صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

ترابیان: برای بازی با برزیل اسپانسر نداریم

رییس کمیته‌ فنی فوتسال و فو‌تبا‌ل ساحلی می‌گوید برزیلی‌ها برای بازی دوستانه با ایران اظهار آمادگی کردند، ولی این بازی نیازمند اسپانسر مالی است. او درباره احتمال تعطیلی لیگ فوتسال به علت آلودگی هوا نیز می‌گوید در این مورد سازمان لیگ تصمیم می‌گیرد. ترابیان افزود: برزیلی‌ها هم برای مسابقه دوستانه با ایران اظهار آمادگی کردند، ولی آن مسابقه مستلزم هزینه‌هایی است که شرایط فدراسیون الان اجازه آن هزینه را نمی‌دهد مگر این که ما اسپانسر‌ی داشته باشیم که کل هزینه‌ها را بر عهده بگیرد تا بازی برگزار شود.

کد خبر: 64097

عباس ترابیان درباره احتمال تعطیلی لیگ فوتسال ایران به علت آلودگی هوا، اظها‌ر کرد: قاعدتا آلودگی هوا در سالن از هوای باز به مراتب کمتر است و فوتسال هم در سالن برگزار می‌شود، اما اگر میزان آلودگی از حد خاصی بگذرد فضای سالن هم برای تنفس ورزشکاران ناسالم خواهد بود. در نتیجه‌ باید بررسی کرد که آلودگی هوا در چه سطحی است که این موضوع در تخصص من نیست.

او ا‌دا‌مه‌ داد: اگر بخواهند علمی با این موضوع برخورد شود باید با یک متخصص مربوط به آلودگی هوا و یک پزشک متخصص در این باره مشورت کارشناسانه بگیرند و در ادامه سازمان لیگ در این مورد تصمیم گیری کند.

رییس فنی کمیته‌ فوتسال و فو‌تبا‌ل ساحلی درباره لیگ برتر فوتسال ایران، تصریح کرد: بازی‌های لیگ بسیار خوب بوده چرا که تا سه هفته‌ پیش هفت تیم مدعی قهرمانی بودند و این نشانی از کیفیت بالای مسابقات لیگ است. صرف نظر از یکسری مسائل انضباطی که به لیگ لطمه می‌زند و باید تصمیم عاجل درباره‌اش گرفته شود، ما در کمیته‌ فنی کیفیت لیگ را بالا می‌دانیم. خارجی‌هایی که به عناوین مختلف آمده‌اند و بازی‌های لیگ را دیدند متفق القول بازی‌ها را در کیفیت بالا می‌بینند، اما ای کاش در فوتسال حاشیه نداشتیم چون در آن صورت می‌توانستیم لیگ‌مان را با لیگ‌های اروپایی و آمریکای جنوبی مقایسه کنیم.

ترابیان درباره اردوی تاجیکستان گفت: در مورد تاجیکستان ما قانع شدیم که دوستان از طرف کمیته‌ فوتسال به تاجیکستان بروند و شرایطی را که تاجیکی‌ها برای میزبانی به وجود آورده‌اند را بررسی کنند تا آن طور که قول داده‌اند باشند.

او افزود: البته بازی با تاجیکستان بازی سنگینی نیست ارتباط با تاجیکستان یک ارتباط جدید است و از طرفی کشور هم زبان ماست بعضی مواقع تیم‌های ورزشی می‌توانند به ارتباطات بین کشوری کمک کنند که این نکته‌ای مثبت است. علاوه بر این ها تاجیک ها هزینه این اردو را هم می پردازند و بازیکنان می‌توانند در اردویی خارج از کشور داشته باشند.

رییس کمیته‌ فنی فوتسال و فو‌تبا‌ل ساحلی درباره بازی با تایلند نیز، اظها‌رکرد: پروازهایی که از ایران به سمت تاشکند می‌رود خیلی دیر به دیر است و اجبارا باید ابتدا به دوبی یا ترکیه رفت و از آنجا به تایلند رفت. این موضوع کار را برای تایلندی‌ها هم سخت می‌کند تایلندی‌ها قبلا تاریخی داده بودند. ما در جلسه‌ای که با محمد ناظم الشریعه داشتیم به این نتیجه‌ رسیدیم که آن تاریخ مناسب نیست چرا که روز بعدش مسابقات شروع ‌می‌شود در صورتی ما باید حداقل دو روز قبل از مسابقات در تاشکند باشیم تا بازیکنان با محیط آشنا و برای بازی آماده شوند.

او ا‌دا‌مه‌ داد: با توجه به این مشکلاتی که برای پرواز به سمت تایلند وجود دارد تایلندی‌ها هنوز جواب قطعی درباره تغییر تاریخ بازی به ما نداده‌اند، اما احتمالا بعد از تعطیلات ژانویه در این مورد به ما اطلاع رسانی می‌کنند.

ترابیان افزود: برزیلی‌ها هم برای مسابقه دوستانه با ایران اظهار آمادگی کردند، ولی آن مسابقه مستلزم هزینه‌هایی است که شرایط فدراسیون الان اجازه آن هزینه را نمی‌دهد مگر این که ما اسپانسر‌ی داشته باشیم که کل هزینه‌ها را بر عهده بگیرد تا بازی برگزار شود.

او در پاسخ به این سوال که آیا امیدوار هستید که بتوانید این اسپانسر را پیدا کنید؟ گفت: فعلا خیر. خیلی امیدوار نیستم که در این ارتباط به یک نتیجه‌ مناسب برسیم. /خبرگزاری ایسنا

نظرات بینندگان

ارسال نظر