صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

فرزندان «بکام» تحت تاثير شهرت پدر، معمولي بزرگ نشدند/ کودکاني از جنس شهرت و پول

ديويد بکام ستاره‌اي است که پس از بازنشستگي هنوز شمايل کامل يک ستاره را دارد و مي‌تواند به راحتي صدر اخبار را به خود اختصاص دهد و همه نگاه‌ها را معطوف به خود کند.

کد خبر: 5093

ديويد بکام ستاره‌اي است که پس از بازنشستگي هنوز شمايل کامل يک ستاره را دارد و مي‌تواند به راحتي صدر اخبار را به خود اختصاص دهد و همه نگاه‌ها را معطوف به خود کند.
کاپيتان سابق تيم ملي انگليس با دوران درخشاني که در تيم سه شيرها و البته رئال مادريد و بخصوص منچستريونايتد پشت‌سر گذاشت بي‌شک يکي از برترين بازيکنان تاريخ فوتبال انگليس است، بازيکني که با ضربات آزاد بي‌نقص خود بارها تور دروازه حريفان را به لرزه درآورد، اما آنچه زندگي ديويد بکام را مورد توجه رسانه‌ها قرار داد فقط هنرش در مستطيل سبز نبود. او پس از ازدواج با ويکتوريا آدامز، بيش از پيش مورد توجه قرار گرفت. شهرت ديويد بکام در جهان آنچنان فراگير است که شهرت وي و همسرش به فرزندان اين زوج نيز سرايت کرده است، زوجي که پس از پرنس ويليام، پادشاه آينده بريتانيا و همسرش کيت ميدلتون به عنوان مشهورترين زوج بريتانيايي در سراسر دنيا شناخته مي‌شوند.
ديويد و ويکتوريا سال 1998 ميلادي ازدواج کردند و چهار فرزند حاصل اين ازدواج است. فرزند نخست اين زوج هنري ـ ورزشي سال 99 ميلادي به دنيا آمد که يک پسر بود و بروکلين جوزف نام گرفت. سال 2002 و اندکي پس از پايان جام جهاني 2002 کره و ژاپن فرزند دوم ديويد و ويکتوريا به دنيا آمد؛ که اين يکي هم پسر بود. اين زوج نام پسر دوم خود را رومئو جيمز گذاشتند. بروکلين و رومئو هر دو متولد لندن هستند، اما پسر سوم اين زوج مشهور سال 2005 در مادريد به دنيا آمد يعني زماني که بکام در رئال‌مادريد بازي مي‌کرد. آنها نام پسر سوم را کروز ديويد گذاشتند. بکام‌ها سال 2011 باز هم بچه‌دار شدند، اما فرزند آنها اين بار دختر بود تا هم ديويد به آرزويش برسد و هم ويکتوريا. آنها نام عجيب هارپر سون (هارپر 7!) را روي فرزند خود گذاشتند. هارپر سون متولد لس‌آنجلس است.


اما فرزندان خانواده ديويد بکام هرگز مانند کودکان معمولي بزرگ نشدند و نخواهند شد. بروکلين (شانزده ساله)، رومئو (سيزده ساله)، کروز (ده ساله) و هارپر (چهار ساله) آنچنان متاثر از شهرت پدر و مادر خود شده‌اند که اکنون در سنين کودکي و نوجواني ستاره‌هاي رسانه‌هاي عامه‌پسند هستند. در ادامه نگاهي بيشتر به شهرت فرزندان خانواده بکام مي‌اندازيم.
بروکلين به دنبال راه پدر
زماني که بروکلين در سال 99 به دنيا آمد، به دنيا آمدنش به تيتر نخست رسانه‌هاي انگليسي تبديل شد؛ مانند آنچه دو سال پيش هنگام تولد نوه ملکه انگليس اتفاق افتاد. هر چه باشد بروکلين پسر نخست ستاره محبوب آن زمان فوتبال انگليس يعني ديويد بکام بود و از سويي مادري خواننده و مشهور به نام ويکتوريا داشت. بروکلين در اکثر بازي‌هاي پدرش در اولدترافورد (ورزشگاه اختصاصي منچستريونايتد) با وجود سن کم همراه مادرش حضور داشت و هنگامي که ديويد بچه بغل وارد زمين مسابقه مي‌شد لنز تمام دوربين‌ها به سمت او و بروکلين برمي‌گشت. کوچک‌ترين اتفاق در رابطه با بکام و پسرش مورد توجه قرار مي‌گرفت بخصوص اگر قرار بود پاي مساله مهمي همچون آدم‌ربايي در ميان باشد. بروکلين کوچک 18 ماه پس از تولدش طعمه آدم‌ربايان قرار گرفت. هنگامي که او و مادرش در حال خروج از يک فروشگاه بودند، چند تبعه خارجي ساکن انگليس نزديک بود او را براي باجگيري از پدرش بربايند، اما همه چيز به خير گذشت. با اين وجود اين اتفاق بلوايي در رسانه‌هاي بريتانيايي برپا کرد.
بروکلين هر چه بزرگ‌تر مي‌شد بيشتر رسانه‌اي‌تر مي‌شد. پسر ارشد بکام از همان دوران کودکي راه پدر خود را در پيش گرفت و فوتبال را خيلي زود آغاز کرد. او چنان مهارت خود را در فوتبال نشان داد که بکام يک بار گفت پسرش مانند او در زدن ضربات آزاد تبحر دارد. علاقه بروکلين به فوتبال به قدري زياد بود که برخلاف برادر کوچک‌ترش رومئو تمايلي به حضور در تبليغات برندهاي مختلف پوشاک و لباس نشان نداد. پسر بزرگ ديويد و ويکتوريا با توجه به شهرت بسيار زياد والدينش بارها مورد توجه کمپاني‌هاي عظيم پوشاک و لباس قرار گرفت، اما به غير از چند مورد انگشت‌شمار هرگز نپذيرفت مدل شود. او هدف بزرگ‌تري داشت و به دنبال اين بود که واقعا راه پدرش را در فوتبال دنبال کند و به يکي از ستاره‌هاي بزرگ دنياي فوتبال تبديل شود. بروکلين البته در اين سال‌ها با وجود سن کم حاشيه‌هايي داشته است، مانند دوستي با يک دختر بزرگ‌تر از خود يا اشتغال به گارسوني در يکي از کافي‌شاپ‌هاي لندن. مادرش ويکتوريا او را از دوستي با آن دختر براي هميشه منع کرد، اما اين خود ويکتوريا بود که مقدمات حضور پسرش در يک کافي‌شاپ را فراهم کرد چراکه مي‌خواست به پسرش بياموزد چگونه از همين سنين کم پول دربياورد و وابسته به ثروت عظيم پدر و مادرش نباشد.
اما بروکلين هنگامي بيشتر نام خود را بر سر زبان‌ها انداخت که به طور اختصاصي در تمرينات تيم ليگ برتري کوئينز پارک رنجرز شرکت کرد و پس از مدتي از آرسنال سر درآورد. ارزياب‌ها و مربيان تيم‌هاي پايه‌اي باشگاه آرسنال استعداد بروکلين شانزده ساله را در فوتبال بسيار عالي توصيف کردند تا باشگاه لندني با بروکلين قرارداد ببندد. ثبت قرارداد پسر ارشد ديويد با آرسنال بسيار پرسر و صدا بود. او به تيمي پيوسته بود که رقيب تيم سابق پدرش يعني منچستريونايتد بود. بروکلين شانزده ساله اکنون آرسنالي است و اميد زيادي به آينده فوتبالي او وجود دارد. آيا او مانند پدرش فوتباليست بزرگي مي‌شود؟ براي پاسخ به اين پرسش بايد صبر کرد و زمان پاسخ اين سوال را خواهد داد.
رومئو، ستاره‌اي براي استيج‌ها
رومئو در ميان برادران و تنها خواهرش بيشتر از هر کس ديگري به ديويد شباهت دارد. رومئوي سيزده ساله که همراه دو برادر ديگرش در يکي از معتبرترين و قديمي‌ترين مدارس لندن درس مي‌خواند ستاره بزرگي در دنياي مد و لباس است. رومئو هنگامي به طور جدي مورد توجه برندهاي مشهور پوشاک و لباس دنيا قرار گرفت که فقط پنج سال داشت و اکنون در سيزده سالگي يکي از مشهورترين ستاره‌هاي دنياي تبليغات است.
دستمزد رومئوي سيزده ساله براي کارهاي تبليغاتي که براي برند معروف «بربري» انجام داده معادل ۴۵ هزار پوند است که مبلغ قابل توجهي براي يک مدل کودک محسوب مي‌شود.
شرکت بربري در حالي تصميم‌گيري براي دستمزد اين مدل ـ دومين پسر بکام ـ است و شايد در آينده دستمزد او حتي افزايش هم پيدا کند. چهره جذاب، استايل و انرژي خاص پسر بکام و البته شايد نام خانوادگي‌اش اکثر شرکت‌هاي مختلف را به همکاري با وي ترغيب مي‌کند. البته شرايط دستمزد رومئو بايد در اولويت قرار گيرد.
رومئوي کم‌سن و سال بتازگي در يک فيلم تبليغاتي براي اين برند بازي کرده که بشدت سر و صدا کرده است. او با اين کليپ به ستاره بزرگ‌تري تبديل شده است. تازه‌ترين حضور او در فيلم تبليغاتي برند بربري که به مناسبت فصل جشن‌هاي آخر سال توليد شده، بشدت توجه مردم و رسانه‌ها را به خود جلب کرده است. او در اين کليپ مانند يک ستاره بزرگسال در مقابل دوربين درخشيده است. البته او براي نخستين بار نيست که در برابر دوربين براي بازي در يک تبليغ تلويزيوني بازي مي‌کند. البته رومئو در سال‌هاي اخير فقط به دليل مدل بودنش مشهور نشده است. او همانند يک ستاره بزرگسال حاشيه‌هاي مختص به خودش را دارد. زماني که او با پيراهن بارسلونا در انظار ظاهر شد يا وقتي به تقليد از پدرش روي گردن خود نام هارپر خواهر کوچک‌ترش را خالکوبي کرد همه متوجه شدند رومئو و حاشيه‌هايش چيزي بيش از يک ستاره سيزده ساله است. با وجود اشتغال زياد رومئو او علاقه زيادي هم به فوتبال دارد. او چه زماني که پدرش در رئال‌مادريد بازي مي‌کرد و چه در پاري‌سن‌ژرمن همواره علاقه خود را با پا به توپ شدن در تمرينات نشان داده است. او نيز مدتي با آرسنال تمرين کرد، اما فعلا مانند برادر بزرگ‌ترش روي آنچنان خوشي به فوتبال نشان نداده است.
کروز بکام؛ کروز هاليوودي يا کروز اسپانيايي؟!
بسياري مي‌گويند ديويد و ويکتوريا بکام نام سومين پسر خود را از روي نام تام کروز برداشته‌اند. تام کروز و ديويد بکام بسيار با هم صميمي هستند و حتي پيمان برادري با هم بسته‌اند. زماني که پسر سوم بکام‌ها در سال 2005 به دنيا آمد نامش را کروز گذاشتند تا در بعضي از رسانه‌ها عنوان شود اين نام برگرفته از نام خانوادگي ستاره هاليوود، يعني تام کروز است. هرچند نام خانوادگي اين ستاره هاليوود با آنچه ديويد بکام روي پسر خود گذاشت از نظر املايي تفاوت دارد، اما بعدها مشخص شد نام پسر سوم بکام‌ها ريشه در زبان اسپانيايي دارد. نام کروز که متولد مادريد اسپانياست، ريشه در زبان اسپانيايي دارد و در زبان اسپانيايي به صورت «کروس» تلفظ مي‌شود. زماني که ويکتوريا بکام کروز را باردار بود اختلاف وي با ديويد بکام به اوج رسيده بود و حتي رسانه‌ها در مورد جدايي اين زوج خبر مي‌دادند. حتي برخي رسانه‌ها پا را فراتر گذاشته و نوشتند در صورت جدايي ويکتوريا و ديويد، پسر بزرگ‌تر يعني بروکلين نزد پدرش مي‌ماند، اما رومئو و پسري که هنوز به دنيا نيامده با مادرشان زندگي خواهند کرد. اين شايعات عملي نشد و پس از به دنيا آمدن کروز روابط اين زوج هنري ـ ورزشي حتي بهتر از قبل هم شد. به هر حال کروز نيز مانند پدر و بروکلين علاقه زيادي به فوتبال دارد و مهارت خود را از همين سن کم نشان داده است. البته کروز ده ساله نيز در دنياي مد فعاليت دارد، اما به نظر مي‌آيد حضور او در دنياي مد و فشن با توجه به علاقه زيادي که به فوتبال دارد، چندان باثبات نباشد. کروز از آن قبيل کودکاني است که با توجه به شهرت پدر و مادرش صاحب شهرت شده است.
هارپر و ارتباط با خاندان درباري
هارپر تنها دختر خانواده بکام هنوز به دنيا نيامده بود که به تيتر يک رسانه‌ها تبديل شد. اين که ديويد و ويکتوريا بالاخره قرار است دختردار شوند، خبري بسيار مهم براي رسانه‌ها بود. هارپر وقتي سال 2011 در لس‌آنجلس به دنيا آمد با نام عجيبش بسيار خبرساز شد. والدينش نام هارپر سون را روي او گذاشتند. ويکتوريا نام هارپر را متاثر از يک نويسنده يا يک مدل معروف روي دخترش گذاشت و ديويد نيز پسوند «سون» (عدد 7) را به آن اضافه کرد که همان شماره 7 معروفي است که بکام در تيم‌هاي منچستريونايتد و تيم ملي انگليس بر تن مي‌کرد. پس از اين که نام دختر خانواده بکام اعلام شد جوک‌هاي زيادي در اين باره ساخته شد. هارپر بکام خردسال و شيرخواره بعدها به ستاره تبديل شد، يعني وقتي او با مادرش در شوهاي فشن شرکت مي‌کرد و از همه مهم‌تر وقتي در يک نظرسنجي به عنوان خوش‌تيپ‌ترين دختربچه بريتانيايي انتخاب شد. او از سوي سايت‌هاي مختلف به عنوان زيباترين کودک يک ستاره مشهور هم لقب گرفت.
يک مجله انگليسي به نام ok دختر بکام را يکي از مشهورترين و البته جنجالي‌ترين کودکان دنيا معرفي کرده است. جالب است بدانيد کوچک‌ترين اتفاق در رابطه با هارپر چهار ساله تيتر رسانه‌ها مي‌شود. براي مثال قيمت مجموع کفش‌هاي او، اتومبيل کوچک و مسائلي ديگر از اين نوع براي رسانه‌ها بسيار جالب است.
اما ديويد بکام از اين که دختر کوچکش اين گونه شهرت دارد، بسيار ناراضي به نظر مي‌رسد. وي عنوان کرده که دلش مي‌خواهد دخترش مانند کودکان معمولي بزرگ شود. بکام و همسرش ويکتوريا چند بار با پيشنهاد کارگردانان سينما مبني بر حضور دخترشان در فيلم‌هاي مختلف مواجه شده، اما آن را رد کرده‌اند. البته ويکتوريا بکام تمايل زيادي براي مطرح کردن دخترش در رسانه‌ها دارد. او تلاش مي‌کند هارپر در آينده به نزديک‌ترين دوست پرنس جورج، شاهزاده يک سال و نيمه انگليسي‌ها تبديل شود. ويکتوريا که ارتباط خوبي با عروس ملکه انگليس يعني کيت ميدلتون دارد از سال گذشته اين برنامه را آغاز کرده است.

جام جم

نظرات بینندگان

ارسال نظر