صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

رويترز: نکونام، اساس کار کي‌روش است

کد خبر: 5983

ورزش سه/ خبرگزاري رويترز در گزارشي از جام ملت‌هاي آسيا به عملکرد جواد نکونام پرداخته است.
در گزارشي نگاهي ويژه به جواد نکونام هافبک و کاپيتان با تجربه تيم ملي ايران انداخته است. در ابتداي اين گزارش عنوان شده هرچند نکونام بازيکني مسن است اما اين بازيکن با تجربه اساس بازي تيم کارلوس کروش است.
رويترز در اين باره نوشت: «نکونام اکنون يکي از بازيکنان مسن جام ملت‌هاست اما اين هافبک 34 ساله اثري از کندي و کم‌اثري در چهارمين حضورش در اين تورنمنت را نشان نداده است. صرفنظر از يکسري مصدوميت‌ها، قادر است حين اين تورنمنت در استراليا، به رکورد 150 بازي ملي‌ رسيده و با گروهي از بزرگان فوتبال دنيا که به چنين تعداد بازي ملي رسيدند، برابري کند.
از طرفي مي‌خواهد اولين بازيکن ايراني باشد که رکورد 149 بازي ملي معروف‌ترين و موفق‌ترين بازيکن ايران يعني علي دايي را بشکند. در حالي‌که نکونام با 37 گل زده، چهارمين گلزن برتر تاريخ تيم ملي محسوب مي‌شود. مسابقات استراليا مي‌تواند آخرين فرصت براي نکونام باشد که خود و ايران را صاحب مقام قهرماني کند. هافبک بازيگردان و با تجربه تيم ملي متخصص ضربات ايستگاهي است و با ضربات ايستگاهي خطرناک خود در بخش زيادي از موفقيت‌هاي اخير تيم ايران سهم داشته است. در هر حال تجربه يک بخش مهم از بازي است که به تيم بسيار کمک مي‌کند. ولي در داخل زمين فقط با اتکا به تجربه نمي‌توانيد برنده شويد. نکونام يکي از نخستين بازيکنان ايراني است که امکان حضور در لاليگاي اسپانيا را کسب کرد و همراه با تيم اوساسونا موفقيت‌هاي داشت.»

نظرات بینندگان

ارسال نظر