صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

چند دليل قانع کننده براي نماندن کي روش

کي‌روش حتما روي تيم‌هاي باشگاهي اروپا هم حساب باز کرده و مي‌تواند در انتظار مربياني باشد که به جبر زمان و مکان و جدول ليگ‌شان مجبور به ترک صندلي خود مي‌شوند! کي‌روش به زندگي فوتبالي‌اش ادامه خواهد داد، بدون توجه به اينکه روزي گفته بود: «دوست دارم مربيگري فوتبال را در ايران به اتمام برسانم!»

کد خبر: 6599

جام نيوز/ با ويترين معتبر بعدي تيم‌ملي ايران، حدود 2 سال ديگر فاصله داريم و اين براي کي‌روش اصلا جذاب و خوشايند نيست.
جام‌ملت‌هاي آسيا براي فوتبال ايران – به رسم عادت چندين ساله – فقط تا دور يک چهارم نهايي ادامه يافت و تيم‌ملي در پايان مصاف با عراق مجبور به ترک جام و بازگشت به ايران شد. اتفاقي که اگر چه براي فوتبالدوستان ايراني خوشايند و دوست داشتني نبود، اما راهي براي سرپيچي از آن وجود نداشت!
حالا تيم‌ملي به ايران بازمي‌گردد و بازيکنان به سر تمرينات باشگاهي خود مي‌روند. لژيونرها راهي کشور محل اقامت شان مي‌شوند و داخلي‌ها به سراغ دغدغه‌هاي ليگي مي‌روند. تنور ليگ داغ مي‌شود و رسانه‌ها با اخبار مربوط به ليگ ارتزاق مي‌کنند. هواداران فوتبال را فراموش مي‌کنند و به سراغ روزمرگي‌هاي‌شان مي‌روند. روزهاي مرخصي از مشکلات و کمبودها تمام شده و دوباره روز از نو و روزي از نو! نه خاني آمده و نه خاني رفته...
اما در اين ميان مردي به نام کارلوس کي‌روش مي‌ماند و قمار دو سر باختي که روي تيم‌ملي داشت. سرنوشت او چه خواهد شد؟ کارلوس در روزهاي آينده چه برنامه‌اي در سر دارد و چه خواهد کرد؟
کارلوس کي‌روش حرفه‌اي، مردي نيست که روي زمين بماند. اين را همه ما به خوبي مي‌دانيم اما داستان ادامه يافتن همکاري او با فدراسيون فوتبال ايران از آن دست سناريوهايي است که بوي سکانس پاياني‌اش از حالا به مشام مي‌رسد.
کي‌روش جام را باخته و حالا زمان تاخت و تاز منتقداني است که از صميم قلب اعتقاد دارند مربيان خارجي فقط به نيت پرکردن کيسه‌شان به ايران مي‌آيند. اين روزها آنها در بورس هستند و مرداني که از نبود مربيان نامداري چون کي‌روش منتفع مي‌شوند و فضا را براي حضور خودشان خالي از رقباي قدرتمندي چون او مي‌خواهند!
از سوي ديگر فراموش نکنيد که حاميان کي‌روش در فدراسيون فوتبال و وزارت ورزش هم بعد از شکست تلخي که در استراليا به ثبت رسيد، بهانه‌اي براي حمايت کامل و تمام عيار از وي ندارند و طبعا دست حمايت‌شان را از پشت وي برخواهند داشت يا سستش خواهند کرد!
تمام آنچه گفتيم به اين سوي معامله ارتباط دارد و بيان کننده اين نکته است که ما کارلوس را مي‌خواهيم يا نه؟ اما آيا خود کي‌روش هم تمايلي براي ماندن در ايران و ادامه دادن به فعاليتش در ايران دارد؟ نظر آن سوي ديگر معامله چيست؟ کي‌روش دوست دارد بماند؟
مسلما براي مربيان بزرگي چون کي‌روش آنچه مهم است، ديده شدن در ويتريني است که جهاني و معتبر باشد. او به ايران آمد تا در ويترين جام‌جهاني خودش را بار ديگر اثبات کند و پس از آنکه تا حدي شايستگي‌هايش را به رخ کشيد، ماند تا تيم را در جام‌ملت‌ها ياري دهد و ثمره کارش را بچيند. اتفاقي که رخ نداد و حالا او غمگين‌ترين فرد اردوي تيم‌ملي است.
يادمان باشد که با ويترين معتبر بعدي تيم‌ملي ايران، حدود 2 سال ديگر فاصله داريم و اين براي کي‌روش اصلا جذاب و خوشايند نيست. او به دنبال مطرح شدن است و در محاق ماندن کاري نيست که خوشايند روحيات وي باشد!
او در ايران نخواهد ماند و نبرد بي‌پايانش با منتقدان را رها خواهد کرد. براي مردي به نام و آوازه کي‌روش خروج از ايران به معناي پايان دنيا نيست. او بعد از پايان دوران حضورش در ايران – که متاسفانه به نتيجه‌اي خوشايند منجر نشد! - حتما گزينه‌هاي ديگري براي کار خواهد داشت.
در احتمال اول بايد به تيم‌هاي حاشيه خليج فارس شانس داد. آنهايي که دلارهاي سبزشان نقد است و دست به تعويض مربيان‌شان بهتر از بقيه.آنهايي که حالا روي شناخت چند ساله کي‌روش از فوتبال آسيا - و بالاخص حريف منطقه‌اي‌شان ايران - حساب مي‌کنند و به شخصيتي که وي به تيم ايران داده اعتقاد دارند. اعراب اين پتانسيل را دارند که مشتري بعدي کي‌روش باشند اما آنها تنها خواهان‌هاي وي نخواهند بود.
کي‌روش حتما روي تيم‌هاي باشگاهي اروپا هم حساب باز کرده و مي‌تواند در انتظار مربياني باشد که به جبر زمان و مکان و جدول ليگ‌شان مجبور به ترک صندلي خود مي‌شوند!
کي‌روش به زندگي فوتبالي‌اش ادامه خواهد داد، بدون توجه به اينکه روزي گفته بود: «دوست دارم مربيگري فوتبال را در ايران به اتمام برسانم!»
کي‌روش هم تيم و مديران جديدش را پيدا خواهد کرد و زندگي به روال هميشه‌اش بازمي‌گردد. نه انگار که جامي بود و شکستي و غمي و رنجي! فقط در اين ميان فرصتي ديگر براي درخشيدن و افتخار ساختن از بين رفت. همين!

نظرات بینندگان

ارسال نظر