صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

ارسلان کاظمی: بائرمن دوستم دارد، برمی‌گردم /بسکتبال ایران نسل طلایی زیاد داشت

من چندبار با بائرمن حرف زدم. او خیلی دوست دارد که در تیم‌ملی باشم و به ایران خدمت کنم اما مشکلاتی وجود داشت که باعث شد این اتفاق تاکنون رقم نخورد. مطمئن باشید به‌زودی ازسوی بائرمن به تیم‌ملی دعوت می‌شوم.بسکتبال ایران نسل طلایی زیاد داشت اما با بی‌توجهی مسئولان بازیکنان خوب از بین رفتند. همان بازیکنانی که همراه با من در مسابقات جهانی ٢٠٠٩ حضور داشتند و قبل از آن قهرمان آسیا شده بودند، به خاطر این‌که پشت همین گروه در تیم‌ملی ماندند، نتوانستند خود را نشان دهند. شاید آنها فیزیک امثال حامد حدادی و جابر روزبهانی را نداشتند و به خاطر همین معروف نشدند.

کد خبر: 65166

به گزارش زمان ارسلان کاظمی بازیکن تیم‌ملی بسکتبال کشورمان که انتظار می‌رفت بعد از درخشش در ترکیب تیم‌ملی جوانان و حضورش در لیگ دانشگاهی بسکتبال آمریکا به یکی از بزرگترین بسکتبالیست‌های تاریخ ایران تبدیل شود،‌ بعد از ٤، ٥‌سال تلاش برای حضور در NBA‌ و بستن قرارداد با چند تیم در لیگ حرفه‌ای آمریکا تصمیم به بازگشت گرفته است. او هنوز معتقد است درآغاز راهش قرار دارد و می‌تواند به یکی از مهره‌های تاثیرگذار تیم‌ملی تبدیل شود.

‌  به ایران بازگشتی اما گفته می‌شود مشکل سربازی داری و نمی‌توانی بازی کنی. ماجرا چیست؟

نگران نباشید؛ مشکلی نیست. من به‌زودی برای تیم جدیدم بازی می‌کنم؛ البته هر زمانی که این داستان‌ها تمام شود.

‌  اما سردار باران‌چشمه گفته تو خارج از ایران بودی و نمی‌توانی بگویی دانشجو هستی!

قبل از این‌که به ایران بیایم، ‌تمام این مسائل را چک کردم و نمی‌دانم حرف باران‌چشمه دقیقا چیست. من می‌توانستم به صورت غیرحضوری درسم را ادامه دهم و از دانشگاه هم مرخصی گرفتم. به خودم مطمئن هستم.

‌  بگذریم، چطور شد به لیگ ایران بازگشتی؟

خدا را شکر وضع خوبی دارم. فعلا با تیم ثامن تمرین می‌کنم و منتظر این هستم مجوز بازی‌کردنم صادر شود. تیم ثامن هم امسال با گروه جدیدی آغاز به کار کرده و امیدوارم در آینده وضع بهتری پیدا کند.

‌  بعد از بازگشتت به ایران هم به فدراسیون رفتی تا درباره بازگشت به تیم‌ملی صحبت کنی. درست است؟

به فدراسیون رفتم و عرض ادب کردم اما درباره تیم‌ملی نبود. باید ببینم شرایطم چطور پیش می‌رود اما قطعا مثل همیشه دوست دارم برای تیم‌ملی بازی کنم.

‌  بعد از حضور بائرمن در ایران، هنوز در ترکیب تیم‌ملی دیده نشده‌ای. چرا؟

من چندبار با بائرمن حرف زدم. او خیلی دوست دارد که در تیم‌ملی باشم و به ایران خدمت کنم اما مشکلاتی وجود داشت که باعث شد این اتفاق تاکنون رقم نخورد. مطمئن باشید به‌زودی ازسوی بائرمن به تیم‌ملی دعوت می‌شوم.

‌  شانس تیم‌ملی را برای صعود به المپیک چقدر می‌دانی؟

نباید به دور از منطق حرف بزنیم. شانس تیم‌ملی برای رسیدن به المپیک زیاد نیست چون تیم‌های بسیار سطح بالایی، رقیب ما در مرحله بعدی هستند. با این حال معتقدم حتی اگر بائرمن نتواند تیم‌ملی را به المپیک ببرد، با توجه به قرارداد بلندمدتی که امضا کرده، قطعا می‌تواند آینده روشنی را برای بسکتبال ما ترسیم کند. فکر می‌کنم او بتواند به‌زودی جوانگرایی کند و بسکتبال ما نیز راهی را برود که چین درپیش گرفت.

 

 


‌ ‌ برخی از کارشناسان از کنار رفتن این نسل بسکتبال که نسل طلایی نامیده می‌شوند،‌ ابراز نگرانی می‌کنند. نظر تو چیست؟

بسکتبال ایران نسل طلایی زیاد داشت اما با بی‌توجهی مسئولان بازیکنان خوب از بین رفتند. همان بازیکنانی که همراه با من در مسابقات جهانی ٢٠٠٩ حضور داشتند و قبل از آن قهرمان آسیا شده بودند، به خاطر این‌که پشت همین گروه در تیم‌ملی ماندند، نتوانستند خود را نشان دهند. شاید آنها فیزیک امثال حامد حدادی و جابر روزبهانی را نداشتند و به خاطر همین معروف نشدند.

‌  خیلی انتظار داشتیم تو بتوانی بعد از حامد حدادی به‌عنوان دومین ایرانی در NBA‌ بازی کنی اما...

من درچند ‌سال اخیر برای رسیدن به NBA‌ تلاش زیادی کردم و حتی با چند تیم قرارداد بستم. البته چند بازی هم در لیگ تابستانی NBA‌ انجام دادم اما شرایط من مثل حامد حدادی نبود. با توجه به فیزیکی که حدادی دارد، کار او برای بازی‌کردن در NBA‌ خیلی راحت‌تر بود چون آن فیزیک بدنی استثنایی خیلی کمک می‌کرد تا او بتواند در بالاترین سطح بسکتبال دنیا بازی کند. البته توانایی‌های حامد هم بر کسی پوشیده نیست.

‌  به نظرت می‌توانی به NBA‌ برسی؟

قطعا هدفم همین است که با رفع نقاط ضعفم بتوانم به آمریکا برگردم.‌ سال آینده به آمریکا برمی‌گردم چون تازه ٢٥سالم است و از بازی‌کردن کنار غول‌های بسکتبال دنیا تجارب زیادی هم کسب کردم. هنوز خیلی مانده تا پیر شوم و امیدم به آینده زیاد است.

روزنامه شهروند:

نظرات بینندگان

ارسال نظر