صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

طنز/ استراليا نگو، بگو ايران

کد خبر: 5218

ايسنا/ راستش ريا نباشد دو تا دوست و چهار پنج نفر آشنا در استراليا دارم اما در تمام طول بازي ايران و بحرين و ايران و قطر به اين فکر مي‌کردم که اين همه ايراني در استراليا چه مي‌کنند؟ چرا اين‌قدر هم‌وطن داريم در آن‌جا، در آن سوي اقيانوس‌ها. اصلا چرا هر جا تيم ملي‌مان بازي مي‌کند هم‌وطنان هم آن‌جا هستند. اصلا اين هم‌وطنان کي رفتند؟ چطور رفتند؟ چرا رفتند؟ در تمام مدت بازي با بحرين و قطر نمي‌دانستم بايد از اين حضور اين همه هم‌وطن خوشحال باشم يا غمگين؟ از طرفي خوشحال بودم که اين‌قدر هم‌وطن در استراليا داريم و از طرفي با خودم مي‌گفتم اگر اين همه نيروي متخصص که در استراليا داريم در کشور خودمان بودند چقدر خوب مي‌شد. راستش ريا نباشد آن دو تا دوست و چهار پنج نفر آشنايي که در استراليا دارم همه دکتر و مهندس هستند و جزو فرهيختگان جامعه به شمار مي‌روند و آن‌جا براي خودشان کياوبيايي دارند.

به هر حال ما ايراني‌ها در همه مکان‌هاي باکلاس دنيا هستيم. يعني مگر ميزبان يک مسابقه مثلا توگو باشد که در آن ايراني پيدا نشود وگرنه ايراني همه جا هست. يعني ايراني يا توي پاريس و نيويورک و ملبورن و تورنتو و ونيز و برن است يا در فکر پاريس و نيويورک و ملبورن و تورنتو و ونيز و برن است. البته برخي هم در مسير پاريس و نيويورک و ملبورن و تورنتو و ونيز و برن گير موج دريا و گارد ساحلي و پليس مرزي مي‌افتند که اميدواريم هرچه زودتر آزاد بشوند.
عجالتا در استراليا مشکلي بابت تماشاگر نداريم و از بس که فرودگاه‌هاي‌مان محل پريدن بودند تا نشستن، ورزشگاه‌هاي اقصي نقاط جهان پر از ايراني است. ايروني غصه نخور، سيدني ماٌمنته.

باقي بقاي‌تان
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر