صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

اصغر حاجيلو

ژاپن را هم راحت مي‌بريم/ به خاطر منافع خودشان از تيم ملي انتقاد مي‌کنند

کارشناس فوتبال ايران گفت: مطمئن باشيد به فينال جام ملت‌هاي آسيا مي‌رويم و ژاپني که مي‌گويند قوي‌ترين تيم است را هم به راحتي مي‌توانيم ببريم.

کد خبر: 6053

فارس/ کارشناس فوتبال ايران گفت: مطمئن باشيد به فينال جام ملت‌هاي آسيا مي‌رويم و ژاپني که مي‌گويند قوي‌ترين تيم است را هم به راحتي مي‌توانيم ببريم.
اصغر حاجيلو در رابطه با وضعيت تيم ملي ايران و عملکرد شاگردان کارلوس کي‌روش در مرحله مقدماتي گفت: در مرحله گروهي بازي‌ ضعيف‌تر از جام جهاني از بازيکنان مي‌بينيم تنها سالي است که يک بازيکن در تيم منتخب داشتيم و تيم ملي ايران پديده خاصي که بتواند تمامي نگاه‌ها را به خود جلب کند ندارد.
وي افزود: دوبار در جام ملت‌هاي آسيا بازي کردم و در سال 2011 هم سرپرست تيم بودم حتي در سال 2011 هم بازيکني مثل محمدرضا خلعت‌بري داشتيم که حريفان را به راحتي از پيش رو برمي‌داشت. در گذشته بازيکناني مثل علي دايي، مهدي مهدوي‌کيا، خداداد عزيزي، حسن روشن، ايرج دانايي‌فر و ... را داشتيم اما در حال حاضر تمامي بازيکنان در تاکتيک کادر فني حل شدند حتي مي‌بينيم وقتي بازيکني فضاي مقابلش خالي است و مي‌تواند نفوذ کند توپ را نگه مي‌دارد. تيم ملي ايران کاملا براساس تاکتيک مربي بازي مي‌کند. کي‌روش فوتبال ايران، مردم ايران و رئيس فدراسيون فوتبالمان را به خوبي شناخته و همه اين موارد را در فوتبالي که ارائه مي‌دهد حل کرده است. او واقعا مربي حرفه‌اي است و هيچ اعتراضي به نحوه بازي که تيمش انجام مي‌دهد ندارد.
کارشناس فوتبال ايران تاکيد کرد: کي‌روش مي‌داند براي ما نتيجه بسيار مهم است. 4 سال قبل همين امارات را 3 بر صفر شکست داديم و در بازي‌هاي مرحله گروهي سه پيروزي کسب کرديم. واقعيت زندگي و فوتبال ايران اين است که هيچ کس به بازي خوب نمره نمي‌دهد. مردم با تمام عشقشان پاي تلويزيون مي‌نشينند و فوتبال نگاه مي‌کنند و از بازي خوب لذت مي‌برند اما وقتي در پايان مسابقه آجيلشان تمام مي‌شود و ما نتيجه را واگذار کرديم ناراحت شده و انتقاد مي‌کنند. کي‌روش با تمام سلول و وجودش تيم ما را به خوبي شناخته و از سليقه هواداران هم باخبر شده است. او مي‌داند اگر ما مثل رئال مادريد هم بازي کنيم اگر بازنده باشيم با انتقاد روبرو مي‌شود. اميدوارم به خاطر خوشحالي مردم هم که شده تيم ملي موفق شود و به مقام قهرماني برسد. 75 ميليون ايراني دوست دارند ايران موفق شود و من مطمئنم که ما به فينال مي‌رسيم.
حاجيلو در پاسخ به اين سوال که آيا فکر مي‌کنند ايران مي‌تواند به فينال جام ملت‌هاي آسيا برسد اظهار داشت: بله ما مي‌توانيم به فينال برسيم و اعتقاد دارم که حتي اگر به ژاپن بخوريم راحت آنها را شکست مي‌دهيم. ژاپن فوتبال علي اصغري بازي نمي‌کند. آنها به تاکتيک و زيبايي فوتبال علاقه دارند و حتي اگر بدانند 10 گل هم مي‌خورند زيبا بازي مي‌کنند چراکه در پايان مسابقه هوادارانشان به احترام آنها دست مي‌زنند.
وي افزود: ژاپن خيلي راحت و بدون دعا و التماس به جام جهاني مي‌رود و به حضور در مرحله يک چهارم نهايي فکر مي‌کند. اين ما هستيم که به خاطر رفتن به جام جهاني ذوق مي‌کنيم. دليل اين بازي نتيجه‌گرا رفتاري است که در کشورمان اتفاق افتاده و هر کسي که نتيجه نگرفته به راحتي برکنار شده است. بعد از هر باخت در فدراسيون به دنبال فردي مي‌گردند و سپس کل ديوار را روي او خراب مي‌کنند.
حاجيلو در رابطه با اينکه اغلب کارشناسان از شرايط تيم ملي ناراضي هستند و نسبت به عملکرد کارلوس کي‌روش انتقاد بسيار زيادي دارند عنوان کرد: بايد ديد اين دوستان چه دستاوردي براي فوتبال داشتند و خودشان چه کردند بعضي از اين دوستان از ادوکات و فون‌باستن هم ايراد مي‌گيرند. دوستاني که استاد شده‌اند و کلي مريد پيدا کردند. برخي از اين افراد مي‌خواهند براي انتخاب هر مربي از آنها نظر گرفته شود و اگر باشگاهي بخواهد سرمربي انتخاب کند بايد از فيلتر آنها بگذرد. اين چيزهايي که آنها درست کرده‌اند تفاوتي با دلالي و آژانس جابه جايي بازيکن ندارد.
وي تأکيد کرد: درکي که کي‌روش از فوتبال ما و مديريت مسئولان ما پيدا کرده قابل ستايش است. او با تمام وجودش ما را مي‌شناسد. او مي‌داند کدام بازيکن به چه دليلي به مربيان قبلي لطمه زدند. او مي‌داند کدام بازيکن کم کاري کرد. به شما قول مي‌دهم کي‌روش مي‌داند بازيکنان از چه غذايي لذت مي‌برند. او فردي استثنايي است که کاملا به روانشناسي ما شناخت پيدا کرده و به خوبي مي‌داند که در کجا از بازيکن ضربه مي‌خورد و در کجا بايد مقابل او بايستد. شما مطمئن باشيد قهرماني تيم ملي براي جام ملت‌هاي آسيا نفعش براي تمام فوتبال است و چه گستردگي و تحولي در فوتبال ايران ايجاد مي‌کند.
کارشناس فوتبال ايران تأکيد کرد: اين دوستان نبايد به منافع خود فکر کنند. موفقيت فوتبال باعث اقبال دوباره مردم به روزنامه خواندن و فرستادن فرزندانشان به مکان‌هاي ورزشي مي‌شود. وقتي سياه‌نمايي کنيم کسي سراغ فوتبال نمي‌آيد. باور کنيد هيچ علاقه‌اي به طور شخصي نسبت به کي‌روش ندارم اما به خاطر اين ريزبيني و نحوه کاري که کي‌روش انجام داده از او تشکر مي‌کنم و اميدوارم تيم ملي قهرمان شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر