صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

اگر لابي داشتيم عراق محروم مي‌شد

ما به ترس کنفدراسيون آسيا و قدرت فيفا باختيم، در حالي که مدارک حقوقي ما کامل ترين بود. اعتراض به دوپينگ پس از آنکه ثابت شده بود عبدالزهرا اين کار را انجام داده بايد توسط فيفا صورت مي‌ گرفت اما آنها کوتاهي کردند.

کد خبر: 6594

ورزش 3/ زهرا هراتيان عضو کميته پزشکي اي اف سي در مورد منفي بودن دوپينگ علا عبدالزهرا اعلام کرد که ما به دليل نداشتن لابي و افراد پرقدرت در فيفا نتوانستيم حقمان را بگيريم.هراتيان گفت: ما به ترس کنفدراسيون آسيا و قدرت فيفا باختيم، در حالي که مدارک حقوقي ما کامل ترين بود. اعتراض به دوپينگ پس از آنکه ثابت شده بود عبدالزهرا اين کار را انجام داده بايد توسط فيفا صورت مي‌ گرفت اما آنها کوتاهي کردند. پس از 22 سپتامبر هم ديگر از وضعيت عبدالزهرا اطلاعي نداشتيم و وادا (کميته مبارزه دوپينگ) پس از آن پيگيري وضعيت محروميت اين بازيکن عراقي شد که ديگر ما از شرايط او اطلاعي نداشتيم. همين که اي اف سي اذعان داشتند که اين بازيکن دوپينگي است، نشان مي‌ دهد که حق با ايران است.
او ادامه داد: اولين بار است که در ايران در يک ديدار رسمي در همه رشته ها چنين اتفاقي افتاده که نتيجه بازي بايد برگردد، خيلي ها اين شرايط را با وضعيتي که تيم اميد در زمان منصوريان داشت مقايسه مي‌ کنند اما اصلا قابل قياس نيست. شايد اگر ما لابي هاي لازم و افراد پرقدرت در فيفا داشتيم، شرايط عوض مي‌ شد. الان هم مردم نااميد نشوند، ما خيلي چيزها در اين چند وقت ياد گرفتيم و براي اولين بار از لحاظ حقوقي ما مدارکي ارائه داديم که کامل بود و باعث شد که خود فيفا و اي اف سي هم به دوپينگي بودن عبدالزهرا اعتراف کنند.وي افزود: شايد بهتر بود که ما از همان استراليا يک وکيل آگاه به امور دوپينگ مي‌ گرفتيم که قانون ها را در اين مورد بداند که دائم با من در تماس نباشند چون همين تاخيرها تاثيرگذار بود. قطعا من از طريق کميته پزشکي اي اف سي و دوپينگ فيفا اين مساله را در داخل و خارج پيگيري مي‌ کنم که چطور مي‌ شود بازيکن دوپينگي را محروم نکردند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر