صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

بازيکني که حاشيه‌ها همه چيزش را مي‌گيرد

پيام به هر حال روزهاي سختي دارد البته شايد تعريف ما از سختي با تعريف او از سختي متفاوت باشد، هر چه هست اما او اگر اين مسير غلط را اصلاح نکند، خيلي زودتر از آنچه فکرش را مي کند فوتبالش به انتها مي رسد.

کد خبر: 5033

مهر/ درحالي که کي‌روش درحال ميدان دادن به جوانترها در جام ملت‌هاي آسياست، در اين سوي قاره‌کهن، پيام صادقياني که خيلي‌ها او را پديده فوتبال ايران مي‌دانستند همچنان درگير حاشيه‌هاست.
در دنياي امروز بسياري از دانشمندان بر اين باورند که مهم نيست ضريب هوشي انسانها چقدر باشد، بلکه مهم اين است که چقدر توان استمرار و تلاش و اراده دارند چون يک انسان با ضريب هوشي 200 ممکن است يک بار يک موضوع را بشنود و آن را ياد بگيرد اما انساني با ضريب هوشي پايين تر همان موضوع را سه بار مي خواند اما او هم ياد مي گيرد از نظر آن دانشمندان مهم اين ست که استمرار يک انسان براي آموختن چقدر باشد.
شايد امروز وقتي پيام صادقيان به صفحه تلويزيون چشم مي دوزد و سردار آزمون و البته غفوري و پورعلي‌گنجي را چند هزارکيلومتر دورتر با پيراهن تيم ملي ايران مي بيند و رقص با توپ زيباي آنها را با ابروهاي بالا رفته رصد مي کند، بيشتر افسوس بخورد که چرا در ميان گزينش هاي ساده اما دقيق کي روش جايي ندارد.
پسر با استعداد اما آماتور ديار پرسپوليس خودش نيک مي داند که اگر مي توانست اندکي حرفه اي تر زندگي کند، از همه اين جوانهايي که امروز جواب اعتماد کي روش را مي دهند بهتر بود اما او خيلي زود ،بسيار سريع تر از آنچه که بايد به شهرت رسيد و بسيار سريع سقف آرزوهايش را يافت و در نتيجه در باتلاق آرزوهاي کوتاه خود ماند.
کي روش يک حرفه اي است. او تحت هيچ شرايطي آماتور بودن را تاب نمي آورد و بازيکني لازم دارد که مصاحبه بي ربط انجام ندهد، اينستاگرام و فيس بوک باز نباشد، داور را نزند، زود سير نشود، ادعاي بي ربط نداشته باشد و تنها و تنها به فکر موفقيت در فوتبال باشد و اصلا مسير ديگري را نپيمايد و سقف آرزوهاي بلندي داشته باشد.
مرد تاثيرگذار قرمزها اما هيچ کدام از اين فاکتور ها را نداشت. او مسير را به گونه اي مي پيمود که خودش آن را طراحي مي کرد، يعني با ذهن يک جوان بيست و دو يا سه ساله و همين موضوع کارش را به بن بست رساند و موجب شد جوانهايي چون سردار و پورعلي گنجي و غفوري که از مشورت بزرگترها بيشتر استفاده مي کردند و سقف آرزوهاي بالاتري داشتند، از او جلو بزنند. پيام اما هنوز هم درحال پيچاندن مربيان خودش براي تمرين نکردن و بازي بازي کردن است!
او در امارات يک روز مرخصي بي ربط استراحتي گرفت و روز بعد وقتي درخشان دستور مسابقه داد و پيام را به دليل يک استراحت بي موقع بازي نداد و دستور ادامه بدنسازي را به او داد، پيام باز هم قهر کرد و دوباره حاشيه درست کرد. او در همان امارات به صورت تعليق درآمد و دوباره چند نفر وساطت کردند تا اين پسر با استعداد در پرسپوليس بماند، غافل از اينکه با هر اتفاق مشابه او -پيام صادقيان- از فوتبال برتر دنيا دورتر مي شود و مربيان ديگري هم که اين موارد را مي شنوند قيد داشتن چنين پسر توانايي را مي زنند و هرگز نمي خواهند که او را داشته باشند و ترجيح مي‌دهند بازيکني ضعيف تر داشته باشند اما او را کاملا در اختيار خود بگيرند نه بازيکني که دوماه به خاطر برخورد با داور، دو ماه به خاطر مصدوميت و يک ماه به خاطر اينستاگرام و حواشي بازيکن صد در صدي را نداشته باشند!
پيام به هر حال روزهاي سختي دارد البته شايد تعريف ما از سختي با تعريف او از سختي متفاوت باشد، هر چه هست اما او اگر اين مسير غلط را اصلاح نکند، خيلي زودتر از آنچه فکرش را مي کند فوتبالش به انتها مي رسد.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر