صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

هومن افاضلی

بردهای پی درپی و آشتی مردم با فوتبال

تغییری که کی روش برای این بازی در نظر گرفته بود قابل توجه بود به این دلیل که اولا قوچان نژاد آن مهاجم قبل از جام جهانی نیست و دوم به دلیل انرژی که سردار آزمون داشت و توانست گل سه امتیازی به ثمر برساند. بعد از گلزنی سردار، قطری ها که چیزی برای از دست دادن نداشتند رو به بازی مستقیم آوردند تا با فشار روی دروازه ایران به گل برسند.

کد خبر: 5125

تیم ملی فوتبال کشورمان در حالی دومین بازی خود را با برد یک بر صفر پشت سرگذاشت که تا قبل از گلزنی سردار آزمون بازی برابری از هر دو تیم شاهد بودیم. البته شاگردان کی روش چربش نسبی بر حریف خود داشتند آن هم از این لحاظ که به تعداد زیادتری وارد محوطه جریمه قطر شدند. تغییری که کی روش برای این بازی در نظر گرفته بود قابل توجه بود به این دلیل که اولا قوچان نژاد آن مهاجم قبل از جام جهانی نیست و دوم به دلیل انرژی که سردار آزمون داشت و توانست  گل سه امتیازی به ثمر برساند. بعد از گلزنی سردار، قطری ها که چیزی برای از دست دادن نداشتند رو به بازی مستقیم آوردند تا با فشار روی دروازه ایران به گل برسند.

آنها برای این هدف آرایش تیمی خود را از یک مهاجم به 4 مهاجم تغییر دادند. همه می دانند که تیم ما در ضد حملات خوب عمل می کند. در این شرایط هم موقعیت هایی برای مهاجمان کشورمان به‌دست آمد اما موفق به گلزنی نشدند و به همین دلیل هم قطری ها تا دقایق پایانی امیدوار به کسب امتیاز بودند و روی دروازه ایران فشار آوردند. به هر حال سه امتیاز به‌دست آمد و باعث خوشحالی مردم شد. حالا مردم با فوتبال آشتی کرده و همه به این تیم خوشبین هستند.

مردم اعتقاد دارند بازیکنان با تمام وجودشان برای تیم ملی بازی می کنند. بازیکنان جوان که در این تورنمنت به میدان رفتند به خوبی جای بازیکنان با تجربه را پر کردند. دو برد پی در پی باعث شده بازیکنان ما انگیزه مضاعفی داشته باشند و آماده رویارویی با هر تیمی شوند حتی اگر این تیم ژاپن باشد. اما باید به دغدغه‌ها نیز اشاره کرد.

اول اینکه سهم ما از مالکیت توپ کم است بدون شک با افزایش مالکیت توپ موقعیت‌های بیشتری را به‌دست می آوریم. نکونام، آندو و سید‌جلال بازیکنانی با تجربه هستند که نقش کلیدی دارند باید ریکاوری مناسبی برای آنها در نظر گرفته شود تا در این تورنمنت به مشکل برنخوریم. 

نظرات بینندگان

ارسال نظر