صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

کی‌روش: اسدی را نمی‌شناسم / اسدی: کفاشیان هم کارمند فدراسیون است

سرمربی تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل که برای جلسه با علی کفاشیان به فدراسیون فو‌تبا‌ل رفته بود، گفت، اسدی را نمی‌شناسد.

کد خبر: 55269

خبرگزاری ایسنا: کا‌ر‌لوس کی‌روش که در روزهای گذشته با صدور بیانیه‌های پرتعداد پرکار و خبرساز ظاهر شده، به فدراسیون فو‌تبا‌ل رفت تا در نشستی با رییس فدراسیون به بحث درباره برخی مسائل بپردازد.

او در پایان این نشست در جمع خبرنگاران عنوان کرد، دبیرکل فدراسیون فوتبال را نمی‌شناسد! کی‌روش گفت: امروز جلسه‌ای با حضور علی کفاشیان، افشین پیروانی، دن گاسپار به عنوان نماینده کادر فنی و شخص من و البته وکیلم برگزار کردیم.

 او درباره اظهاراتی که اسدی درباره فرگوسن انجام داده بود، نیز گفت: شخصی که این صحبت‌ها را مطرح کرده نمی‌شناسم و به یاد نمی‌آورم که او مقام قهرمانی یا افتخاری کسب کرده باشد. مسئله‌ای که امروز با آقای کفاشیان صحبت کردیم و قرار شد از این به بعد هر شخصی در فدراسیون فوتبال صحبت توهین آمیز و یا تحقیرآمیز انجام دهد، وکیل حقوقی من و شخص ریاست فدراسیون فوتبال این مسئله را پیگیری خواهد کرد.

وی ادامه داد: من از رییس فدراسیون فوتبال، آقای کفاشیان دستور کتبی گرفتم و دیگر اجازه صحبت کردن درباره این مسائل حاشیه‌ای را ندارم.

در ادامه خبرنگاری به کی‌روش گفت: شما آقای علیرضا اسدی را نمی‌شناسید؟ او درباره فدراسیون صحبت کرده که کی‌روش گفت: خیر من او را نمی‌شناسم. واقعا جالب است که او درباره فرگوسن نظر داده است (با خنده!). نمی‌توانم جلوی خنده خودم را بگیرم. وقتی می‌بینم او درباره این مسئله صحبت کرده است ولی دیگر درباره این مسائل اجازه صحبت کردن ندارم. این صحبت واقعا من را به خنده انداخت.

کی‌روش ادامه داد: آیا ایشان قهرمان اروپا شده بودند؟ آیا قهرمان جهان شده بودند؟ 8-9 تا از بازیکنان تیم ملی کنار گذاشته شده بود. خواهش می‌کنم من را بیشتر به خنده نیندازید چون من دردی دارم که خندیدن تشدیدش می‌کند.

سرمربی تیم ملی فوتبال افزود: من 4 دروازه‌بان در تیم ملی دارم. یک کارمند فدراسیون که اجازه صحبت درباره مسائل فنی را ندارد این صحبت‌ها را مطرح کرده در صورتی که ایشان باید نگران حقوق بنده که پرداخت نشده باشند. ایشان باید به مشکلات عدیده‌ای مانند مشکلات زمین فوتبال بپردازند. البته این مسئله هیچ ربطی به آقای رحمتی ندارد.

کی‌روش ادامه داد:‌ همیشه گفته‌ام که رحمتی بازیکن بسیار خوب و مورد علاقه من است اما جزئی از برنامه‌های من در تیم ملی نیست. او 35 ساله است و من جام جهانی را پیش رو دارم. در حال حاضر دروازه‌بان‌های تیم ملی علیرضا حقیقی، بیرانوند، اخباری و سوشا مکانی که از تیم بزرگ پرسپولیس آمده است، هستند. من سال‌های قبل هم از سپاهان یک دروازه‌بان به تیم ملی آوردم به نام رحمان احمدی که کمک زیادی به صعودمان به جام جهانی کرد. در آن برهه از زمان به خاطر اشتباهاتی که مقابل ازبکستان، قطر و لبنان انجام داد ترجیح دادم دروازه‌بان تیمم را عوض کنم. من این حق را دارم که بازیکنان تیم ملی را انتخاب کنم.

وی ادامه داد: روزی که به رحمتی احتیاج داشته باشم، بعد از حقیقی، بیرانوند، اخباری و سوشا مکانی او را دعوت می‌کنم.

سرمربی تیم ملی در واکنش به این که باشگاه استقلال گفته است اگر کی‌روش رفتارهایش را ادامه دهد، دیگر به تیم ملی بازیکنی نمی‌دهد، اظهار کرد: صحبت‌های من درباره شخصیت معنای ساده‌ای دارد. رحمتی یک روز قبل از بازی تیم ملی از حضور در دروازه‌ شانه خالی کرد. ما به او فرصت دادیم که از بازیکنان و مردم عذرخواهی کند اما او این کار را هم انجام نداد. برای شخص بنده او دیگر جایی در تیم ملی نداشت. بازیکنی که این کار را می‌کند، به تیم ملی هم اعتنا نمی‌کند. امیدوارم به نظر من احترام گذاشته شود. به یاد دارم سوشا مکانی در کره جنوبی و در استادیوم اولسان دوبار توسط مربی کره‌ای مورد ضرب و شتم قرار گرفت. او در تیم بزرگ پرسپولیس بازی می‌کند که میلیون‌ها هوادار دارد و هر از گاهی هم در ترکیب تیم ملی هم جای نمی‌گیرد اما طرفداران پرسپولیس در این باره ناراحت نمی‌شوند. وظیفه کارمند فدراسیون نیست که در این باره اظهارنظر کند و تنها هدف او قرار دادن استقلال مقابل پرسپولیس بوده است. این تنها دلیلی است که می‌توانم برای آن بیان کنم.

=============================================================

 

 

خبرگزاری فارس: علیرضا اسدی در خصوص صحبت‌های کی‌روش مبنی بر اینکه اعلام کرده کارمند فدراسیون نباید در مورد رحمتی اظهارنظر می‌کرد، اظهار داشت: اگر من صحبتی کردم معذرت می‌خواهم! اشتباه کردم که چنین چیزی گفتم!؟

وی ادامه داد: بستگی دارد که از یک جمله چه برداشتی داشته باشند همه در مورد رحمتی صحبت کردند آیا همه افراد قصد داشتند که اختلاف ایجاد کنند؟ اجازه بدهید هر کسی وظیفه خود را انجام بدهد. در این شرایط وضعیت بهتر خواهد شد.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در مورد اینکه کی‌روش اعلام کرده او کارمند فدراسیون است، گفت: بله این هم یکی دیگر از کلمات قصار اوست. البته من افتخار می‌کنم که کارمند فدراسیون هستم مگر بد است؟‌! کفاشیان هم کارمند فدراسیون است. کفاشیان که به عنوان کارفرمای کی‌روش به حساب می‌آید و قرارداد او را امضاء‌ کرده هم کارمند فدراسیون است. اگر کارمند بد است که من حرفی دیگر ندارم.

اسدی خاطرنشان کرد: اگر لفظ کارمند بد است برای همه اینگونه است. کفاشیان هم کارمند فدراسیون به حساب می‌آید. به هر حال برای این موارد خیلی ارزش قائل نیستم و به تیم ملی کمک می‌کنم.

وی در واکنش به حضور در انتخابات فدراسیون فقط خندید!

دبیرکل فدراسیون فوتبال یادآور شد: من همیشه موضع دفاعی داشتم و هیچگاه حمله نکرده‌ام، به تیم ملی خود علاقه دارم و اگر صحبتی هم می‌کنم در همین راستاست هر کسی با صحبت‌هایش شأن خودش را نشان می‌دهد. نسبت به سطح فهم خودش هرکسی حرف می‌زند. اینکه از هر القابی استفاده کند و هر مسئله‌ای را بگوید، شخصیت خود را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: جایگاه حقوقی هر شخصی مشخص است و اینکه در راستای کار حرفه‌ای عمل کنند بیانگر همه چیز خواهد بود نه اینکه برخی صحبت‌ها فوتبال ما را خار و خفیف کند. به هر حال آرامش مسئولان تیم ملی بیشتر از همه چیز مهم است اما گویا می‌خواهند به این وضعیت ادامه دهند. من مشغول کار خودم هستم و خیلی خونسرد کارم را انجام می‌دهم و کاری به سایر مسائل هم ندارم.

اسدی در مورد اینکه کی‌روش اعلام کرده در صورت بردن نام فرگوسن او خنده‌اش می‌گیرد، گفت: خوشحال می‌شوم او لبخند بزند. من کار خود را ادامه می‌دهم هرکس هم باید کار خودش را انجام دهد. صحبت کردن تحریک‌آمیز و استفاده از لحن تند نشان از ضعف شخصیت آدمهاست اگر من این فضا را ایجاد کردم چرا آنها وارد این فضا شدند. من جدال لفظی با کسی ندارم اگر صحبتی هم می‌کنم به خاطر تیم ملی کشورم است.

دبیرکل فدراسیون فوتبال یادآور شد: اصلاً ببینید این آقا را چه کسی آورده است از کدام هواپیما پیاده شده است. من به اندازه خودم در فوتبال کشورم شاخصه‌هایی دارم آیا بازیکن تیم ملی شاخصه نیست؟!

وی در مورد اینکه کی‌روش اعلام کرده دعوت اسدی به تیم ملی به خاطر حذف 8-9 بازیکن بوده است، گفت: اشکالی ندارد قرار نیست که هم اکنون مرا دعوت کنند من هم کی‌روش را به مناظره پزشکی دعوت نکرده‌ام که او در این زمینه بی‌سواد است. نمی‌خواهم در مورد این مسائل صحبت کنم. دنبال دعواهای شخصی نیستم بلکه تیم ملی از همه چیز مهمتر است. فکر می‌کنم عاقلان صبورتر عمل می‌کنند باید همه کمک کنیم تا تیم ملی به برتری برسد و پیروزی تیم ملی را می‌خواهیم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر