صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

فرگوسن به منچستر یونایتد برمی‌گردد؟

منچستریونایتد هنوز به روند ناکامی‌اش در لیگ‌برتر انگلیس ادامه می‌دهد. همین نتایج و البته ثبت رکوردهای منفی برای منچستری‌ها بود که آنها را خیلی سریع به این فکر انداخت که فان‌خال، مربی هلندی‌شان را از کار برکنار کنند. این شایعه وقتی جدی‌تر شد که چلسی، ژوزه مورینیو را از کار برکنار کرد و دیگر همه چیز برای اخراج فان‌خال مهیا به نظر می‌رسید. این موضوع از آن جهت به واقعیت نزدیک بود که ژوزه مورینیو بارها به مربیگری در یونایتد علاقه نشان داده بود و حتی گفته می‌شد حاضر است از دستمزد ١٢‌میلیون‌یورویی‌اش در سال، به نصف این قیمت رضایت دهد ولی هدایت شیاطین سرخ را به عهده بگیرد. به این موضوع باید رفتار هواداران یونایتد پیش از بازی روز دوشنبه تیمشان مقابل چلسی هم اضافه شود؛ آنها با شال‌هایی از یونایتد که عکس ژوزه مورینیو روی آن نقش بسته بود جلوی اولدترافورد (ورزشگاه اختصاصی یونایتد) ایستاده بودند و با دست نوشته‌های متعددی حتی خواستار اخراج فان‌خال و جایگزینی آن توسط مورینیو شده بودند.

کد خبر: 64005

به گزارش زمان منچستریونایتد هنوز به روند ناکامی‌اش در لیگ‌برتر انگلیس ادامه می‌دهد. این تیم در تازه‌ترین بازی‌اش در لیگ‌برتر انگلیس در خانه برابر چلسی متوقف شد تا به رکورد هشت بازی بدون پیروزی برسد! تا همین‌جا و با ثبت نتایجی که در این فصل برای شاگردان فان‌خال به دست آمده، شیاطین سرخ بدترین شروع‌شان در ٢٥ سال گذشته لیگ‌برتر را داشته‌اند. از این بدتر اینکه؛ آنها پیش از تساوی مقابل چلسی،در چهار بازی پیاپی  هم شکست خوردند تا حسابی رکوردهای خوبشان به‌هم بخورد؛ آخرین باری که هواداران یونایتد شاهد چهار شکست پی‌درپی تیمشان بودند به ١٩٦١ برمی‌گشت و در یکی، دو دهه گذشته هرگز چنین مواردی را تجربه نکرده بودند.

 شایعه اخراج

همین نتایج و البته ثبت رکوردهای منفی برای منچستری‌ها بود که آنها را خیلی سریع به این فکر انداخت که فان‌خال، مربی هلندی‌شان را از کار برکنار کنند. این شایعه وقتی جدی‌تر  شد که چلسی، ژوزه مورینیو را از کار برکنار کرد و دیگر همه چیز برای اخراج فان‌خال مهیا به نظر می‌رسید. این موضوع از آن جهت به واقعیت نزدیک بود که ژوزه مورینیو بارها به مربیگری در یونایتد علاقه نشان داده بود و حتی گفته می‌شد حاضر است از دستمزد ١٢‌میلیون‌یورویی‌اش در سال، به نصف این قیمت رضایت دهد ولی هدایت شیاطین سرخ را به عهده بگیرد. به این موضوع باید رفتار هواداران یونایتد پیش از بازی روز دوشنبه تیمشان مقابل چلسی هم اضافه شود؛ آنها با شال‌هایی از یونایتد که عکس ژوزه مورینیو روی آن نقش بسته بود جلوی اولدترافورد (ورزشگاه اختصاصی یونایتد) ایستاده بودند و با دست نوشته‌های متعددی حتی خواستار اخراج فان‌خال و جایگزینی آن توسط مورینیو شده بودند.

برهم‌خوردن معادلات اخراج

فان‌خال پیش از این بازی به صراحت در جمع خبرنگاران گفته بود: «اگر قرار باشد درباره رفتن و استعفایم از یونایتد با کسی حرف بزنم آن شخص اد وودوارد، مدیر باشگاه است نه شما (خبرنگاران)». البته معادلات اخراج این هلندی پس از بازی با چلسی کمی به‌هم خورد؛ تیم فان‌خال با وجود ثبت یک تساوی دیگر، نمایشی قابل‌قبول داشت؛ آنها چندین موقعیت خوب گلزنی را خراب کردند و چندبار هم تیر دروازه چلسی را نشانه رفتند.در این‌باره باید بازی به نسبت خوب همه یونایتدی‌ها را هم اضافه کرد و البته ترکیب همگانی که فان‌خال هم برای این بازی در نظر گرفته بود، تا حدودی مثمرثمر شد. شاید اگر داور مسابقه یکی، دو صحنه مشکوکی که در محوطه جریمه چلسی رخ داد را پنالتی اعلام می‌کرد الان تیم فان‌خال بالاخره بعد از مدت‌ها به سه امتیاز رسیده بود. به‌هرحال همین تساوی هم فان‌خال را از خطر اخراج دور کرده؛ پل اسکولز، یکی از اسطوره‌های یونایتد و منتقد شماره یک فان‌خال حتی بعد از این بازی از منچستری‌ها تمجید کرد. از این گذشته لبخند رضایتی که روی لب فرگوسن، مربی و اسطوره بی‌چون‌وچرای یونایتد هم نشسته بود معنای خاصی داشت. اتفاقا همین فرگوسن در زمانی که فان‌خال بیش از هر زمان دیگری خطر اخراج را احساس کرده بود به حمایت از او پرداخت و از مسئولان تیم خواسته بود طرح اخراج او را وتو کنند. به همه این موارد باید اظهارات فان‌خال در کنفرانس خبری بعدی از بازی با چلسی هم اضافه شود تا مشخص شود این مربی هلندی فعلا، همچنان سرمربی می‌ماند: «همان‌طور که دیدید بازیکنان به خاطر من سخت جنگیدند. من به هیأت‌مدیره باشگاه منچستریونایتد و بازیکنانم کاملا اطمینان دارم، پس دلیلی نمی‌بینم استعفا دهم».

فان‌خال استعفا داده!

بااین‌حال و درست زمانی که به نظر می‌رسد طرح رفتن فان‌خال از یونایتد فعلا منتفی شده یکی، دو خبرنگار انگلیسی با طرح دو موضوع در صفحه توییترشان حسابی سروصدا به راه انداختند. مهم‌ترین این خبرنگاران، پل اسمیت مشهور است که روز گذشته در توییترش نوشت: «فان‌خال پس از شکست ٢ بر صفر تیمش مقابل استوک سیتی دو بار استعفایش را به مدیران باشگاه تقدیم کرده؛ ولی هر دو بار اد وودوارد آن را رد کرده و نپذیرفته است». این توییت جنجالی البته مورد تأیید افراد نزدیک به باشگاه هم قرار گرفته و حتی فان‌خال در کنفرانس خبری از حمایت مدیران باشگاه حرف زده است. بااین‌حال، همین خبرنگاران هنوز هم می‌گویند باید منتظر واکنش باشگاه و به احتمال فراوان قطع همکاری با فان‌خال بود.

آمریکایی‌ها، مورینیو  را می‌خواهند ولی...

با توجه به اتفاقاتی که در بالا گفته شد نظر خانواده گلیزر، مالکان آمریکایی باشگاه و همین‌طور اد وودوارد این است که مورینیو بیاید و جای فان‌خال را بگیرد؛ ولی مورینیو دو منتقد جدی دارد؛ اولی بابی چارلتون است و دومی هم سرالکس فرگوسن. این دو نفر آخری به شدت با حضور ژوزه در یونایتد مخالفت کرده‌ و از رایان گیگز برای تبدیل‌شدن به مرد شماره یک فنی باشگاه حمایت ویژه‌ای کرده‌اند. به عبارت دیگر فرگوسن خواسته باشگاه هر زمان تصمیم به قطع همکاری با فان‌خال گرفت، سکان هدایت را به رایان گیگز بسپارد.

فرگوسن برمی‌گردد

نکته قابل‌توجهی که در این بین پل اسمیت به آن اشاره کرده مربوط به همین بحث آخر است. او گفته «فرگوسن نه‌تنها از رایان گیگز حمایت می‌کند بلکه وعده داده به هافبک چپ‌پای سابقش در امر مربیگری، کمک ویژه‌ای هم کند». حالا سؤالی که در رسانه‌های انگلیسی مطرح شده بسیار است؛ اصلی‌ترین سؤال آنها این است که فرگوسن قرار است دوباره به یونایتد برگردد؟ مربی اسطوره‌ای باشگاه که سه سال پیش برای همیشه از دنیای مربیگری خداحافظی کرده، هنوز مشخص نکرده چطور قرار است به گیگز در امر مربیگری کمک کند ولی آنچه مشخص است اینکه او ظاهرا بدش نمی‌آید یک‌بار دیگر مسئولیت فنی باشگاه را در دست بگیرد. حالا این امر می‌تواند در پشت پرده باشد؛ به این معنی که فرگی تصمیم بگیرد و رایان گیگز در زمین مسابقه دستورات را پیاده کند! /روزنامه شرق:

نظرات بینندگان

ارسال نظر