صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

داورزنی: والیبال صد در صد المپیکی می شود

رییس فدراسیون والیبال،گفت: در سال جاری تنها یک میلیارد و 800 میلیون تومان بودجه مصوب داشتیم،اما تاکنون بیش از 14 میلیارد هزینه کرده ایم و خوشبحتانه موفقیت های بزرگی هم بدست آورده ایم.

کد خبر: 54278

به گزارش زمان، محمدرضا داورزنی در گفت وگویی اعلام کرد: در زمینه بودجه مشکل خاصی نداریم و البته هزینه ها نیز بر اساس اولویت بندی انجام می شود.

وی با بیان اینکه انتظارات مردم از والیبال بالا رفته است و البته عملکرد این رشته باعث افزایش این انتظارات بوده است، گفت: تاکنون به 90 درصد اهداف تعیین شده دست یافته ایم و بهانه ای برای زیر سئوال بردن اهداف پیش بینی شده وجود ندارد. تنها هدفی که هنوز محقق نشده،کسب سهمیه المپیک است.

رییس فدراسیون والیبال تاکید کرد: والیبال ایران 100 درصد المپیکی خواهد شد و در مسابقات انتخابی سال آینده در ژاپن، به این هدف مهم نیز دست خواهیم یافت.

داورزنی در ادامه درباره ادامه همکاری اسلوبودان کواچ با تیم ملی والیبال ایران گفت: این مسئله یکی از موضوعاتی است که در چند هفته اخیر بحث داغ رسانه های ورزشی بوده است، هر چند رسانه ها در رقابت با یکدیگر هستند تا سریعتر تکلیف این موضوع نیز مشخض شود، اما بحث سرمربی تیم ملی موضوع مهمی است و باید از همه نظر کار کارشناسی روی آن انجام شود.

وی تصریح کرد: رسانه ها گمانه زنی هایی نیز در این باره دارند و یا در ارتباط با مسئولین فدراسیون و وزارت ورزش برای نتیجه گیری در تلاش هستند و بعضا خبرهای کذبی نیز در این باره منتشر می شود که اصلا صحت ندارد، مانند اینکه داورزنی برای انتخاب سرمربی جدید با ولاسکو در ارتباط است.

** متاسفانه مربیان ایرانی یکدیگر را قبول ندارند

رییس فدراسیون والیبال افزود: نکته قابل ذکر در این زمینه تفاوت رفتار بین مربیان خارجی و ایرانی است که می تواند الگویی برای مربیان ایران باشد. در گذشته و حال با مربیان زیادی در ارتباط با موضوعات مختلف صحبت کردم اما نشده یک مربی خارجی پشت سر مربی دیگر منفی صحبت کند. اما متاسفانه مربیان ایرانی اصلا همدیگر را قبول ندراند. در هشت سال گذشته تلاش زیادی برای انتخاب یک مربی با هماهنگی مربیان ایرانی داشته ام اما این تلاش هیچ موقع به نتیجه نرسید چون هدف تمامی مربیان مطرح کردن نام خود است و به والیبال فکر نمی کنند.

داورزنی گفت: حتی در یک مقطعی به دو مربی رسیدیم اما با هر کدام از آنان که صحبت کردیم، پشت سر دیگری منفی صحبت کرد تا درصد میزان انتخاب خود را افزایش دهد. برخی رسانه ها نیز در این زمینه با برخی افراد که فاقد صلاحیت هستند، به عنوان صاحبنظر و کارشناس گفت و گو می کنند و به نوعی به آنان مرجعیت می دهند.

رییس فدراسیون والیبال گفت: کواچ فردا سه شنبه به تهران می آید و نتیجه نشست های متعدد کارشناسی را با او درمیان می گذاریم و در نهایت اگر به توافق رسیدیم که وی به کارش در تیم ملی والیبال ادامه خواهد داد. برای هر حالتی پیش بینی کرده ایم. تا زمانی که تکلیف کواچ مشخص نشود، مذاکره با گزینه های دیگر را به صورت رسمی آغاز نمی کنیم.

** اهمیت رسانه به عنوان قوه چهارم

رییس فدراسیون والیبال در ادامه به نقش رسانه ها به عنوان قوه چهارم هر کشور اشاره کرد و گفت: اگر رسانه ها رسالت خود را به درستی انجام دهند، مردم نیز به آنان اطمینان پیدا می کنند. رسانه ها نباید یک جانبه عمل کنند. مردم اخبار رسانه ها را دنبال می کنند و در نهایت متوجه می شوند که کدام رسانه مصلحتی عمل می کند. رسانه ها باید باور داشته باشند که مردم ایران فهیم هستند و در دراز مدت متوجه می شوند که حقایق چیست. آنان بر اساس برداشت های خود درباره افراد قضاوت می کنند، برداشت هایی که در دراز مدت به دست آمده است.

داورزنی با بیان اینکه فعالیت رسانه ها در ورزش بسیار متفاوت است، گفت: به عنوان مثال مباحثی همانند فساد و ضرورت مبارزه با آن در ورزش بیشتر کلی گویی است و تاکنون رسانه ها نتوانسته اند مطلبی مستند در باره آن ارائه کنند.

یکی از دلایل این موضوع عملکرد دستگاهای نظارتی در ایران است زیرا آنان تمامی این محورها را دنبال می کنند و اگر موردی باشد، حتما متوجه می شوند.

وی افزود: مباحث تخریبی مطرح شده در ورزش بیشتر کلی گویی است و برای جزئیات آن مثالی وجود ندارد. برخی رسانه ها در ایران برای جذب مخاطبان خود به این اخبار کلی گویی دامن می زنند اما واقعیت این است که این فضای خوبی نیست و به نوع خودزنی می کنیم و به آرمان های انقلاب احترام نمی گذاریم. رسانه ها در این مسیر رسالت سنگینی بر عهده دارند و مردم ایران نیاز به امید، عزت و احترام دارند.

داورزنی با اشاره به وظایف رسانه ها به ویژه خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان رسانه رسمی نظام، گفت: ایرنا رسالت سنگینی بر عهده دارد چون مرجع رسمی اخبار نظام است.
وی خاطرنشان کرد: به عنوان یک ایرانی احساس می کنم فضای خوبی برای مردم در رسانه ها ایجاد نکردیم، عمده فعالیت ها تخریبی است، وقتی اینگونه شکل و گسترده می شود دامن همه را می گیرد و خوب و بد با هم می سوزد.

منبع: ایرنا

نظرات بینندگان

ارسال نظر