صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

گواردیولا: کاتالونیا استقلال پیدا می‌کند

سرمربی تیم فوتبال بایرن‌مونیخ معتقد است که او و دیگر هم ایالتی‌هایش به خواسته دیرینه خود، برای استقلال از اسپانیا خواهند رسید.

کد خبر: 49026

به گزارش زمان در کش‌و‌قوس سیاسی میان ایالت کاتالونیا و دولت اسپانیا برای جدایی و استقلال این ایالت، پپ گواردیولا طبق معمول حمایت خود را از مستقل شدن ایالت زادگاهش اعلام کرد.

گواردیولا که پیش از این حمایت خود را از برگزاری همه‌پرسی استقلال کاتالونیا اعلام کرده بود، این بار از جریان موسوم به «همه با هم برای بلی»، جریانی برای رأی مثبت دادن به استقلال ایالت کاتالونیا، حمایت کرده است. او در گفت‌و‌گو با نشریه کاتالان ال‌پونت‌آووی ادعا کرد که استقلال این ایالت اجتناب‌ناپذیر است و دیر یا زود رخ می‌دهد.

گواردیولا اظهار داشت: کاتالونیا دیر یا زود استقلال پیدا خواهد کرد و راه بازگشتی وجود ندارد. استقلال کاتالونیا برای همه بهتر است و نه تنها این ایالت بلکه اسپانیا هم از آن سود خواهد برد.

سرمربی باواریایی‌ها در پاسخ به این سؤال که عواقب استقلال ایالت کاتالونیا چه خواهد بود، تأکید کرد: راستش من نمی‌دانم چه اتفاقی رخ خواهد داد، اما فکر نمی‌کنم که ما هرگز شرایطی خارق‌العاده نسبت به وضعیتی که الان داریم را شاهد بوده باشیم. در حال حاضر ما قرار نیست به اینکه چه کسی نخست وزیرمان خواهد بود، رأی بدهیم و این کار را بعداً انجام خواهیم داد./تسنیم

نظرات بینندگان

ارسال نظر