صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

ترکيب احتمالي تيم ملي برابر قطر

تيم ملي فوتبال ايران فردا بايد در دومين ديدار خود در جام ملت‌هاي آسيا به مصاف قطر برود. سه امتياز اين ديدار مي‌تواند شاگردان کي‌روش را به دور بعدي اين مسابقات راهي کند و سرمربي ايران به دنبال دومين برد خود برابر قطر در پنجمين تقابلش برسد.

کد خبر: 4702

ورزش سه/ تيم ملي فوتبال ايران فردا بايد در دومين ديدار خود در جام ملت‌هاي آسيا به مصاف قطر برود. سه امتياز اين ديدار مي‌تواند شاگردان کي‌روش را به دور بعدي اين مسابقات راهي کند و سرمربي ايران به دنبال دومين برد خود برابر قطر در پنجمين تقابلش برسد.
به نظر مي‌رسد کارلوس کي‌روش در اين ديدار هم سيستم و ترکيب تيمش را مانند ديدار برابر بحرين در زمين قرار دهد و شاهد تغيير خاصي نباشيم.
عليرضا حقيقي
شماره يک تيم ملي ايران در ديدار برابر بحرين با واکنش‌هاي فوق‌العاده خود نقش پررنگي در نتيجه به دست آمده داشت و نکته مهم در بازي عليرضا حقيقي اعتماد بنفس بالاي اوست. گلري که خيلي ناگهاني در جام جهاني به ميدان رفت و باعث تعجب همگان شد اکنون کسي را از اين اتفاق متعجب نمي‌کند و اعتماد اهالي فوتبال را هم به دست آورده است. مسلما کي‌روش روي عليرضا حقيقي حساب ويژه‌اي باز کرده و او مي‌تواند در اين بازي هم به شاگردان کي‌روش براي رسيدن به برتري در دومين بازي کمک کند.
سيد جلال حسيني
ليدر تيم ملي در خط دفاعي توانسته سد محکمي برابر حمله‌وران حريف بسازد و با رهبري خود در پست دفاع مياني در بي‌اثر شدن حملات حريفان نقش اساسي داشته است. سيد جلال حسيني که با تجربه حضور در ليگ قطر مطمئنا با خصوصيات بيشتر بازيکنان اين تيم آشنايي دارد کار سختي در مقابل تيمي دارد که بعد از شکست در ديدار اول تنها به پيروزي در اين ديدار و عدم حذف فکر مي‌کند.
مرتضي پورعلي گنجي
سورپرايز کارلوس کي‌روش در خط دفاعي عملکرد خوبي در ديدار برابر بحرين داشت و در اولين بازي ملي‌اش پر اميد ظاهر شد. حضور او در کنار سيد جلال حسيني باتجربه باعث شده تا از اعتماد بنفس خوبي هم برخوردار شود و نيمکت‌نشين کردن اميرحسين صادقي که در جام جهاني به طور ثابت براي تيم کي‌روش به ميدان رفته، نشان دهنده اعتماد سرمربي ايران به اوست و پورعلي‌گنجي بايد از اين فرصت براي اثبات بيشتر توانايي‌هايش استفاده کند.
مهرداد پولادي
کارلوس کي‌روش اينقدر به او اعتماد دارد که تنها خواسته‌اش از وزير و مراجع ديگر بخشيدن مدافع چپ تيمش و همراهي تيم ملي توسط او در جام ملت‌هاي آسيا باشد. يکي از ستاره‌هاي ايران در جام جهاني برزيل اکنون به اوج پختگي‌اش رسيده و در ديدار برابر بحرين هم در تک حملات ايران از اين جناح همکاري با ديگر بازيکنان داشت و در خط دفاعي هم بدون اشتباه بود. انتخاب اول کي‌روش در ديدار برابر قطر هم بي‌شک مهرداد پولادي است که در ليگ اين کشور و تيم الشحانيه هم بازي مي‌کند و با سبک بازي بيشتر بازيکنان اين تيم آشنايي دارد.
وريا غفوري
مدافع راست سپاهان در اين فصل که با درخشش خود موفق شده به تيم ملي برسد، در اولين بازي‌ ملي‌اش برابر بحرين همه را به حضور يک بازيکن آينده‌دار در اين جناح اميدوار کرد و همکاري او با اشکان دژآگه کاملا به چشم مي‌آيد و فرصت‌هاي زيادي را براي تيم ملي ايجاد کرد. کي‌روش در اين بازي هم اميدوار است زوج وريا و اشکان دژاگه درخشش ديدار اول را داشته باشند.
جواد نکونام
کاپيتان تيم ملي ايران با رهبري فوق‌العاده خود در ديدار اول توانست هم در فاز دفاعي و هم حمله عملکرد خوبي داشته باشد و کي‌روش اعتماد ويژه‌اي به او دارد. در کارنامه گلزني جواد نکونام جاي گلزني به قطر خالي است و شايد بازي فردا فرصت خوبي باشد تا شماره 6 باتجربه تيم ملي با گل خود نقش اصلي در صعود تيم ملي را به مرحله داشته باشد.
آندرانيک تيموريان
او در ترکيب تيم ملي واقعا آندويي بازي مي‌کند و در برابر بحرين علاوه بر تخريب بازي بازيکنان حريف در ميانه زمين، در بازيساي هم نقش خوبي داشت و توانست روي ضربات ايستگاهي زمينه‌ساز يکي از گل‌هاي تيم ملي باشد. اعتمادي که کي‌روش به او دارد سبب شده در تيم‌ملي با فراغ بال بازي کند و مطمئنا در ديدار برابر قطر هم مي‌تواند نقش پررنگي در ترکيب ايران ايفا کند.

مسعود شجاعي

بعد از نزديک به دو سال توانست براي تيم ملي گل بزند و از زير فشار انتقادات رها شود. بازيکني که خيلي‌ها به اعتقادي که کي‌روش به بازي او دارد انتقاد دارند اما به نظر مي‌رسد با روحيه‌اي که از گلزني در ديدار برابر بحرين گرفته بتواند در ادامه جام موفق‌تر از گذشته عمل کند و او نيز از جمله بازيکنان پرشمار اين فصل ايران در ليگ قطر است که آشنايي خوبي با نوع بازي مدافعان قطري دارد.
اشکان دژآگه
خيلي‌ها حضورش از ليگ برتر جزيره به ليگ ستارگان قطر را يک پسرفت براي او مي‌دانستند و احتمال افت فاحش کيفيت بازي او در جام ملت‌ها را مي‌دانند اما درخشش او در ديدار برابر بحرين نشان داد سطح فني او همچنان يک سر و گردن از ديگر بازيکنان بالاتر است و هيچ بازيکن بحريني نتوانست او را در ديدار اول تيم ملي متوقف کند.
احسان حاج‌صفي
سوپر گل احسان در ديدار اول باعث شد قفل دروازه بحريني‌ها شکسته شود و در ادامه با بازي درخشانش عنوان بهترين بازيکن زمين را هم به دست آورد. احسان حاج صفي که در ترکيب تيم کي‌روش به عنوان وينگر چپ به ميدان مي‌رود در ديدار برابر قطر هم مي‌تواند به روند رو به جلوي تيم ملي کمک کند.
رضا قوچان نژاد
مهره تاثيرگذار فوتبال ايران طي دو سال گذشته که تمامي گل‌هاي حساس و سرنوشت ساز تيم ملي را به نام خود ثبت کرده است به دنبال زدن اولين گلش در جام ملت‌هاست. قوچان نژاد که در برابر بحرين اسير آفسايدگيري‌هاي حريف شده بود در اين ديدار به دنبال روشن کردن موتور گلزني خود است و کارشناسان ايراني نام او را به عنوان گل‌زن ايران به قطر معرفي کرده‌اند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر