالي بود ، البته گوچي و سردار نيز بسيار خوب بودندو مي توانند در اروپا بدرخشند.
رحماني در انتها گفت : من حدود 15 روز ديگر تمرينات خودم را با فولاد آغاز مي کنم و اميدوارم بتوانم براي تيمم مثمرثمر باشم.
------------------------------------------------
نسخه کي‌روش براي خروج فوتبال از بحران/ آينده بدون کارلوس مهم نيست!
مهر/ سرمربي تيم ملي فوتبال ايران با بيان مشکلاتي که باعث شده است فوتبال کشورمان به اين روز بيفتد، توصيه‌هاي لازم براي خروج از اين وضعيت را اعلام کرد.
کارلوس کي‌روش که يک بار در نشست خبري پس از ديدار با عراق در نشست خبري با خبرنگاران گفتگو کرده بود، ساعاتي پس از اين ديدار مجددا با خبرنگاران به گفتگو نشست.
وي در اين مورد گفت: رسانه هاي ايراني حق دارند از جزئيات رخ داده براي تيم ملي مطلع شوند. بعد از بازي با بحرين يکي از گزارشگران در مورد داور از من سوال کرد که گفتم بحث فني در مورد داور نمي کنم. البته آنجه اعلام کرد ديدار ايران و بحرين مسابقه اي سنتي، احساسي و زير فشار زياد برگزار مي شود که داور بايد به اين مسائل توجه کند و در يکسري مسائل انضباطي اش تمرکز کامل داشته باشد. به طور مثال ضربه زدن به آرنج سلامت بازيکن را به خطر مي اندازد.
سرمربي تيم ملي با اشاره به اينکه تنها گفته است داور بايد فعالتر عمل کند و هيچ بي احترامي به ويليامز نکرده است ادامه داد: شخصي در همان نشست اين برداشت را داشت که من از داور انتقاد کردم که به هيچ عنوان چنين نبوده است. من تنها نقطه نظرم را در مورد آرنج زدن مطرح کردم. در اين سطح مسابقات داور بايد تصميماتي بگيرد که از اين عمل بد بازيکنان جلوگيري کند.
کي روش ادامه داد: متاسفانه کنفدراسيون فوتبال آسيا به گونه اي از صحبت هاي من برداشت کرده بود که من مي خواهم استقلال داوران آسيايي و اين کنفدراسيون را زير سوال ببرم که اين به هيچ عنوان صحيح نيست.
وي افزود: شرايط فعلي به گونه اي رقم خورد که به خاطر اين صحبت ها يک پرونده انضباطي عليه من ايجاد و کنفدراسيون آسيا مي خواهد مرا 3 هزار دلار جريمه کند. در حالي که اين پرونده هنوز باز است خيلي سخت است که متوجه شويم چه الزامي وجود داشت که اين داور براي بازي با عراق انتخاب شود چرا که يک پرونده براي اين بازي باز است. اعتقاد دارم داوران بهتري هم بودند که مي توانستند اين بازي را قضاوت کنند. اما نمي دانم چرا ويليامز انتخاب شد.
سرمربي تيم ملي فوتبال ايران در ادامه به صحبت هاي امارات پس از باخت به ايران اينگونه اشاره کرد: اين مربي بعد از باخت مقابل ايران اعلام کرد داور هرکاري کرد که امارات با ژاپن روبرو شود. حتي AFC را هم متهم به فساد متهم کرد که کار داورش شائبه برانگيز بوده است. اما من عکس العملي از سوي AFC به سرمربي تيم ملي امارات نديدم.
وي همچنين يادآور شد: عدم تطابق رفتارها با افراد مختلف مقابل چشم ميليون ها نفر اتفاق افتاد و من از مسئولان AFC مي خواهم که توجه بيشتري نسبت به بازيکنان و تيم ها داشته باشند.
کي روش در مورد خستگي بازيکنان تيمش در ديدار با عراق گفت: شما انتظار داريد چه اتفاقي بيفتدذ که در يک بازي حساسي که يک بازيکن کمتر داريم و بازيکنان دو بار بازي را به تساوي مي کشانند. آنها در طول اين بازي شجاعت خود را در زير فشار زياد و گرماي بالا نشان دادند. بنده شخصا اعتقاد دارم بازيکنانم در اين ديدار عملکرد فوق العاده اي مقابل عراق داشتند و جانشان را در زمين دادندو الان خيلي خسته هستند.
سرمربي تيم ملي خاطرنشان کرد: اين را هم در نظر بگيريد که وقتي ما يک نفر را کمتر داشتيم تا دقيقه 43 عراقي ها يک ضربه هم سمت دروازه ما نزدند و اگر تصميم نادرست داور گرفته نمي شد، شرايط متفاوت بود. مطئنا در شرايط 10 به 11 و در چنين بازي مهمي بازيکنان خسته تر مي شوند.
کي روش اضافه کرد: يک مطلب مهم ديگري وجود دارد که به اعتقاد شخص بنده اين بازيکنان استحقاق تقدير و تشکر را دارند اما کاملا شرم آور و ننگ آور است که برخي افراد باعث شرم کشورشان هستند و به خاطر خط دادن برخي افراد ديگر براي منافع شخصي خودشان را در دست افراد ديگري قرار مي دهند. اين شرم آور است که تحت تاثير افراد ديگري هستند و در شرايطي که عملکرد بازيکنان ايران را ديديد و استحقاق تمجيد داشتند از انها انتقاد بکنيم.
وي در مورد اينکه چرا بازيکناني مثل قوچان نژاد ضربه پنالتي را نزدند گفت: روز قبل از بازي تمرين پنالتي انجام داديم. پنالتي را نمي شود به سمت يک نفر ديد. حاجي صفي که يکي از بهترين پنالتي زن ها بود ضربه خود را از دست داد. يکبار ديگر از اعماق قلب و وجودم از بازيکنان تيم ملي تشکر مي کنم و به آنها افتخار مي کنم. مراتب تقديرم را از تمام افرادي که در اين مدت از تيم ملي حمايت کردند اعلام مي دارم.
سرمربي تيم ملي خاطرنشان کرد: براي آن دسته از افراد که موافق ما نيستند و دوست مان ندارند آرزوي موفقيت مي کنم. اين افراد اگر مي توانند بيايند کار بهتر و بيشتري را انجام دهند، خواهش مي کنم بيايند. مي توانند بيايند و جاي من را بگيرند.
وي با اشاره به اينکه در برنامه امشب يک شبکه تلويزيوني اعلام کرده اند عملکرد داور ايران و عراق افتضاح بوده است گفت: مارک بوسنيچ که کارشناس اين برنامه است و ساير کارشناسان گفته اند که اين داور در حد استاندارد بين المللي نبوده اند.
کي روش در مورد آينده تيم ملي فوتبال ايران گفت: سوال مهمي پرسيديد . يکبار براي هميشه آنچه فکر مي کنم براي فوتبال ايران اهميت دارد تا به موفقيت برسد بيان مي کنم. بايد ببينيد فدراسيون هاي ديگر چه برنامه هايي براي آينده دارد و چه اتفاقاتي در آنها رخ مي دهد. بايد ببينيد براي توسعه فوتبال چه برنامه اي دارند. قطعا جواب سوال هايتان را در آنجا خواهيد گرفت.
وي افزود: ببينيد کشورهاي ديگر چقدر روي فوتبال پايه ، تقويت زمين ها و .. سرمايه گذاري مي کنند. اگر مي خواهيد آينده فوق العاده اي براي فوتبال تان رقم بزنيد بايد تمام موارد را در نظر بگيريد.
سرمربي تيم ملي ادامه داد: چندي پيش پيشنهاد دادم که تيم ملي يک دپارتمان براي تيم ملي داشته باشد که افراد متخصص حضور داشته باشند. ببينيد من چند وقت است مي گويم زمين تيم هاي ملي مناسب نيست. اگر زمين نداشته باشيد نمي توانيد پيشرفت کنيد. فوتبال ايران پتانسيل بالايي دارد چرا که عشق به فوتبال بين هواداران وجود دارد اما امروز زمان تغيير و قدم به جلو برداشتن است.

کارلوس کي روش ادامه داد: اما برخي کساني هستند که جايگاه تيم ملي را پايين مي آورند. کساني که جايگاه خودشان را دارند و براي منافع خودشان اين کار را انجام مي دهند. تغيير دادن هزينه دارد و اگر تغيير نکنيم پيشرفت هم نخواهيم کرد و اگر پيشرفت نداشته باشيم فوتبالي رو به برد در آينده نخواهيم داشت.

وي ادامه داد: بياييد با هم صادق باشيم. من هيچ وقت در مورد باشگاه هاي ايران صحبت نمي کنم. مخصوصا در مورد افرادي که در مورد فوتباليست هاي تيم ملي و خود تيم ملي انتقاد مي کنند اما در چهار سال گذشته هيچگاه نديدم در مورد شرايط بد زمين ها انتقاد کرده باشند يا صحبتي کنند که باعث پيشرفت فوتبال ايران شوند.
کي روش ادامه داد: آنها هيچ وقت در مورد تيم هاي پايه صحبت نکرده اند. اگر آنها کمتر صحبت کنند کارهاي بيشتري براي فوتبال خواهند داشت.
سرمربي تيم ملي با بيان اينکه باشگاه هاي ايران در چهار سال گذشته نتايج خوبي در ليگ قهرمانان آسيا نگرفته اند گفت: آيا آنها مي توانند بهتر کار کنند. بله مي توانند. مخصوصا اگر تصميمات بهتري گرفته شود مي توان نتايج خوبي گرفت. بهتر کردن زمين ، دانش مربيان، سيستم ريکاوري براي بازيکنان، تقويت فوتبال پايه و در نظر گرفته منابع مالي باعث پيشرفت ايران خواهد شد.
وي بار ديگر به اين موضوع اشاره کرد که عراق در چهار سال گذشته 73 بازي تدارکاتي داشت اما ايران تنها 52 بازي داشته است تصريح کرد: تمام بازيکنان جوان عراق که زير 23 سال است 25 بازي بين المللي دارند. اگر به جزئيات توجه کرده و به همين روند ادامه دهيم آينده بهتري خواهيم داشت اما اگر اين کار را نکنيم رسيدن به موفقيت سخت مي شود.
کي روش در پايان در مورد آينده اش در تيم ملي فوتبال ايران گفت: من شخص مهمي نيستم. با من يا بدون ما تيم ملي بايد موفق شود. اما نکته حائز اهميت اين است که مربيان فوتبال در کشور شما چه کاري مي توانند براي آينده فوتبال انجام دهند. احتياجي نيست که همه روي يک مطلب تفاهم داشته باشيم. ولي باهمديگر بودن مي تواند آينده بهتري براي فوتبال ايران رقم بزنند.
-------------------------------------------------
 

آيا مي شود از کي روشي پور انتظار عدالت داشت!؟

جام نيوز/ مجري برنامه 90 خيلي زرنگ تر از اين بود که بار ديگر ميزان محبوبيت خودش و برنامه اش را بيش از پيش فداي کي روش کند ...

عادل فردوسي پور معتقد است به خاطر جايگاهي که در رسانه پيدا کرده با يک چشم به افراد و وقايع فوتبالي ايران نگاه مي کند. اين ادعا تا پيش از جام جهاني فوتبال توانسته بود عده زيادي از مردم جوياي عدالت را پاي برنامه اش بنشاند و تا جايي که برنامه 90 رکورد بي سابقه 4 ميليون پيامک در يک برنامه 3 يا 4 ساعته را به آساني و در روزهاي عادي اش رد مي کرد.
اما پس از جام جهاني و در جايي که بيشتر مردم کشورمان منتظر بودند برنامه پرمخاطب فردوسي پور لبه تيغ رسانه را به کارلوس کي روش نشان دهد، همانگونه که به اسلاف وي روي نيمکت تيم ملي نشان داده بود – از جمله برانکو، امير قلعه نويي و افشين قطبي – ناگهان با چند رسانه دوست و همراه خود موج رسانه اي را به گونه اي تنظيم کردند که کي روش پرخرج و پرادعا، پس از سه سال حضور روي نيمکت تيم ملي، نه تنها متهم به بازي دفاعي و هرز دادن استعدادهاي ايراني نشد بلکه از او يک قهرمان ملي ساختند (!) و از کار شاگردانش در جام جهاني بارها به عنوان حماسه نام بردند؛ چيزي که پيش از آن فقط به ملبورن 98 اختصاص داشت.
اين استراتژي به گونه اي برنامه ريزي شده بود که هجمه راه اندازي شده توسط همين رسانه ها، مسئولان محافظه کار فدراسيون فوتبال را مجاب کرد که سرسختانه مقابل وزارت ورزش بايستند و قرارداد سنگين کي روش را تمديد کنند
اما نگاه دوگانه مجري توانمند برنامه 90 که بارها توسط منتقدان داخلي گوشزد شده بود، از چشمان تيزبين مردم فوتبالدوست کشورمان دور نماند و اين را مي توان در ريزش آمار پيامکي برنامه 90 به خوبي حس کرد، جايي که بعد از جام جهاني به جز در يک مورد استثناء از 2 ميليون پيامک بالا نرفت و اين وقتي ملموس تر مي شود که بدانيم برنامه پخش زنده واليبال تيم ملي در ليگ جهاني يا دربي تهران در يکي دو ساعت به رکورد 3 يا 4 ميليون رسيدند
* ردپاي فردوسي پور در برنامه آسيا 2015
البته عادل خان خيلي زرنگ تر از اين بود که بار ديگر ميزان محبوبيت خود و برنامه اش را بيش از پيش فداي کي روش کند و از آنجا که معلوم نبود نتايج تيم ملي در آسيا چگونه رقم بخورد و به قولي عيار کي روش در اين رقابت ها مشخص مي شد، يک بازي دوسر برد را در دستور کار قرار داد.
از يک طرف به بهانه آزمون دکترايش تهيه برنامه آسيا 2015 را نپذيرفت و از سويي نقش خودش را در خط دهي اين برنامه که دست دوستانش بود به خوبي اجرا مي کرد تا هواي کي روش را از دور داشته باشد.

اگر در اين چند روز بيننده برنامه آسيا 2015 بوده ايد حتما ديده ايد که بسياري از کارشناسان اين برنامه يا هوادار سرسخت کي روش بوده اند (از جمله اصغر مازيار) يا اينکه خيلي محتاط نسبت به عملکرد ضعيف فوتبالي شاگردان کي روش صحبت مي کردند که البته در کنار گوشه و کنايه هاي بيشمار مجري برنامه همه چيز به حالت عادي برمي گشت.
خود فردوسي پور هم گاه و بي گاه پس از بردهاي ايران مقابل حريفان عربي به برنامه مي آمد تا شمشير خود را براي مقدمات حمله به منتقدان کي روش در صورت قهرماني در آسيا تيز کند.
* مقايسه عملکرد تيم ملي با دوره هاي گذشته
تيم برانکو ايوانکوويچ پس از کسب مقام سوم در جام ملت هاي آسيا در سال 2004 و صعود به جام جهاني 2006 با دو باخت مقابل مکزيک و پرتغال قدرتمند و البته تساوي مقابل آنگولا از دور رقابت ها کنار رفت. هنوز فريادهاي فردوسي پور که گزارشگر بازي آنگولا از کشور آلمان بود در گوشمان است که پس از سوت پايان بازي، نسخه برانکو را با فدراسيون فوتبال پيچيد و گفت: خداحافظ برانکو، خداحافظ دادکان و ...
امير قلعه نويي تيمي را که کمتر از يک سال در دست داشت به جام ملت هاي 2007 برد و پس از برد (2 – 1) ازبکستان، تساوي (2 – 2) با چين و غلبه (2 – 0) بر مالزي، در مرحله حذفي مقابل کره جنوبي در ضربات پنالتي بازي را واگذار کرد و حذف شد
هنوز عرق تيم ملي خشک نشده بود که قلعه نويي مورد هجمه هاي همه جانبه مجري برنامه 90 قرار گرفت و تا مي توانست به همراه دو کارشناس هميشه يارش، يعني امير حاج رضايي و بيژن ذوالفقارنسب به انتخاب نفرات، سبک بازي، برنامه ريزي ها و ... تاختند تا موجبات اخراج وي فراهم شود.
افشين قطبي در جام ملت هاي 2011 با 9 امتياز که حاصل برد عراق (2 – 1)، کره شمالي (1 – 0) و امارات (3 – 0) بود به مرحله حذفي صعود کرد و با گل دقيقه 105+2 از کره جنوبي در يک چهارم شکست خورد و حذف شد. بلافاصله پس از انتقادات صريح رسانه ها، او اخراج شد و پس از چند ماه سرمربي پرتغالي به نام کارلوس کي روش با آوازه فراوان و با قراردادي سنگين جاي وي را گرفت.
* پروژه تبرئه کي روش کليد خورد
اگر سابقه فردوسي پور دستمان نبود، بايد در انتظار نخستين برنامه 90 مي نشستيم و انتظار نقد عملکرد دفاعي کي روش را مي کشيديم در جايي که مي شد با توجه به مهره هاي جوان و نوظهور کشورمان از جمله سردار آزمون، سروش رفيعي و عليرضا جهانبخش ترکيب را به گونه اي چيد که حداقل بازي جذابي را به نمايش مي گذاشتيم. بالاخره کار رسانه نقد است و عادل استادش...
اما نمي توان گذشته مجري برنامه 90 را ناديده گرفت و بايد گفت طبق معمول او به دفاع تمام قد از سرمربي پرتغالي خواهد پرداخت.
در لحظات پاياني برنامه آسيا 2015 که براي پخش بازي ايران و عراق با اجراي رضا جاوداني روي آنتن رفته بود، او مقدمات دفاع از کي روش را استارت زد و به جاي سوال درباره اينکه آيا نمي شد با يک مربي ارزان تر تا اينجاي جام ملت ها صعود کرد و اينکه ريشه هاي اين شکست چيست، با کنايه به منتقدان سرمربي گرانقيمت تيم ملي نشان داد که براي برنامه امشبش هم در دفاع از کي روش و تاختن به منتقدان وي خواهد بود، هرچند بايد تا ساعتي ديگر منتظر بمانيم و عملکرد اين برنامه را نظاره کنيم.
-----------------------------------

تهامي: کسي که نتيجه نگرفت بايد برود

ابراهيم تهامي مي گويد من ذاتا از مربي پرتغالي بدم مي آيد و کي روش نتيجه نگرفت و بايد برود.
ابراهيم تهامي درباره بازي ايران و عراق گفت : داوري برخورد بدي کرد و نبايد کارت دوم را مي داد.در بازي هاي ملي 10 نفره شدن سخت است و به نظر من تيم ملي بد نبود و در ادامه بازي خوبي کرد.
بازيکن سابق تيم ملي ايران همچنين گفت : من از مربي پرتغالي خوشم نمي آيد و کسي که نتيجه نگرفت بايد برود. به نظرمن اگر بخواهد اينگونه عمل کند خيلي بهتر است يک مربي ايراني بياوريم تا تيم نتيجه بگيرد.البته نبايد اکنون بعد از باخت آب و تابش را زياد کرد اما به نظر من کي روش بايد برود.
پيشکسوت فوتبال خوزستان همچنين گفت: مشکل فوتبال ما جاي ديگه اي است و باشگاه ها و پول هاي کلاني که از دلالي به بازيکنان مي دهند باعث نابودي فوتبال ما شده است.تيم ملي در اين دوره هيچ ستاره اي نداشت و من آينده ي روشني براي سردار آزمون و جهانبخش مي توانم متصور شوم.

--------------------------------------

دين محمدي: کي‌روش بايد برود/ بايد براي آينده کار کنيم

بازيکن اسبق تيم ملي فوتبال معتقد است وقتي مربي در يک تورنمنت مهم نتيجه‌ نمي‌گيرد و طبيعي است که بايد برود و يک جايگزين با سبک فوتبالي جديد هدايت تيم از بر عهده بگيرد.
سيروس دين محمدي اظهار کرد: کي‌روش تيم خوبي با بازيکنان جوان ساخت و سيستم‌ دفاعي بسيار خوبي هم درست کرد، اما در اين مرحله فقط گرفتن نتيجه‌ ملاک عملکرد سرمربي است و مردم هم همين انتظار را دارند.
سرمربي تيم اميد استقلال در خصوص شکست تيم ملي در مقابل عراق، گفت: مي‌توانستيم اين بازي را با آرامش و حوصله اداره کنيم و پيروز از ميدان خارج شويم. هر چند اشتباه داور در اخراج فولادي تاثير بسيار بدي در روند بازي ما داشت، اما کارلوس کي‌روش مي توانست بعد از دريافت کارت زرد فولادي و با توجه به اين که از بازي بعد هم محروم شده بود او را تعويض کند تا از خطر اخراج او جلوگيري کند.
دين محمدي درباره تلاش بي وقفه بازيکنان براي فرار از شکست در جريان بازي گفت: با وجود 10 نفره بودن تيم، بچه‌ها خيلي خوب بازي را اداره کردند و با تلاش خود دو بار نتيجه‌ را از شکست به مساوي بر گرداندند.
دين محمدي درباره ضربات پنالتي نيز گفت: هيچ کدام از دروازه‌بان‌هاي دو تيم پنالتي گير نبودند دروازه‌بان عراق از نظر فني خيلي ضعيف بود و مي‌شد با ضربات داخل چارچوب همه پنالتي‌ها را به گل تبديل کرد.
دين محمدي مي‌گويد ايران در اين بازي بسيار بهتر از بازي با امارات بازي کرد و ديديم که پرس را از زمين حريف شروع کرده بود، کاري که در بازي‌هاي قبل کمتر ديده مي‌شد. اين کار تا اخراج فولادي بسيار خوب انجام مي‌شد، اما اخراج او نظم تيمي ما را به هم ريخت.
بازيکن اسبق تيم ملي تعويض‌هاي کي‌روش را نيز خوب ارزيابي مي‌کند و مي‌گويد: به نظر من تعويض‌ها خوب و به موقع انجام شد، وقتي اشکان دژاگه را به نوک حمله برد و جهانبخش را جاي او گذاشت، اشکان کارايي خود را از دست داد، چرا که او با سر زن نيست بازيکني است که در کناره‌هاي عملکرد بهتري دارد و براي نوک حمله کي‌روش مي توانست از کريم انصاري فرد براي آن پست استفاده کند.
سرمربي اميدهاي استقلال همچنين پورعلي گنجي را بهترين بازيکن اين بازي دانست و افزود: او به راحتي مي‌تواند در ليگ‌هاي اروپايي بازي کند. به نظر من او يک بازيکن کامل است که من بعد از مدت‌ها در فوتبال ايران ديدم.
دين محمدي در پايان به شکست شش بر صفر تيم کره در سال 1996 در مقابل ايران اشاره کردو گفت: در آن سال آنها رفتند و روي تيم‌هاي پايه خود کار کردند و يک تيم جديد ساختند. حالا هم بازي‌ها براي ما تمام شده و بايد براي آينده کار کنيم. در ميان بازيکنان جوان و اميدها کساني هستند که به راحتي مي‌توانند نسل آينده فوتبال ملي ما را بسازند و بايد به آنها توجه بيشتري کنيم.

-----------------------------------------------

مدير روستا: ادامه حضور کي روش به فوتبال ملي ما کمکي نمي‌کند

پيشکسوت تيم ملي فوتبال ايران اعتقاد دارد که ادامه حضور کي روش در تيم ملي کمکي به فوتبال ايران نخواهد کرد.
علي اصغر مدير روستا درباره حذف تيم ملي ايران از جام ملت‌هاي آسيا، اظهار کرد: پيش از هر چيز بايد يک خسته نباشيد به بازيکنان تيم ملي بگويم. آنها برابر عراق بازي بسيار خوبي را ارائه دادند و متفاوت از سه بازي قبلي عمل کردند. آنها با وجود يک نفر کمتر بودن صبر و استقامت مثال زدني داشتند، اما در ضربات پنالتي چيزي مشخص نيست و از نظر من ملي‌پوشان ما توانشان را ارائه دادند.
او ادامه داد: پيش از اين گفته بودم که بايد يک فکر اساسي براي فوتبال ايران کرد. تاکتيک تيم ملي ايران دفاع و استفاده از ضد حملات بود و من اعتقاد دارم که از ابتدا هم معلوم بود اين نوع فوتبال بازي کردن در دراز مدت جواب نمي‌دهد. بايد کمي اصولي‌تر ماجرا را ببينيم تا از بروز اين حوادث به صورت مجدد جلوگيري کنيم.
پيشکسوت تيم ملي ايران در پاسخ به سوالي مبني بر اين که آيا در صورتي که پولادي اخراج نمي‌شد باز هم همين نتيجه‌ به دست مي‌آمد، بيان کرد: شايد بد نباشد که اين طور ببينيم که اخراج پولادي باعث يک دلي بازيکنان شده بود. البته من اين را مي پذيريم که اگر 10 نفره نمي‌شديم قطعا شرايطمان متفاوت و البته بهتر بود.
وي در پاسخ به اين سوال که مقصر ناکامي تيم ملي ايران کيست؟ بيان کرد: به نظر من فدراسيون و کارلوس کي‌روش مقصر اين حذف نيستند. فدراسيون زمان زيادي را به کي‌روش داد و شايد در بازي‌هاي دوستانه زياد موفق نبود، اما درباره کي‌روش بايد بگويم که اعتبار او به فوتبال ايران کمکي نکرد. بارها مي‌شد که با کي‌روش نتيجه‌ را مي برديم، اما در فوتبال مي‌باختيم. اساتيد و بزرگان فوتبال ايران در اين چند ساله بارها گفته بودند که اين نحوه بازي در بلند مدت جواب نمي‌دهد و تاثيرش را از دست خواهد داد.
مدير روستا در پايان در پاسخ به اين سوال که نظرش راجع به جدايي يا ماندن کي‌روش از تيم ملي ايران ، گفت: من بعد از جام جهاني هم گفتم که کي‌روش نمي‌تواند به فوتبال ايران کمک کند.

--------------------------------------------------

انتقاد از کروش و تيم ملي تنها چند لحظه پس از حذف از جام ملتها!
خبرآنلاين/ هنوز ويليامز،سوت پايان بازي را نزده بود انتقاد ها عليه کروش و تيم ملي آغاز شد.
هنوز تيم به ايران برنگشته انتقادها شروع شد.منتقدان حتي اجازه نداند تا عرق ملي پوشان خشک شود.آيا تيمي که 120 دقيقه مقاوت کرد و با يک بازيکن کمتر کار را به ضربات پنالتي کشاند شايسته اين همه انتقاد است؟آيا اگر اشتباه ويليامز نبود و پولادي را از زمين اخراج نمي کرد يا اگر ايران عراق را شکست داده بود باز هم اين همه انتقاد م شد؟ مهدي پاشازاده که مدت ها بود حرفي درباره تيم ملي نمي زد بلافاصله پس از شکست ايران مقابل عراق لب به انتقاد گشود و گفت:«بهتر است پول کروش را به اميدها و جوان ها بدهيم.»او در حالي اين حرف را مي زند که تا قبل از اين روزه سکوت گرفته بود به يکباره لب به انتقاد گشوده است.او در اين مورد به ايسنا مي گويد:« ايرادي که از کروش مي‌توانستيم در اين ديدار بگيريم روي تعويض‌ها بود. به شخصه فکر مي‌کنم که تعويض شجاعي مي‌شد ده الي 15 دقيقه بعد صورت بگيرد. ما با دو نظريه راجع به ‌کروش روبه رو هستيم. يک سري معتقد هستند که کروش مربي بزرگي است که نظم را به تيم ملي آورده است و به خوبي کار مي‌کند. دسته دوم هم اعتقاد دارند که ‌کروش به لحاظ فني چيز زيادي به ما اضافه نکرده و تنها بازي ما را دفاعي کرده است. به شخصه اعتقاد دارم که اگر قرار است کروش از ايران برود و پولي که به او مي‌دادند را به کس ديگري بدهند، کار اشتباهي کرده‌ايم اما اگر قرار است پول مربوط به او را به يک مربي ديگر بدهيم کار اشتباهي کرده‌ايم اما اگر قرار است پول مربوط به او را در استعداد يابي بخش اميدها و جوانان هزينه کنيم خيلي اتفاق خوبي رخ مي‌دهد.»
اين در حالي است که بچه هاي ايران در زمين اشک مي ريختند و به خاطر ناداوري که در حقشان شده بود گلايه داشتند.اصلا مشخص نيست که چرا کساني که تا قبل از اين سکوت کرده بودند يا از کروش تعريف مي کردند پس از حذف از جام ملت ها شمشير را از روي بستند.علي پروين،وحيد هاشميان و....هر کدام به نحوي از کروش انتقاد کرده اند.شکي وجود ندارد که هجمه رسانه اي عليه او بيشتر و بيشتر هم خواهد شد اما بايد گفت که اگر روي ديگر سکه براي ايران به زمين افتاده بود...نمونه ديگر محمد پنجعلي که مهمان حضوري شبکه سوم بود.او تنها دقايقي پس از حذف ايران از جام ملتها از مربيان خارجي انتقاد کرد و گفت:« خود ما مربياني داريم که مي توانند در فوتبالمان موفق باشند و نتايج خوبي برايمان به دست بياورند.»
اما نکته اينجاست که چرا همه آنها دست روي دست گذاشته بودند تا پس از ناکامي ايران اين حرف را بزنند.انگار که متن هايشان را هم از قبل آماده کرده بودند و انتظار اين را مي کشيدند تا ايران حذف شود و آنها متني که آماده کرده بودند را قرائت کنند!علي پروين دقايقي پس از شکست ايران مقابل عراق به ايسنا گفت:« حق عراق نبود که در اين بازي پيروز شود، اما تاکتيک نامناسب مقابل اين تيم و ترسو بودن باعث شد که در نهايت شکست بخوريم. تنها کاري که بلديم اين بود که ‌کروش تيم را به آفريقاي جنوبي ببرد و در آنجا اردو برگزار کند. من نمي‌دانم در آفريقاي جنوبي چه خبر است که اين قدر اصرار داشتيم که تيم به آنجا برود.صلاح نمي‌دانم کروش ديگر سرمربي تيم ملي ايران باقي بماند ما اين همه پولي که به او مي‌دهيم مي‌توانيم عملکرد بهتر از اين‌ها داشته باشيم، به اعتقاد من يک مربي خوب ايراني را بياوريم و تيم ملي ايران را به دستش بدهيم. مطمئنا نتايج بهتري نيز خواهيم گرفت.»
انتقاد ها شروع شده است و شکي وجود ندارد که در روزهاي بعد به اوج خودش خواهد رسيد.چه کارلوس کروش سرمربي ايران باشد و چه نباشد اما آيا انتقاد کردن آن هم بلافاصله پس از حذف از جام ملت ها ،آنجا که بازيکنان گريه مي کردند و هنوز عرق شان خشک نشده بود کار به جايي است؟آيا مخالف بودن با کروش دليل اين مي شود که عملکرد او و شاگردانش را زير سوال برد؟
---------------------------------------------

زادمهر : همه در شکست تيم ملي مقصر هستند

ايسنا/ کارشناس فوتبال ايران مي‌گويد همه فوتبال ايران در ناکامي مقابل عراق مقصر هستند. او همچنين اعتقاد دارد که برکناري کي روش به پيشرفت فوتبال ايران کمکي نمي‌کند.
محمد زادمهر درباره شکست تيم ملي فوتبال ايران در مقابل عراق، اظهار کرد: امروز شاهد يک بازي زيبا و جذابي بوديم. درست است که نتيجه‌ به نفع ما نبود، اما هواداران فوتبال زيبايي را تماشا کردند.
وي افزود: در همه جاي دنيا سرمربيان تيم‌هاي ملي 20 الي 25 روز قبل از يک تورنمنت تيم ملي را جمع مي‌کنند و برنامه‌هاي آماده سازي را انجام مي‌دهند. براي تيم ملي فوتبال ايران هم چنين اتفاقي رخ داد. نبايد از گذشته ايراد بگيريم.
زادمهر اضافه کرد: ما روي ضربات ايستگاهي تمرينات خوبي انجام داده بوديم و از روي اين ضربات گل‌هاي زيادي را به ثمر رسانديم. عراق امروز روز خوبش بود و بازي خوبي را به نمايش گذاشت. من معتقدم که در بازي‌هاي حذفي هر بازي حکم فينال را دارد که متاسفم که نتوانستيم در اين بازي به پيروزي برسيم. البته نبايد به دنبال مقصر باشيم. وقتي تيمي به پيروزي مي‌رسد همه در آن پيروزي شريک هستند، پس وقتي شکست مي‌خوريم همه در اين شکست مقصر هستند.
وي در ادامه با بيان اين که عراق با وجود مشکلاتي که در کشورش داشت پيروز شد، گفت: اين از قشنگي‌هاي فوتبال است. درست است که کشور عراق با جنگ مواجه است، اما فوتباليست‌هاي اين کشور با جنگندگي زياد توانستند به پيروزي برسند و به جمع چهار تيم برتر آسيا راه يابند.
زادمهر اضافه کرد: در بازي امروز آندو تيموريان پورعلي گنجي و آزمون بازي خوبي را به نمايش گذاشتند. تيموريان تقريبا روي تمام گل‌ها نقش بسزايي داشت. وريا غفوري هم در سمت راست بازي خوبي را به نمايش گذاشت. من معتقدم اخراج پولادي در روند بازي تاثير منفي گذاشت.
او در پاسخ به اين سوال که چه زماني مي‌توانيم اميدوار باشيم که تيم ملي ايران قهرمان آسيا شود؟ گفت: هر وقت که تيم‌هاي پايه ما مثل تيم جوانان، اميد توانستند در آسيا به مقام قهرماني برسند مي‌توانيم اميدوار باشيم که تيم ملي بزرگسالان هم به قهرماني برسد. ما بايد اول روي تيم‌هاي پايه کار کنيم و بعد از آن اميدوار باشيم که تيم بزرگسالان به قهرماني برسد. در حال حاضر در کل فوتبال ايران ضعف تکنيکي وجود دارد. بعضي از بازيکنان حتي نمي‌توانند توپ هاي ساده را کنترل کنند. پس بايد بيشتر روي فوتبال پايه کار کرد.
کارشناس فوتبال ايران در ادامه در پاسخ به اين سوال که آيا با برکناري کارلوس کي‌روش فوتبال ايران پيشرفت خواهد کرد؟ گفت: من با چنين نظري موافق نيستم. رفتن کي‌روش به فوتبال ايران کمکي نمي‌کند. او در طول بازي و همين طور قبل از آن تمام تلاشش را براي موفقيت فوتبال ايران انجام داد.
--------------------------------------------
کفاشيان: در مجموع عملکرد بازيکنان خوب بود
مهر/ رئيس فدراسيون فوتبال ايران بعد از باخت تيم کشورمان برابر عراق عملکرد بازيکنان را در مجموع مثبت ارزيابي کرد.
علي کفاشيان درباره قضاوت ديدار تيم‌هاي ملي فوتبال ايران و عراق گفت: اشتباهات داوري در نتيجه امروز تيم ملي فوتبال ايران تاثير زيادي داشت.
وي درباره عملکرد بازيکنان گفت: بازيکنان نهايت تلاش خود را در اين بازي به کار گرفته و از تمامي توان‌شان استفاده کردند، اشتباهات تاثير گذار داوراين بازي و اخراج در نيمه اول باعث شد تا تيم ملي با مشکل روبرو شود و به نتيجه دلخواه نرسد.
رئيس فدراسيون فوتبال در ادامه گفت: تيم ملي فوتبال ايران لياقت زيادي داشت ولي ضعف‌هاي داوري اجازه نداد تا به مرحله بعدي اين مسابقات صعود کند.
وي درباره ضربات پنالتي گفت: کشيده شدن بازي به پنالتي نتيجه را ازدست تيم‌ها خارج مي‌کند. اما در مجموع عملکرد بازيکنان خوب بود و بازيکنان جوان تيم ملي در اين بازي‌ها توانستند توانايي‌هاي خود را به معرض نمايش بگذارند.
------------

شرفي: تغيير کي‌روش ضروري نيست

اصغر شرفي مربي سابق تيم ملي فوتبال ايران اعتقاد دارد با توجه به تدارکات ضعيف بايد اين روز را مي ديديم.
شرفي راجع به بازي ايران و عراق گفت: بچه هاي ما و کادر فني سنگ تمام گذاشتند، شما بايد براي اينچنين بازيهايي بايد تدارکات قوي داشته باشي تا بتواني تا پايان مسابقات دوام بياوري، يعني براي 6 بازي دراينچنين تورنمنت هايي که از حساسيت بالايي برخوردار است بايد حداقل 8 بازي دوستانه داشته باشي تا همه بازيکنان به لحاظ بدني در شرايط مناسبي قرار بگيرند و البته از نظر روحي نيز در شرايط مسابقات قرار بگيرند نه اينکه يکي از بهترين بازيکنانمان با دو خطاي بي مورد دو کارت بگيرد و اخراج شود.
وي در ادامه افزود: بهرحال همه بچه ها بيشتر از انرژيشان تلاش کردند و ايرادي به آنها و کادر فني وارد نيست. به نظرم بايد اين ترکيب حفظ شود، از بازيکنان و مخصوصا جوانها گرفته تا کادرفني، بهرحال از پول مردم هزينه شده و آقاي کي روش هم الان به فوتبال ما کاملا مسلط شده و کاملا جا افتاده است و البته بايد قبول کنيم که اصلا اين تيم بد بازي نکرد که بخواهيم به تغييرات عمده فکر کنيم.
شرفي در پايان گفت:اميدوارم از فردا، همه به جان هم نيفتند و دعوا و تسويه حسابها شروع نشود چرا که اين بايد زمان شروع تدارکات ما براي جام جهاني روسيه باشد.

----------

خداحافظ مرد 4 ميليون يورويي/ با کرنر نمي توان قهرمان شد

خداحافظ مرد 4ميليون يورويي که آرزوهاي مردم ايران را با تفکرات منسوخ شده برباد دادي، بدون آنکه هشدار کارشناسان و فوتبال دوستان اين کشور را مبني براينکه در تورنمنت هاي بزرگ نمي توان فقط با اتکاء به ضربات کرنرو زير توپ زدن قهرمان شد.
39 سال از آخرين قهرماني ايران در آسيا گذشته است و حال بايد چهار سال ديگر به آن اضافه کرد، چرا که يک تيم کاملا دفاعي و بي برنامه در فاز هجومي راهي استراليا شد و برابر عراقي که از روزهاي خوبش فاصله داشت شکست خورد و به خانه بازگشت.
کي روش چهارسال قبل به ايران آمد.باکارنامه اي که درآن موفقيتي به عنوان سرمربي ديده نمي شد.دستيار هميشگي آلکس فرگوسن در منچستريونايتد زمانيکه به عنوان سرمربي کهکشاني هاي رئال مادريد را تحويل گرفت نتايج تاسف بار براي اين تيم رقم زد.
قرار نگرفتن بين دو تيم اول لاليگا و شکست در ليگ قهرمانان سبب شد تا فلورنتينو پرز خيلي زود درب خروج باشگاه مادريدي را به مرد موازمبيکي نشان دهد.او تيمي را در اختيار داشت که روبرتو کارلوس، زيدان، ديويد بکام، رونالدوي برزيلي، ايکرکاسياس، ايوان الگرا، رائول گونزالس و جمعي ديگر از بهترين هاي جهان در آن حضور داشتند اما کي روش با همين ستاره ها نيز نتوانست موفقيتي کسب کند.دليل آن کاملا واضح بود؛ در رئال مادريد فوتبال دفاعي و حرف بيهوده زدن جايي ندارد و بايد نتيجه گرفت.
کي روش بار ديگر فرصت سرمربي شدن را پيدا کرد و اين بار تيم ملي پرتغال با ستارگاني چون کريستيانو رونالدو، ناني، په په، برونو آلوز، ريکاردو کوارسما به وي سپرده شد اما بازهم موفقيتي نصيب تيم تحت رهبري اين مرد پرحرف نگرديد.
در جام جهاني 2010، تيم ملي پرتغال تدافعي و حوصله سربر بازي مي کرد و پس از حذف شدن از گردونه رقابت ها، کريستيانو رونالدو سرمربي تيمش را به باد انتقاد گرفت و اعلام کرد او فقط روش هاي دفاعي بلد است.
کي روش سرمربي تيم ملي ايران شد. از همان روز نخست دو دسته در مقابل کي روش قرار گرفتند، منتقديني که اعلام مي کردند او کارنامه موفقي ندارد و موافقاني که در ادامه به دوستان صميمي اش در محافل خصوصي تبديل شدند، او را مربي بين المللي و باتجربه مي دانستند.
حضور در جام جهاني و کسب يک امتياز در برزيل دستاورد مردي بود که قرار شد تيم ملي ايران را به مرحله دوم برساند. اما يک نيمه بازي خوب مقابل آرژانتين، تساوي برابر نيجريه با 90 دقيقه دفاع کردن و زير توپ زدن و شکست 3 بر يک برابر بوسني را کي روش به فوتبال ايران هديه کرد.
درحاليکه همه در انتظار وداع اين مربي از ايران بودند او با همان سياست و البته دوستان صميمي رسانه اي که در خبرگزاري ها، روزنامه ها و البته صدا و سيما بودند و به تعريف وتمجيدهاي عجيب مشغول بودند با مبلغ گزاف 4 ميليون يورو براي هر سال ( حدود 16تا17 ميليارد تومان درهر سال همراه با دستمزد دستيارانش) ماندگار شد. البته ماندگاري و ابراز علاقه کي روش به ايران بي دليل نبود، چراکه وي هيچ پيشنهاد خوبي براي سرمربيگري نداشت.
کي روش در ايران ماند تا حرف هاي تکراري خود را دوباره در نشست هاي خبري و تمرين هاي تيم ملي مطرح کند. 'مي خواهيم بهترين باشيم و تيم ملي را به آرزويش برسانيم'، 'ايران هيچ بازي تدارکاتي نداشت وتحريم برآن فشار وارد مي کند'... البته آرزوي ايران شکست برابر عراق نبود!
تيم ملي ايران راهي استراليا شد و منتقدان به احترام تيم ملي و مردم سکوت کردند و اميد به موفقيت داشتند. البته آنان که فوتبال را به خوبي مي فهمند و به منافع خودشان فکر نمي کنند به خوبي مي دانستند که اين تيم به جايي نخواهد رسيد.
تيمي که کاپيتان پابه سن گذاشته اش در زمين قدم مي زند و فقط به رکورد علي دايي فکر مي کند و فقط دفاع کردن را بلد است در مرحله گروهي برابر بحرين، قطر و امارات به برتري دست يافت و به عنوان تيم نخست صعود کرد.
نمايش تدافعي ايران در اين 3 ديدار موجي از انتقاد را آغاز کرد؛ آيا تيم ايران برابر کشورهاي حوزه خليج فارس هم بايد دفاع کند؟ آيا بحرين و قطر و امارات نيز آرژانتين و نيجريه هستند که جلوي آنان 90 دقيقه زير توپ بزنيم و بعد بگويم خيلي خوب بازي کرديم!؟
آناني که فوتبال را منطقي نگاه مي کنند و کمي انصاف دارند به خوبي مي دانند حق تيم ملي ايران در ديدار با امارات حتي تساوي نيز نبود. 3 پيروزي با ضربات کرنر تيم ايران را به عنوان صدرنشين راهي يکچهارم نهايي کرد.
درحالي که خيلي ها منتظر قهرماني تيم ملي ايران بودند، اين تيم با لژيونرهاي متعدد و البته ناکارآمدش در باشگاه هاي اروپايي و کشورهاي حوزه خليج فارس، سرمربي پرادعا که مربيان و کارشناسان منتقدش را به توهين هاي مختلف به بي اطلاعي از فوتبال روز متهم مي کرد و کاپيتان پا به سن گذاشته برابر عراق تسليم شد.
مقابل عراقي که از روزهاي اوج خود فاصله زيادي داشت تيم ايران هرچند از دقيقه 43 با اخراج مهرداد پولادي 10 نفره بازي مي کرد اما به واقع تيم کشورمان چهره واقعي خودش را نشان داد.
تيمي بي برنامه و بدون تاکتيک که فقط دفاع کردن را بلد است، مغلوب عراق شد. تيمي که نمي توانست در ميانه ميدان توپ را چند ثانيه حفظ کند، تيمي که بلد نبود روي زمين تاکتيک هاي هجومي داشته باشد به اميد ضربات پنالتي تلاش کرد و در نهايت مغلوب شد.
بدتر اينکه بدانيم تيم ملي عراق ليگ ندارد و حتي در کشور خود يک بازي تدارکاتي نيز برگزار نکرده است و مهمتر از همه اينکه يکي از بهترين بازيکنان اين تيم در ديدار امروز با ايران يعني يونس محمود حتي بدون تيم است .اما در تيم ما نفرات جوان آن با وجود تلاش فراوان نمي توانستند جاي جواد نکونام و مسعود شجاعي را بگيرند و بايد نيمکت نشين مي شدند.
در نهايت آرزوهاي مردم ايران در استراليا بر باد رفت. مربي 4 ميليون يورويي بهانه تراشي کرد و داور را همانطور که انتظار مي رفت دليل اين شکست دانست. اما همگان مي دانند واقعيت چيز ديگري است و مرد موزامبيکي چيزي در چنته نداشت که براي فوتبال ايران رو کند.
ميليون ها دلار هزينه او و دستيارانش شد تا تيم ملي ايران را مقابل عراق بازنده کنند در حاليکه مربي وطني تيم ملي عراق شايد يک دهم قرارداد کي روش را نيز دريافت نکند.
البته بعد از بازي با امارات مشخص بود که تيم ملي ايران برنامه اي درفاز هجومي ندارد و همگان نگران بودند، اما کي روش با حمايت رسانه اي به اين گفته ها نه تنها نگاه نکرد بلکه سعي مي کند با آمار و ارقام جو را تلطيف کند تا جام جهاني روسيه را هم با زيرتوپ زدن به پايان برساند.

--------------------

ابراهيمي: کي روش مقصر باخت ايران است/ فوتبال ايران ترسو شده است

مربي اسبق تيم ملي فوتبال ايران گفت: مقصر اصلي باخت ما مقابل عراق فقط کي روش است و اوبايد مهرداد پولادي را پس از دريافت نخستين کارت زرد بيرون مي کشيد.
ناصرابراهيمي با بيان اينکه مدافع تيم ملي هنگامي که دردقيقه 30 کارت زرد دريافت مي کند ديگر حضورش درزمين براي تيم خطرناک است،افزود: کي روش بدنبال دريافت نخستين کارت زرد پولادي بايد او را بيرون مي کشيد او با نگاه داشتن اين بازيکن درزمين اشتباه استراتژيک کرد و به ضرر تيم ما کار کرد.
وي درادامه ازعملکرد خط هافبک تيم ملي ايران درديداربرابرعراق انتقاد کرد و افزود: تيم ايران درديدار برابر عراق خط هافبک نداشت و ما حتي نتوانستيم درديدار با يک تيم نه چندان مطرح غرب آسيا نيز مالک توپ و زمين شويم.
مربي اسبق تيم ملي فوتبال ايران ادامه داد: بايد بپذيريم فوتبال ما ضعيف شده و اين ضعف به فدراسيون،سرمربي تيم ملي،ليگ برتر و تعداد ديگري از عوامل بازمي گردد.
ابراهيمي با انتقاد ازاستفاده از بازيکنان پا به سن گذاشته درليگ برتر و تيم ملي اظهارداشت: چرا ما بايد در تيم هاي ليگ برتري و تيم ملي از بازيکنان بالاي 30 سال و امروز حتي نزديک به 35 سال استفاده کنيم.
وي اضافه کرد: مگر فوتبال ايران بازيکنان همانند وحيد اميري،مرتضي پور علي گنجي و سردارآزمون کم دارد که ازبازيکنان پابه سن گذاشته استفاده مي کنيم.
به اعتقاد وي فوتبال ايران اگر همين روند را ادامه دهد بايد منتظر روزهاي بدترهم براي اين فوتبال باشيم.
وي ادامه داد: ما هميشه در ضربات پنالتي بازنده بوده ايم و من قبل از اين بازي نيز پيش بيني کرده بودم اگر اين بازي به پنالتي کشيده شود به طور حتم ما نتيجه رابه حريف واگذار خواهيم کرد.
وي با ابراز خوشحالي از شکست ايران اظهارداشت: تيم ملي ايران اگر به مرحله نهايي نيز مي رفت بازهم ما چيزي بدست نمي آورديم اميدوارم با اين شکست مسوولان به فکر فوتبال ايران که درحال نابودي است بيافتد.
تيم ملي ايران امروزو درمرحله يک چهارم نهايي جام ملت هاي آسيا درضربات پنالتي مغلوب تيم نه چندان مطرح عراق شد و با اين جام وداع تلخي داشت.

---------------------------------

پورحيدري: برخورد کي روش با فوتبال ايران زيبا نبود

سرمربي اسبق تيم ملي فوتبال ايران، گفت : برنامه اصلي تيم ملي در جام ملت هاي آسيا 2015 کارهاي دفاعي بود وهيچ ايده اي براي کارهاي هجومي تيم ملي به غير استفاده از ضربات ايستگاهي در تيم ملي نديدم.
منصور پورحيدري گفت: بازي خارج از نتيجه بسيار خوب بود و بچه هاي ما تا آخرين لحظه بسيار جانانه کار کردند و توانستند خوب حمله کنند. متاسفانه اتفاقاتي که رخ داد و اخراج پولادي جريان بازي را تغيير داد. شرايط بعد از اخراج بيشتر به سود سود عراق بود اما واقعا تلاش ملي پوشان جاي تقدير دارد.
وي ادامه داد:تيم ملي ايران در اين مسابقات بسيار دفاعي کار کرد اما دراين يکسال گذشته تيم ملي ما با اين سيستم براي جام جهاني خود را آماده کرد و در جام ملت هاي آسيا هم تيم ما دفاعي کرد.
سرمربي اسبق تيم ملي فوتبال ايران، گفت:ما بايد مقابل تيم هاي آسيايي براي کارهاي هجومي برنامه ريزي مي کرديم و اين بزرگترين نقص تيم ملي ايران بود. اکثر گل هاي ايران برروي ضربات ايستگاهي به ثمر رسيد و اي کاش برنامه خوبي هم براي کار هاي هجومي داشتيم.
وي تصريح کرد: با داشتن بازيکنان جواني که در اين رقابت ها مطرح شدند تيم ايران در نهايت برنده شد و مطمئن باشيد با ادامه اين روند ما درآينده تيم ملي بسيار خوبي خواهيم داشت و اي کاش در اين رقابت ها نيز از پتانسيل اين بازيکنان بيشتر استفاده مي شد.
وي در رابطه با کنار گذاشتن کي روش، اظهار کرد: من هميشه از منتقدان او بودم و دليل انتقادم بيش از هرچيزي شيوه برخورد او با مربيان و اهالي فوتبال ايراني است. شما امروز نگاه کنيد داور مسابقه اشتباه مي کند او به عنوان سرمربي بايد تيم راآرام مي کرد اما بازيکنان بودند که او را جمع کردند.
سرمربي اسبق تيم ملي فوتبال ايران، تاکيد کرد: کي روش از نظر شخصيتي برخورد بسيار بدي با فوتبال ايران داشت در حالي که در همين مسابقات ديديد چقدر بازيکنان ليگ به او کمک کردند.
وي درمورد عملکرد ضعيف بازيکنان باتجربه از جمله جواد نکونام در اين مسابقات، گفت: به اعتقاد من نکونام در اين رقابت ها خواسته هاي کي روش را در زمين برآورده مي کرد و در اين کار هم موفق بود.

-----------------------------

پاشازاده: پولي که به کي‌روش داديم را بايد در اميد‌ها و جوانان هزينه مي‌کرديم

پيشکسوت تيم ملي فوتبال ايران مي‌گويد شاگردان کي‌روش در حالي حذف شدند که کاري از دستشان بر نمي‌آمد و غيرت خودشان را برابر عراق نشان دادند.
مهدي پاشازاده درباره‌ي حذف تيم ملي فوتبال ايران از گردونه رقابت‌هاي جام ملت‌هاي آسيا گفت: ما مستحق صعود به مرحله بعدي جام‌ ملت‌هاي آسيا بوديم اما متاسفانه حذف شديم. برابر عراق بازي را خوب شروع کرديم اما بي تجربگي و مشکلات داوري روند را عوض کرد و نهايتاً با جام وداع کرديم. با اين‌حال همه بازيکنان تيم ملي واقعا زحمت کشيدند و با تمام وجود بازي کردند. من زحمتي که آنها کشيدند را درک مي‌کنم چراکه براي خود هم در دوران بازيگري پيش آمده بود 10 نفره دفاع کردن چقدر دشوار است. ما غيرت بازيکنان را در اين ديدار ديديم و اميدوارم فردا کسي نگويد فوتباليست‌ها بي غيرت هستند.
او افزود: بازيکنان تيم ملي مثل يک جنگ سر و دست و پايشان را مقابل حريف مي‌گذاشتند تا موفق شويم و در نهايت هم کار به پنالتي کشيد که حرفي در آن نيست و تنها مي‌توان گفت که اي کاش يک دروازه‌بان آماده تر از حقيقي براي ضربات پنالتي داشتيم. شايد تنها ايرادي که از کي‌روش مي‌توانستيم در اين ديدار بگيريم روي تعويض‌ها بود. به شخصه فکر مي‌کنم که تعويض شجاعي مي‌شد ده الي 15 دقيقه بعد صورت بگيرد.
پيشکسوت تيم ملي ايران در پاسخ به اين سوال که آيا در صورت اخراج نشدن پولادي تيم ملي مي‌توانست براحتي عراق را پشت سر بگذارد، بيان کرد: بي شک اگر 10 نفره نمي‌شديم فشار کمتري به بازيکنان وارد مي‌شد و خطر کمتري روي دروازه ما صورت مي‌گرفت. کمتر بودن ما بر روي بازي تاثير زيادي داشت. البته يک نکته هم درباره بازي کردن تيم ملي بايد بگويم و آن هم اينکه به شخصه با اين تفکر که توپ را به حريف بدهيم زياد موافق نيستم چراکه منجر به اين مي‌شود تيم حريف خود به خود شانس گلزني‌اش بيشتر شود.
وي درباره احتمال کناره‌گيري کي‌روش از تيم ملي ايران عنوان کرد: ما با دو نظريه راجع به کي‌روش روبه رو هستيم. يک سري معتقد هستند که کي روش مربي بزرگي است که نظم را به تيم ملي آورده است و به خوبي کار مي‌کند. دسته دوم هم اعتقاد دارند که کي‌روش به لحاظ فني چيز زيادي به ما اضافه نکرده و تنها بازي ما را دفاعي کرده است. به شخصه اعتقاد دارم که اگر قرار است کي‌روش از ايران برود و پولي که به او مي‌دادند را به کس ديگري بدهند، کار اشتباهي کرده‌ايم اما اگر قرار است پول مربوط به او را به يک مربي ديگر بدهيم کار اشتباهي کرده‌ايم اما اگر قرار است پول مربوط به او را در استعداد يابي بخش اميدها و جوانان هزينه کنيم خيلي اتفاق خوبي رخ مي‌دهد.
پاشازاده در پايان با تمجيد از عملکرد بازيکنان تيم ملي اظهار کرد: با وجود حذف ما در جام ملت‌ها اعتقاد دارم که اتفاق خاصي رخ نداده است. ما در شرايطي حذف شديم که کاري از دستمان بر نمي‌امد و اتفاقي که رخ داد، براي همه مي‌توانست رخ دهد. بايد روحيه ما بالا بماند و ما از الان بايد به جام جهاني فکر کنيم. شايد اگر جوانان تيم ملي مثل اميري و غفوري در جام جهاني حضور داشتند يا بازي‌هاي تدارکاتي بيشتري در نظر مي گرفتيم، با تجربه بالاتري به ميدان مي‌رفتيم و در آخرين دقيقه بازي پنالتي نمي‌داديم.

-----------------------------------

ذوالفقارنسب: حذف شدن مقابل تيمي مانند عراق باعث تأسف است

مربي پيشين تيم ملي فوتبال کشورمان از شکست اين تيم مقابل عراق در مرحله يک چهارم نهايي جام ملت‌هاي ۲۰۱۵ آسيا ابراز تأسف کرد.
بيژن ذوالفقار نسب در خصوص حذف تيم ملي فوتبال ايران از جام ملت‌هاي 2015 آسيا و اينکه اخراج پولادي چقدر بر روند بازي ايران - عراق تأثيرگذار بوده است، اظهار داشت: در اين ديدار حدود 90 دقيقه 10 نفره مقابل عراق بازي کرديم. همين امر منجر شد که برنامه‌ريزي‎ و تاکتيک‌هاي تيمي ما بر هم بخورد. ضمن اينکه انرژي زيادي در اين بازي به سبب 10 نفره بودن صرف کرديم.
وي ادامه داد: امروز مقابل تيمي که خيلي شبيه خودمان بود، شکست خورديم. تشکيلات و سازماندهي عراق دقيقاً مانند خودمان بود اما واقعاً باخت در اين مرحله به تيمي مانند عراق باعث تأسف است. من به شخصه اگر مقابل کره جنوبي يا استراليا حذف مي‌شديم، اينقدر ناراحت نمي‌شدم که برابر عراق شکست خورديم.
کارشناس فوتبال کشورمان خاطر نشان کرد: ما به عراقي باختيم که ليگي ندارد و مشخص نيست بازيکنان اين تيم کجا تمرين مي‌کنند! بايد بپذيريم که فوتبال ما خيلي عقب است. بايد دورانديش باشيم. بايد مديريت جديدي به ميدان بيايد.
وي در خصوص نقش کي‌روش در اين باخت، گفت: اگر بازي را مي‌برديم تمام موفقيت براي کي‌روش نبود و حالا هم که باختيم، او مقصر کامل باخت نيست. ضعف فدراسيون، برنامه‌‌ريزي‌ها، کمبود بودجه و ... همه مي‌توانند از عوامل ناکامي تيم ملي باشند.
ذوالفقارنسب با يادآوري اينکه کي‌روش به عنوان يک مربي حرفه‌اي تمامي داشته‌هاي خود را به زمين آورد، گفت: بايد بپذيريم فوتبال معيوبي داريم که توقعات‌مان از آن زياد است. مديريت خوبي در تيم‌هاي ملي حاکم نيست، ليگ مناسبي نداريم و اصولاً هيچ چيز سر جايش نيست. با اين تفاسير در تمامي رقابت‌ها بالاترين توقع را از تيم داريم.
وي در پايان تصريح کرد: حذف شدن در اين مرحله آن هم مقابل تيمي مانند عراق شوک‌آور است.

------------------------------------

ابراهيم‌زاده: آينده تيم روشن است

مربي ايران در جام ملت هاي 2007 ادعا مي‌ کند که با وجود حذف تيم‌ملي از جام‌ملت‌ها‌ اين تيم آينده روشني دارد.
منصور ابراهيم‌زاده گفت: بازي بسيار زيبايي بود و من فکر مي‌ کنم آينده اين تيم خيلي روشن است. تيم‌ملي با وجود حذف از جام‌ملت‌هاي آسيا نشان داد که مي‌ تواند يک تيم قدرتمند در سال هاي بعد باشد. با وجود جوان هايي که براي ما بازي کردند ما مي‌ توانيم به آينده فوتبالمان اميدوار باشيم.
او ادامه داد: کي‌روش با آوردن عليرضا جهانبخش، رضا قوچان‌نژاد و وحيد اميري به نوعي خواست سرعت تيمي ما را بالا ببرد و شما ديديد که تيم‌ملي دو بار عقب افتاد و موفق شد بازي را مساوي کند. اين چيزي است که ارزش دارد. همين که بچه ها توانستند در اين بازي از ضدحمله ها استفاده کنند، نشان مي‌ دهد که کارشان خوب بوده است.
او در مورد تاکتيک تيم‌ملي در بازي برابر عراق هم گفت: همانطور که گفتم با آمدن 3 بازيکن ما کمي به بازي سرعت داديم تا از ضدحمله ها استفاده کنيم، تاکتيک ديگر تيم ما هم مثل بازي هاي قبلي استفاده از ضربات آزاد بود که باز هم روي آن موفق بوديم.
سرمربي سابق تيم‌ملي از نظم اين تيم دفاع مي‌ کند: شما ديديد با وجود اينکه ما 10 نفره شديم به جز اوايل نيمه دوم که گل هم دريافت کرديم تا آخر بازي نظم خوبي در زمين داشتيم. واقعا فکر مي‌ کنم ايران روي يک اشتباه داور کارش به اينجا کشيد و شايد اگر پولادي اخراج نمي‌ شد، ايران خيلي راحت تر در زمين بازي کار مي‌ کرد.
ابراهيم‌زاده از عملکرد اشکان دژاگه دفاع مي‌ کند: اشکان بازيکني بود که هروقت توپ در خط حمله به او مي‌ رسيد ما يک ضريب اطمينان داشتيم که مي‌ توانيم در خط حمله موقعيت ايجاد کنيم. فکر مي‌ کنم تيم‌ملي در دفاع عملکرد فوق العاده اي داشت، به همين دلايل است که مي‌ گويم آينده اين تيم روشن است.

--------------------------------------

نظرات بینندگان

ارسال نظر