صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

مهاجرانی: کی‌روش فقط تماشاگر باشد دخالت نکند

حشمت مهاجرانی همیشه بی پرده صحبت می‌کند و با کسی هم تعارف ندارد. خدا نکند مایلی‌کهن و کی‌روش با هم درگیر شوند اما من نمی‌دانم کی‌روش که بازی‌های لیگ برتر را نمی‌بیند، چه شده که تصمیم گرفته برای تماشای بازی‌های تیم المپیک به قطر برود؟ او اگر قرار است فقط تماشاگر باشد، ایرادی ندارد اما اگر می‌خواهد دخالت کند، بهتر است نرود چون مشکلات بزرگتری ایجاد می‌شود.

کد خبر: 65062

ایران ورزشی: حشمت مهاجرانی همیشه بی پرده صحبت می‌کند و با کسی هم تعارف ندارد. او از ابتدای حضور محمد خاکپور در راس هدایت تیم المپیک، یکی از حامیان اصلی این مربی بوده. مهاجرانی در شرایطی که منتقدان از سرمربی تیم المپیک به خاطر حضور نداشتن در مراسم بدرقه انتقاد می‌کنند، به دفاع از خاکپور می‌پردازد و اعتقاد دارد کفاشیان باید قرارداد او را مدت‌ها قبل تنظیم می‌کرد. مهاجرانی درباره خاکپور، تیم المپیک و تصمیم جدید باشگاه‌های عربستانی صحبت کرده است.
 
تیم المپیک در مسیر رقابت‌های المپیک ریو قرار گرفته است؛ به این تیم خوشبین هستید؟ آیا می‌توانیم به المپیک صعود کنیم؟

 با اسامی که من دیدم و مدیریتی که بالای سر تیم است، کاملا خوشبین هستم. تیم فوتبال المپیک ایران در طول تاریخ مشکلات زیادی داشته اما این دوره با بازی‌های تدارکاتی و آزمون‌هایی که انجام شده و نیروی انسانی خوب و کادرفنی باانگیزه فکر می‌کنم شرایط فرق می‌کند.

اما این تیم حواشی بسیاری هم دارد.

 در جریان همه مسائل هستم اما ذره‌ای از خوشبینی‌ام به تیم خاکپور کم نمی‌شود. اگر فکر می‌کنید خاکپور کار اشتباهی کرده که به مراسم بدرقه تیم المپیک نرفته، باید بگویم که کاملا عمل او را تایید می‌کنم. هرکسی صاحب شخصیت است و خاکپور نیز همیشه از شخصیت‌هایی بوده که ما او را قبل از مسائل فنی با اخلاق خوبش می‌شناسیم. خاکپور با فوتبال ایران آشنا است و وقتی تفاوت‌ها را می‌بیند ناراحت می‌شود.

منظورتان از تفاوت چیست؟

 اینکه یک مربی مثل وینگادا قراردادش به موقع بسته می‌شود و به موقع تمام و کمال پولش را می‌گیرد و این بچه یکسال و نیم است بدون قرارداد کار می‌کند. همه اینها تبعیض است که در حق یک مربی ایرانی انجام می‌شود.

فکر نمی‌کنید نداشتن قرارداد انگیزه خاکپور را کم کند؟

 هرگز اینطور نیست. وقتی خاکپور با وجود همه مشکلات همچنان بالای سر تیم است مشخص است که می‌خواهد خودش را ثابت کند و بگوید من لایق جایگاه کنونی‌ام هستم.

این اتفاقات در شرایطی رخ داد که کفاشیان گفته خاکپور را برای اولین بار سرمربی کرده است!

 کفاشیان روی چه حسابی اینطور حرف می‌زند؟ خودم خاکپور را به مدیران استیل آذین پیشنهاد کردم و سرمربیگری این تیم را برعهده گرفت. او حتی در آمریکا نیز بارها سرمربیگری کرده و اصلا چنین صحبتی درست نیست. از سوی دیگر من یک سوال دارم؛ مگر مربیان دیگری که در رده‌های پایه ملی کار می‌کنند، سابقه آنچنانی در مربیگری دارند؟ اگر بگوییم خاکپور تجربه‌اش کم است، نمی‌توانیم از قدرت بالای مایلی کهن و سایر اعضای کادرفنی بگذریم. این تیم یک بدنساز خارجی دارد که کارش را بلد است. با مدرک ثابت می‌کنم این تیم المپیک بهترین کادرفنی ممکن را دارد.

ظاهرا شما خیلی به این تیم علاقه‌مند هستید؛ درست است؟

 این تیم از نظر من تمام فاکتورهای لازم برای کسب موفقیت را دارد. ما یک نیروی برتری بر تیم‌های دیگر داریم و واقعا به صعود این تیم به المپیک خوشبینم.

موضوع دیگری که پیرامون تیم المپیک به وجود آمده بحث حضور کی‌روش در قطر است که موجب ناراحتی خاکپور شده؛ حتی مایلی‌کهن بحث درگیری فیزیکی با کی‌روش را هم مطرح کرده!

 خدا نکند مایلی‌کهن و کی‌روش با هم درگیر شوند اما من نمی‌دانم کی‌روش که بازی‌های لیگ برتر را نمی‌بیند، چه شده که تصمیم گرفته برای تماشای بازی‌های تیم المپیک به قطر برود؟ او اگر قرار است فقط تماشاگر باشد، ایرادی ندارد اما اگر می‌خواهد دخالت کند، بهتر است نرود چون مشکلات بزرگتری ایجاد می‌شود.

از این بحث بگذریم؛ مسوولان فوتبالی عربستان در یکی، دو روز گذشته جوسازی‌های زیادی علیه ایران کرده‌اند. در این باره که حتما شنیده‌اید؟

 شنیدم چه شده؛ این موضوع جدی نیست و از نظر من کاملا بی ارزش است. در آستانه مسابقات عربستانی‌ها می‌خواهند یک ژست نشان بدهند و این حرف‌ها را می‌زنند. مگر به همین راحتی است که به درخواست آنها AFC ایران را ناامن بداند و میزبانی را از کشورمان بگیرد؟ این حرف‌ها چیست؟ شک نکنید AFC هم تحت تاثیر این موضوع قرار نمی‌گیرد.

با وجود این برخی اعتقاد دارند اگر تیم‌های ایرانی به عربستان بروند، اذیتشان می‌کنند!

 چه کار می‌خواهند انجام بدهند؟ AFC از هر کشوری تعهد می‌گیرد که امنیت تیم‌های میهمان را برقرار کند. اگر یک مو از سر بازیکنان ایرانی کم شود، فوتبال عربستان مادام‌العمر محروم می‌شود. به این مسائل توجه نکنید، چون هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر