صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

علیرضا بیرانوند بهترین گزینه پرسپولیس نیست

درحالی که پرسپولیس برای مذاکره با دروازه‌بان جدید گزینه‌های زیادی ندارد، بیرانوند و کارنامه انضباطی‌اش هم بهترین گزینه برای پرسپولیس نیست و نمی‌توان عمر زیادی برای این قرارداد دانست. بیرانوند از منظر نظم و انضباط کارنامه‌اش ایده آل نیست و البته این معمولا فاکتوری است که در باشگاه‌های ایران کمتر به آن توجه می کنند. در واقع اینجا فقط نگاه می‌کنند که طرف چقدر دریبل می‌زند یا چند کلین شیت داشته است اما واقعیت این است که موضوع نظم از موضوع فنی مهمتر است و موثرتر در نتیجه گیری تیم ها.

کد خبر: 65236

به گزارش زمان خیلی‌ها تصور می‌کنند اتفاقی که برای سوشا رخ داد، یک جور بدشانسی برای این بازیکن و یک جور خوش‌شانسی برای پرسپولیس از منظر فنی  بوده است. اما واقعیت این است که در فوتبال امروز شانس در کمترین  وضعیت ممکن خود به سر می برد و همه چیز در یک باشگاه حرفه‌ای و بازیکن حرفه‌ای باید برنامه ریزی شود و مورد بررسی قرار بگیرد.

سوشا فعلا بازداشت است، نکته اما اینجاست که پرسپولیس حالا دست روی بیرانوند گذاشته و در حال گفتگو با این دروازه‌بان است. پرسش اینجاست که آیا او گزینه خوبی است؟ کارنامه بیرانوند بد نیست، به لحاظ فنی او همین حالا دروازه‌بان دوم تیم ملی ایران است و در نفت هم بد کار نکرده و البته شروع مجدد‌های فوق العاده‌ای هم دارد. اما آیا مشکلی که امروز پرسپولیس با سوشا پیدا کرده فنی بوده یا حداقل اینکه اولویت اول فنی بود؟ در مورد استقلال و کرار چطور؟

بیرانوند از منظر نظم و انضباط  کارنامه‌اش ایده آل نیست و البته این معمولا فاکتوری است که در باشگاه‌های ایران کمتر به آن توجه می کنند. در واقع اینجا فقط  نگاه می‌کنند که طرف چقدر دریبل می‌زند یا  چند کلین شیت داشته است اما واقعیت این است که موضوع نظم از موضوع فنی مهمتر است و موثرتر در نتیجه گیری تیم ها.

 

 


بهتر است باشگاه‌ها یک بازیکن هفتاد درصدی داشته باشند اما او را همیشه داشته باشند نه یک بازیکن صد در صدی که البته مدام محروم بشود و بازداشت شود و.... در کارنامه بیرانوند اما نظم وجود ندارد یا کمتر وجود دارد. او سال گذشته در آستانه مهمترین دیدارهایی که می‌توانست این تیم را قهرمان لیگ برتر کند، اعتصاب کرد و به پادرمیانی‌های منصوریان هم توجه نکرد.

پس از آن تا ماه‌ها با منصوریان مشکل داشت. در اردوی تیم ملی و زیر نظر کی‌روش سخت گیر هم کارش با همین سوشا مکانی به پرتاب قندان و چنگال به هم رسیده بود و اتفاقا دلیل بحث هم  دروازه پرسپولیس بود و پیشنهادی که به بیرانوند شده بود.

این دروازه‌بان در تیم ملی هم مقابل گوام اشتباه کرد و اخراج شد، او مدت‌هاست که در نفت دروازه بان فیکس نیست و در بی توجهی به سرمربیانش تا جایی جلو رفته که منصوریان می‌گوید از حضور بیرانوند در پرسپولیس خبری ندارم و در جریان آن نیستم در حالی که حداقل توقع این است که بیرانوند با منصوریان هماهنگ باشد.

حتی همین امروز بیرانوند از منظر عدد و رقم فاصله زیادی با مسئولان پرسپولیس دارد که خود این موضوع این قرارداد را لغزنده می کند و چالش دار. البته باید این را هم در نظر گرفت که امروز پرسپولیس گزینه‌های زیادی برای عقد قرارداد ندارد اما در پایان فصل می‌تواند گزینه‌های بهتر از نظر کارنامه انضباطی را چک کند و گزینه اشتباه را تیک نزند. شاید هم بیرانوند در پرسپولیس آن کارنامه حاشیه دار را عوض کند که البته معمولا چنین اتفاقی رخ نمی‌دهد و بازیکن همانگونه که بوده راه را ادامه می‌دهد.

به هر حال این بهترین گزینه برای پرسپولیس نیست و آنها در پایان فصل می‌توانند گزینه بهتری داشته باشند./خبرگزاری مهر:

نظرات بینندگان

ارسال نظر