صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

کفاشیان می ترسد کی روش استعفا بدهد

آبانگاه عضو سابق کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال با اشاره به بیانیه‌های کی‌روش گفت:مطمئنم بیانیه‌های کی‌روش را خودش نمی‌نویسد.

کد خبر: 55300

به گزارش زمان حسین آبانگاه در حاشیه همایش اولین مربیان استان تهران با اشاره به اتفاقات اخیر فوتبال و دعوای کی روش و اسدی به مواردی اشاره کرد و گفت :ماجرا از زمانی آغاز شد که صحبت از لباس های تقلبی تیم ملی به میان آمد و کی روش در گفتگو با یک شبکه خبری بیگانه  مدعی شد آل اشپورت لباس های تقلبی در اختیار تیم ملی ایران قرارداده است و حراست وزارت ورزش نامه‌ای نوشت و خواستار پیگیری این مسئله شد زیرا بازتاب منفی زیادی در رسانه‌های جهان پیدا کرده بود.

 
عضو سابق کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در ادامه اظهار داشت:این در حالی است که طبق یکی از بندهای قرارداد کی‌روش او حق مصاحبه با رسانه‌ها را ندارد مگر اینکه مجوز کتبی از رئیس فدراسیون فوتبال داشته باشد. کی‌روش طبق قراردادش فقط می‌تواند در حین تمرین در مورد مسائل تمرین تیم ملی صحبت کند اما اکنون شاهد این هستیم که او هر روز علیه شخصیت‌های معتبر فوتبال ایران صحبت می‌کند .
 
وی ادامه داد:مهدی محمدنبی نیز در پیرو آن نامه به سپهر مسئول حقوقی فدراسیون نامه‌ای می‌نویسد و سپهر به ما اعلام می‌کند که در جریان این مسئله نیست و آن را از سر خودش باز می‌کند. نامه پس از آن توسط نبی به کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال می‌رود که ترابیان هم می‌گوید من در جریان مسئله آل اشپورت نیستم. در همین حین نبی دبیر فدراسیون تغییر پیدا می‌کند و پرونده به کمیته اخلاق می آید.
 
آبانگاه در ادامه پیرامون این موضوع اظهار داشت: کمیته اخلاق وقتی رأیی را صادر می‌کند این رأی توسط دبیرکل صادر می‌شود. دبیر کل از اینکه حکمی که ابلاغ کرده بی‌اثر مانده موضع‌گیری کرد و این مسئله حاد شد زیرا رأی کمیته اخلاق به روش کاپیتولاسیون لغو شد. 
 
وی با اظهار تاسف در مورد اینکه کی روش با روزی 14 میلیون دستمزد از فوتبال ایران بازهم اجازه دارد به برخی افراد توهین کند گفت:متاسفم از بابت اینکه کفاشیان از استعفای کی‌روش می‌ترسد. خودش به من گفت که اگر کی‌روش استعفا بدهد من بدبخت می‌شوم.چرا؟
 
وی در مورد انتخاب امیر قطبی به عنوان رئیس کمیته اخلاق  نیز گفت: من شنیده‌ام ایشان معاون دادستان تهران است و فردی بسیار باشخصیت و وزین و مستقل است اما توجه آقای قطبی را به این مسئله جلب می‌کنم که دلیل استعفای اعضای کمیته اخلاق هم این بود که می‌خواستند استقلال داشته باشند و مستقل عمل کنند. طبق بند 3 آیین‌نامه کمیته اخلاق ما حتی می‌توانیم حکم برکناری رئیس فدراسیون فوتبال را هم صادر کنیم. همانطور که کمیته اخلاق فیفا در مورد بن همام این کار را کرد.
 
وی در مورد اینکه اعضای کمیته اخلاق منصوب رئیس فدراسیون بودند و نمی‌توانند او را برکنار کنند گفت: «‌طبق آیین‌نامه ما حق برکناری مقامات رسمی فوتبال را داریم. این حرف را اسلامیان زد که حرف درستی نبود. من در جوابش گفتم که او حتی رنگ جلد آیین‌نامه را هم ندیده است.»
 
انتهای پیام/yjc.ir

نظرات بینندگان

ارسال نظر