صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

نامزدهاي عنوان بدترين فدراسيون ورزشي در سال 2014 / فيفا پيشتاز است!

هر ساله فهرستي از بدترين فدراسيون‌هاي ورزشي در سراسر جهان که عملکردي بسيار ضعيف طي سال گذشته داشته معرفي مي‌شود تا در نهايت يکي به عنوان بدترين فدراسيون سال انتخاب شود.

کد خبر: 525

باشگاه خبرنگاران/ هر ساله فهرستي از بدترين فدراسيون‌هاي ورزشي در سراسر جهان که عملکردي بسيار ضعيف طي سال گذشته داشته معرفي مي‌شود تا در نهايت يکي به عنوان بدترين فدراسيون سال انتخاب شود.
هر سال بر حواشي و رسوايي‌هاي رقابت‌هاي ورزشي افزوده شده و ناکارآمدي فدراسيون‌ها مانع از برطرف شدن اين توافق و جلوگيري از تکرار رسوايي‌ها شده است.
هر ساله اسامي فدراسيون‌هاي ورزشي که بيشترين کم‌کاري، مسائل حاشيه‌اي و رسوايي را طي 12 ماه گذشته داشته اعلام مي‌شود و در نهايت يکي از ميان آنان به عنوان بدترين فدراسيون انتخاب مي‌شود.
نامزدهاي عنوان بدترين فدراسيون سال عبارتند از:
فيفا: هيچ شکي در رابطه با انتخاب فدراسيون جهاني فوتبال براي اين فهرست وجود نداشت. فيفا طي سال گذشته بحران‌هاي زيادي را پشت سر گذاشت و جالب آن که تا به امروز هم نتوانسته هيچ کدام را برطرف سازد. ماجراي اعطاي ميزباني جام جهاني فوتبال در سال‌هاي 2018 و 2022 به روسيه و قطر، ممانعت از انتشار پرونده فساد مالي فيفا، اعلام آمادگي مجدد سپ بلاتر براي حضور در انتخابات بعدي اين فدراسيون همگي از جمله مواردي هستند که فيفا را شايسته دريافت عنوان بدترين فدراسيون ورزشي سال مي‌کند. دريافت رشوه از سوي مقامات فيفا به حدي گسترده شده که کمتر کسي را در اين فدراسيون مي‌توان يافت که تاکنون رشوه دريافت نکرده باشد!
فدراسيون جهاني دو و ميداني: افشاي رسوايي دوپينگ در ميان دو و ميداني کاران روسيه اين شانس را به فيفا مي‌دهد تا امسال عنوان بدترين فدراسيون ورزشي به فدراسيون جهاني دو ميداني برسد. در اين پرونده که نشان‌دهنده وجود ژيمناستيک دوپينگ در رشته دو ميداني است حتي پسر رييس فدراسيون هم دخالت داشته و از رشوه بگيران اصلي ماجرا بوده است.
اتحاديه فوتبال انگليس: ارزيابي فيفا از عملکرد تيمهاي فوتبال اروپايي در بازيهاي جام جهاني 2014نشان داد فوتبال انگليس ضعيف‌ترين عملکرد را داشته و گسوگ دايکه رييس اتحاديه فوتبال اين کشور به دليل فقدان هرگونه طرح برنامه‌ريزي شده براي حضور در برزيل مورد نکوهس قرار گرفت.

نظرات بینندگان

ارسال نظر