صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

فیلم + تحلیل کارشناسان برجسته بازی عراق وفلسطین ژاپن و اردن

تيم ملي فوتبال عراق حريف ايران شد

تيم‌هاي ملي فوتبال ژاپن و عراق با پيروزي برابر اردن و فلسطين راهي مرحله بعدي جام ملت‌هاي آسيا شدند.

کد خبر: 5728

جام ملت‌هاي ۲۰۱۵ آسيا/ ژاپن با پيروزي و صدرنشيني مرحله گروهي را به پايان رساند

تيم ملي فوتبال ژاپن با شکست اردن صدرنشين گروه D جام ملت‌هاي ۲۰۱۵ آسيا شد.
تيم ملي فوتبال ژاپن موفق شد با پيروزي در آخرين ديدار مرحله گروهي خود در جام ملت‌هاي 2015 آسيا مقابل اردن که از ساعت 12:30 امروز (سه‌شنبه - به وقت تهران) در ورزشگاه کانبرا آغاز شده بود، صدرنشين گروه D شود.
ژاپن در اين ديدار با نتيجه 2 بر صفر به برتري رسيد که گل‌هاي اين ديدار را کيوسکه هوندا در دقيقه 24 و کاگاوا در دقيقه 86 وارد دروازه اردن کردند.
نيمه اول
دقيقه 7: بازيکنان تيم ژاپن در يک حرکت تيمي موفق شدند دروازه اردن را باز کنند اما داور به علت خروج توپ از خط عرضي گل سامورايي آبي را مردود اعلام کرد.
دقيقه 24: فشار ژاپن براي باز کردن دروازه اردن ادامه داشت و اين بار اشتباه دروازه‌بان اردني در دفع توپ يک موقعيت مناسب ايجاد کرد تا کيوسکه هوندا براي ژاپني‌ها گلزني کند.

نيمه دوم
دقيقه 46: ژاپني‌ها که برنده نيمه نخست اين ديدار بودند نيمه دوم را هم هجومي آغاز کردند. حمله سريع آبي‌پوشان ژاپني موقعيت خطرناکي را روي دروازه اردن ايجاد کرد اما دروازه‌بان اين تيم با خروج به موقع مانع گلزني اوکازاکي شد. البته مهاجم ژاپن در اين صحنه وقتي به توپ نرسيد روي عامر شافي، دروازه‌بان اردن خطا کرد و روشن ايرماتوف هم به اوکازاکي کارت زرد نشان داد.
دقيقه 70: بازيکنان ژاپن يک بار ديگر تا آستانه باز کردن دروازه اردن پيش رفتند اما شوتي را که روانه دروازه شده بود، شافي دفع کرد.
دقيقه 86: حرکت موتو از سمت چپ و پاسي که اين بازيکن داخل محوطه جريمه داد با ضربه کاگاوا همراه شد و اشتباه شافي در مهار توپ دروازه اردن را براي بار دوم باز کرد.
تيم ژاپن با اين پيروزي و صدرنشيني در گروه D بايد در مرحله يک چهارم نهايي جام ملت‌ها به مصاف امارات برود.
----------------------------------------------
تيم ملي فوتبال عراق حريف ايران شد
تيم‌هاي ملي فوتبال ژاپن و عراق با پيروزي برابر اردن و فلسطين راهي مرحله بعدي جام ملت‌هاي آسيا شدند.

روز پاياني مرحله گروهي رقابتهاي فوتبال جام ملت‌هاي آسيا با برگزاري دو بازي همزمان از گروه D پي گرفته شد که در پايان تيم‌هاي ملي ژاپن و عراق از سد اردن و فلسطين ‌گذشتند و راهي مرحله يک چهارم نهايي شدند.
تيم ملي ژاپن که در دو بازي قبلي خود 6 امتياز کسب کرده بود امروز دوشنبه نيز اردن را با دو گل از پيش روي برداشت و با صدرنشيني به مرحله حذفي رسيد. کيسوکه هوندا(24) و شينجي کاگاوا(86) براي تيم ژاپن گلزني کردند. با اين برد ژاپن 9 امتيازي شد و با ايستادن در صدر جدول رده‌بندي گروه D به مرحله يک چهارم نهايي راه يافت.
در ديگر بازي نيز تيم ملي عراق با حساب 2 بر صفر از سد فلسطين گذشت. گل‌هاي عراق را يونس محمود(48) و احمد ياسين(88) به ثمر رساندند. يونس محمود در دقيقه 60 نيز يک ضربه پنالتي را از دست داد.
عراق با اين برد 6 امتيازي شد و در رده دوم جدول گروه D قرار گرفت تا حريف ايران در مرحله يک چهارم نهايي شود. بازي دو تيم ساعت 10 صبح روز جمعه به وقت تهران برگزار مي‌شود.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر