صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

نهمين حضور مايلي کهن در تيم هاي ملي

مايلي کهن نهمين حضور خود را به عنوان عضوي از مجموعه تيم ملي تجربه خواهد کرد. مايلي کهن به عنوان مديريت فني تيم ملي اميد انتخاب شد و همان طور که قبلا گفتيم براي حضور او در اين مسئوليت يک توافق نهان از گذشته صورت گرفته بود و او کار خود را آغاز خواهد کرد و در کنار شاگرد محبوبش خاکپور به رتق وفتق امور اين تيم خواهد پرداخت.

کد خبر: 557

نهمين حضور مايلي کهن در تيم هاي ملي
ورزش 3/ مايلي کهن نهمين حضور خود را به عنوان عضوي از مجموعه تيم ملي تجربه خواهد کرد.
مايلي کهن به عنوان مديريت فني تيم ملي اميد انتخاب شد و همان طور که قبلا گفتيم براي حضور او در اين مسئوليت يک توافق نهان از گذشته صورت گرفته بود و او کار خود را آغاز خواهد کرد و در کنار شاگرد محبوبش خاکپور به رتق وفتق امور اين تيم خواهد پرداخت.
مايلي کهن،نهمين حضور خود را به عنوان عضوي از مجموعه تيم ملي تجربه خواهد کرد، ادوار گذشته حضور مايلي کهن را در ادوار مختلف مرور خواهيم کرد:
1 در سال 1357 مايلي کهن به عنوان عضو تيم ملي (ب) به تيم ملي جهت جام بين قاره اي دعوت شد ،سرمربي تيم ملي ب محمود ياوري بود،در اين عرصه تيم ملي ب با برد 3-0 برابر غنا قهرمان شد.
2 در شهريور سال 1357 او اولين بازي ملي خود را در بازي برابر تيم ملي شوروي سابق انجام داد او تحت دعوت حشمت مهاجراني ،به تيم ملي (الف) رسيد البته او تا سال 61 ديگر براي تيم ملي الف بازي نکرد ودر اين سال با حضور در بازيهاي آسيايي 1982 دهلي نو به کسوت ملي خود در مقام بازيکن خاتمه داد.
3 در سال 1369 به دعوت علي پروين به کادر فني تيم ملي آمد وبه عنوان دستيار و اختصاصا مربي دروازه بانها (کمتر کسي ميداند که او در اين مقطع تلاش داشت تا به جاي عابدزاده ،غلامپور را که در اين مقطع عالي کار مي کرد را گلر اول تيم ملي کند)فعاليت کرد.
4 در سال 1371 کارش را به عنوان سرمربي تيم ملي فوتسال شروع کرد وبا اين تيم در مسابقات جام جهاني فوتسال به عنوان چهارم رسيد.
5 در بهمن سال 1374 به عنوان کمک مربي تيم ملي جوانان منصوب شد ،سرمربي اين تيم در اين مقطع ،بهمن صالح نيا بود.
6 در اسفند سال 74 در حالي که کمک مربي تيم ملي جوانان بود سرمربي تيم ملي بزرگسالان شد.اين دوره با رنسانس فوتبال و بازگشت تيم ملي به نقطه اوج فوتبال آسيا با تلاش او مواجه بود.
7 در سال 1382 به حکم محمد دادگان رييس وقت فدراسيون فوتبال ،سرمربي تيم ملي اميد شد وقرار شد تيم ناکام المپيک در 3 دوره گذشته مقدماتي المپيک را اين با به سامان برساند.اما اين اتفاق رخ نداد .
8 در بهار سال 1388 سرمربي تيم ملي بزرگسالان شد و جاي علي دايي ناکام را گرفت اما به علت درگيري تبليغاتي و رسانه اي و طي طريق در فضاي حواشي(فحاشي تماشاگران تيم استقلال که او علتش را تحريک عوامل قلعه نويي دانسته )با صدور بيانيه اي از ادامه فعاليت ملي به خاطر نا مساعد بودن فضاي تيم ملي انصراف داد ، مثل زمان تيم ملي جوانان تيم تحت هدايت او در اين زمان حتي يک بازي هم انجام نداد.
 
فارس/محمد مايلي‌کهن به عنوان مدير تيم‌هاي ملي فوتبال اميد انتخاب شد.
در حالي که پيش از اين از محمد مايلي‌کهن سرمربي اسبق تيم ملي فوتبال به عنوان مدير احتمالي تيم‌هاي ملي اميد ياد مي‌شد، وي امروز رسما اين سمت را برعهده گرفت تا از اين پس با سمت مدير تيم‌هاي ملي در کنار اميدها باشد.
پيش از اين نيز محمد خاکپور به عنوان سرمربي تيم ملي اميد انتخاب شده بود.
تيم اميد در مرحله انتخابي المپيک ۲۰۱۶ در گروه C با تيم‌هاي عربستان، نپال، فلسطين و افغانستان همگروه است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر