صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

انتقادات عجيب مجتبي جباري: افتخار مي‌کنم در قطر هستم!

هافبک ايراني تيم فوتبال الاهلي در اظهاراتي تند با موضعگيري عليه فدراسيون فوتبال و سرمربي تيم ملي، گفت: کارلوس کي‌روش چيزي به فوتبال ايران اضافه نکرده است.

کد خبر: 4973

مهر/ هافبک ايراني تيم فوتبال الاهلي در اظهاراتي تند با موضعگيري عليه فدراسيون فوتبال و سرمربي تيم ملي، گفت: کارلوس کي‌روش چيزي به فوتبال ايران اضافه نکرده است.
مجتبي جباري در گفتگوي مفصلي با سايت الکاس قطر به دلايل خداحافظي‌اش از تيم ملي فوتبال ايران پرداخت و همچنين درباره شرايطش در تيم الاهلي صحبت کرد. جباري در اين مصاحبه به انتقاد از کارلوس کي‌روش سرمربي تيم ملي پرداخت و همچنين فدراسيون فوتبال را هم از انتقاداتش بي نصيب نگذاشت. نکته جالب اينکه اين مصاحبه از سوي اين سايت قطري چند ساعت قبل از ديدار تيم ملي فوتبال ايران با قطر در جام ملت‌هاي آسيا منتشر شد که تيم ملي در نهايت توانست تيم قطر را شکست داده و صعودش را به دور بعدي قطعي کند.
در ابتدا جباري تاکيد کرد که قصد ندارد تصميمش را براي بازگشت به تيم ملي تغيير بدهد: من اين تصميم را بعد از بررسي‌هاي زياد گرفتم و در حال حاضر مي‌خواهم تمام تمرکزم را روي تيم الاهلي بگذارم.
جباري اضافه کرد: بعد از فکر و بررسي زياد از تيم ملي خداحافظي کردم و قصد داشتم جايم را به بازيکنان جوان بدهم ولي کارلوس کي‌روش به استفاده از بازيکنان قديمي و عدم جاري کردن خون تازه در رگ‌هاي تي ملي اصرار دارد.
اين بازيکن 31 ساله تاکيد کرد: علاوه بر آنچه که گفتم، مشکلات شخصي هم در تصميمم براي خداحافظي از تيم ملي دخالت داشت از اين جهت که فصل سختي را با تيم الاهلي پشت سر گذاشته بودم .
وي خاطرنشان کرد: اگر در آن مقطع زماني (جام جهاني برزيل) به تيم ملي مي‌رفتم، ممکن بود که باز هم مصدوم بشوم. آن موقع هم جام جهاني را هم از دست مي‌دادم و هم تيم الاهلي متضرر مي‌شد! چنين اتفاق مشابهي در سال 2006 و در جام جهاني آلمان براي من افتاده بود. آن زمان يک دوره تمرينات سنگين و فشرده پشت سر گذاشتيم که در نهايت باعث دوري 6 ماهه من از فوتبال شد. بعد از آن مصدوميت حتي يک نفر هم از فدراسيون فوتبال حال مرا نپرسيد که اين باعث ناراحتي شديد من شد.
جباري ادامه داد: من هم از ترس تکرار آن اتفاق و متضرر نشدن تيم الاهلي از حضور در تيم ملي خودداري کردم.
هافبک ايراني تيم الاهلي، در بخش ديگري از صحبت‌هايش خاطرنشان کرد: خداحافظي از بازي‌هاي ملي تصميم راحتي نبود. حتي مسئولان فدراسيون تلاش کردند تا مرا از تصميمم منصرف کنند ولي من تمايلي به بازگشت نداشتم. البته بعد از مشاهده عملکرد تيم ملي، احساس دلتنگي به تيم داشتم ولي فوتبال همين است.
جباري درباره کارلوس کي‌روش تاکيد کرد: بدون شک کي‌روش نام بزرگي در فوتبال دنياست ولي او چيزي به فوتبال ايران اضافه نکرده است. کي‌روش اصرار دارد تا از بازيکنان قديمي و مسن استفاده کند و به همين دليل در سال‌هاي آينده چيزي براي فوتبال ايران نخواهد داشت. اين در حالي است که فوتبال ايران پر از استعداد است که آنها نياز به توجه دارند.
وي در ادامه انتقادش از سرمربي تيم ملي را چندبرابر کرد و گفت: من سه سال زير نظر کي‌روش در تيم ملي کار کردم ولي در اين مدت از نظر فني پيشرفتي نداشتم! همه بازي‌هاي ايران در جام جهاني برزيل را ديدند. ما برنامه فني خاصي نداشتيم و سرمربي به بازي دفاعي روي آورده بود.
جباري همچنين فدراسيون فوتبال را از انتقاداتش بي نصيب نگذاشت و تاکيد کرد: فدراسيون فوتبال ايران فاقد برنامه بلندمدت است در حالي که قطر برنامه‌هاي بلندمدتي براي فوتبال دارد و من از اينکه در کشوري هستم که براي بازيکنان جوان برنامه خوبي دارد، افتخار مي‌کنم.
وي خاطرنشان کرد: ما در ايران استعدادها و پتانسيل‌هاي فوتبالي زيادي دارم ولي متاسفانه ذهنيت‌هاي فني و سنتي بر سيستم ايران حاکم است.
هافبک تيم ملي همچنين درباره پيش بيني‌اش از قهرمان جام ملت‌هاي آسيا گفت: به نظر من ژاپن يا کره جنوبي قهرمان آسيا مي‌شوند مگر اينکه اتفاق ديگري رخ بدهد. فوتبال ژاپن و کره جنوبي از همه تيم‌هاي ديگر قدرتمندتر است.
جباري در پايان با اظهار تاسف به خاطر از دست رفتن امتياز در بعضي از مسابقات الاهلي، اظهار اميدواري کرد که اين تيم در ادامه ليگ قطر نتايج بهتري بگيرد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر