صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

بازنشستگی وزنه‌بردار ایران در 27 سالگی!

وزنه بردار 27 ساله ایران به احتمال زیاد المپیک را از دست خواهد داد مگر اینکه اتفاق های دیگری بیفتد.

کد خبر: 48864

خبر آنلاین: وزنه بردار 27 ساله ایران به احتمال زیاد المپیک را از دست خواهد داد مگر اینکه اتفاق های دیگری بیفتد. این خبر، شوک بزرگی را به جامعه وزنه برداری وارد کرد. وقتی علی مرادی در کنفرانس خبری‌‌اش گفت: «ما می‌خواستیم سهراب مرادی را به عنوان نفر هشتم به مسابقات قهرمانی آسیایی اعزام کنیم اما فدراسیون جهانی به ما اطلاع داد که او نمی‌تواند در این رقابت‌ها شرکت کند چرا که فدراسیون قبلی اعلام کرده که مرادی بازنشسته شده و خودش نیز به این موضوع راضی است و زمان بازگشت مجدد او به و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی را اعلام نکردند.» انگار که برق سه فاز همه را گرفته باشد.
 

بازنشستگی وزنه‌بردار ایران در 27 سالگی!


سهراب مرادی سال 2013 دوپینگش مثبت اعلام شد اما این دلیلی نبود برای اینکه او برای همیشه از دنیای وزنه‌‌برداری کنار برود. جالب اینجاست که تا همین چند روز پیش اصلاً کسی خبر نداشته که رضازاده و دوستانش در فدراسیون وزنه‌‌برداری چه کاری انجام داده‌اند و چرا آینده این وزنه‌بردار را که به تازگی رکورد ایلین ایلیای قزاق در دوضرب را زد، به بازی گرفته‌اند؟

دیروز وقتی با سهراب مرادی تماس گرفتیم حال و روز چندان خوشی نداشت. از او درباره اتفاقی که افتاده سؤال کردیم که او این واکنش را نشان داد: «تا همین 20 روز پیش خودم خبر نداشتم. واقعاً شوکه شدم و فعلاً هم نمی‌دانم چه کاری باید انجام بدهم. چند وقت پیش علی مرادی به من این موضوع را اطلاع داد و من هم پاسخ دادم که روحم از این قضیه خبر نداشته و الان در آن مانده‌ام که چه کاری انجام دهم. فقط امیدوارم که بتوانم به مسابقات برسم.»

به او گفتیم که واقعاً رضا‌‌زاده یا کوروش باقری حرفی از این نزده بودند که تو را بازنشسته اعلام کرده‌اند که او این واکنش را نشان داد: «اصلاً. اگر به من گفته بودند که دست روی دست نمی‌گذاشتم. اصلاً اگر می‌دانستم بازنشسته هستم می‌رفتم خانه و کار دیگری می‌کردم. چرا باید سخت تمرین می‌کردم و سخت وزنه می‌زدم تا خودم را برای مسابقات آماده کنم؟ اصلاً نمی‌دانم باید چه کاری انجام بدهم.»

اما آینده چه می‌شود؟ سهراب مرادی در این مورد می‌گوید: «شوکه هستم و فعلا باید بنشینم و دعا کنم. کار دیگری از دستم بر نمی‌‌آید. فکر می کنم نابود شده ام.اصلا فکرم کار نمی کند. البته آقای مرادی قول داده‌اند که همه چیز را پیگیری می‌کنند. امیدوارم این مشکل حل شود تا من بتوانم در آینده وزنه زدن را ادامه بدهم.»

از سهراب درباره شکستن رکورد ایلین ایلیا سؤال کردیم که او گفت: «روحیه‌ام خوب بود و با انگیزه زیادی برگشتم. شرایط هم شکر خدا خوب است و چند بار رکورد زده‌ام. باید توکل بر خدا کنم تا ببینم چه اتفاقی می‌افتد اما در کل و شکر خدا وضعیت خوب است.»

سهراب مرادی امیدوار به آینده است. این یک اتفاق خوب است اما کاری که رؤسای فدراسیون قبلی انجام داده‌اند شاید به قیمت از دست دادن یک سرمایه ملی تمام شود. چون آن‌طور که علی مرادی  رییس فدراسیون می‌گوید: «ما در حال انجام رایزنی هستیم تا این قضیه را حل کنیم اما تا این لحظه نتیجه‌ای نگرفته‌ایم و من با او صحبت کرده‌ام و موضوع را به سهراب مرادی اطلاع داده‌ام. احتمال اینکه المپیک هم از دست برود زیاد است چرا که هیأت رئیسه فدراسیون جهانی نسبت به انجام مقررات بین‌المللی بسیار جدی است.»

نظرات بینندگان

ارسال نظر