صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

هاشمی: ایران امن‌ترین کشور منطقه است

رئیس کمیته ملی المپیک ایران به اظهارات همتای عربستانی خود در خصوص وقایع اخیر واکنش نشان داد. متأسفانه مقامات ورزش سعودی در حالی اتفاقات اخیر بین دو کشور را دستاویز جریان سازی‌های سیاسی خود قرار داده‌اند که همین چند ماه پیش به‌دلیل بی‌مبالاتی و عدم اشراف مسئولان برگزاری حج عربستان بیش از 500 ایرانی در فاجعه منا جان باختند. اگر قرار بود کمیته ملی المپیک و دستگاه ورزش جمهوری اسلامی ایران از این حادثه بهره‌برداری سیاسی کند، می‌بایست چنین اظهارات مشابهی را که قطعاً مقبول تمامی کشورهای دنیا نیز قرار می‌گرفت برای مسئولان IOC آماده و ارسال می‌کرد اما موضوع اینجاست که مدیران ورزش ایران به روح المپیزم و منشور المپیک اعتقاد داشته و ورزش را کاملاً خارج از سیاست می‌دانند.

کد خبر: 65221

به گزارش زمان به نقل از سایت کمیته ملی المپیک، کیومرث هاشمی در واکنش به اظهارات رئیس کمیته ملی المپیک عربستان در خصوص وقایع اخیر اظهار داشت: کشور ایران جزو امن‌ترین کشورهای منطقه بوده و همیشه در رویدادهای بین‌المللی و ورزشی فضایی امن را برای میهمانان خارجی خود تأمین کرده است که در این میان می‌توان به برگزاری اجلاس اخیر مقامات شورای المپیک آسیا و مسابقات متعدد ورزشی بین‌المللی اشاره کرد.

وی ادامه داد: اظهارات صریح و غیرمنطقی بالاترین مقام ورزشی یک کشور از نگاه جنبش المپیک که ورزش را میدانی برای طرح اختلافات سیاسی انتخاب کرده است، عجیب به نظر می‌رسد و جای تأمل دارد.

هاشمی با تأکید بر این موضوع که تمامی کمیته‌های ملی المپیک باید تلاش کنند تا خواسته اصلی منشور المپیک یعنی دوری ورزش از سیاست را پیاده کنند، گفت: متأسفانه مقامات ورزش سعودی در حالی اتفاقات اخیر بین دو کشور را دستاویز جریان سازی‌های سیاسی خود قرار داده‌اند که همین چند ماه پیش به‌دلیل بی‌مبالاتی و عدم اشراف مسئولان برگزاری حج عربستان بیش از 500  ایرانی در فاجعه منا جان باختند. اگر قرار بود کمیته ملی المپیک و دستگاه ورزش جمهوری اسلامی ایران از این حادثه بهره‌برداری سیاسی کند، می‌بایست چنین اظهارات مشابهی را که قطعاً مقبول تمامی کشورهای دنیا نیز قرار می‌گرفت برای مسئولان IOC آماده و ارسال می‌کرد اما موضوع اینجاست که مدیران ورزش ایران به روح المپیزم و منشور المپیک اعتقاد داشته و ورزش را کاملاً خارج از سیاست می‌دانند.

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان عنوان کرد: بدون تردید بیان چنین اظهاراتی از سوی هر کشور دیگر و از جمله عربستان سعودی جز بهره‌برداری سیاسی و آلوده کردن فضای ورزش، حاصلی نداشته و نخواهد داشت و نباید ورزش را آلوده مسائل سیاسی کنیم. کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران بر اساس روح المپیزم ضمن عدم تأیید این حرکت رئیس کمیته ملی المپیک عربستان، در اظهاراتی اعتراض خود را به مقامات کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) و شورای المپیک آسیا (OCA) اعلام کرد تا این دو نهاد بین‌المللی ورزش از تکرار مسایل این‌چنینی ممانعت به‌عمل آورند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر