صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

کاندیدا های احتمالی ریاست فدراسیون فوتبال

به جز کفاشیان، از محمد دادکان، رئیس اسبق فدراسیون فوتبال، علیرضا اسدی، دبیرکل فدراسیون فوتبال، محمود اسلامیان نایب رئیس فدراسیون و مهدی تاج رئیس سازمان لیگ، علی فتح‌الله‌زاده مدیرعامل سابق باشگاه استقلال و عزیز محمدی رئیس اتحادیه باشگاه‌های فوتبال به عنوان جدی‌ترین گزینه‌های شرکت در انتخابات فدراسیون فوتبال یاد می‌شود هرچند که هیچکدام از آنها تا بدین جای کار این موضوع را تایید نکرده‌اند.

کد خبر: 65178

به گزارش زمان در حالی که حدود 2 ماه دیگر تا انتخاب فدراسیون فوتبال بیشتر زمان باقی نمانده است خیلی‌ها دوست دارند بدانند چه کسانی قرار است در این انتخابات شرکت کنند. جذابیت‌های ریاست در فدراسیون فوتبال و البته برد رسانه‌ای آن در کنار "قدرت” آن برای کسی که به این عنوان می‌رسد باعث می‌شود در هر دوره از انتخابات افراد زیادی برای رسیدن به ریاست فدراسیون فوتبال ثبت‌نام کنند هرچند که معمولا تعدادی از آنها پیش از فرا رسیدن انتخابات کنار می‌کشند و نفرات اصلی در انتخابات باقی می‌مانند. اما حالا و در فاصله دو ماه مانده تا برگزاری مجمع دقیقا مشخص نیست چه کسانی می‌خواهند در انتخابات فدراسیون فوتبال شرکت کنند و این بار ظاهرا ماجرا کمی سری‌تر از دوره‌های گذشته است. ظاهرا به جز علی کفاشیان، رئیس دو دوره گذشته فدراسیون فوتبال کسی تمایلی برای شرکت در انتخابات ندارد یا حداقل تصمیم ندارد تصمیمش را رسانه‌ای کند. به جز کفاشیان، از محمد دادکان، رئیس اسبق فدراسیون فوتبال، علیرضا اسدی، دبیرکل فدراسیون فوتبال، محمود اسلامیان نایب رئیس فدراسیون و مهدی تاج رئیس سازمان لیگ، علی فتح‌الله‌زاده مدیرعامل سابق باشگاه استقلال و عزیز محمدی رئیس اتحادیه باشگاه‌های فوتبال به عنوان جدی‌ترین گزینه‌های شرکت در انتخابات فدراسیون فوتبال یاد می‌شود هرچند که هیچکدام از آنها تا بدین جای کار این موضوع را تایید نکرده‌اند.

علی کفاشیان

علی کفاشیان تنها کسی است که صراحتا اعلام کرده که می‌خواهد در انتخابات فدراسیون فوتبال شرکت کند. او تنها کسی است که 8 سال در فدراسیون فوتبال ریاست کرده است و امیدوار است در این دوره هم بتواند رای اعتماد را از مجمع فدراسیون فوتبال بگیرد. کفاشیان هم اکنون رای اکثریت اعضای مجمع را دارد ولی گفته می‌شود با ورود نهادهای نظارتی به فدراسیون فوتبال و جلساتی که با وی برگزار شده، این بار کار سختی برای رئیس شدن دارد، هرچند که وی قاعده این بازی را به خوبی بلد است و با تغییراتی که در اساسنامه فدراسیون داده، جای پای خودش را تا حدودی سفت کرده است و باید دید سرانجام این ماجرا چه می‌شود.

علیرضا اسدی

علیرضا اسدی چند ماه قبل با پیشنهاد وزارت ورزش و رای اعتماد اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال به عنوان دبیر کل فدراسیون معرفی شد. او از همان ابتدا رابطه خوبی با کی‌روش نداشت و البته سعی می‌کرد فاصله خود را با علی کفاشیان حفظ کند و حالا هم به عنوان یکی از گزینه‌های شرکت در انتخابات فدراسیون فوتبال معرفی کند. اسدی در مورد شایعه حضورش در انتخابات فدراسیون به «نسیم آنلاین» گفت: حالا تا انتخابات فدراسیون فوتبال زمان زیادی باقی مانده است. شما دوست دارید از من جواب قطعی بگیرد ولی من می‌گویم از این ستون تا آن ستون فرج است. اجازه بدهید تا ببینیم چه می‌شود.

مهدی تاج

مهدی تاج یک سیاست‌مدار واقعی است با یک کارنامه خاکستری در پست ریاست سازمان لیگ. هرچند تاج در جوانگرایی لیگ موفق بوده است و البته نظم خوبی به بازی‌های لیگ برتر بخشیده است اما از نظر درآمدزایی هرگز نتوانسته مدیرموفقی باشد چراکه نه قرارداد حق پخش را امضا کرده است و نه در تبلیغات محیطی دور زمین موفق بوده است. مهدی تاج در مورد شایعه حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال به «نسیم آنلاین» گفت: دوست دارم بعدا به طور مفصل در این باره صحبت کنم اما اگر بخواهم در یک جمله در این باره نظر بدهم، نه شرکت نمی‌کنم.

محمد دادکان

بحث حضور دادکان در انتحابات فدراسیون فوتبال برای اولین بار از سوی خودش مطرح شد اما از همان ابتدا این سوال مطرح شد که حضور او در انتخابات چقدر جدی است؟ هرچند دادکان همواره خودش تلاش می‌کند از خود چهره‌ای در حد یک قهرمانی ملی درست کند اما گفته می‌شود او رایی در مجمع ندارد و تنها از سوی نهادهای بالاتر از ورزش به دنبال رسیدن به صندلی ریاست فدراسیون فوتبال است.

محمود اسلامیان

هرچند اسلامیان چند وقت پیش صراحتا اعلام کرد از حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال کنار کشیده است اما او با سابقه‌ای که در ورزش دارد بعید است سودای ریاست در فدراسیون فوتبال را در سر نپروراند. اسلامیان بنیان گذار باشگاه سپاهان است و گفته می‌شود بدش نمی آید بتواند ایده‌های نوین مدیریت فوتبال را در فدراسیون پیاده کند. البته فعلا اسلامیان پرچم حمایت از کفاشیان را برافراشته است و باید دید تا روز انتخابات چه تصمیمی می‌گیرد. این نکته را نباید فراموش کنیم که اولویت اسلامیان رسیدن به وزارت(وی تمایل به حضور در دو وزارتخانه را دارد) است و اگر نتوانست به این مهم دست پیدا کند، فدراسیون فوتبال می‌تواند جای خوبی برای خدمت باشد.

عزیز محمدی و علی فتح‌الله‌زاده

فردی که در دوره گذشته در انتخابات شرکت کرد و پس از رای کمی که داشت در دور دوم از علی کفاشیان حمایت کرد. گفته می‌شود وی مانند دوره گذشته رای بالایی ندارد و باید دید در نهایت تصمیم می‌گیرد وارد انتخابات شود یا نه؟ فتح‌الله‌زاده هم که شنیده شده تاکنون دو جلسه با برخی از مسئولان ورزش برگزار کرده و بی‌میل نیست تا در انتخابات حضور پیدا کند.

 

منبع: روزنامه ابتکار:

نظرات بینندگان

ارسال نظر