صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

مایلی‌کهن: نمی‌توانم سکوت کنم

محمد مایلی‌کهن دوباره بدل به تیتر یک شده. رفتار او در پایان بازی پرسپولیس و ملوان و نشان دادن تراول به تماشاگرانی که کی‌روش را تشویق می‌کردند، آنقدر عجیب و غیرمنتظره بود که دوباره حاجی را روی جلد رسانه‌ها نشانده.

کد خبر: 48984

ایران ورزشی: ‌محمد مایلی‌کهن دوباره بدل به تیتر یک شده. رفتار او در پایان بازی پرسپولیس و ملوان و نشان دادن تراول به تماشاگرانی که کی‌روش را تشویق می‌کردند، آنقدر عجیب و غیرمنتظره بود که دوباره حاجی را روی جلد رسانه‌ها نشانده. اگرچه مایلی‌کهن در این سال‌ها به اندازه‌ای کار عجیب و حیرت انگیز انجام داده که دیگر از این رفتارهای او تعجب نمی‌کنیم. مدیر فنی تیم امید درباره شرایط این روزهای پرسپولیس و تیم امید و البته رفتار اخیرش توضیح داده است.

 


 
شرایط فنی پرسپولیس را چطور ارزیابی می‌کنید؟

 من تاکنون در مورد پرسپولیس صحبت نکرده‌ام و باز هم می‌خواهم این سکوت را ادامه بدهم اما می‌گویند برانکو 6 هفته است که سرمربی پرسپولیس است، مگر ایشان از اواخر فصل گذشته سرمربی این تیم نشد؟ برانکو تاکنون در 17 مسابقه سرمربی پرسپولیس بوده است.

اگر یک مربی ایرانی جای او بود چه برخوردی انجام می‌شد؟

 این را از خودتان بپرسید. شاید اگر یک ایرانی جای برانکو بود، دارش می‌زدند. نمونه دیگرش را هم در باشگاه فولاد می‌بینیم. اسکوچیچ اکنون می‌گوید من امید ابراهیمی و سیدجلال حسینی را می‌خواستم. نفراتی که او جذب کرد، با چه مبالغی به فولاد آمدند و چه نفراتی در آن دخیل بودند؟ ضمن اینکه خیلی از باشگاه‌ها آرزوی داشتن بازیکنانی مثل حسین ابراهیمی، اکبر ایمانی، امیرحسین فشنگچی و... را دارند.

شما زمان درخشان از پرسپولیس و عملکرد او انتقاد می‌کردید، چرا اکنون سکوت کردید؟

 من با اینکه درخشان را دوست داشتم و او یکی از بهترین‌های فوتبال ما بوده و هست، از او انتقاد کردم اما اکنون می‌خواهم سکوت کنم تا ببینم در پرسپولیس چه پیش می‌آید. هرچند هرجا که می‌روم هواداران پرسپولیس یقه من را می‌گیرند و می‌گویند از بس خون دل خوردیم خسته شدیم و همه از این وضعیت ناراحتند.

چرا فوتبال ما غریب‌نواز شده است؟

 ما وقتی از بازیکن ایرانی دفاع می‌‌کنیم متهم به نژادپرستی می‌شویم اما وقتی آقایان از کرواسی می‌آیند، بلافاصله بازیکنان کشور خودشان را به ایران می‌آورند. بازیکنان بی‌کیفیت که با مبالغ هنگفت جذب باشگاه می‌شوند و در آخر طلبکار هم می‌شوند و می‌گویند ما عبدا... کرمی و... را می‌خواستیم.

وضعیت خصوصی‌سازی پرسپولیس و استقلال همچنان بلاتکلیف ماند؟

 خصوصی‌سازی موفق نمی‌شود. اگر این دو باشگاه خصوصی می‌شدند فشار می‌آوردند و آن شخص هم کار را رها کند و برود. هدایتی مگر بخش خصوصی نبود. او در استیل آذین و ملوان میلیاردها تومان خرج کرد و آخر سر فرار را بر قرار ترجیح داد.

فوتبالدوستان امیدوارند تیم امید ایران بعد از 44 سال به المپیک برود. فکر می‌کنید بتواند این موفقیت را کسب کند؟

 ما یکسری بازیکن جوان را آوردیم. من در اردوی هلند به تیم امید خیلی امیدوار شدم آن هم در حالی که 6-7 بازیکن خود را نداشتیم با این حال سر و صدا و جنجال راه نینداختیم. وظیفه تیم امید این است که به تیم بزرگسال کمک کند و ما این کار را می‌کنیم. زمانی که تیم ملی بازی‌های رسمی دارد، به این تیم بازیکن می‌دهیم و زیر بار زور هم نمی‌رویم. اکنون می‌گویند تیم ملی جوان شده است. سوال من این است آیا این جوانان قبل از این بودند یا نه؟ پس چرا دیده نشدند. این تیم امید بود که آنها را به فوتبال ملی معرفی کرد، وظیفه تیم امید هم کمک به تیم بزرگسال است اما وقتی جهانبخش و آزمون را برای بازی‌های رسمی خواستیم، چه داستان‌هایی که برای ما درست نشد.

فکر می‌کنید این چالش در جریان مسابقات بازی‌های غرب آسیا هم بین تیم ملی و تیم امید وجود داشته باشد و همچنان بر سر بازیکن کشمکش پیش بیاید؟

 کشمکشی نداریم. عادل فردوسی‌پور که برنامه‌اش پربیننده است، هرچندکه اکنون خندوانه توانسته گوی رقابت را از برنامه نود برباید اما سوالم این است فردوسی‌پور چند بار به تیم امید و کادر فنی این تیم اجازه صحبت داد؟ مسوولیت این تیم با خاکپور و کاشانی است و من هم هر وقت مشورتی بخواهند، می‌دهم اما فردوسی‌پور تا حالا یکبار شده از تیم امید حمایت کند؟ او فقط می‌گوید باید تعامل باشد. مگر در مقدماتی جام جهانی برزیل که تیم ملی در شرایط حساسی بود ما برای حمایت در تمرین تیم ملی حاضر نشدیم اما وقتی به هموطنم و همکارم و کشورم توهین می‌شود، نمی‌توانم سکوت کنم.

شما در بازی پرسپولیس و ملوان به تماشاگرانی که کی‌روش را تشویق کردند، چک‌پول نشان دادید؟

 در آن زمان چند نفر برای گرفتن عکس آمده بودند و یکی دو نفر کی‌روش را تشویق می‌کردند که من آن کار را کردم.

خیلی‌ها دوست دارند تیم امید با مربی ایرانی به المپیک برود تا از مربیان ایرانی حمایت بیشتری شود؟

 مگر ما با وینگادا در تیم امید به کجا رسیدیم؟ البته آنها را زود روتوش می‌کنند. اگر مربی ایرانی موفق باشد، می‌گویند تیمش خوب بازی نمی‌کند ولی می‌برد ولی مربی خارجی وقتی می‌بازد، می‌گویند تیمش قشنگ بازی می‌کند. دیشب عادل خان فردوسی‌پور گفت مایلی‌کهن پدیده‌ای است. آقای فردوسی‌پور اگر من پدیده‌ام، دوست شما فوق پدیده است که بعد از دو ماه برای تعطیلات می‌آید و همه را به توپ می‌بندد. اگر یک مربی ایرانی به جای کی‌روش بود و با ترکمنستان مساوی می‌کردیم او را به 4 میخ می‌کشیدند. ما هیچ وقت به کسی بی‌احترامی نمی‌کنیم مگر آنکه حد و حدودش را نشناسد. این کشور ایران است بیشه دلیران.

نظرات بینندگان

ارسال نظر