صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

مربیان خارجی از دید مایلی کهن کدامند؟

از مایلی کهن پرسیده شد مربی خارجی خوب در فوتبال ایران چه‌کسی بوده است؟ خاطرنشان کرد: مربی خارجی خوب در ایران بوده‌اند. شاید بحث‌هایی را الان مطرح کنیم خوب نباشد. من دست رایکوف و راجرز را می‌بوسم. اما بعدا مربیانی که به عنوان خارجی آمده‌اند اکثرا نه تنها به ما چیزی اضافه نکرده‌اند که کم هم کرده‌اند.

کد خبر: 64012

به گزارش زمان محمد مایلی کهن را می‌توان یک فرد خاص در فوتبال ایران دانست. وی در صحبت‌هایش همیشه از مربیان خارجی انتقاد کرده ولی این‌بار داستان متفاوت است. وی از دو مربی خارجی سالهای دور فوتبال ایران تمجید کرده است.مربی خوب خارجی؟!

از مایلی کهن پرسیده شد مربی خارجی خوب در فوتبال ایران چه‌کسی بوده است؟ خاطرنشان کرد: مربی خارجی خوب در ایران بوده‌اند. شاید بحث‌هایی را الان مطرح کنیم خوب نباشد. من دست رایکوف و راجرز را می‌بوسم. اما بعدا مربیانی که به عنوان خارجی آمده‌اند اکثرا نه تنها به ما چیزی اضافه نکرده‌اند که کم هم کرده‌اند.

انتقاد از کی‌روش و برانکو

مایلی کهن درباره اینکه آیا بهتر نبود که با کادر فنی تیم ملی بزرگسالان رابطه بهتری ایجاد می‌کردید، گفت: ما با کادر تیم بزرگسالان مشکلی نداریم. مشکل از طرف مقابل است. آنها همکاری نمی‌کنند و به نوعی از سوی آنهاست. از دید من حضور کی‌روش در قطر برای ما مفید نیست. اینکه ایشان بیایند چه کاری انجام دهند. مثلا بیایند آنجا نظر بدهند؟ چرا موقع چیدن میوه و ثمره کار ایشان می‌خواهند بیایند؟ مدیر فنی تیم امید درباره رضایت نسبی مردم از کیفیت کار پرسپولیس به ایلنا گفت: برانکو الان یکسال ایران است ولی ما این فرصت را به مربی ایرانی ندادیم. آیا همین فرصت را به گل‌محمدی دادیم؟ اینکه مردم رضایت نسبی از پرسپولیس دارند یک بحث است ولی موضوع این است که ما آیا این فرصت را به مربی ایرانی دادیم؟ متاسفانه یک نگرش به وجود آمده است که مربیان ایرانی کارایی ندارند. آقای برانکو چند باخت داشت؟ البته این را هم بگویم که دستمزدها به یک‌باره بالا رفت و این شامل من هم شد که در بخش مربیان خارجی چند برابر شد و این مشکلات را افزایش داده است.

وی با انتقاد دوباره از کی‌روش خاطرنشان کرد: معیار آماری است که فیفا می‌گوید. ما در بین ۳۲ تیم در رده سی و یکم قرار گرفتیم. بازی ایران و نیجریه بدترین بازی جام معرفی شد و اینکه مربی ما جزو یازده مربی پر در آمد در جام جهانی بود. ما فقط یک ربع مقابل آرژانتین خوب بازی کردیم ولی باید با بوسنی خوب بازی می‌کردیم. آلمان به برزیل ۷ گل زد ولی برابر الجزایر به مشکل خورد. ما اگر مربی الجزایر را داشتیم می‌توانستیم به مرحله دوم برسیم. مایلی کهن در پاسخ به این سوال که چرا همه ملی‌پوشان ایران و حتی فرگوسن از کی‌روش تمجید کرده‌اند، گفت: در کجای دنیا دیدید یک بازیکن ۲۰ ساله از هواپیما پایین می‌اید و به رئیس فدراسیون می‌گوید که مربی تیم عوض نشود؟ چون که این کار به آنها القا شده که تعریف کنند. اگر فرگوسن از او تعریف می‌کند این سوال پیش می‌آید که چرا کی‌روش سرمربی منچستر یونایتد نمی‌شود؟ تیم ملی پرتغال در زمان ایشان چه نتایجی کسب کرد. ایشان مدام می‌گوید من می‌روم؟ مگر قراداد ندارند؟ آیا می‌شود به یک‌باره گذاشت و رفت؟ باید به این مسائل رسیدگی شود.

انتقاد از عادل و گاسپار

مایلی کهن مدیر فنی تیم ملی امید درباره انتقاد فردوسی‌پور مبنی بر اینکه مایلی کهن همیشه انتقاد می‌کرد که چرا تیم ملی اردوی خارجی برگزار می‌کند و حالا خودش همراه تیم امید به سفرهای مختلف می‌رود گفت: عادل خان وقتی می‌خواهد به نفع خودش برنامه را هدایت کند اجازه نمی‌دهد بقیه از حق خود دفاع کنند. هفته‌های گذشته گفتند که مایلی کهن عناد دارد من چه عنادی می‌توانم داشته باشم؟ من درباره حرف‌هایی که می‌زنم تخصص دارم و بیش از 40 سال در ورزش بوده‌ام و طبعا می‌توانم درباره ورزش و فوتبال کشورم نظر بدهم. چرا که این موضوع تخصص من است نه عادل فردوسی‌پور. وی ادامه داد: تیم ملی بزرگسالان این همه امکانات دارد اما می‌گویند کمپ تیم ملی خوب نیست.

اکثر اردوهای تیم ملی بزرگسالان در آفریقا برگزار می‌شود چرا اینگونه است آیا زمین‌های آنها بهتر از ماست؟ من همیشه ایراد می‌گرفتم و حالا هم انتقاد می‌کنم. مایلی کهن درباره کلاس آموزشی دن گاسپار مربی دروازه‌بان‌های تیم ملی فوتبال تصریح کرد: فکر می‌کنم این کلاس را به خاطر حرف من برگزار کردند. کی‌روش خودش دروازه‌بان بوده است اما درباره دن گاسپار نمی‌دانم چه باید بگویم یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای دروازه‌بانی قد است که دن گاسپار قد کوتاهی دارد. تا جایی که من می‌دانم او در آمریکا یک معلم ساده است. اما وضعش از من و شما بهتر است. /روزنامه آرمان:

نظرات بینندگان

ارسال نظر