صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

AFC رای 3-0 علیه سپاهان و دوپینگ «عبدالزهرا»

کنفدراسیون فوتبال آسیا در حالی در موضوع دوپینگ «علا عبدالزهرا» ورود پیدا کرده که پیش از این در موضوع رحمان احمدی دروازه‌بان و دو اخطاره بودنش در رقایت‌های لیگ قهرمان سال 2011 آسیا رای به سه بر هیچ به ضرر سپاهان داده بود.

کد خبر: 6589

کنفدراسیون فوتبال آسیا در حالی در موضوع دوپینگ «علا عبدالزهرا» ورود پیدا کرده که پیش از این در موضوع رحمان احمدی دروازه‌بان و دو اخطاره بودنش در رقایت‌های لیگ قهرمان سال 2011 آسیا رای به سه بر هیچ به ضرر سپاهان داده بود.
 
به گزارش ایسنا، کنفدراسیون فوتبال آسیا پیش از این در سال 1390 و در جریان لیگ قهرمانان آسیا، نتیجه بازی سپاهان - السد قطر را به دلیل دواخطاره بودن رحمان احمدی و حضور در این دیدار سه بر هیچ اعلام و اجرا کرده است.
 
رحمان احمدی دروازه‌بان تیم فوتبال سپاهان اصفهان در فصل پیش از سال 2010 برای تیم پرسپولیس بازی می‌کرد. این دروازه‌بان در فصل 2011 لیگ قهرمانان آسیا در بازی رفت مقابل الاتحاد عربستان و هر دو دیدار رفت و برگشت مقابل الوحده امارات برای سرخپوشان به میدان رفت.
 
احمدی براساس آنچه در آرشیو سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا درج شده در دیدار رفت مقابل الاتحاد عربستان در دقیقه 47 از داور مالزیایی مسابقه کارت زرد گرفته و در دقیقه 66 دیدار برگشت مقابل الوحده امارات که آخرین بازی پرسپولیس در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا بود نیز دومین کارت زرد خود را این بار از داور عمانی دریافت کرده است.
 
با این شرایط رحمان احمدی دواخطاره بوده و اجازه همراهی تیمش را در دیدار مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا نداشته است. با توجه به حذف تیم فوتبال پرسپولیس از مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا طبیعتا این بازیکن فرصت حضور در مرحله یک هشتم نهایی را نداشته و با انتقال به تیم سپاهان اصفهان در نخستین دیدار این تیم در مرحله یک چهارم نهایی به میدان رفت.
 
در این راستا تیم فوتبال سپاهان اصفهان که در دیدار رفت برابر السد قطر از رحمان احمدی دروازه‌بان دو اخطاره خود استفاده کرده بود با رای کنفدراسیون فوتبال آسیا 3 بر صفر بازنده شد.
 
کمیته‌ی انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا آن زمان اعلام کرد که تیم فوتبال سپاهان به دلیل استفاده از دروازه‌بان دو اخطاره در دیدار رفت برابر السد قطر نتیجه این بازی را 3 بر صفر باخته است. سپاهانی ها این بازی را یک بر صفر برده بودند.
 
به گزارش ایسنا، هرچند به لحاظ ماهیتی موضوع دوپینگی بودن علا عبدالزهرا بازیکن تیم فوتبال عراق متفاوت با موضوع 2 اخطاره بودن رحمان احمدی است اما توقع این است که کنفدراسیون فوتبال آسیا با مدنظر قرار دادن نص قانون نسبت به صدور رای و جریمه تیم ملی عراق اقدام لازم را معمول دارد تا شاید این بار تکرار دیگری در سیاست یک بام و دو هوای AFC را شاهد نباشیم.
 
این درحالی است که دکتر طباطبایی، قائم مقام ستاد ملی مبارزه با دوپینگ در موضوع دوپینگ بازیکن تیم ملی عراق پیش از این گفته است که: «ستاد ملی مبارزه با دوپینگ پس از احراز دوپینگ بازیکن عراق و بازبینی اولیه، و رجوع به قوانین بین‌المللی آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ "ماده 1-3-15 کد WADA"، با توجه به اینکه ورزشکار ملیت ایرانی نداشته و در هنگام مشخص شدن نتیجه آزمایش وی به "تیم الشرطه" عراق پیوسته بود، پرونده نامبرده را در تاریخ 29 شهریور ماه 93 به فدراسیون جهانی فوتبال FIFA جهت ادامه روند دادرسی و تعیین تکلیف نهاد صادره کننده حکم محرومیت ارسال کرد. فیفا نیز تاییدیه اخذ مدارک را در تاریخ 31 شهریور اعلام و چگونگی روند و تداوم دادرسی را به عهده گرفت و از ستاد ملی مبارزه با دوپینگ سلب مسئولیت کرد».
 
این اظهارنظر نشان می‌دهد که فیفا از شهریور 93 در جریان دوپینگ بازیکن تیم ملی عراق بوده است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر