صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

ايران 1 - قطر 0 / حاشیه های بازی + تحلیل کارشناسان برجسته

تيم ملي فوتبال ايران با شکست يک بر صفر قطر، صعودش را به مرحله يک‌چهارم نهايي جام ملت‌ها قطعي کرد.تيم ملي فوتبال ايران در دومين ديدارش در چارچوب جام ملت‌هاي آسيا امروز (پنج‌شنبه) به مصاف قطر رفت که اين ديدار با برتري يک بر صفر ايران به پايان رسيد. کي روش شاگردانش را با يک تغيير به ميدان فرستاده بود و سردار آزمون جاي قوچان نژاد را در ترکيب گرفته بود.

کد خبر: 4898

تيم ملي فوتبال ايران با شکست يک بر صفر قطر، صعودش را به مرحله يک‌چهارم نهايي جام ملت‌ها قطعي کرد.تيم ملي فوتبال ايران در دومين ديدارش در چارچوب جام ملت‌هاي آسيا امروز (پنج‌شنبه) به مصاف قطر رفت که اين ديدار با برتري يک بر صفر ايران به پايان رسيد. کي روش شاگردانش را با يک تغيير به ميدان فرستاده بود و سردار آزمون جاي قوچان نژاد را در ترکيب گرفته بود.
ايران با اين برد، شش امتيازي شد و به همراه امارات به مرحله يک چهارم نهايي صعود کرد و قطر نيز به همراه بحرين از دور مسابقات حذف شد.
نيمه نخست:
اولين کرنر بازي در نخستين دقيقه براي ايران به دست آمد. سيد جلال حسيني روي اين ضربه کرنر ضربه سر زد اما توپش از بالاي دروازه بيرون رفت.
دقيقه 3، مهرداد پولادي از سمت راست دروازه قطر سانتر کرد و سردار آزمون با ضربه سر توپ را به سمت دروازه حريف فرستاد اما قاسم برهان، دروازه‌بان قطر توپ را مهار کرد.
دقيقه 13، قطري‌ها مي‌توانستند روي دروازه ايران خطرساز شوند اما ضربه سر مهاجم اين تيم را که از داخل محوطه جريمه زده شد، پورعلي‌گنجي به خوبي دفع کرد.
دقيقه 20، باز هم توپ قطري‌ها وارد محوطه جريمه شد و مهاجم اين تيم تلاش کرد که با ضربه سر خطر ايجاد کند. در اين چالش، سر مهاجم سپيدپوش قطر با صورت پورعلي‌گنجي برخورد کرد و توپ هم به بيرون رفت.
دقيقه 23، اشکان دژاگه از سمت راست به زمين قطر نفوذ کرد و توانست خود را به آستانه محوطه جريمه برساند. او با پاس عرضي خوبي مسعود شجاعي را داخل محوطه جريمه صاحب موقعيت گل‌زني کرد اما مدافع قطر با هوشمندي مانع شجاعي شد.
دقيقه 29، حاج‌صفي توپ خوبي را روي دروازه قطر فرستاد اما پيش از آزمون، مدافع قطر توپ را زد و به کرنر فرستاد. در ادامه اين حرکت هم ضربه کرنر و موج بعدي حمله ايران بي‌اثر بود تا بازي همچنان گل نداشته باشد.
دقيقه 35، مونتاري، مهاجم قطر به دنبال توپ وارد محوطه جريمه ايران شد. در حالي که وريا غفوري توپ را همراهي مي کرد تا حقيقي آن را دريافت کند، مونتاري او را شارژ کرد و باعث برخوردش با حقيقي شد. اين برخورد باعث شد که دروازه‌بان ايران يک دقيقه به دليل مصدوميت روي زمين دراز بکشد و پزشکان تيم ملي بر بالين‌اش حاضر شوند.
دقيقه 41، ضبه سر عالي پورعلي‌گنجي را مدافع قطر از روي خط دروازه بيرون کشيد تا بهترين فرصت ايران در نيمه نخست از دست برود.
دقيقه 43، دژاگه از روي خط محوطه جريمه و از سمت راست شوت محکمي را روانه دروازه قطر کرد و در حالي که حاج‌صفي هم در آستانه دروازه حضور داشت، توپ با اختلاف کمي از کنار دروازه بيرون رفت.
نيمه دوم:
در همان آغاز نيمه دوم، ايران مي‌توانست به گل برسد. ضربه کرنري که تيموريان روي دروازه فرستاد با اشتباه دروازه‌بان قطر به سردار آزمون رسيد اما ضربه آرام او از کنار دروازه بيرون رفت.
دقيقه 49، مسعود شجاعي پا به توپ به سمت محوطه جريمه قطر رفت و با دريبل زيبايي مدافع پيش رويش را جا گذاشت اما با خطاي او نقش بر زمين شد. ضريه ايستگاهي را جواد نکونام زد اما توپش با اختلاف کمي از بالاي دروازه بيرون رفت.
ايران يک – قطر صفر؛ دقيقه 52، آندرانيک تيموريان با سماجت توپ را از بازيکنان قطر گرفت و در آستانه محوطه جريمه حريف، آن را به دژاگه سپرد. دژاگه هم با پاس عرضي، سردار آزمون را صاحب توپ کرد. مهاجم جوان تيم ملي ايران با دريافت خوب و يک چرخش استثنايي‌ با قاسم برهان تک‌به‌تک شد و بالاخره دروازه‌بان قطر را تسليم کرد.
تعويض‌هاي اجباري؛ دقيقه 60 براي هر دو تيم بدشگون بود. در اين دقيقه اسماعيل از قطر مصدوم شد و جاي خود را به خلفان ابراهيم داد. در ايران هم سردار آزمون دچار مصدوميت شد و از بازي بيرون رفت. رضا قوچان‌نژاد به جاي آزمون به بازي آمد. آزمون که از اين اتفاق بسيار ناراحت بود، بر روي نيمکت تيم ملي، اشک مي‌ريخت و خانزاده سعي مي‌کرد او را دلداري دهد.
دقيقه 68، قوچان‌نژاد روي پاس دژاگه پشت محوطه جريمه قطر صاحب توپ شد و مدافع روبرويي‌اش را کنار زد اما شوتش آرام و خارج از چارچوب بود.
دقيقه 74، دژاگه روي اشتباه مدافع قطر توپ بادآورده‌اي را به دست آورد و تقريبا با برهان تک‌به‌تک شد اما شوتش ضعيف بود و دروازه‌بان آن را مهار کرد.
دقيقه 86، ايران در ادامه ضد حمله هاي خود باز هم موقعيت گلزني به دست آورد اما حاج صفي پس از عبور از چند بازيکن قطر ضربه اش را به دست دروازه بان قطر زد.
دقيقه 92، مهاجم قطر با ضربه سر توپ را به تير دروازه ايران زد اما کمک داور پرچمش را به نشانه آفسايد بالا برده بود.
دقيقه 94، پاس بلند هوايي به محوطه شش قدم را حقيقي بالاتر از مهاجم قطر جمع کرد اما برخورد اين دو نفر باعث شد تا بازي لحظاتي به جنجال کشيده شود.
روشن ايرماتف، سرانجام در دقيقه 97 سوت پايان بازي را به صدا در آورد تا ايران در کنار استراليا، چين، کره جنوبي و امارات شش امتيازي شده و به مرحله بعد راه پيدا کند.

-----------------------------------------

به استاديوم آزادي سيدني خوش آمديد!

حضور پرشمار تماشاگران ايراني در استاديوم المپيک سيدني سبب شده تا اين ورزشگاه در ديدار ايران و قطر به استاديم آزادي تشبيه شود.
ديدار ايران و قطر از مرحله گروهي جام ملت‌هاي آيسا همراه با حاشيه‌هايي بود که در ادامه مي‌خوانيد.
*به نظر مي‌رسد حدود 27 هزار نفر تماشاگر ايراني در استاديوم حضور دارند
* هنگامي سوت شروع بازي زده شد صدها نفر بيرون از ورزشگاه المپيک سيدني، در صفي طويل مشغول وارد شدن به استاديوم بودند.
*هنگامي که گوينده ورزشگاه نام بازيکنان ايراني را اعلام مي‌کرد، تماشاگران ايراني يک صدا ملي‌پوشان را تشويق مي‌کردند.
*تماشاگران ايراني از همان ابتدا به تشويق تيم ملي ايران پرداختند.
*کمتر از نيمي از ورزشگاه جاي خالي دارد.
*حضور يک پرچم بسيار بزرگ ايران در استاديوم سبب شده بود تا توجه دوربين‌هاي تلويزيوني به آن جلب شود.
*يک پرچم بزرگ کشور لبنان نيز در ورزشگاه حضور دارد.
*حدود 200 تماشاگر قطري نيز در استاديوم حضور دارند. البته برخي از چيني‌ها با در دست گرفتن پرچم قطر مشغول تشويق کردن تيم ملي قطر هستند.
*کارلوس کي‌روش که اوايل بازي بر روي نيمکت نشسته بود، بعد از مدتي به کنار زمين آمد و مدام قدم مي‌زد و از برخي ناهماهنگي‌ها و برخي سوت‌هاي روشن ايرماتف عصباني به نظر مي‌رسيد.
*در يک صحنه عليرضا حقيقي بخاطر آسيب‌ديدگي بر روي زمين افتاده بود و وقتي بعد از حضور پزشکان تيم ملي نهايتا از روي زمين بلند شد،‌ تماشاگران با فريادهايشان اظهار خوشحالي کردند.
*در لحظاتي که بازي متوقف بود، کي‌روش حاج صفي را به کنار زمين فرا خواند و به واسطه مارکار توضيحات فني را به اين بازيکن اعلام کرد.
*در جايگاه vip استاديوم المپيک سيدني مقام مسوول خاصي از ايران حضور ندارد. البته گفته مي‌شود سفير ايران در استراليا همراه با علي کفاشيان به ايران سفر کرده است.
*بعد از مصدوميت سردار آزمون، وقتي اين بازيکن به نيمکت ذخير‌ه‌ها آمد از سوي ديگر بازيکنان مورد دلداري قرار گرفت. بغض سردار آزمون سبب شد نيمکت نشينان به او دلداري دهند.
* تعداد دقيق تماشاگران حاضر در ورزشگاه از سوي گوينده، 22 هزار و 672 نفر اعلام شد.
*اعلام تعداد تماشاگران حاضر در ورزشگاه سبب تعجب برخي شده است، مگر آنکه برخلاف آنچه مسوولان ورزشگاه گفتند، اين استاديوم تا 84 تا 85 هزار نفري نباشد.
*در اين ديدار 5 هزار نفر تماشاگر ايراني ،بيشتر از بازي با بحرين به استاديوم آمده بود.
*کي روش نسبت به خطاهايي که قطري‌ها بر روي بازيکنان ايران مي‌کنندنسبت به داور چهارم معترض است.

----------------------------------------

چهره ها/ سلفي «هاشم بيک زاده» با زمين مسابقه

-------------------------------------

خوشحالي زايدالوصف کي‌روش و عکس سلفي آزمون

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران پس از پيروزي ما مقابل قطر به شدت خوشحالي کرد.در اواخر بازي زماني که در يک صحنه عليرضا حقيقي به هوا پريد با مهاجم قطر برخوردي داشت که پس از آن اميرحسين صادقي به سمت بازيکن قطري رفت و پولادي نيز به سمت او رفت، در حاليکه بازيکنان ايران هيچ برخوردي با بازيکن قطري نداشتند اما مهاجم قطر خود را بي مورد روي زمين انداخت و صورتش را گرفت.
*بازيکن قطري هنگامي که وقت‌کشي عليرضا حقيقي را ديد به سرعت توپ را به سمت دروازه ايران برد.
* سردار ازمون پس از پايان بازي با تماشاگران حاضر در ورزشگاه عکس سلفي گرفت.
* اکثر بازيکنان به سمت کي‌روش رفتند و خوشحالي خود را با وي تقسيم کردند.
*آندرانيک تيموريان به سمت حقيقي رفت و جشن پيروزي را با دروازه‌بان تيم ملي گرفت.
* دژاگه پس از پايان بازي به گلر قطر خسته نباشيد گفت.
* کي‌روش با بلماضي سرمربي قطر خوش و بش کرد.
* سرمربي تيم ملي پس از اين برد خوشحالي زايد الوصفي داشت.
*بازيکنان تيم ملي بعد از پايان بازي به سمت تماشاگران رفتند و به ابراز احساسات آنها پاسخ دادند. ملي‌پوشان نيز دور افتخار زدند.
* مارکار آقاجانيان و کي‌روش تمامي بازيکنان را در آغوش گرفتند.
* دن‌گاسپار هم به سمت حقيقي رفت.
* سردار آزمون لنگان لنگان راه مي‌رود.
ايران در پايان توانست با تک گل سردار آزمون مقابل قطر به برتري دست يابد.

--------------------------------------------------

تيموريان بهترين بازيکن ديدار ايران و قطر شد

فارس/ هافبک تيم ملي فوتبال کشورمان بهترين بازيکن ديدار ايران و قطر در جام ملت‌هاي آسيا شناخته شد.
تيم ملي فوتبال کشورمان در دومين بازي خود در جام ملت‌هاي آسيا با حساب يک بر صفر مقابل قطر به برتري رسيد و صعود خود به دور دوم را قطعي کرد.
در پايان اين مسابقه آندرانيک تيموريان به عنوان بهترين بازيکن ميدان شناخته شد.تيم ملي فوتبال کشورمان در سومين بازي خود در دور مقدماتي يکشنبه هفته آينده ساعت 10 و 30 دقيقه به مصاف امارات مي‌رود. هر دو تيم 6 امتيازي هستند و جدال‌شان براي سرگروهي خواهد بود.
---------------------------------------------------
دژاگه: بازي با امارات يک فينال کوچک است
تسنيم/ هافبک - مهاجم تيم ملي فوتبال کشورمان بازي آخر در مرحله گروهي جام ملت‌هاي آسيا را فينالي کوچک توصيف کرد.
اشکان دژاگه پس از پيروزي تيم ملي مقابل قطر در جام ملت‌هاي آسيا، اظهار داشت: از اين پيروزي بسيار خوشحالم، مي‌دانستيم بازي سختي با قطر داريم اما از اينکه سه امتياز کسب کرديم خوشحال هستم.وي درباره جو ورزشگاه استراليا شهر سيدني خاطرنشان کرد: جو ورزشگاه عالي بود و من از تمام ايراني‌هايي که امروز به اينجا آمدند و ما را تشويق کردند تشکر مي‌کنم و انگار ما در تهران بازي مي‌کرديم.
بازيکن تيم ملي ضمن بيان اين مسئله که نمي‌دانم در بازي امارات و بحرين چه نتيجه‌اي بدست آمده و پس از اينکه متوجه شد امارات با شکست بحرين همراه ايران به مرحله بعد صعود کرده گفت: با اين شرايط يک فينال کوچک با امارات در بازي آخر داريم که اميدوارم با پيروزي ما همراه شود و بتوانيم به عنوان سرگروه به مرحله بعد صعود کنيم.
--------------------------------------------------
عکس/ سه فريم از گل فوق‌العاده سردار برابر قطر
-----------------------------------------------------
چهره ها/ تبريک «علي دايي» به تمام ايران
--------------------------------------------------
جشن پايکوبي ايراني‌ها در سيدني/ شب فانتزي ايران
ايرانيان مقيم استراليا از پيروزي مقابل قطر شادمان شدند و در خيابان‌ها جشن گرفتند.
تماشاگراني ايراني بعد از پيروزي يک بر صفر ايران مقابل قطر وصعود به يک چهارم نهايي در خيابان‌هاي شهر سيدني جشن و پايکوبي به راه انداختند.
سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا هم پيروزي ايران مقابل قطر را شب فانتزي ايران توصيف کرد. شبي که ايران مقابل قطر به پيروزي رسيد و22 هزار تماشاگر هم در ورزشگاه حضور داشتند.تيم ملي ايران دوشنبه آينده به مصاف تيم امارات مي‌رود. نتيجه اين بازي در تعيين صدرنشين گروه موثر است.
---------------------------------------------------------
عکس/ سلفي سردار با تماشاگران ايراني
------------------------------------------------------
ايران کم خطاتر و پر موقعيت‌تر از قطر
تيم ملي ايران موفق شد با برتري يک بر صفر برابر قطر صعودش به مرحله بعدي را قطعي کند.در آمار ياد شده برتري ايران در شوت به دروازه قطر کاملا واضح است. ضمن اينکه ما در اين بازي کم خطا تر از حريف کار کرديم.البته آمار ايران در مالکيت و پاس به هيچ وجه جالب نيست.اين آمار را با هم مرور مي کنيم:
گل:
قطر: صفر
ايران: يک
تعداد کل شوت‌ها:
قطر: 10
ايران: 17
تعداد شوت در چارچوب:
قطر: يک
ايران: 7
شوت بلوکه شده‌:
قطر: 5
ايران: 3
درصد مالکيت توپ:
قطر: 59.7
ايران: 40.3
آفسايد:
قطر: 2
ايران: 4
کرنر:
قطر: 4
ايران: 8
تعداد کل پاس‌ها:
قطر: 509
ايران: 347
درصد دقت پاس:
قطر: 80.9
ايران: 79.3
تعداد سانترها:
قطر: 29
ايران: 19
تعداد تکل‌ها:
قطر: 32
ايران: 22
تعداد خطا:
قطر: 15
ايران: 12
کارت زرد:
قطر: يک
ايران: يک
کارت قرمز:
قطر: صفر
ايران: صف
---------------------------------------------------
 
چهر ها/ تبريک «مهناز افشار» به مناسبت برد دوم تيم ايران
-----------------------------------------
کي‌روش: آزمون مثل نيستلروي است/ مقابل قطري بازي کرديم که قدرتمند بود
فارس/ سرمربي تيم ملي فوتبال ايران گفت:بازي خوبي را پشت سر گذاشتيم توانستيم از هدفمان دفاع کنيم.
کارلوس کي‌روش پس از پيروزي يک بر صفر ايران مقابل قطر در نشست مطبوعاتي اظهار داشت: بازي خوبي را پشت سر گذاشتيم توانستيم از هدفمان دفاع کنيم مطمئنا در نيمه دوم مي توانستيم به گل‌هاي بيشتري برسيم اما تحت فشار قرار گرفتيم. اين برد را به هواداران ايران که در استراليا حمايت کردند و به خصوص آنهايي که در ماه‌هاي گذشته از تيم ملي حمايت کردند تقديم مي کنم و از همه تشکر مي کنم. مي دانستيم بازي سختي را پيش داريم.
وي در مورد اينکه به نظر تحت فشار بوديد تصريح کرد: به هيچ وجه عصبي نبودم البته سعي مي کردم تيم را کوچ کنم و کار خود را انجام دهم. در نيمه دوم 7-8 موقعيت تک به تک و دو به تک بوديم وقتي روي نيمکت هستي و نمي توانيد به گل برسيد عصبي مي شويد. مقابل تيمي بازي مي کرديم که قدرتمند بوديم اگر يک گل بزنم خوشحالم و اگر دو گل بزنم خوشحال تر خواهم بود.کي‌روش در مورد مصدوميت آزمون گفت: فکر مي کنيم مسئله جدي نباشد و فردا پيگيري‌هاي بيشتري انجام خواهيم داد. نظرم در مورد گل آزمون اين است که گل فوق‌العاده اي شاهد بوديم و اينگونه چرخش‌ها به ما کمک خواهد کرد او جوان آينده‌داري است و آينده فوق‌العاده‌اي دارد و در سطح جهاني يکي از بهترين مهاجمان است و همچون نيستلروي است و آينده خيلي خوبي خواهد داشت.
سرمربي تيم ملي فوتبال ايران در پاسخ به اين سوال که شما جذاب‌ترين بازي‌ها را ارئه داده و در طول مسابقات چه فکري مي‌کنيد و چه نتيجه اي بگيريد، تصريح کرد: نگرش ما در هر بازي به خودش است تمرکز ما به تک تک بازي ها خواهد بود. خود را آماده مي کنيم البته اگر گل‌هاي بيشتري مي زديم به ما کمک مي‌کرد اما در هر بازي تنها به آن ديدار فکر مي‌کنيم.به گزارش فارس، وي در پاسخ به سوال خبرنگار بي بي سي انگليسي مبني بر اينکه عده زيادي از هواداران خانم بودند و فکر نمي کند که بايد در ايران هم ورود بانوان آزاد شود گفت: با تمام احترامي که قائل هستم هيچ نقطه نظري در اين باره ندارم.
---------------------------------------------
 
نصيرزاده: ايرماتوف بهتر از داور بازي با بحرين بود
هوشنگ نصيرزاده کارشناس داوري فوتبال کشورمان معتقد است که عملکرد روشن ايرماتوف در قضاوت ديدار تيم هاي ملي ايران و قطر بسيار خوب بوده است.هوشنگ نصيرزاده در خصوص قضاوت ايرماتوف در بازي ايران و قطر گفت: داوري مسابقه تيم هاي ملي ايران و قطر در هر دو نيمه بسيار خوب بود و داور کار خيلي سختي را در اين ديدار در پيش رو نداشت.: عملکرد کمک داوران ايرماتوف نيز بسيار خوب بود و در موفقيت تيم داوري اين مسابقه به ايرماتوف کمک بزرگي کردند.
کارشناس داوري فوتبال کشورمان، گفت: ايرماتوف در اين ديدار به خوبي نشان داد داور با تجربه اي است و اضافه کردن 5 دقيقه به عنوان وقت اضافه نشان از اين بود که او طبق مقررات تمام تصميمات خود را اتخاذ مي کند.داور مسابقه در تمام تصميمات تاثير گذار بسيار خوب عمل کرد و داوري او بسيار بهتر از داور بازي نخست ايران مقابل بحرين بود. در اين بازي موقعيت صدرصدي در محوطه جريمه نبود و اين کار ايرماتوف را آسان کرد و فکر مي کنم او براي اين بازي نمره خوبي دريافت کرده باشد.
 
---------------------------------------------
قو‌چان‌نژاد و حقيقي تست دوپينگ دادند
تسنيم/ دو بازيکن تيم ملي فوتبال کشورمان پس از بازي با قطر تست دوپينگ دادند.
پس از پيروزي تيم ملي مقابل قطر در جام ملت‌هاي آسيا، رضا قوچان‌نژاد و عليرضا حقيقي براي تست دوپينگ توسط مأموران تست دوپينگ انتخاب شدند.
تيم ملي موفق شد در دومين ديدار خود در جام ملت‌هاي آسيا با نتيجه يک بر صفر از سد قطر عبور کند.
---------------------------------------------
 
کفاشيان: ترجيح مي دهم تيم ملي با ژاپن بازي کند
رئيس فدراسيون فوتبال گفت: اميدوارم که حضور تماشاگران ايراني تا پايان مسابقات ادامه داشته باشد. علي کفاشيان در مورد بازي امروز تيم ملي مقابل قطر اظهار داشت: بازي امروز از اين جهت که ما بايد از گروه مان صعود مي کرديم، حساس بود. دقيقا مانند اماراتي ها که در حال حاضر رقيب ما هستند و به نظر من بازي اصلي و سرنوشت ساز ما بازي حذفي خواهد بود که بايد همه تمرکزمان را روي آن بازي بگذاريم. ضمن اينکه ما قطعا با امارات بازي بهتري خواهيم کرد. بازيکنان تيم ملي هر بازي نسبت به بازي قبل بهتر مي شوند و پس از اطمينان از صعود به مرحله بعدي با تمرکز و آرامش بيشتري در بازي مقابل امارات به ميدان خواهند رفت.
وي افزود: به نظر من در هر دو مسابقه قبلي انسجام تيمي بسيار خوب بود و در اين بازي و همچنين ديدار قبلي ما برابر بحرين گل هاي بيشتري هم مي توانستيم بزنيم. البته بازيکنان تيم ملي بايد دقت بيشتري داشته باشند و با توجه به نحوه بازي ملي پوشان به نظر من روند خوبي در تيم ملي وجود دارد و اگر دقت بيشتري در بازي داشته باشيم، با نتايج بهتري هم مي توانيم از سد حريفان بگذريم.
کفاشيان در مورد حضور تماشاچيان ايراني حاضر در ورزشگاه ها گفت: يکي از خوشحالي هاي عمده من اين است که ايراني هاي حاضر در استراليا که به اين خوبي تيم ملي شان را حمايت کردند و با همه وجودشان و از نقاط مختلفي به ورزشگاه ها آمدند، خوشحال هستند و با اين صعود به مرحله بعدي به تيم شان افتخار مي کنند و اميدوار هستم اين حمايت تا پايان ادامه داشته باشد.
وي افزود: ديدار حذفي براي ما از اهميت بسياري برخوردار است و من ترجيح مي دهم به مصاف ژاپن برويم. چون با اين تيم هميشه بازي بهتري را انجام مي دهيم و ما از مرحله حذفي بايد همه مسابقات را يک فينال ببينيم.
-------------------------------------------
 
قوچان نژاد: هواداران ايران عجيب هستند
رضا قوچان نژاد قبل از مسابقه ايران و قطر گفت و گويي با مجله AFC داشت.
اين بازيکن درباره استقبال بي نظير هواداران ايران از بازي هاي تيم ملي گفت: «طرفداران ما عجب هستند. با استقبال آنها انرژي مي گيريم.» او درباره تقابل احتمالي ايران و استراليا در مرحله نيمه نهايي يا فينال جام ملت ها گفت: «فعلا که زود است در اين باره حرف بزنيم. احتمال اين تقابل زياد است ولي ما بازي به بازي به حريف خود فکر مي کنيم.»
------------------------------------------------
 
عکس/ سردار و پورعلي گنجي پس از برد برابر قطر
عکس/ آينده سردار آزمون
------------------------------------------------
 
نبي: تا پايان رقابت‌ها بازيکنان همين لباس‌ها را خواهند پوشيد
سرپرست تيم ملي فوتبال گفت: ما جريمه کنفدراسيون فوتبال آسيا را پرداخت کرديم که تا پايان رقابت‌ها بازيکنان همين لباس‌ها را بپوشند.
مهدي محمدنبي در مورد پيروزي ايران مقابل قطر اظهار داشت: هر سه بازي براي ما حکم فينال دارد و بايد در بازي سوم هم پيروز از ميدان خارج شويم. قطري‌ها به دليل شکست در بازي اول سعي داشتند آن را جبران کنند که خوشبختانه بازيکنان ما توانستند پيروزي را از آن خود کنند.
وي در مورد اينکه آيا فدراسيون پاداشي را براي بازيکنان در نظر خواهد گرفت يا خير تصريح کرد: هم فدراسيون و هم هدايتي براي اين سه بازي پاداش‌هايي را در نظر گرفتند که مبلغ آن را بايد از کفاشيان بپرسيم.دبيرکل فدراسيون فوتبال در مورد جريمه ايران به خاطر لباس‌هايش گفت: نمونه‌اي که براي AFC ارسال کرده بوديم با ايراد آنها همراه بود که باعث شد آنها 5 هزار دلار فدراسيون را جريمه کنند و قرار شده اين پول را اسپانسر بدهد در واقع ما اين جريمه را پرداخت کرديم که تا پايان مسابقات با همين پيراهن بازي کنيم.نبي در خصوص سرقت لباس دروازه‌بانان تيم ملي تأکيد کرد: ما زماني که از ملبورن به سيدني مي‌آمديم به خاطر يکسري از مسائل سفرمان همزمان با بحريني‌ها شده بود و همين موضوع باعث شد تا لباس يکسري از بازيکنان به موقع نرسد.
وي در مورد اينکه آيا به همين دليل ما لباس قرمز را پوشيديم گفت: خير! ما تيم B بوديم و قطر تيم A. ما بايد لباس دوم‌مان را مي‌پوشيديم و قطري‌ها با لباس سفيد در زمين حاضر مي‌شدند.سرپرست تيم ملي در مورد اينکه لباس دوم قطر سفيد است گفت: خير! آنها در بازي با ما هم با لباس سفيد آمدند و ما در ديدار با کره جنوبي هم با لباس قرمز ظاهر شديم.
--------------------------------------------------------------
 
اکنون نمي‌توان در مورد قهرماني حرف زد
مدافع تيم ملي گفت که ايران بايد امارات را هم شکست دهد تا به عنوان سرگروه به مرحله بعد برود.سيدجلال حسيني مدافع تيم ملي پس از شکست دادن قطر گفت: «بازي سختي مقابل قطر داشتيم. قطر با تمام قدرتش براي شکست دادن ايران به ميدان آمده بود. ولي ايران هم براي برد آماده شده بود و حالا هم به فکر بازي با امارات هستيم. ما به مرحله بعد صعود کرده‌ايم اما بايد سرگروه شويم. با تمام قدرت مقابل امارات بازي مي‌کنيم و مي‌دانيم که بازي سختي مقابل اين تيم داريم. امارات در دو بازي اول نشان داده که تيمي قوي است.»
حسيني در پاسخ به اين سوال که آيا ايران به قهرماني فکر مي‌کند؟ گفت: «از حالا نمي‌شود درمورد قهرماني حرف زد. ما بازي به بازي جلو مي‌رويم.»
----------------------------------------------------------------------
افاضلي: اين تيم مردم را با فوتبال آشتي داده
هومن افاضلي سرمربي سابق تيم اميد عقيده دارد که تيم کارلوس کي‌روش مردم را با فوتبال آشتي داده است.
افاضلي در اين باره مي‌ گويد: در ابتدا از همه تيم ممنونم که مردم را خوشحال کردند و ايراني ها را با فوتبال آشتي دادند. مهم سه امتياز بود که گرفتيم و صعودمان را به دور دوم رقابت ها حتمي کرديم. تا زماني که گل ما به ثمر برسد، بازي پاياپاي با برتري ميليمتري ايران پيش رفت اما بعد از گل، توانستيم تا حدودي سوار بازي شويم و چند موقعيت نيز به وجود آورديم اما متاسفانه استفاده نکردن از موقعيت ها توسط بازيکنانمان باعث شد قطري ها تا آخرين دقيقه بازي زهردار باشند و ما را تحت فشار بگذارند.وي ادامه داد همانطور که قبلا گفتم سهم ما در مالکيت توپ بسيار کم است و اين باعث مي‌ ود در مقابل حريفان قوي تر از خودمان دچار مشکل شويم.افاضلي در ادامه گفت: نکته نگران کننده ديگر از نظر من، وضعيت جسماني بازيکنان بود که بدن هايشان در اواخر بازي کاملا تحليل رفته بود. با توجه به کمبود فاصله بين بازي ها و بالابودن ميانگين سني خط مياني ما، اين مسئله براي ما خيلي مشکل ساز خواهد شد و ممکن است خيلي خطرناک باشد.
-------------------------------------------------------
 
پيرواني: گل سردار اروپايي بود
افشين پيرواني کاپيتان سابق تيم ملي ايران از پيروزي تيم ملي در دومين بازي جام ملت هاي مقابل قطر خوشحال است.
پيرواني در مورد اين بازي گفت: من از قبل گفته بودم قطري ها ضعيف نيستند و نبايد فريب نتيجه بازي اول آنها را بخوريم. در اين بازي ما بهتر بوديم و توانستيم از شانس مان نهايت استفاده را ببريم. اينکه فشار قطري ها در اواخر بازي بيشتر مي شد عادي بود چرا که آنها نمي خواستند حذف شوند و الان بايد همه تمرکزمان را براي بازي آخر بگذاريم تا بتوانيم به عنوان تيم اول به مرحله بعد صعود کنيم. اين روزها فشار روي تيم ايران زياد است حتي حرکات آقاي کي روش در کنار زمين نيز در جهت کم کردن اين فشار است چون ايشان حرفه اي است و مي داند چگونه بايد فشار را از روي تيم بردارد.
او ادامه داد: در اين برهه فوتبال مريض ما احتياج مبرم به مقام و نتيجه دارد و اين توقع زيادي است اگر انتظار داشته باشيم کي روش بخواهد فوتبال ما را از پايه بسازد.وي در مورد بهترين بازيکن زمين افزود: به نظر من سردار آزمون تا زماني که در زمين بود، بهترين بازيکن ما بود. بهترين نکته بازي گل سردار بود که نشان از کلاس بالاي فوتبال وي دارد و کاملا مشخص است که با مربيان بزرگي کار کرده است.
-------------------------------------------------
فريبا: با قلدري جواد و آندو صدرنشين مي‌شويم
 
تيم ملي ايران بار ديگر توانست بردي شيرين مقابل قطر کسب کند و به اين صورت احتمال سرگروهي اش را بالا ببرد. ملي پوشان با اين برد حالا بايد به استقبال اماراتي بروند که حريفان خود را با شکست روبه ساخته است.
فريبا در مورد اين ديدار گفت: برد خيلي شيريني کسب کرديم، سردار آزمون جوان توانست دروازه قطر را با گل زيبايش باز کند. به نظرم در تمامي خطوط بچه ها خوب کار کردند. خط دفاعي که عالي بود بخصوص عملکرد پورعلي گنجي او خيلي صادقانه و صميمانه بازي کرد و يک نمايش تمام عيار انجام داد. 2 هافبک دفاعي ما يعني آندو و جواد هم بسيار قابل قبول بازي کردند وتنها نقطه ضعف ايران در سمت چپ احساس شد، جايي که مسعود شجاعي و احسان حاج صفي قرار داشتند و نتوانستند در خودشان ظاهر شوند. در خط حمله که کي روش يک تغيير بسيار بزرگ داده بود و در اين بازي سردار را به جاي قوچان نژاد انتخاب کرده بود، با توجه به اينکه دو مدافع قطر بلندقامت و بازيساز بودند کي روش سردار را انتخاب کرده بود که قدرت دوندگي و سرزني بالايي دارد که آزمون موفق شد جلوي مدافعان آنها را بگيرد و در نهايت روي حرکت خوب آندو و اشکان گلش را به ثمر برساند. عليرضا حقيقي هم توانست با قد و قواره اي که دارد خيلي خوب از دروازه محافظت کند و جلوي سرهايي که در 18 قدم زده مي شد را بگيرد.
او ادامه داد: اول شدن ايران در گروهش خيلي مهم است، ما بايد آماده رويارويي با تيم هايي چون ژاپن و کره باشيم البته هميشه گفته ام اگر تيمي مي خواهد قهرمان شود بايد همه را ببرد. البته اگر ما بتوانيم اين ور سرگروه شويم ديگر به استراليا نمي خوريم. اين را هم بگويم که تيم امارات چيز خاصي ندارد فقط شماره 10 آنها که در خط مياني بازي مي کند، يک مقدار دردسرساز است که آندو و جواد با قلدري شان خيلي راحت مي توانند جلوي او را بگيرند.
---------------------------------------------------------
 
نقطه منفي بازي ايران مقابل قطر
ورزش 3/ جعفر کاشاني بازيکن سابق تيم‌ملي معتقد است، مهم ترين نکته اين بود که ايران هرطوري شده بود بازي را برد و سه امتياز کسب کرد.
گفت: بازيکنان تيم‌ملي مخصوصا مهاجم ها بايد کمي در خدمت تيم باشند، در بسياري آنها مي‌ توانستند نتيجه را تغيير دهند اما يک مقدار بيشتر از نتيجه گروهي به فکر خودشان بودند. اينکه مي‌ خواستند هر طور شده خودشان گل بزنند در يک بازي تيمي زياد جالب نيست. آنها بايد يادشان باشد که نام ايران خودش يک وزنه بزرگي در آسياست و بايد در ديدار هاي آينده هم با غيرت و هم با گذشت و شخصيت بازيکنان ملي ايران را به رخ بکشند.او ادامه داد: در هر صورت اينکه ما بگوييم ايران بايد صد در صد بايد سرگروه باشد تا به ژاپن نخورد در فوتبال اين گونه پيش‌بيني ها کمي سخت است و امکان دارد ما با ژاپن مواجه شويم. بازيکنان ما بايد بيشتر تمرکز داشته باشند که براي تيم‌ملي بازي مي‌ کنند مخصوصا فورواردهاي ما نبايد توجهي به اين داشته باشند که چه کسي گل مي‌ زنند چون کار تيمي است که مهم ترين عامل موفقيت مي‌ شود.
کاشاني در مورد عصبانيت کي‌روش در کنار زمين گفت: به عقيده من کي‌روش حق داشت عصباني شود بازيکنان ما مي‌ توانستند نتيجه را عوض کنند. اگر فوروارد هاي ما سرشان بالاتر بود و يا با گذشت بيشتري بازي مي‌ کردند و به بازيکن هم تيميشان پاس مي‌ دادند الان نتيجه بهتري گرفته بوديم و ريسک بالاي يک گل هم نداشتيم. شايد همه آنها مانند دژاگه در چنين موقعيتي توپ را پاس داده بودند نتيجه بهترين رقم مي‌ خورد.
وي افزود: قطر و امارات هيچکدام حريف هاي ايران نمي‌ توانند باشند ما بايد به کشورهاي آسياي جنوب شرقي فکر کنيم چون نام ايران از قديم براي اين کشور ما ابهت داشته و هميشه بازيکنان ما در طول تاريخ با همت و غيرت خودشان حتي جبران مسائل تاکتيکي و تکنيکي را کرده اند اميدوارم در بازي اينده با امارات بازي تيمي بهتري را از ايران ببينيم.
-------------------------------------------------------------
 
هت تريک گوچي در از دست دادن فرصت‌ها
ورزش 3/ نيمکت‌نشيني رضا قوچان‌نژاد اگرچه در ابتداي بازي کمي عجيب بود اما درخشش سردار آزمون سبب شد کسي خلا مهاجم موفق تيم ملي در مقدماتي جام جهاني را احساس نکند.
قوچان نژاد که بعد از مدت‌ها در اين ديدار با تصميم کادرفني روي نيمکت حاضر شده بود در دقيقه 60 با توجه به مصدوميت سردار آزمون فرصت حضور در زمين را پيدا کرده بود به نظر مي‌رسيد از نظر روحي در شرايط خوبي قرار ندارد و توپ‌هاي زيادي را در اين دقايق از دست داد که حتي خشم کارلوس کي‌روش را هم در پي داشت.
رضا قوچان‌نژاد در اين بازي سه فرصت خوب گلزني را از دست داد که مي‌توانست با توجه به رقابت ايران در صدر جدول با امارات از حساسيت بالايي برخوردار باشد. قوچان نژاد بعد از حضور در ليگ کويت از آمادگي دوران حضورش در اروپا فاصله گرفته است و بايد ديد در بازي آينده مي‌تواند به روزهاي گل زني سابق خود بازگردد يا...

--------------------------------------------------------------

چراغپور: اين بازي بيشتر شبيه شطرنج بود

جلال چراغپور مربي سابق تيم ملي فوتبال ايران ديدار بين ايران و قطر را بسيار حساس دانست.چراغپور راجع به اين بازي گفت: قطري ها از قبل به دليل تبليغات وسيع و نتايج بازي هاي دوستانه خود که اغلب در وضعيت روحي آنها بود، بازي رواني را برده بودند. آنها از الان به فکر شخصيت دادن به تيمشان هستند و حتي برخي از نتايج بازي هاي دوستانه را دستکاري مي کنند جهت بالا رفتن روحيه تيمي. اما آقاي کي روش خوب فهميده بود که تيم ملي در مرحله خطرناکي به سر مي برد، بنابراين تمام تمهيداتي که به ذهنش رسيده بود براي پيروزي در اين ديدار به کار بسته بود. يکي از کارهاي آقاي کي روش قراردادن سردار آزمون به جاي گوچي بود. به هرحال سردار شناخته نبود و اين استفاده دوگانه از وي به دليل شناخت کمتر تيم هاي آسيايي از او باعث شد هم بازي خوبي ارائه دهد و هم گل زيبايي بزند. ما اگر اين بازي را نمي برديم حتي برد بحرين هم زير سوال مي رفت چراکه امروز ديديم امارات هم بحرين را شکست داد. به همين دليل بود که آقاي کي روش اول به برد فکر مي کرد که در اين شرايط منطقي ترين فکر است. مشخص بود اگر ما يک گل جلو بيافتيم راه هاي خوب دفاع کردن را بلديم. با توجه به نوع بازي هاي تيم ملي مقابل قدرت هايي همچون آرژانتين و نيجريه خيالمان راحت بود که حداقل بچه ها منطقي دفاع مي کنند.
او ادامه مي دهد: از نظر من بهترين بازيکن سردار آزمون بود چراکه حضور موثري در زمين داشت و گلي که به ثمر رساند يعني کنترل و چرخش همزمان وي بسيار باکلاس بود.وي در مورد دژاگه هم افزود: واقعيت اين است که از نظر فوتبالي اشکان يک کلاس از سطح فوتبال آسيا بالاتر است و اگر قرار باشد 4 فوتباليست در سطح فوتبال آسيا انتخاب کنيم بدون شک يکي از آنها اشکان دژاگه است. اين حداقل نتيجه مورد نياز ما بود که اتفاق افتاد و بايد تمام تمرکز آقاي کي روش و تيم روي برد امارات باشد که در مرحله بعد دچار دردسر نشويم.

 

نظرات بینندگان

ارسال نظر