صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

فروتن: بهتر است قهرمان جام ملتها نشويم

بهمن فروتن مربي قديمي فوتبال ايران درباره کارلوس کي‌روش معتقد است وي آن فوتبال مدرني که انتظارش را داشتيم را براي ما نياورد. فروتن نظرات خود را راجع به تيم‌ملي، بازيکنان و همچنين کارلوس کي‌روش اينچنين بيان کرد. حرف هاي او را در زير مي‌ خوانيد:

کد خبر: 5085

ورزش سه/ بهمن فروتن مربي قديمي فوتبال ايران درباره کارلوس کي‌روش معتقد است وي آن فوتبال مدرني که انتظارش را داشتيم را براي ما نياورد.
فروتن نظرات خود را راجع به تيم‌ملي، بازيکنان و همچنين کارلوس کي‌روش اينچنين بيان کرد. حرف هاي او را در زير مي‌ خوانيد:
ژاپن در فوتبال آسيا از همه جلوتر است
فوتبال آسيا در چند سال اخير بسيار عقب افتاده است و گواه اين مطلب نيز عملکرد تيم هاي آسيايي در جام‌جهاني فوتبال ديده شد. اما من امروز که بازي تيم هاي ژاپن و عراق را ديدم يک گام جلوتر بودن ژاپني ها از فوتبال آسيا کاملا محسوس بود هر چند که خود آنها چندين گام از فوتبال اروپا عقب هستند.
باشگاهي به نام تيم‌ملي ايران
در مجموع تيم‌ملي ايران بهتر از مسابقات مقدماتي و نهايي جام‌جهاني بازي مي‌ کند اما همين بازي بهتر هم چيزي در خور تعريف از خود بروز نداده است. متاسفانه آقاي کي‌روش بيشتر باشگاهي ساخته است به نام تيم‌ملي ايران! ما دقيقا بازي هايي مي‌ بينيم که باشگاه هاي ما در ليگ نيز انجام مي‌ دهند.
آن منچستر مديون فرگوسن بود نه کي‌روش
کارلوس کي‌روش آن مربي نبود که ما انتظارش را داشتيم. ايشان مربي نبود که بتواند براي ما فوتبال مدرن به ارمغان آورده باشد. کسي که سال ها در منچستريونايتد بوده است حتما آدم قابلي است و ما توقع داشتيم وقتي ايشان از منچستر به ايران مي‌ آيد فوتبال منچستر را نيز با خود بياورد، اما بعدها متوجه شديم فوتبال دوران اوج منچستر فوتبال فرگوسن بود نه کي‌روش!
اين قهرماني باعث عقب افتادن فوتبالمان مي‌ شود
من آدم بدبيني نيستم اما بايد قبول کنيم ما خيلي عقب هستيم. اصلا شايد يهويي قهرمان آسيا هم شديم. اما بنده معتقدم اين قهرماني مي‌ توانند مهر تاييدي بزند بر کارهايي که فوتبال ما را از کار انداخت. در سال 1992 تيم‌ملي فوتبال آلمان با مربيگري برتي فوگتس به فينال رقابت هاي يورو 92 رسيد، بنده در آلمان زندگي مي‌ کردم آن موقع به همکاران و دوستان آلماني ام گفتم اميدوارم اين بازي را آلمان ها ببازند، آنها عصباني و از من ناراحت شدند. اما من گفتم اکنون تيم شما با 3 دفاع بازي مي‌ کند ولي فوتبال مدرن در حال تغيير است قهرماني شما باعث مي‌ شود به همان فوتبال قديمي خود ادامه دهيد. آنها آن دوره قهرمان شدند و ديديم همين اتفاق افتاد و آلمان ها تا سال 2000 فوتبالشان عقب ماند.
بازيکنان ما فوق العاده اند
تيم‌ملي ايران بازيکنان فوق العاده اي دارد، شما به حرکات دژاگه دقت کنيد مي‌ بينيد کاملا به تيم روحيه مي‌ دهد، وي وقتي شروع به حرکات ويرانگرش مي‌ کند و چند بازيکن را به هم مي‌ ريزد تيم کاملا با روحيه ادامه مي‌ دهد. جواد تيم را خيلي خوب مي‌ چرخاند و يک رهبر فوق العاده است. سيدجلال کاملا حرفه اي خط دفاعي را اداره مي‌ کند. سردار نشان داد بازيکن فوق العاده اي است گل استثنايي اش اين موضوع را نشان مي‌ دهد. بازيکنان جوان ما همچون پورعلي‌گنجي هم نشان دادند چه بازيکناني در ايران وجود دارد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر